Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

tatka

O Sparte a Thermopylách si pamätala z dejepisu veľmi málo a neunúvala som sa vopred rešeršovať. Takže za historické lapsusy nemôžem dať body dolu. Okrem toho, odkedy R.Scott zabil Marka Aurélia, už ma vo filme nič neprekvapí. Všeobecne mám rada Snyderove filmy. Páči sa mi pohľad na svalnaté mužské telá. Páči sa mi boj muža proti mužovi, pot, krv, rinčanie železa, škrípanie zubov a kostí....Mám rada spomalené akčné scény, predsa len som trochu staršia osoba a už nemám taký stopercentný zrak. A tento film mi ich poskytol vrchovate. Pomedzi sa zbytočne nekecalo a nepsychologizovalo. Nemám rada hlavné hrdinky, ktoré vyzerajú ako Barbie a majú silikónové kozy. Hudba bola, ako vždy vynikajúca. Záverečné titulky, ako vždy, tiež. Podtrhnuté a spočítané - tento film má všetky atribúty, ktoré má mať poctivý film. Dávno som nedala plný počet bodov s takou radosťou. ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Několika postavám se během filmu mění bava očí. |×××| Když se Sparťané kryjí pod štíty před šípy Peršanů, tak je vidět, že se šípy zabodají do sparťanských plášťů a přibodávájí je k zemi. Jakmile šípy přestanou pršet, Sparťané se nejen postaví bez sebemenších problémů, jejich pláště zůstávají neporušené |×××| Mnohokrát se je vidět stříkající krev. V bitvách krev stříká z rány do vzduchu. Místo toho, aby proudy nebo velké kapky šly směrem k zemi, jednodušše zmizí. |×××| V závěru filmu míří perští lučišníci z útesů dolů, směrem na Leonida. Ovšem když na něj pak vystřelí, letí šípy nejdříve nahoru a pak teprve padají na krále. ()

veverysiak

Myslím si, že tento film si buď zamilujete, alebo vás nechá chladným, chlapi sa odhodlali na predtým nepredstaviteľnú a značne riskantnú kombináciu antickej histórie, mytológie, komiksu, modernej hudby a spomalenej digitálnej kamery, niekde to síce prehnali s patetickými dialógmi, ale kvôli celkovému vizuálu a audiu som to nebral ako priťažujúcu okolnosť, takže 90%. ()

Horác

Obrazové orgie. Nadšení. Obrazové orgie. Únava. Stereot yp. Obrazové orgie. Rozmělnění. Patetický řeči. Od pěti hvězd ke třem. ()

vilusinska

Bohužel jsem byla docela zklamaná tímhle filmem,tak moc jsem se na něj těšila už jen z toho důvodu že tam hrál hlavního hrdinu můj oblíbenec. Vůbec mi ten film neseděl,to jakou barvu kůže měli všichni sparťané a pak ten veliký teploušek co si hrál na boha. Asi nejvíc byl zajímavý jen ten konec kdy se ten jeden voják vrátil s tím zavázaným oken a všechno tam líčil atd. ()

Holusacek

Velice zajímavý film,jak po kamerové tak i po zpomalené stránce při bojích.Velkou převážnou část filmu tvoří jedna bojová scénka za druhou.Jen tu erotickou scénku bych tam asi vynechal.A ta trošku smyšlená virtuální krev...můžu odpustit.=80% Jen škoda, mohl to být dobrý historický film a takhle ho zkazit fansasy obludama(i když jsem se opravdu uchechtnul,když tak obluda-kat popravila Perského generála a hlava mu vylétla do vzduchu) mě skutečně mrzelo.Ale takto natočený film jsem ještě neviděl. ()

The_God

Dal jsem si na jeden zátah Expendables a tenhle film. Ani se mi nechtělo pak spát, jak jsem byl nabuzenej :) Ani nevím, který z filmů je lepší, ale co můžu říct, oba jsou skvělý. Ukázka filmu ve stylu David vs. Goliáš Extreme. Je tam hodně vidět, že byl natáčen primárně pro 3D, ale to nevadí. Když si tenhle film pustíte, tak tý hrstce Sparťanů prostě musíte fandit, jinak to nejde a ať si buzíček Xerxes táhne tam, odkud přišel! Wow! ()

XI-XAO

Žádný bájný epos o velkých intrikách a politikaření se zde nekoná a ani si to na nic podobného nehraje. Jde v zásadě o velmi pěkně zpracovanou akční podívanou, ze které jsou patrné komiksové kořeny a ze které čiší ctnosti pravých reků své doby na všechny strany. Sice jim u mě trošku pokazily image ty jejich striptérské oblečky, nicméně i přes to, že jsem byl vychován jako vzorný slávista, když jsem odcházel z kina měl jsem chuť si pořádně zakřičet „This is Spartaaaa“. ()

