• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

„Neveríme mu.“ – „Prečo?“ – „Nikomu neveríme. Je to naša zásada.“ Toto by sa mohlo/malo páčiť každému, komu sa páčili SPY KIDS (= ďalšie hravé detské špionážne dobrodružstvo), ale i každému, komu sa SPY KIDS nepáčili. STORMBREAKER je o čosi odrastenejší, anglická atmosféra mu pridala a až na konci som si uvedomil, ako ma tvorcovia i s obmedzeným rozpočtom a scenárom dostali. Nebol to zázrak, ale miestami som sa bavil a tak dobre použitého koňa v akčnej scéne som nevidel od PRAVDIVÝCH LŽÍ. Ústredný mladistvý hrdina je prekvapivo fajn, extravagantne oblečeným Mickeym Rourkeom v úlohe zlosyna nič nepokazíte a i zvyšok hereckého obsadenia je bohovský. Ale pozor, určite si film nepozrite len kvôli kastingu, pretože je to tak troška podvod, keďže úvodné titulky so všetkými tými menami vyzerajú pozoruhodne, ale Robbie Coltraine alebo Stephen Fry dostali skôr cameo. Ostatní (Nighy, Serkis, McGregor, Okonedoová, Lewis) nedostali o nič extra väčší priestor (resp. si produkcia väčší priestor nemohla dovoliť zaplatiť), ale ich postavy sú v deji rozmiestnené o čosi šikovnejšie, (napr. sa objavia na dve minúty po dvadsaťminútovej prestávke, takže vyzerajú, že majú väčší priestor).(25.1.2011)

• Gilmour93

Blond. James Blond. Možná je tu nový agent nula nula něco, ale obávám se, že po dvou protřepaných Martini by jej zmohl spánek a před sexuální aktivitou Bondgirls ho k jeho škodě ještě chrání zákon.. Nepříliš vážně se beroucí taškařice doplácí na to, že si hlavní herecký hrdina při pohledu okýnkem karavanu na nahou Alicii Silverstone ulevil od mladického pnutí tam dole a výstup této činnosti utřel do několika stránek vytržených ze scénáře.. Pokud bude mít Stormbreaker nějaké pokračování, nechám si ho ujít.(16.8.2010)

Mladý James Bond, Agent 007 z něj sice nejspíš nebude, ale zde si na něj vcelku slušně hraje a to je o pár desítek let mladší. Tento film možná nechytne každého. Zřejmě svojí obrovskou naivitou. Ale kdybych to měl přirovnat k některému filmu, nejvíce by se mi nejspíš hodila Bondovka Dnes neumírej. Takže neuvěřitelné, neskutečné, přesto zajímavé akční. Nemůžu říct, že bych se vysloveně nudil. Samotný příběh vcelku rázným stylem ubýval a gradoval a ani samotný hrdina nebyl zas tak špatný na to kolik mu je let. Možná je tu jistá spojitost se Spy Kids, ale fakt je, že Angličani si dali tu práci a dovedli tento film ne do dokonalosti, ale akce je akce a ne jen snužka digitálních a ještě k tomu odfláklých triků. Dalším plusem je řada známých anglických herců, kteří se sice příliš neohřejí, ale filmu prospějí. I když to není žádný zázrak a taky jsem od toho nic nečekal, film mě dokázal zabavit a svůj cíl splnil. Jen doufám, že nebudou dle knižní předlohy točit pokračování, i když proč vlastně ne. Pro děti by to mohl být zaručený trhák, ale třeba nejen pro ně. Jo a nakonec bych dodal, že soundtrack se skládá z řady dost provařených pecek v čele s Paulem Oakenfoldem. Uááá, jak ten tam zní skvěle. --- Víš co mě opravdu naštvalo? Že poslali kluka!(18.10.2007)

Bratr mně na tenhle filmeček poslal s tím, že je to naprosto úžasné... Jenže nebylo. Vlastně jsem byl rád, že to mělo jen hodinku a půl. A navíc to na mně působilo strašně televizním dojmem... Bohužel(25.10.2006)

• prome

po druhem schlednuti musim snizit hodnoceni ze 3* na 2*. Schopnosti hlavniho hrdiny jsou prilis nerealne a tech chyb co tam je, to je az nemozny. A proc to ale skoncilo takovym happyendem ? to vubec nevim hodil by se tomu jiny konec. Velka skoda Ewana cekal jsem ze dostane vetsi moznost a bude vice videt na platne. Je to takova oddychovka na nudne vecery kdyz neni po ruce nic lepsiho, a i tehdy se da vybrat rozhodne mnohem lepsi snimek.(16.11.2006)

• - Školské scény sa natáčali v dievčenskej škole The Grey Coat Hospital v Londýne. (Niles)

• - Kniha o Alexu Riderovi se po celém světě prodalo více než 8 milionů výtisků a byly přeložené do 28 jazyků. Časem by mělo být zfilmovaných i dalších pět dílů, přičemž na vydání čeká ještě sedmý příběh „Snakehead“. (imro)

• - Teenagerský James Bond stál produkci 40 mil. dolarů, ale například v USA diváky příliš nezaujal. Tamější distributor Miramax ho pro první víkend (13. – 15. 10. 2006) nasadil do 221 kin a snímek utržil jen 215 177 dolarů. Nepomohla ani změna názvu na atraktivnější Alex Rider: Operation Stormbreaker, protože celkový zisk v amerických kinech se po šesti týdnech zastavil na sumě 659 210 dolarů. (imro)