Fantastická čtyřka: Silver Surfer

• Česko Fantastická 4 a Silver Surfer (více)

Po smrti Dr. Dooma se tým Fantastické čtyřky vrací zpět do zaběhnutých kolejí. Reed Richards alias Mr. Fantastic se ožení se svojí přítelkyní Sue Stormovou, když tu náhle spolu se zbytkem týmu, Johnnym Stormem a Benem Grimmem, budou muset čelit zcela novému protivníkovi. Ten má jméno Silver Surfer a přišel jako předzvěst zničení celého světa! Je jenom na našich hrdinech mu v tom zabránit! Čtyřka se ale bude muset zapotit ještě více, jelikož v roli padoucha se vrátí také Dr. Doom, který samozřejmě netouží po ničem jiném než se pomstít... Japonští rybáři právě loví na moři, když náhle proletí po nebi cosi zářícího a voda v moři ztuhne. V Egyptě zase začne padat sníh a zasype pyramidy. Na západě Spojených států dojde po průletu stříbrné komety k výpadku elektřiny... Podivné fyzikální a klimatické jevy se začínají objevovat po celém světě a zajímá se o ně pochopitelně i doktor Reed Richards přezdívaný Mister Fantastic, který se chystá konečně oženit se Susan Stormovou alias Invisible Woman. Na svatbu se těší i dva zbývající členové Fantastické 4, Susanin bratr Johnny a Ben Grimm. Ti také přemluví Reeda, aby uspořádal rozlučkový večírek. Ten se zprvu brání, ale nakonec svolí. A právě když se baví s přáteli, přijde za ním generál Hager. Chce, aby Reed pomohl při identifikaci nebezpečných jevů a přispěl k jejich zastavení. Reed, který tuší, že jevy vyvolává kosmická radiace, navrhuje sestavit čidlo, které tuto radiaci zachytí a zabrání vytváření hlubokých kráterů, které na místě vznikají. Čidlo má být připojeno na vojenský obranný systém. Sám ho ale sestrojit nechce, nemá čas, bude se ženit. Doporučuje doktora Wagnera... Ve skutečnosti ale na čidlu pracuje. Právě ve chvíli, kdy stojí se Susan před knězem, dostává zprávu, že New York je ohrožen, hrozí mu sesuv. Susan se sice podaří zabránit havárii vrtulníku, škody po průletu Silver Surfera – jak pojmenují letící stříbrné těleso – jsou značné. Johnny – Human Torch – ho začne pronásledovat, dojde ke rvačce, ale Johnny se zřítí na zem. Od té doby se necítí dobře. A brzy se ukáže, že když se někoho dotkne, vymění se za něj – má v těle proměňující se molekuly. Média píší o Reedovi posměšně, Susan si stěžuje, že nikdy nebudou žít jako ostatní. Reed proto slibuje, že až tohle skončí, všeho nechají a Fantastickou 4 opustí... Mezitím je ohrožen Londýn, uprostřed Temže se vytvoří obrovský kráter a čtyři přátelé jen s námahou odvrátí smrt mnoha lidí. Generál Hager se domnívá, že Reed není schopen svět uchránit, a povolá Victora Von Dooma, přestože ho Reed před ním varuje... Reed pochopí, že energie, kterou je vybaven Silver Surfer, vychází z jeho prkna, od něhož je ho třeba oddělit. Začne na tom pracovat, což ale ve skrytu dělá i Von Doom, který se chce sám prkna zmocnit a stát se všemocným... (TV Prima)

claudel

Zas tak hrozné to nebylo, i když já budu mít asi vždy tendenci být smířlivější u filmů, kde hraje Jessica Alba a tváří se nevinně s modrými čočkami. Neznám vůbec komiksy o Fantastické čtyřce, takže postava Silver Surfera a její vývoj pro mě byla překvapující. Chápu ale, že zarytí fanoušci mohou být neustále nespokojeni, když už se chystá třetí verze a opět s jinými herci, tak třeba Pedro Pascal a Vanessa Kirby tuhle značku konečně pozvednou :-) ()

MáŠa

Váhal jsem mezi 2/3 protože toto není vskutku dokonalý film, ale to komiksy většinou ani nebývají a jejich kouzlo tkví někde jinde - v efektech, v uvolněné fantazii, bitkách apod. Zaměřím-li se na snímek z tohoto jednoduššího pohledu, tak všechno toto tu v určité průměrné podobě je. Efekty nejsou nejhorší, ale k dokonalosti mají furt daleko, bitky tu sou, ale jen poskromnu, příběh je fatasktní, ale tak trochu pitomně, protože nějakého génia co během pár dní sestrojí cokoli, neuvěřím ani postavě z filmu T. Burtona atd atd. Prostě průměrný komix, dětem a jiným fantastům by se to mohlo líbit, ostatní ale ať pláčou, protože jako film to má k dokonalosti hódně daleko. Možná i Silver Surfer bydlí blíž. ()

Bauer

No konečně!! O proti nudné jedničce velká změna a naštěstí změna k lepšímu a to ve všech směrech!! Zatímco jednička mně opravdu nudila a akce tam bylo jen minimum, tak dvojka je svižná, o akci není nouze a celých 90 minut jsem se nesmírně bavil. Silver Surfer byl výborný padouch ( i když ke konci už ne ). Efekty, to byla lahůdka, úplně výborné efekty. A akční scény? Vystihnout je jedním slovem a to konkretně exceletntní. Jediné co mi trošku vadilo, že to místami bylo jako komedie, hlavně tedy prvních 15 minut. A bavili mně hlášky Chrise Evanse. Jen nechápu, co to udělali maskeři krásné Jessice Albě, měla nějak moc make-upu a vůbec jí to tedy neslušelo. Když by měl být další díl a měl by být takový jako je tento, tak bych se docela těšil!! ()

becki_tu

Nechápu, jak můžou někteří dát tomuhle filmu jednu hvězdu s tím, že to je trapné, uslintané, zoufale nezábavné a kdo ví co ještě. Spousta lidí už asi přestala věřit svým subjektivním pocitům a radši půjde s davem, který Fantastickou čtyřku zatracuje už od úvodních titulků. Rozumím, je to takový zaběhnutý folklór kritizovat Čtyřku kde se dá a házet na ni špínu ze všech stran, jen aby si o mě ostatní náhodou nemysleli, že se mi to nedejbože líbilo. Nemám ve zvyku sahat lidem do svědomí, ale když už se někteří nedokážou slušně pobavit nad touhle milou, trefně humornou a hlavně zábavnou (kdo to slovo nezná, ať si jej vyhledá ve výkladovém slovníku) jednohubkou, která si navíc na nic nehraje, pak opravdu lituju ty z vás, kteří od každé nové komiksárny čekají boření hranic tohoto žánru. Takže ještě jednou zdůrazňuji, že se mi druhý díl Fantastické čtyřky opravdu líbil a pokud bude pokračování, budu mezi prvními, kdo bude tyhle sympatické superhrdiny vítat s otevřenou náručí. 70% ()

luka4615

Doufal jsem, že toto pokračování, které si za ústřední zápornou postavu vybralo snad nejvíce OP entitu ze světa Marvel, bude konečně tím pravým ořechovým, co tuto sérii takříkajíc "nakopne". Bohužel, Galactus je zde jen jakousi přidanou hodnotou, která nemá na běh infantilního příběhu jakýkoli vliv. V popředí je zde totiž "cringe" svatba mezi dvěma naprosto nezajímavými hrdiny, nad níž by i kámen ustrnul. Děs a hrůza! „I will no longer serve. This is the end for us both.“ ()

prome

Stejna blbost jako jednicka jen jeste vice trapnejsi a mene snesitelnejsi ... nevim jestli to mela byt komedie nebo akcni film ale takovehle snimky by meli (pokud by se uz tocili) jit jen do obchodu a pujcoven na DVD. ()

Sawy

U jedničky jsem se ještě celkem slušně pobavil(i když to žádný zázrak není),dvojka už je ale naprosto zbytečná.Akce není nic extra,postavy jsou nesympatické(snad s výjimkou Humana Torche) a celé je to takové nemastné neslané.Na jedno podívání možná,ale i tak je spousta lepších věcí. 35 % ()

Morholt

Čekal jsem, že to bude stejně příšerné jako jednička a to se mi vyplnilo. No a co taky čekat, když herecká i režisérská obnova byla nulová a byl tu vlastně i stejný hlavní padouch. Čekal jsem alespoň o něco lepší triky a nějákou tu akci, ale ani to mě nějak neoslovilo. Zkrátka další zbytečný film a důrazně bych doporučoval trojku netočit, ačkoliv konec dává tušit, že tahle rada asi nepadne na úrodnou půdu. 15% ()

