Stormbreaker

• USA Stormbreaker (více)

Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke). Aniž by to věděl, byl strýčkem dlouhodobě připravován na podobnou misi. Dobrou průpravou pro dráhu neohroženého špióna se mu staly adrenalinové sporty jako potápění, horolezectví, ale i znalost šifrovacích kódů. (oficiální text distributora)

Arachneuss

Když mi bylo jedenáct, tak jsem četl knihu a byl z ní naprosto nadšený. Nakonec dorazil i film, jenž sice nenaplnil mé klukovské očekávání, ale i přesto nezklamal. Navíc počáteční prolog s Ewan McGregorem je kulervoucí maso! ()

Le_Chuck

Režisérovi veľmi skoro po nádejnom úvode dochádza šťava a zbytok filmu (zhruba od polovice) fachá na autopilota, navyše bez nápadu, bez tempa. Ku koncu to so Stormbreakerom ide totálne dolu vodou a tak ako začiatok pumpoval nadšenie a nádej (naozaj som nič nečakal), tak koniec plný skratkovitých kľučiek facká každého kto mal pocit, že vznikne kvalitný akčný film pre deti. Nevyrovnaný a vo výsledku priemerný film. Babybond za 50%. ()

Falko

Ak sa dospeli viac pobavia na Bondovkach s Pierceom Brosnanom alebo s Danielom Craigom, tak decka sa zase pobavia na tomto filme. Dospeli sa pri tomto filme zasmeju a povedia si, ze je to akasi akcna blbost pre deti. Ja som to bral z pohladu 13-rocneho pracka a v tom pripade by som si tento film vychutnaval :-) Ani chvilku som sa nenudil, malo to svizny dej, ale predsa len je to akesi odflaknute, akokeby si producenti filmu z istotou mydlili ruky, ze toto bude trhak a mozu sa tesit na dalsie pokracovania, nech su akekolvek, hlavne ze zarobia :-) Mna prekvapila skutocne kratka rola Ewana McGregora, ale tak da sa na to pozriet... 18.08.2009 ___ Alex Pettyfer - (Alex Rider) +++ Ewan McGregor - (Ian Rider) +++ Robbie Coltrane - (Premiér minister) +++ Mickey Rourke - (Darrius Sayle) +++ Alicia Silverstone - (Jack Starbright) +++ Stephen Fry - (Smithers) +++ Bill Nighy - (Alan Blunt) +++ Damian Lewis - (Yassen Gregorovich) +++ Hudba: Alan Parker +++ ()

PinokKio

007 .. tolik minut (plus mínus) si užil Ewan McGregor na plátně .. a přesně tolik minut se ten film dá vydržet, protože pak už následuje jen mdlá akce jak vystřižená z bravíčkového fotorománu s absolutně nesympatickým floutkem .. ()

Spooner

Tak ze začátku mě to docela bavilo, v půlce to byla docela nuda plná dementních záporáků a ke konci se to zase docela rozjelo. Hlavní představitel ušel, Nighy a Rourke byli taky dobří, zbytek byl příšernej (až na McGregora, ale ten se tady ani nestačil zabydlet). Žádněj zázrak to sice není, ale další Spy kids z toho naštěstí nevylezlo, takže aspoň to. Velmi odřené 3*. ()

gogo76

Náhodou som na to natrafilv tv,tak som sa zapozeral, hlavne kvôli M.Rourkovi.Film jednoduchý,plynie vcelku rýchlo, tak ju radím medzi také nenáročné jednohubky.Film skôr pre teenegerov,viac ako tri hviezdičky si nezalúži.60%. ()

Phobia

Film jsem jedním očkem sledovala při práci na počítači a konečné hodnocení výrazně snižuje skutečnost, že "Stormbreaker" je cílený na podstatně nižší věkovou kategorii. Film se dá shrnout jedinou větou - James Bond pro teenagery. Jinak řečeno: být o 15 let mladší, určitě bych bych nejmíň dvě hvězdičky přihodila, ovšem takto mě slaďoučký dětský hrdina a jeho naivní akční eskapády neměly valnou šanci oslovit. Pro diváky školou povinné nejspíš "cool" záležitost, pro dospělé jedince naprostá zbytečnost. 49% ()

Niles

Slabšie hodnotenie som neudelil len preto lebo knihu Stormbreaker som čítal a páčila sa mi. Film je trápny, chceli doň zakomponovať z každého trochu a vo výsledku to nemá hlavu ani pätu. Výber hercov bol veľmi nevhodný, takmer každý vyzerá, akoby vypadol z nejakej nepodarenej grotesky. To isté platí aj pre hudbu, vyberanú tak aby to vyznelo čo najviac "cool". A možno je aj dobre, že to takto zle dopadlo. Aspoň nebudú musieť pokaziť ďalšie diely z knižnej série o Alexovi Riderovi. ()

Stegr

40% - Tohle přihlouplé prvotřídní béčko nezachránil ani celkem početný ansábl známých jmen. Jediné plus bylo, že děj, díky spoustě akčních scén, celkem svižně plynul... ()

Deimos

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +silné herecké obsazení, hudební stránka filmu, příběh beru -žádné efekty, špatná kamera, rozplizlí obraz, občas děj, mělo to být dospělejší/// V prvních minutách filmu jsem měl pocit, že jsem se vrátil do dětských let. Ale bral jsem to. Avšak tento pocit se během půl hodinky rozplynul a já si uvědomil, že už mi není 15. Škoda, že film nebere moc v potaz dospělejší publikum. Na druhou stranu pro cílovou skupinu je to výborný film. Už jen proto, že hlavní hrdina je sympatický a věřím, že s přibývajícími díly bude i velice charismatický, ale zatím to musí pilovat. Vůbec důvod proč jsem šel na film bylo jednak obsazení a potom efekty. V prvním bodu jsem velice spokojen. Nejvíce jsem se těšil na Ewana McGregora. Ke škodě je však na plátně jen pár minut. No ostatní to ale vynahrazují. Mickey Rourke je v roli záporáka docela slizkej. A potěší jistě i účast Andyho "Gluma" Sarkise, ovšem už méně jeho maska. Kdo se mi asi líbil nejvíce? Řekl bych Damian Lewis se svým ruským přízvukem, toho jsem si fakt vychutnal. Ženské obsazení je celkem fain, jen mohli lépe zahrát. Ohledně efektů, na které většina z nás chodí do kina, je to horší. Tedy, žádné tady nejsou. I když by se sakra hodili, vše je postavené pouze na akci a převážně městských kulisách. Rovněž kamera docela odradí, už jen proto že pořád někde kmitá a nezaměří se na detail, nebo na samotnou akci. A když k tomu přihodím rozmazaný obraz (rozuměj, není čistý a detailní), tak se nám do ruky po stránce technické dostává něco co si v klidu můžete pustit doma v pokojíčku. Zmínit se o některých scénách ani nemá význam, prostě jejich potenciál nebyl využit naplno. No co, už aby tady byl pravý 007/// Celkem 60%/// ()

Slarque

Po řemeslné stránce je to dobře natočené. Film má spád, stále se tam něco děje, takže na nudu (nebo přemýšlení, jestli to vlastně dává nějaký smysl) není moc času. Velice zajímavé obsazení vedlejších rolí je často spojeno se stylizací postav až na hranici karikatury nebo parodie (viz. Mickey Rourke). Jen Alicia Silverstone je prostě špatná a od hlavního hrdiny se požadoval spíš dobrý vzhled a fyzička. Ale Donnie Yen mu aspoň připravil zajímavé souboje. Celkově mírný nadprůměr. ()

LaciLC

Po titulkoch typu "detský Bond" som čakal čo to bude za kravinu, áno bola to kravina, ale svižná sem-tam zábavná, ale prekvapivo hlavne pozerateľná. Takže na jedno oddychové bezmozgové použitie je to priam ideálna kravina. ()

sharky

Tenhle film je natočen pro děti, rozhodně bych tomu nevyčítal dějovou jednoduchost a do očí bijící opisovaní bondovské šablony. Přišlo mi, že v půlce došly tvůrcům nápady a film ztratil na tempu a hlavně, že k temnému uvodu se smrtí se naprosto nehodil ten veselý lehce moralizující konec se záchranou Alexe. Nicméně casting je doslova dokonalý (to samé platí i u 5.1 mixu), u dětského filmu přehrávání nevadí a hlavně Alex Pettyfer je asi tak stokrát lepší Bond než Craig, škoda, že není starší. Ovšem pokud vám ještě nebylo 18, tak si 1 * přidejte a pokud ještě věříte na Ježíška tak můžete i 2:) ()

honajz

Tak nebylo až tak špatné - spíš to tedy připomínalo adventuru typu - najdi, použij, přeskoč do dalšího levelu -, ale mělo to hlavu a patu, i pár akčních scén, byť ne vždy dovedně střižených, pár parodických a několik vtipných kousků (viz v závěru ten sestřelený holub), čekal jsem míň, ale příjemně se bavil, nejspíše si to na oddech někdy pustím rád znova. Což se o mnoha jiných rádoby akčních filmech říct nedá. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/stormbreaker.html Speciální tajný agent je zabit a na jeho místo musí zaskočit jeho synovec – trénovali ho k tomu už od malička, ale nyní na vše zapomněl. Když konečně objeví znovu své schopnosti, musí se pak postavit zločinci, aby mu zabránil v dalších nekalostech. ()

Ilicka

Není to zas až tak hrozné, jak to na omak vypadá. Knížka sice nabízí mnohem více akce i zábavy, ale film se taky dá. Alex Rider je sympaťák, Ewan MCGregor se filmem sice jen mihne, ale v těch několika minutách dokáže, že má na to, stát se Bondem. Zbytek dospělého osazenstva za moc nestojí - od zmalovaného a přehrávajícího Rourka, přes nevýrazného Nightyho až ke šklebící se Missi Pyle. (Andyho Serkise jsem ignorovala.) Některé scény jsou zajímavé nasnímané, většinou mi bohužel kamera a střih připadaly trestuhodně televizní a nedotažené. Ale dá se na to koukat a není to infantilní. ()

ARI50

Slabší ale zapůsobilo a nebylo to úplně zlé má to svoje mouchy ale zase jsem tak viděl i světlé momenty které zapůsobily takže v celku spokojen. ()

prome

po druhem schlednuti musim snizit hodnoceni ze 3* na 2*. Schopnosti hlavniho hrdiny jsou prilis nerealne a tech chyb co tam je, to je az nemozny. A proc to ale skoncilo takovym happyendem ? to vubec nevim hodil by se tomu jiny konec. Velka skoda Ewana cekal jsem ze dostane vetsi moznost a bude vice videt na platne. Je to takova oddychovka na nudne vecery kdyz neni po ruce nic lepsiho, a i tehdy se da vybrat rozhodne mnohem lepsi snimek. ()

Andělé a démoni už příští rok

Andělé a démoni už příští rok

17.04.2007

Chvíli kolem tohoto tématu vládlo až podezřelé ticho a my už začali doufat, že Tom Hanks a Ron Howard pochopili, jakou ostudu si Šifrou mistra Leonarda udělali a definitivně dali od zamýšleného… (více)