Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

me_george

Akorát by to mělo mít v žánrech i "pohádka". Jinak se tomu hůž odpouští ta občasná klišovitost a schematičnost. ()

adamix

Del Toro má vzťah k tým rôznym kreatúram a to sa pri tomto formáte cení. Perfektný vizuál kontrastuje s vycibreným humorom, skvelou akciou a obstojným príbehom. Jeden z najlepších jeho filmov, i keď k dokonalosti tam chýbajú lepšie vzťahy medzi postavami, ktoré by dodali príbehu tú správnu dramatickosť. Za mňa 85%. ()

ostravak30

Stejně jako jednička i dvojka mi přišla jako hlavní přehlídka masek. Maskéři měli s tímto filmem opravdu kupu práce a ta je vidět. Celý příběh možná není až tak špatný, ale hlavní dějová linka je vztah mezi Hellboyem a Liz. A ta zabere tolik času, že se k souboji se záporáky dostáváme střídmě. Ano, objeví se jich dost, ale po většinu času se řeší právě vztahové problémy a nově objevená sláva tajných superhrdinů. Nic naplat, že to dobře vypadá, ale téměř dvě hodiny nepokryjí filmaři hlavně tím nejzajímavějším. I těch jeho ikonických hlášek ubylo. Jsou otevřena nějaká vrátka, která ale zřejmě dohrána už nebudou, takže se ty nejtajnější informace o Hellyboyovi nedozvíme, což je asi škoda. Samotná věštěná apokalypsa by mohla v konečném zúčtování vypadat nejlépe. ()

Humprt Pum

Konečně superhrdinskej movie, kterej se nebere vážně. Po Faunově Labyrintu moc příjemnej oddech. A Hobbit? To bude masakr... čekám kombinaci mezi dramatem Faunova Labyrintu a vtipností Hellboye. Už aby to bylo a Guillermo natřel Jacksonovi prdel. ()

Sicky

Hellboy bol pre mňa už od prvého spracovania jedným z tých obľúbenejších filmov podľa komixovej predlohy. Bohužiaľ dvojka na mňa až tak veľmi nezapôsobila. Teraz nehovorím o celkovom spracovaní, lebo del Toro naložil s financiami naozaj efektívne a aj pri druhom či treťom zhliadnutí nájdete vychytávky, ktoré sú naozaj čarovné. To čo však trošku pokrivkáva je samotný príbeh, ktorý má šťastie že sa ho chopil práve del Toro, lebo ináč by sme všetci bez mihnutia oka udierali dve hviezdy. S malými obmenami sa dosť podobá na príbeh z jednotky a niekde v strede sa až príliš cyklí okolo ľúbostných vzťahov. Nie že by som bol apriori proti niečomu takému vo filmoch podobného žánru, ale Hellboyovi to ubralo na "drajve". Jednoducho mi chýbal ten arogantý, sarkastický čert z jednotky. Nevadí, všetko nasvedčuje tomu že sa dočkáme aj tretieho dielu a pokiaľ sa nezmení réžia dúfam že to bude lepšie ako dvojka a aspoň také dobré ako jednotka. ()

missaak

je to VELIKE zklamani takouvou slataninu sem v dnesni dobe vazne necekal, ty dve posledni hvezdicky jsou JENOM za vizualni stranku, a to spis mozna jene hvezdicku a pul ()

Rastman

Harry Potter určil směr, Denní Hlídka přidala realismus (knižní) a Hellboy si bere od každého trochu. Nebo naopak? Každopádně mají společný základ: mix fantasy s realitou. A Hellboy si to převzal po svém. Nevinná pohádka se ukáže být pravdou a Zlatá armáda má být znovuoživena v tu nejhorší dobu. V dobu vlády lidí, kdy se ostatní "fantasy" rasy schovávají. Tolik příběh, zajímavý, ale nevystupující z mezí průměrnosti (tolikrát tu byly podobné story), zbývá teda "obal" příběhu. A ten je správně hellboyovský. Na každém rohu čeká skvělá hláška, každý charakter má výbornou, specifickou a propracovanou osobnost a tendenci řešit danou situaci po svém, vše je zabaleno do moderního New Yorku, kde po čase začnou řádit vizuální orgie (čtěte kouzla) nevídané krásy. A Happy End? Svým způsobem, jak pro koho. Prostě Hellboy. ()

šinta

No tak pro mě je Hellboy 2: Zlatá armáda lepší, zábavnější, akčnější, vtipnější a za těch 85 milionů i víc trikově nabitější , Guillermo del Toro to zvládl a jak říkám, lepší než první Hellboy. ()

fist0r

Nevím proč, ale oproti jedničce mi tam něco scházelo...Líbilo se mi, že byl film také více zaměřen na Douga Jonese a jeho lásku k elfí princezně...Dávám 2 hvězdy za obsazení, Ron Pearlmen je prostě boží, hvězdu za všechny ty nestvůry a jednu hvězdu, za to že bude trojka.. ()

Blazis34

Určitě lepší díl než ten první, ale přesto mě tento film nenadchnul. Nějaké hlášky jsou skvělé, ale až moc velké fantasy mi ubralo na dojmu z filmu. Děj filmu si budu pamatovat tak den, víc ne. Dávám průměrné tři hvězdičky. ()

Gryphon

O trochu lepšie ako prví diel, no stále len priemerný film. Nemôžem si pomôcť ale pripomína mi to undergroundovú vlnu. ()

Chladek

Pokud jste viděli první díl a trochu vás zaujal, je jeho pokračování vaší povinností. Pokud jste jedničku neviděli, o nic nepřijdete....Od filmu jsem čekal víc akčních scén, jak nám sliboval trailer, ale snaha kompenzovat to drsným humorem "Rudocha" jak je originálně přeložen do titulků, se také neztratila. Dá se říct že film je úspěšně navazující pokračování. Jen se rozhodnout, které bylo lepší? ()

Klemi

Parádní rozpracování jedničky. A pak že dvojky jsou o ničem. V tomto případě se můžeme těšit na staré známé hrdiny, ale s mnohem bombastičtějšími efekty, novou várkou potvor, zajímavými kostýmy Jules-Verneovského střihu, které dávají filmu špetku veselé ponurosti. Paráda 70% ()

ali-n

Som veľmi rád, že to môžem povedať: Hellboy 2 je ešte lepší ako prvý diel. Hlavné trio je nebezpečne zohraté, vyspelejšie, až z toho Liz sčervenali plamene. Zahorel i Abien ... láskou. Naviac nový a tajomný tímový hráč Herr Krauss - ein intelligentes ektoplasma. Sympatický nepriateľ, ktorého jednanie je vlastne pochopiteľné. Vyšpicovaná del Torova réžia, suché Redove hlášky, plne animovaný začiatok. Odnášal som si toho z kina mnoho: kvapka preťatá čepeľou, premakané bojové scény, .... . Rozdelenie koruny a zopár iných vecí trochu smrdelo LOTRovstvom, ale beriem to ako prípravu na Hobita :-). A dokonca som si v duchu cestou domov pospevoval: "I can't smile without you ..." MOJE NAJ - Ako už predomnou napísali mnohí, DVD bude v mieste, kde sa predierame prehliadkou škriatkov, obrov a iných bizardných tvorov na trolom trhu, ošúchané dosť priskoro. Jeden z viacerých dôvodov, prečo vidieť Zlatú armádu znova. Niekde na vrchole je ale Anjel smrti a ... priznajme si, najfantastickejšie umieranie lesného ducha v dejinách :-). A tvora všeobecne! Hellboy 2 vo mne zostal ako zlomený hrot Nuadovej zbrane a pri ďalších dotykoch pôjde len hlbšie. Vďaka Guillermo! ()

Weirdman

8/10... Príjemný fairytale v nádhernom háve, v ktorom sa však trochu stráca coolový Red... Celé je to zábavnejšie a chytľavejšie ako prvý diel, ale osobne by sa mi viac páčilo keby del Toro neskĺzol až tak veľmi k fantasy. To tajomno-temné vyznenie mi k Hellboyovi sadne viac... ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)