ScarPoul

Tim Story nie je taký fušer ako by sa mohlo zdať. Je pravda, že mu chýba nejaký ten osobitný rukopis, ale preniesť fantastickú štvorku do filmovej podoby zvládol obstojne. Rovnako aj druhú časť, ktorá podľa zaužívaného vzoru pokračovaní by mala byť väčšia, epickejšia a vtipnejšia. Nie je. Ale kupodivu to vôbec nevadí, lebo čo je veľkým plusom tohto filmu je narábanie z atmosférou a fakt, že hlavným predstaviteľom to vo svojich úlohách svedčí. Keby sme to brali ako o snahu vytvoriť kolosálny komiksový opus, boli by sme sklamaný. Ak to berieme ako obyčajnú zábavku, ktorá sa nesnaží tváriť ako studnica múdrosti, tak sa môžte zabaviť. A o tomto to je. Práve to, že sa to nehrá na emocionálne nedôveryhodný príbeh - ako Daredevil, robí s tohto filmu atraktívnu, pozerateľnú, miestami vtipnú, miestami nudnú a miestami patetickú jednohubku, ktoré je zlepená do takej podoby, že to všetko funguje. Má to tempo, má to spád a prísľub pokračovania, ktoré by som osobne celkom uvítal. ()

Luboshmir

Když vidím to hodnocení tak si říkám, že jsem asi jinej :D Nevim proč, ale tahle skupinka se super schopnostna mě strasně baví. ()

Caszidy

Nuže, rozhodně jsem nebyl pokračováním F4 tolik rozezlen, jako většina zdejších uživatelů, avšak musím přiznat, že více, než na jedno shlédnutí to není. Potěšilo mne opět zařazení notné dávky vtípků(samozřejmě vede ten se Stanem Lee) a celkově odlehčená atmosféra. Ostatně, přeci nemusí být všechny filmy na motivy komiksu zpracovány "vážnou a seriózní" formou typu Temného rytíře. Schopnosti členů týmu F4 přímo vybízejí k opaku. ()

Hismael

Fantastická čtyřka je jeden z těch komixů, který nedostává moc velkou péči. Tento druhý díl je ještě o trochu horší než první. Není to brané moc vážně a vypádá to trochu jak Strážci vesmíru ve filmu. Spíš než pro dospělého diváka je to vhodné pro děti. Z velmi variabilních postav se opět vymáčklo hrozně málo. ()

Terva

Fantastická čtyřka a Silver Surfer je pokračováním hraného filmu, založeného na jednom z nejslavnějších komiksů všech dob. První díl, který se objevil v kinech v létě 2005, vydělal v kinech po celém světě 330 milionů dolarů a stal se jedním z nejúspěšnějších DVD titulů v historii společnosti 20th Century Fox. V roce 2005 se filmovému publiku poprvé představila Fantastická čtyřka - slavné kvarteto superhrdinů, kteří od roku 1961, kdy jim na stránkách sešitu Fantastic Four #1 vdechli život legendární tvůrci ze stáje nakladatelství Marvel Stan Lee a Jack Kirby, tvoří neodmyslitelnou součást komiksového světa. Hlavním posláním čtyř superhrdinů, kteří mají centrálu ve slavné newyorské Baxter Building, je pomáhat světu a ochraňovat jej před zlem. V České republice patří komiksová předloha k velmi žádaným artiklům na knižním trhu. První díl série přilákal do kin tisíce milovníků světa nakladatelství Marvel a stala se tak jednoznačně jednou z nevíce žádaných filmových komiksových adaptací. Scénář : Stan Lee a Don Payne. Kamera : Larry Blanford. Hudba : John Ottman http://www.youtube.com/watch?v=fLwrYyqDU9M CHYBA VE FILMU - Než si Ben sedne do letadla, u okénka sedí paní, když si Ben sedne vedle nikdo není. V dalším záběru tam zase je. ()

moviesfan

Já na tom nevidím nic zas až tak špatnýho. Akční fantasy oddychovka, která by si zasloužila lepší herce a lepšího režiséra. I tak je to filmek na pohodu. Hodnocení: 55% ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Silver Surfer dostane druhou šanci

Silver Surfer dostane druhou šanci

01.03.2018

Pokud byste se marvelácké legendy Stana Lee zeptali, kdo je jeho nejoblíbenější superhrdina, odpověď by zněla Silver Surfer. Stříbrný mimozemšťan, který je rychlejší než světlo, se samozřejmě objevil… (více)

Stan Lee slibuje další hrdiny na plátnech kin

Stan Lee slibuje další hrdiny na plátnech kin

06.07.2013

Zakladatel Marvelu a duchovní otec většiny superhrdinů z této stáje má úctyhodných 90 let, ale pořád je vitální, velký sympaťák a s chutí hraje své minirole ve většině filmů podle svých předloh.… (více)

Wolvie už za rok?

Wolvie už za rok?

11.07.2007

Příští filmové léto ovládnou superhrdinové. Roztočí to plecháč Iron Man, pak přijdou Batman a Hulk a nakonec do toho svou kamennou pěstí praští Hellboy. A studio 20th Century Fox odvážně tvrdí, že by… (více)