Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

VasaX

Zpracování dalšího komiksu Franka Millera, mne, jakožto komiksového fanouška, velice potěšilo. To, co v člověku zůstalo po přečtení komiksu 300, bylo téměř stejně silné jako po shlédnutí tohoto snímku. Někdo sice tvrdí, že točit filmy podle komiksů je teď móda, jenže já vidím jednoznačně velký rozdíl mezi tím natočit X-men, Spider-man, Fantastic four a další věci Marvellového ražení a natočit něco např podle Millera, Moora atd. Velký potenciál je velká výzva a ne vždy se podaří vyplnit (viz Punisher), ale každý kousek atmosféry převedený na filmové plátno, každé správně podané sdělení je malá výhra. Jak pro film podle komiksu, tak i pro komiks jako takový. Filmu 300 by se dalo leccos vytknout, ale to se dá každému, záleží kdo kritizuje. Když si ale vezmu krok od zpracování Sin City, kteréžto se mi líbilo, ale něco tomu chybělo, dále ke 300, mám dobrý pocit. Za "obyčejného diváka"(jehož žánr zajímá,samozřejmě) je to nevšední podívaná, 4 hvězdy, za příznivce komiksů a Franka Millera (a jeho 300) je to ještě jedna navíc. ()

Natabar

Asi mi něco uteklo, že? Neodehrává se to v Řecku? Neměl by někdo těm připitomělým Amíkům vysvětlit, kde to je? Případně jim poslat foto, jak to v sluncem prozářeném Řecku s vymetenou oblohou vypadá? Zde pořád anglicky zataženo a zdá se, že Řecko je někdo za polárním kruhem vzhledem k věčnému přítmí... I když jsem časem přijal, že o nějaký historický film zřejmě nepujde, přece jen mě zaráží podivuhodná koncentrace různých zrůd a Frankensteinů - už beztak málo pravděpodobný film posouvá do sféry fantasy nebo jakože nevím. Největší slabinu však má film evidentně ve scénáři - pokud se nebojuje (což je jediný světlý bod celého snímku, pro mě zachraňující od hodnocení "odpad"), je lautr o ničem, doplňován nebetyčně hloupými dialogy. A nejen dialogy - k zoufání a hysterickému pláči či smíchu je vrcholně debilní komentář vypravěče, který, kdykoli se ozve, víme, že se zase můžeme těšit na úžasnou perlu. Co zmínit dále - úvodní sekvenci pro primitivy, která má patrně hned na začátku varovat a napovídá, o jakou blbost půjde; bosého chlapečka v pohodě si špacírujícího po sněhu; srážky bojovníků v bitvách, u nichž stříká krev jak u Tarantina (jenže u něj aspoň není myšlena vážně a pobaví). Co říct závěrem? Nesjem fandou komiksů a z toho vyplývá i nedostatek bezbřehého nadšení u tohoto snímku (a jemu podobných). Nikomu jeho zálibu v komiksech neberu, ale ať se zůstane u nich. Opravdu je nutné kvůli něčímu fanouškovskému nadšení zaplevelovat svět filmu takovýmito ksindly? ()

Danny F.

Pěkně zfilmovaný komiks. Jelikož nejsem fanda takovýchto žánrů tak tenhle film mě kupodivu dostal. Má něco v sobě. Je zajímavý a dobře zpracovaný. 80% ()

Brandon

Komiks. Impozantní vyjádření síly, vůle a čirého šílenství. P.S. Po třetím zhlédnutí, tentokráte limitované sběratelské edice, přidávám další hvězdu. Třístovka má vše, co bych od takového filmu čekal. Brilantní zpracování, atmoškovou hudbu, heroický příběh, odporné příšeráky a hlavně hrdinu, se kterým se vždycky dokážu ztotožnit :-) Díky Edóšku za narozeninový dárek! ()

Allenka

Docela mě fascinovalo, jak tam nebyla žádná krev. Vždycky tam tak vytříkla, ale než dopadla na zem, záhadně zmizela. A ta hudba mi až trhala uši, jak moc se nehodila. ()

hroubek

Toto je odpověď na historické filmy jako Král Artuš ,Trója a Alexandr. Největším kladem celého snímku je to, že má vybroušenou grafickou stránku podle komiksu a charismatického krále Leonidase(Gerard Butler), který je pro svoji zemi schopen udělat cokoliv, a který je mi o hodně více sympatický, než Pittův Achyleus z Tróji. ()

SkyHawk

I bez velmi zajímavého zpracování (toho visuálního teď myslím), má v sobě film svoje kouzlo. Ač nemůžu říct, že zrovna originální, či neohrané. Celkovému dojmu občasné "vykradačství" trochu ubírá, ale vyvažuje to zase dobrá hudba a skvělé bitevní scény. ()

Trustme

Vizuální orgie v zlatavém hávu sépiových filtrů s básnickým podáním boje a brutality. Cožpak jinak nemůže vypadat přepis comixu? Naštěstí NE! Fantastická podívaná na klipový styl a vzkřišující rána do vyměklosti dětinských přepisů comixů Hollywoodu... ()

sskrblik

Akční stylistická řezačka s velkolepýma bitkama. Nádech komixu je určitě znát. Spíš je to výborná podívaná na 2x, na 3x, ale ne film který by jste si pouštěli opakovaně. ()

ybuko

Cil predstavit totalitni, agresivne militantni, antiintelektualni, sovinisticke a xenofobni spolecenstvi reckych Spartanu (kteri se prave diky vyzdvihovani techto vlastnosti podobne jako pozdeji nacisticke Nemecko sami znicili) jako docela sympaticke misto pro zivot, kde ziji spravnacti tvrdaci, se u mne coby divaka miji s ucinkem, stejne jako chaby komiksovy pribeh a zpomalovacky. ()

darek kartac

Neni to historický film, spíše je film natočen ve stylu vyvražďování. Leonidas táhne proti ohromné přesile. Film je kvalitní a záběry a kamera musím uznat opradu skvělé. Trocha počítačové animace neuškodilo, filmu to dodává šmrnc. ()

ravalah

Bal jsem se ztvarneni meho oblibeneho komiksu, bal jsem se moc. Och jak to bylo zbytecne. Krasne prevedeni uzasneho komiksu do uzasneho filmu. Perfektni vizualni a hudebni stranka. Stejne jako u Conana neni treba mnozstvi slov. Uzasny dvouhodinovy videoklip. ()

zdenny

Ano, šlo to natočit i jinak. Bylo to ale natočeno jako téměř pohádkový příběh o chrabrosti, udatnosti, síle a neústupnosti na straně jedné a velikášství, bohatství, síle a neústupnosti na straně druhé. Ale - bylo to natočeno na historických základech a bylo to natočeno dobře. Inovativní způsob mi vůbec nevadil, protože i přesto, že film byl natočen netradiční technologií, nebyly zde prováděny "kamerové pokusy", jak je já nemám rád. Pár zpomalených záběrů a tvrdá, pro dobu před Kristem, zcela nevhodná hudba, zde nádherně umocňují heroičnost okamžiků. "Zvláštní" postavy, příšery a zvířata zase ztvárňují pro Řeky v té době neznámý svět. Nepoměrná velikost Xerxese proti Leonidasovi ukazuje poměr velikostí obou říší. Kdo z historie zná nebo se zajímá o Řecko-perské války, ví, že vítězem se nakonec stali Řekové. A je to tak dobře. Kdo ví, jestli by opačný výsledek nějak změnil dějiny, neřku-li dnešní mapu světa. Každopádně nejen toto je období, na které mohou být Řekové hrdí a o které by se mohli jako národ opřít v dnes pro ně tak nepříznivé ekonomické době. ()

philip.j.fry

SCÉNA 46:(Posel se vystrašeně dívá na Leonidase)To je bláznovství!Rouhání!(Leonidas na něho ještě jednou pohlédne a dramaticky se obrací na královnu.Krátká odmlka.Ta krátce přikývne a Leonid se znovu obrací na posla)Bláznovství?TOTO JE SPARTA!(skopává epickým kopem posla do jámy) SCÉNA 151:(hektolitry digitální krve stříkají všude kolem) ()

Brain-D

Naprosto neuvěřitelně drsný film pro pravé chlapy. Zde se dá krásně cítit síla Sparty a jejich odvážné 300, Gerard Butler byl neskutečný a měl by za tohle dostat metál. "THIS IS SPARTA" ()

Prekarkar

Možná technicky pro někoho dostačující, ale... pro mě obrovské filmové nesmysly! Šípy zastínily nebe? Chytří se dovtípili o nesmyslnosti některých scén, hloupí tomu věří. Kontrastní pojetí mělo navodit emoce. Pro mě laciné. Nebudu se opakovat! Chápu "Euriku", že hodnotila po svém! A hned měním ze tří, na dvě hvězdy! A budu se za tu jenu hvězdu stydět! ()

lykan9

Další skvělý film od Zacka Snydera. Dokonce mám dojem, že jsem snad každý jeho film zatím hodnotil pěti hvězdami. Což, aniž bych to zamýšlel, svědčí očividně o tom, že se dere na přední pozice mých nejoblíbenějších režisérů. K filmu nemám, co bych dodal. Prostě dokonalost s Gerardem Butlerem. ()

fabecc1222

Průkopník svého žánru, na kterého se mnoho let snažili navázat různé filmy i pokračování, ale už nikdy se jim to nepodařilo natolik, aby tuhle třístovku překonali. Vizuální a testosteronový nářez. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod