• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

Ak sa dospeli viac pobavia na Bondovkach s Pierceom Brosnanom alebo s Danielom Craigom, tak decka sa zase pobavia na tomto filme. Dospeli sa pri tomto filme zasmeju a povedia si, ze je to akasi akcna blbost pre deti. Ja som to bral z pohladu 13-rocneho pracka a v tom pripade by som si tento film vychutnaval :-) Ani chvilku som sa nenudil, malo to svizny dej, ale predsa len je to akesi odflaknute, akokeby si producenti filmu z istotou mydlili ruky, ze toto bude trhak a mozu sa tesit na dalsie pokracovania, nech su akekolvek, hlavne ze zarobia :-) Mna prekvapila skutocne kratka rola Ewana McGregora, ale tak da sa na to pozriet... 18.08.2009 ___ Alex Pettyfer - (Alex Rider) +++ Ewan McGregor - (Ian Rider) +++ Robbie Coltrane - (Premiér minister) +++ Mickey Rourke - (Darrius Sayle) +++ Alicia Silverstone - (Jack Starbright) +++ Stephen Fry - (Smithers) +++ Bill Nighy - (Alan Blunt) +++ Damian Lewis - (Yassen Gregorovich) +++ Hudba: Alan Parker +++(18.8.2009)

• Gary

Nechápu, jak se tolik mnou oblíbených herců (Nighy, Rourke, McGregor...) a tolik dalších dobrých britských herců (Coltrane, Fry...) dostalo do téhle bezduché akční cosmo boy jízdy. Film má všehovšudy dobré tak dvě tři scény, děsnou instrumentálku od Alana Parkera, dost divně namixovaný zvuk, úděsně hrající Missi Pyle a Andy Serkise. Skoro žádné nápady. A tak dále a tak dále. Zklamání....(24.5.2007)

• Chrustyn

James Bond pro mladší publikum. Mladší 15 let si mohou tak 2* přidat.(10.8.2007)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $21,541,970(15.4.2007)

Všetky tri hviezdy za Billa Nighyho - ten chlap je proste Boh. Jeho "úsmev so zachrochtaním" už síce poznáme z iných filmov, ale stále funguje výborne. Inak slušné remeslo, len ten koniec mizerný. Každopádne hlavný predstaviteľ je asi stokrát sympatickejší než "Eragon" a vôbec - tomuto filmu by som doprial minimálne také tržby ako "dedičstvu dračích jazdcov".(13.3.2007)