JP84

A začalo to tak pěkně...O tomhle filmu jsem před jeho shlédnutím slyšel a četl jen samé superlativy,jak je to strašně drsné,že to je triková revoluce,jaká je to řežba apod.A skutečně,první polovina je doslova nabita skvělými obrazovými nápady,které navíc podporuje dobrá kamera a střih.Navíc mě těšilo,že Snyder dával větší důraz na historické pojetí než na komixový žánr,který mi vůbec nesedí.Takže po první cca hodině u mě panovala naprostá ***** spokojenost a už jsem se těšil na ty vizuální orgie,které přinese očekávaná řežba.Teď,po shlédnutí celého snímku,musím říct,že jsem měl hodně velké oči.Ano,rozbití perské flotily a první útok peršanů je sice parádní,ale bohužel také vrcholem celého snímku.Jak scénáristovi tak režísérovi totiž v tuto chvíli dojdou nápady a celý snímek se změní v naprosto sterilní nudu,jež se až na finále nepohne z místa.Bitva s Nesmrtelnými ještě šla,ale zbytek začal pro mě být naprosto nesnesitelný ( ten film doslova zdechl).Všechno dokonalo nemastné neslané finále,u kterého jsem doufal,že to ještě nějak zachrání:očekávaná poslední řežba sice přišla,ale že bude trvat jen cca minutu,to jsem nečekal.P.S.:Zajímavé,jak se během hodiny může změnit pocit z filmu z 100% na skoro odpadové hodnocení. ()

paddy35 odpad!

Velmi nepovedený film, plný násilí a bezduché akce. Místy stupidně nereálné, co se týče těch " čarodějů ". Bitva u Thermopyl je velmi nepovedené a stupidní zpracování slavné bitvy. ()

dusa77

Úžasné převedení komiksu Franka Millera,podobně jako u Sin City - opravdu famózní,chápu že se se to někomu nelíbilo,film je založený na vizuální stránce a scénář toho v důsledku moc nenabídl,ovšem pro mě je to jedinečné dílo.Zack Snyder mě ale překvapil,teprv jeho druhý film a jak to dopadlo! ()

MorraEddie

To je přesně to po čem každý touží. Film nabitý akci,která je hnaná až do extrému a tak to v tomhle případě má být. Skvěle stylizovaný film a excelentní Gerard Butler v hlavní roli posunuli hranici tohoto filmového zážitku až na samý vrchol. Jak by řekl král Leonidas: This is Sparta!!!! ()

LeStAtKa

Skvělá řežba, dokonalé herecké obsazení, vypracovaná (a počítačem vyumělkovaná) těla Sparťanů a zajímavě zpracované zpomalené efekty... já jsem spokojená :-) ...ale musím říct, že když jsem popré viděla např. Gladiátora, zanechal ve mě mnohem silnější zážitek, než 300:Bitva u Thermopyl !(?) ()

djtotal

Epicky ladene pojatie tohto filmu vam pripomenie gladiatora, avsak Ridley Scott to dokaze utvorit viac premakanejsie po kazdej stranke. Kamera a pozadia su super, ale texty su az prilis basnicke a nedodavaju ten smrnc realnosti ktory by som v tomto filme petreboval. Film je akokeby polepeny z kuskov a chyba mu celkovejsia linia. Ale skusim si ho pozriet este raz a najdem v nom viac kladov :) ()

Dagoun

Film složený z rychlých střihů zpomalených a zrychlených záběrů. Měl jsem pocit že se koukám na průměrný videoklip. Kromě spousty hloupých parodií, tento film nepřinesl nic světu. ()

kamikk

Podle mě má tenhle film dvě tváře. První je ta, že se to prostě někomu líbí nuvěřitelně moc a je podle něj lepší než třeba Trója. No a ta druhá je ta, že mu to přijde jako naprostá s....a . Já osobně se přikládám k první skupině... ()

HennessyVSOP

Těžko hodnotit, nabízí se srovnání se Sin City. Předně, aby bylo jasno, já jsem fanda komiksu. A zrovna 300 má velmi kvalitní námět. Vizuální podoba filmu se mi líbí stejně jako se mi líbila u Sin City, pravděpodobně i více, na druhou stranu narozdíl od Sin City už nepůsobí tak originálně (ani zdaleka). Z dějového hlediska se jedná prostě o epos, spousta mluvení, spousta úvah a sem tam akce. Vím do čeho jsem šel a film to přesně naplnil, takže v tomto ohledu je vše v pořádku. Dost slabota je soundtrack. A taky opakování toho co už někde bylo. Když to shrnu, tak jako fana komiksu jsem si na své příšel (a to rozhodně více než u všech těch Fantastic 4 a jiných), na druhou stranu pěti hvězd se tu prostě nedosáhlo. Pro příště trochu více akce, více orgonality a hlavně lepší hudbu. ()

kejly odpad!

Jen diky tomu, ze existuji i mnohem horsi filmy davam jednu hvezdicku (i kdyz by si to mozna zaslouzilo "odpad"). ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod