Ambiciózní Karolina studuje vysokou školu, pracuje jako redaktorka módního časopisu a jako lektorka v kurzech nonverbální komunikace. Její uspořádaný život nečekaně naruší vztah s poněkud egocentrickým burziánem Alexem, který jí přináší řadu hořkých zklamání. Alex je sice pozorný, ale myslí především na sebe a všímá si spíš svých kamarádů než Karoliny. Vztah, plný nejistoty, zklamání a znovu probouzených nadějí, vyvádí Karolinu stále víc z rovnováhy a vyčerpává ji. Přesto dává Alexovi přednost před pozorností nesmělého Honzíka. Když o několik měsíců později zjistí, že Alex žije s mnohem starší Patricií, opustí ho a rozhodne se být stejná potvora, jako jsou podle jejího názoru muži. Nezávislá, sobecká bestie, která bude kosit chlapy. Vyspí se s čerstvě ovdovělým pianistou i přízemním farmářem Markem, flirtuje s duševně nevyrovnaným ministrem Jarmilem Dobrým, ale když to zkusí na Honzíka, zklamaný mladík ji odmítne. Zdá se, že ani jako bestie nebude mít Karolina štěstí. A tak když se po čase znovu ozve Alex, neodolá a přijme jeho nabídku k sňatku. Vzápětí ji však čeká další hořké zklamání. (TV Nova)

Toshiro odpad!

Popravdě netuším co autorka filmem zamýšlela. Ale člověk se docela nasměje stupidním postavám a dialogům, hlavně Vašut byl šílenej :). Děj je shrnutě o dost dutý holce, která se s částí herců vyspí a s částí ne, zhruba podle agresivity přístupu. ()

FilmFan24

Po shlédnutí efektních líbivých obrázků nejen retardovaný divák zkonstatuje, že ženské takto prezentované jsou blběny! ()

halogenka odpad!

Neskutečně trapný počin. Necharizmatická hrdinka, plané plky, vlezlý product placement, příšerné postsynchrony, chabý příběh a motivace postav a ty otravné vnitřní monology, které coby filmový prostředek dost kulhají. ()

hygienik

Nečakal som, že sa z objektívneho hľadiska na sexistickom braku s prvkami satiry na softporno, budem subjektívne výborne baviť, ale stalo sa. Možno je to preto, že hlavná hrdinka sa správala ako muž a ja - muž som sa s tým stotožnil. Ale myslím, že priemerná žena by vnímala tento film ako urážku. ()

Skip

Takové docela dlouhé nic. Sice jsem se kupodivu nenudil, ale ten film ve mně vůbec nic nezanechal. Snad jen pocit, že se tady zase udělalo něco prakticky zbytečného. ()

kajas

Na film o tom, kterak se z naivní a nepoučitelné nány stala sobecká manipulativní mrcha, jsem se podívala spíš ze zvědavosti a vůbec jsem nepočítala s tím, že by se mi mohl líbit. První polovina skutečně postrádala nějaký dramatický oblouk, ale když začala hlavní hrdinka střídat chlapy jako na běžícím pásu, začala jsem se jejími eskapádami vlastně docela bavit. A Vašut jako páv se nedá zapomenout. ()

Lennnnna

Kdysi jsem se pokoušela přečíst si nějakou knihu od Báry Nesvadbové, už si přesně nepamatuji, která to vlastně byla, možná, že právě Bestiář, ale faktem zůstává, že jsem se prokousala jen několika prvními stranami a pak knihu zahodila neznámo kam, čišelo z toho totiž tolik feminismu, arogance a sebestřednosti, že jsem jednak nebyla s to pochopit, co, proč a jak se vlastně v knize odehrává, ale také jsem okamžitě zatoužila zakroutit hlavní hrdince krkem. Slyšela jsem, že Pavlásková scénář hodně upravila, ale to na věci nejspíš příliš nemění. Už když jsem šla do kina, říkala jsem si proto: "no jo Nesvadbová", nemluvě o tom, že když jsem se z něj po tom vracela, opakovala jsem si tuhle větu prakticky neustále. Ono koukat se dvě hodiny na cácorku, která se sebou nechá zametat jako s kusem hadru, až nakonec dostane to úžasné feministické osvícení a rozhodne se chlapům mstít mně poněkud nejasným stylem, je poněkud odzbrojující. Vážně jsem totiž jednání hlavní hrdinky nepochopila! Potkat někoho jako je Alex, který mi nejdřív otříská záda o skálu a je mu prakticky jedno, jestli bude spát s chlapem nebo ženskou, vezmu nohy na ramena a je to! Myslela jsem si, že jde o to, abych s hlavní hrdinkou soucítila, ale bohužel největším psychopatem v tomhle filmu je ona sama. Copak o to, pár roztomilých scének by se ve filmu našlo, ale skutečně uvěřitelných?! Nicméně ptala jsem se kamarádky, která byla se mnou: "No pochopila jsi to? Copak by se takhle nějaká ženská chovala?" a ona mi naprosto klidně odpověděla: "No, když jsi zamilovaná..." Tady je možná odpověď - třeba se v tom skutečně spousta žen najde, ale u mě se Bestiář nesetkává s pochopením. Uznávám, my ženský jsme občas husy, ale Karolína je s prominutím úplná blbka. Je mi líto, já to nepochopila. ()

wipeout

V rámci Dní českej kultúry sa do miestneho filmového klubu za neobvykle početnej návštevnosti(absencia vstupného?) prezentoval ako jeden z viacerých kultúrnych podujatí práve Bestiář. Pre mňa osobne predstavoval účelný kompromis pekne uhladenej komercie, ktorá už bez akýchkoľvek problémov zaujme väčšinového diváka a umožňuje vzrast záujmu a zápalu pre domácu produkciu. To už naši západní susedia dávno pochopili, že najprv musí začať fungovať zdravý trh , ktorý umožní vzniku a distribúcii aj odvážnejších či progresívnejších titulov. Beštiář nenudí, udrží si pozornosť diváka(o tej mužskej časti niet pochýb, keďže scén s lákavým rytmickým zhadzovaním kusov šatstva si užijete dostatok:)) Humorná zložka nepôsobí otrepane či umelo vykonštruovane, no sme hlavne svedkami životných peripetií hlavnej hrdinky , ktorá sa v snahe o vyrovnanie sa s zložitým vzťahom, ktorý prežila(va), premení na "poživačný harvester" kapitalistického tipu. Tento príbeh drží celkom úspešne pokope mini príbehy s umne vymodelovanými partnermi zahŕňajúcimi okrem iného(politika, enviro-poľnohospodára...) V širšej perspektíve ide o krok vpred. S prehľadom natočený Bestiář diváka enurazí a poskytne 2hodinovú zábavu bez pridanej hodnoty. 3,5* ()

Parlay

Vzhledem k samotnému námětu snímku, potažmo jeho románové předloze, byla filmová adaptace skutečným oříškem a tvůrcům se nakonec bohužel nepodařilo ani naťuknout skořápku. O ději zde nemůže být ani řeč a hlavní „rádoby hrdinka" jedná naprosto nesmyslně... Nemůžu uvěřit, že jsem snímek zvládl dokoukat do konce - musím sám sebe pochválit :-) ()

Dubro

V minulosti som sem tam prelúskal nejaký ten román pre ženy a problém som v tom nevidel. No prečumieť nejaký ten snímok imho určený viac ženám ako zbytku civilizácie, to už problémik pre mňa bol. Ku koncu filmu som si neustále ohmatával hrudník s pocitom, že mi rastú kozy. 50 nepochopených percent. ()

