Ambiciózní Karolina studuje vysokou školu, pracuje jako redaktorka módního časopisu a jako lektorka v kurzech nonverbální komunikace. Její uspořádaný život nečekaně naruší vztah s poněkud egocentrickým burziánem Alexem, který jí přináší řadu hořkých zklamání. Alex je sice pozorný, ale myslí především na sebe a všímá si spíš svých kamarádů než Karoliny. Vztah, plný nejistoty, zklamání a znovu probouzených nadějí, vyvádí Karolinu stále víc z rovnováhy a vyčerpává ji. Přesto dává Alexovi přednost před pozorností nesmělého Honzíka. Když o několik měsíců později zjistí, že Alex žije s mnohem starší Patricií, opustí ho a rozhodne se být stejná potvora, jako jsou podle jejího názoru muži. Nezávislá, sobecká bestie, která bude kosit chlapy. Vyspí se s čerstvě ovdovělým pianistou i přízemním farmářem Markem, flirtuje s duševně nevyrovnaným ministrem Jarmilem Dobrým, ale když to zkusí na Honzíka, zklamaný mladík ji odmítne. Zdá se, že ani jako bestie nebude mít Karolina štěstí. A tak když se po čase znovu ozve Alex, neodolá a přijme jeho nabídku k sňatku. Vzápětí ji však čeká další hořké zklamání. (TV Nova)

jiricek86

Autorka nezapře inspiraci Románem pro ženy, bohužel se ani moc nepokouší společné prvky zamaskovat. Když už se pouští do pobodných podobenství, musí nutně čekat srovnávání a každý si jistě jednoduše řekne, že "Román" byl prostě lepší. Scénář je průměrný, avšak nevýrazná až amatérská režie tohle dílko zabíjí. Výběr hlavní představitelky je omyl, anebo si herečka se svojí rolí neví rady díky špatné režii. Jak už někdo zmínil, dialogy jsou místy neskutečné a úděsné . Oproti tomu kamera v Bestiáři je fajn, stejně tak některé herecké výkony trošičku zvedají celkovou úroveň z mizérie na slabší průměr. ()

_Irbe_ odpad!

Pak se feministky diví, že z nich má společnost v lepším případě srandu a v horším jsou vnímány silně negativně. Ne, že tohle by byla nějaká jejich Bible, ale i tak jim to dělá silně špatnou reklamu. Hlavní hrdinka (příšerně dabovaná) je, nemůžu si pomoci, totální naivní slepice bez jakéhokoliv sebevědomí a sebeúcty. Její "šokující" proměna na "drsnou mrchu", která to těm chlapům fakt nandá jí paradoxně ještě daleko více ubere sympatií diváků. Změna totiž spočívá pouze v jedné věci - teď budu šukat s každým kdo si řekne a hned a ne čekat pár rande než poznám, že můj vyvolený je kus vola. Což je obecná premisa, z které hrdinka vychází. Všichni chlapy jsou blbý (až na silně bisexuálního a gerontofilního Alexe, kterému by každý horší psychoanalytik objevil pár velmi bolestných zážitku z dětství, které jeho ego bohužel ovlivnily tak fatálně že téměř není schopen fungovat ve společnosti dospělých lidí - což se naší hrdince jeví jako atraktivní tajemnost a neuchopitelnost) a chtěj po mě jenom sex - takže jim ho dám, tím přesně ukážu jejich povrchnost. Děj se tak táhne jen a pouze od jednoho sexu ke druhému až se poté co Karolína odhalí Alexovou léčku na konci dozvíme, že je najednou sama, vyrovnaná a v pohodě (čemuž neuvěří ani předplatitelé časopisu Bravo girl 13+ ). Z dalších ošklivostí nemůžu zapomenout nešikovný product placement (chudák pani Kubišová) a již zmiňovaný dabing (Dočolomanského mluví Županič..to už toho otce mohl rovnou zahrát, Nesvadbová má tu svoji jednu větu taky nadabovanou). Pozitiv je málo, např. je tam Karel Roden (jeho dementní postavu Alexe asi nějak lidštěji zahrát nešlo, je tam Vašut (sice už je jeho kreace dle mě za hranicí parodie, ale i tak)..no a to bude vše. Román pro ženy o mnoho lepší. ()

gu-staff

Námět byl asi o něco horší, než Viewegh, a režisérka o něco horší než Hřebejk, což je na výsledku vidět až moc. Je vidět, že Roden taky všechno nezachrání. ()

sAreOn

A toto mělo jako býti o čem? Tenhle film se nemůže líbit ani ženám, protože film z nich děla děvky a totální naivky, a ani chlapům, protože z nich snímek zase děla totální blbce, kteří nikdy nemůžou být normální. Herecky strašné, příběh víceméně o ničem a těch pár vtipných scén už to nezachrání. ()

veverysiak

Verím, že život prináša v intímnej oblasti poriadne kotrmelce, ale tento príbeh mi prišiel príliš surrealistický, a keďže autori rozvíjali až príliš banálny námet a asi nevedeli, ako byť odlišní a originálni, utopili sa v bažinách nepravdepodobnosti, ktorá často prerastala do prehnanej a nasilu pôsobiacej snahy o zhyperbolizovanie a zhumornenie hlavnej témy, čo však spôsobilo, že výsledný efekt bol značne poznačený trápnosťou a nudou, takže 35%. ()

xxxMaryxxx

Marně přemýšlím, jak by tak údajně vzdělaná dáma mohla být tak neskutečně vypatlaná. Možná to v knížce tak nevypadá, ale naživo zní některé věty vážně divně- nebo si alespoň dovedu představit jen málo lidí, kteří takhle vážně mluví a myslí. Snad jediné, co mě drželo u tohoto filmu byl K.Hádek, kterému také patří druhá hvězdička. Ta první patří M. Vašutovi za úžasného páva. ()

FandaF

Film je sice slabší průměr, ale Marek Vašut - ten v tomhle filmu stojí za to ;-) A s tím pštrosem mě opravdu dostal :D Když na nic, tak tuhle scénku si najděte a pusťte, to stojí za to! ()

denyny

Jediná hvězda za charismatického Rodena a Vašutovu scénku s pavím ocasem. Protože když je mi po většinu filmu trapně, bude tu nejspíš něco špatně. ()

frankie27

príbeh o obyčajnej naivnej babe ktorá DÁ každému aj napriek tomu aký je hajzel s obyčajnou naivnou herečkou.Danica Jurčová pokazila svojím prudérnym výkonom komplet celý film....nebyt Vašuta tak nedám ani hviezdičku! ()

lepo

Obdivujem Danicu Jurčovú. Zobrať takúto rolu zrejme nie je jednoduché. Z milučkého anjelika - cundrička na pohľadanie. Filozofický resp. mužský alebo najlepšie "môj odkaz " na tento film a tvorcom znie, keď zoberieme pointu filmu , že ani jeden muž z tých myslím šiestich, jej nič nesľubovali po celý film a všetkým v pohodičke "dala" sama od seba. ČIže aké Beštie. Marek Vašut asi jediné pozitívum. ()

Klarkys

Docela nevšední film, u kterého jsem se nenudila, ale ani ve mně nezanechal nějaký hlubší dojem. Jurčové ta role sedla, oproti tomu jsem byla až znechucená Markem Vašutem. Nevím, co ho vede k tomu, že se v poslední době víc a víc obnažuje, neřekla bych, že je na něj zrovna hezký pohled.. ()

Jandovka odpad!

souhlas s Tosimem. Jak já "odpad!" téměř nedávám, tentokrát je to vážně po zásluze. Dialogy a s prominutím do nebe volající debilita hlavní postavy mě nutila 111 minut k pláči. Vždyť co si o nás teď chlapi pomyslí? Ještě, že na takovéhle filmy snad moc rozumných chlapských s nadšením nekouká.... ()

laurence

Bolavá snůška nesmyslných žvástů o tragické zoufalosti jedné nevyzrálé slepice. I běžně dobrý Roden se topí v ubohosti scénáře a divák se stydí za herce typu Marka Vašuta. Je škoda, že se tolik českých filmů nejlépe charakterizuje slovem trapný. A 111 minut se potom zdá jako nekonečná tortura. ()

tucnakova

" Film není pojímán se zacílením na ženské publikum, je to příběh, který chce oslovit diváky napříč diváckým spektrem, nezávisle na pohlaví na věku." - aháá, tak to jóóó - to jedině ... A Irena Pavlásková obdržela mnoho mezinárodních ocenění ( a mnoho ještě neobdržela - adepti nejžhavější : Banánový rybičky, Barandovský videostop, Věštírna, či tento zjevně nedoceněný skvost ? ) ()

Aidina odpad!

Nevím, zda je to absencí děje, který se navíc ještě nudně vleče, aniž by ukázal jedinou smysluplnou myšlenku, nebo tím, že to hraje Jurčová, což je tragédie sama o sobě. Celkově je film o ničem a pro nikoho. ()

had12

Jediná hvězdička za skutečně smysluplnou hlášku Jitky Čvančarový: "Ty chceš lásku, vášeň, intelekt v jednom. Ale to nejde, to je jenom šampon. A pak taky Otec, Syn a Duch svatý." Jinak nemá vůbec smysl ten film pouštět. ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble