Nesmělý dopravní policista Roger se přihlásil do supertajného kurzu, který mu má pomoci získat lásku Amandy. Na místě zjišťuje, že cílem kurzu není získat srdce dívky, ale dostat se jí pod sukni. A účel světí prostředky - rozuměj všechny prostředky. Vedoucí kurzu Dr. P (Billy Bob Thornton) používá drsné a někdy i bolestivé metody, které jsou ovšem mimořádně účinné. Partička studentů složená z ťulpasů a nekňubů, co vždycky stáli někde v rohu, najednou zjišťuje, kde byla chyba a proč dostávali neustále košem. Z plachého Rogera se stává lev salónů. Situace se radikálně mění v okamžiku, kdy Dr. P dostane zálusk na Amandu. Nastává nemilosrdný souboj učitele a žáka. Žádná podpásovka není dost podlá a údery se rozdávají výhradně zezadu.

Režisérem filmu je specialista na komedie Todd Phillips (Starsky & Hutch, Road Trip). Rogera hraje nastupující komediální hvězda Jon Heder a Amandu Jacinda Barrett, známá z filmů Poseidon nebo Bridget Jonesová - S rozumem v koncích. Hereckou sestavu doplňují Michael Clarke Duncan, Luis Guzmán a v menší roli i Ben Stiller. (oficiální text distributora)

Miloško

No tak táto komédia ma veľmi sklamala. Chýba tu to najpodstatnejšie -humor. Je to fakt nudné,a to začiatok bol našliapnutý celkom dobre,aj scenár,a celkový dej mohol vyznieť omnoho lepšie. Škoda. ()

x_ander

Hloupá a nudná komedie s neuvěřitelně nesympatickým hlavním hrdinou. Jen B.B. Thorton to uctál se ctí, asi jako každou roli. ()

megajalec

Priemer, čo je škoda, lebo potenciál tam bol oveľa väčší. Náznaky sú (najmä tenis a najlepšia scéna je s kaserom vo výťahu), ale bohužiaľ, to je asi tak všetko ()

lobo87

Film od môjho obľúbenca Todda Phillipsa. Vtipná komédia obsadená neopozeranými tvárami a B.B. Thorntonom v roli drsného učiteľa, od ktorého neviete čo čakať. Primeraná dĺžka, výborné cameo Bena Stillera... Príjemná komédia na nedeľné popoludnie... 65% ()

Mikecat

Dej sa len pomaličky odvíja a naberá na spáde a na dramatičnosti. Spočiatku ani nevyzerá, že by sa jednalo o komédiu, skôr krimi drámu, ale postupne začne všetko do seba zapadať. Perfektný súboj Rogera a Dr.P - pravda vs.klamsvo v druhej polovici filmu nás prekvapí humorom, napätím a zaujímavými zvratmi s nečakaným vyvrcholením."Co je to tá splaška?","To ti strčí hlavu do záchodu a spláchnou","Aha, tak to se mi taky stalo.." :);.. "Kto umí, umí, kto neumí: učí..":) ws ()

Vitex26

Docela slušný námět se bohužel scénářem a jeho realizací rozmělňuje na nepříliš zábavnou podívanou plnou klišé, která v divákovi vyvolává pocit už stokrát viděného. ()

l.bejk

U komedie je těžké hodnocení proto dávám pět.Dokáže rozesmát,dokáže vše co od komedie má být, i když nepatří mezi špičky,nudit se nebudete. ()

bonovox

Komédia ktorej nechýba moc k nadpriemeru. Thornton milo prekvapuje a hlavne vďaka nemu sa dá na film pozerať. Škoda nevyužitých možností k dokonalosti. ()

pierre9

Billy Bob Thornton a Jon Heder do svojich rolí padli ako uliati, no ani ich sebeväčšia snaha nemohla zakryť zväčša takmer úplne tragický scenár. Občas to bolo fajn, no na viac ako 2* to teda nie je... ()

Tuty

Mě se to líbí, přijde mi to v rámci americký produkce i celkem inteligentní (což se moc nestává). Jinak roztomilý (včetně Amandy). ()

jessic

Nevtipná komedie s debilními herci, zejména Jon Heder v roli ňoumovitého milovníka mě nebavil. Názvem odkazuje na starší britskou komedii Školu svádění ze 60-let, ale bere si z ní jen nápad školy pro nerdy. Pro svou vlastní škodu. ()

Nekrosef

Doporučeno na základě jedné scénky s paintballem. Určitě nelituji shlédnutí a řadil bych to do kategorie filmů jako Hitch s Willem Smithem nebo Kurz sebeovládání s Adamem Sandlerem s Jackem Nicholsonem. Hlavní postava je zoufalec, kterému se Billy Bob Thornton v uzrálých letech snaží pomoct se získáním své milé a sebevědomí. Tento účel to rozhodně splnilo na jedničku. Ben Stiller milé a dost komické překvapení. Zvrat ke konci filmu mě dostal. Samozřejmě ne ten předvídatelný, ale spíš dohra a popasování se hlavního hrdiny s ním. Asi nemůžu říct, že bych se na to podíval znovu, ale jako taková jednohubka se špetkou humoru a motivace to bylo fajn. ()

karnifex

Blbé, trapné, zoufalé. Po nesmělém začátku jsem čekal, že se film třeba rozjede - ale ono to šlo z kopce. Tam, kde si v podobných scénách tvůrci aspoň troufnou na pořádné vtipy (byť většinou jen vulgární nebo nevkusné), se tento film drží hodně při zdi a nakonec se překlápí v jalově sentimentální "romantickou komedii" (která ale vlastně není ani romantická, ani vtipná). Navíc většina hereckých výkonů je dost mizerná - s výjimkou Thorntona samozřejmě, ale i na na něm mám pocit, že to bral jen jako povinnou rutinu a nejspíš v průběhu natáčení začal litovat, že na to kývl. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

zaack

Slabá komedie, která obsahuje méně vtipů, než průměrný dvacetiminutový sitcom. Heder v několikrát opakované roli retarda už prostě není vtipný. ()

Kundil

Pro mě lepší průměr... Pár skvělých okamžiků tam bylo ale žádná geniální komedie se nekonala... Moc se mi líbila postava, kterou hrál M. C. Duncan :-) Asi to, co mě se líbilo nejvíc, byly ty různý triky, jak sbalit ženu :-) ()

MTE

Uz dlho som sa tak dobre nezabavil... aj ked nasli sa momenty, ktore velmi logicke neboli ... myslim ze 1800V by zabilo kazdeho.. 75%. A pozor lebo vas Lasher znasilni :))) ()