• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

• Torision

Co prosim? Jako sorry, ale co je tohle za sračku největšího ražení? Vždyť se u tohodle filmu ani nedalo bavit, byla to strašná trapárna, nuda od začátku do konce. Alicia Silverstone, Alex Pettyfer a hlavně Mickey Rourke jsou tak neuvěřitelně debilní, režie Geoffreyho Saxe strašná, vizuální stránka a akční scény absolutně kokotský a scénář....proboha, dyť ty dialogy a chování hrdinů - vzdyť to pomalu ani nedávalo smysl!!!....asi jedinym plusem je Ewan McGregor, kterej je ve filmu ale jen na pár okamžiků. A jinak v rámci akčňáků asi to nejhorší, co jsem za dlouhou dobu viděl.(31.7.2007)

Dobré scény: ta s Ewanem McGregorem, Alex na vrakovišti a pak ještě některé scény s Damianem Lewisem. Blbé scény: Všechny ostatní, hlavně ta strašná scéna s Alicií a Missi....To je snad nejhorší parodická scéna, která kdy byla natočena. u tohohle filmu sem brečel...a určitě to nebylo dojetím. Jak někdo mohl zprasit tak dorbou knihu jako je předloha fakt nepochopim. A od ted nesnáším Saxe. Kvůli memu velmi dobremu vztahu k serii slabe 3. jinak bych dal tak 1(18.10.2008)

Není to zas až tak hrozné, jak to na omak vypadá. Knížka sice nabízí mnohem více akce i zábavy, ale film se taky dá. Alex Rider je sympaťák, Ewan MCGregor se filmem sice jen mihne, ale v těch několika minutách dokáže, že má na to, stát se Bondem. Zbytek dospělého osazenstva za moc nestojí - od zmalovaného a přehrávajícího Rourka, přes nevýrazného Nightyho až ke šklebící se Missi Pyle. (Andyho Serkise jsem ignorovala.) Některé scény jsou zajímavé nasnímané, většinou mi bohužel kamera a střih připadaly trestuhodně televizní a nedotažené. Ale dá se na to koukat a není to infantilní.(8.10.2007)

• Caelos

Náhodou som na to natrafilv tv,tak som sa zapozeral, hlavne kvôli M.Rourkovi.Film jednoduchý,plynie vcelku rýchlo, tak ju radím medzi také nenáročné jednohubky.Film skôr pre teenegerov,viac ako tri hviezdičky si nezalúži.60%.(1.6.2009)

• - Jelikož Alex Rider šplhá po horách, potápí se či dělá množství jiných extrémních sportů, je to jedna z nejzatěžovanějších postav, jaké kdy ztvárnil dětský herec. (imro)

• - Alexovi Pettyferovi bylo v době natáčení jen 15 let, proto nemohl řídit auto, přestože je tato scéna v literární předloze. Jako náhradní dopravní prostředek zvolili koně. (imro)

• - Teenagerský James Bond stál produkci 40 mil. dolarů, ale například v USA diváky příliš nezaujal. Tamější distributor Miramax ho pro první víkend (13. – 15. 10. 2006) nasadil do 221 kin a snímek utržil jen 215 177 dolarů. Nepomohla ani změna názvu na atraktivnější Alex Rider: Operation Stormbreaker, protože celkový zisk v amerických kinech se po šesti týdnech zastavil na sumě 659 210 dolarů. (imro)