BoredSeal

Bestiář je trapas. Jako absurdní komedie by ušel - hlavní hrdinka chce být emancipovaná nezávislá žena, ale kvůli tomu, že je nesmyslně zamilovaná do nevypočitatelného démona Rodena se snaží být taky "bestie", to znamená randit s jinýma chlapama. Chcete jí dát pár facek. Ale cestování mezi zemědělcem Matonohou, vdovcem Etzlerem, pošukem ministrem Vašutem, chlápkem, co má před svatbou a romantikem Hádkem (ten je tu za úplnýho blbce) jí moc užitku nepřinese a ještě se nakonec zase ztrapní s Rodenem. Jo, jako parodie na snahu moderní ženy, která je ve skutečnosti pako a randí s ujetejma chlápkama (paradoxně sympatičtějšíma než ona), dobrý. Ale jako feministický film, což tvrdí tvůrci? Prosím vás, to jako protože tam babička filozofuje o chování křečků? Nebo jako komedie, když režisérka zabije mizerným načasováním nebo střihem vtipných point (třeba školení o sebevědomí, do kterého zavolá Roden nebo když hrdinka soudí, že se v bytě Etzlera nekouří kvůli manželce a vzápětí si Etzler zapálí doutník). Vtipné to moc není, smějete se leda zábavným hercům jak umí hrát milence-pošuky (páv Vašut vládne) nebo tomu, jak je hrdinka praštěná (ten skok do bazénu, kde se pak málem utopí, dodnes nechápu). Takže suma sumárum, Češi už umí točit líp - kamera a vizuály jsou výborné, hudba by se dala a dobře vybraní herci zachraňují, co se dá (nevím, kdo by dokázal postavu Alexe zahrát líp než Roden, který si poradil s podivně napsaným charakterem). Těm patří moje tři hvězdičky nebo spíš 2,5. To, že sex scény s jinými milenci než Roden (chudák Karel) působí anti-eroticky je podobně jako u Post Coitum v pořádku, nemělo to tak být (ale nevím, proč se pak film snaží mít sexy pověst). Bestiář je prostě trapas, ale nerozčilujete se u toho jako u jiných skvostů. P.S.: Začíná mě docela zajímat, proč režisérka musí mít snad v každém svém filmu svléknutého Karla Rodena v roli milence. ()

ilemas

Nenudil jsem se díky výborné kameře a skvělé hudbě, kdyby děj mě více zaujal, dal bych plné hodnocení. Vůbec to není špatný film, že má tak nízké hodnocení. Po dlouhé nekonečné době opět český film, který se mi líbil, ale jen po výtvárné stránce. ()

Maddlis

já vám nevim....prostě mi to připomíná průšvih zvaný Experti, akorát že s o dost lepším hereckým obsazením a trošku lepším a hlubším dějem.Přesto si nezaslouží nic víc, než jen slabé 3 hvězdy. ()

peiton

Príbeh ako vystrihnutý zo života nie je zrovna prechádzka ružovou záhradou.Hl.predstaviteľka Karolíny mi bola od prvého momentu sympatická a okúzľujúca,ktorá dokáže umne a bravúrne si omotať hocakého muža okolo prsta,no napriek tomu má slabosť na jedného hajzla,ktorého nikdy nemôže mať! ,,TY MNE CHCES,PROTOZE MNE NIKDY NEMUZES MIT!" I ked Marek Vašut tentokrát obsiahol vedľajšiu úlohu a objaví sa až od polovice,vôbec sa nehnevám,pretože i napriek tomu je ho plný film.Umne načasované vtipné dialogy.Charakter alebo komplikovanosť osobnosti hl.hrdinu som celkom nepochopila.Metrosexuálny narcista,ktorý má rád len sám seba alebo utajovaný homosexuál,ktorý inklinuje k rovnakému pohlaviu.Objasní mi to niekto?!.Ku podivu neobvikle dlhšia minutáž vniesla do príbehu rôzne charaktery postáv,ktoré nenudia,ale naopak pobavia.Chválim.Toto musí byť vo filmotéke. ()

Figu

To český filmový období prvního desetiletí jednadvacátýho století, kdy se točily "pecky" na jedno brdo, o nešťastných láskách a ubrečenejch chudinkách, je snad už za námi. To jsou samý Krásky v nesnázích, Romány pro ženy atd... Do tohodle období skvěle zapadl i supr Bestiář s úlisným obsazením. Že i ten Roden se tak slizky svezl vedle slizáka Vašuta, to bych nečekal... Prostě je to krávovina, která může oslnit maximálně tak mladý láskou poblouzněný žáby, nebo starý zaprášený rakety. 35% ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble