• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

• Lateef

Od snímku s mladíkem, který by se podle svých schopností mohl klidně honosit titulem 007, jsem nic nečekal. A téměř nic jsem také nedostal. I když úvodních dvacet minut je velice slibných a slušnou auto-moto honičku střídá choreograficky povedená akční scéna s lanem(zde si nejde nevzpomenout na Jet-Liho či Jasona Stathama a jejich ekvilibristiku s hadicí). A potom to všichni, včetně režiséra zabalili a šli na basu orosených. Kromě toho úvodu je všechno strašně vyumělkované, nelogické a jednoduché. Má-li Alex Pettyfer nějaký bojový potenciál, tak zůstal(až na tu jednu bitku) totálně nevyužit. Jinak filmem se prokousal vcelku obstojně, na to, že mu je pouhých 16 let. Snímek má hvězdné obsazení, škoda jen, že si Ewan McGregor odřídí své tři čtyři kilometry, motorku vymění za bavoráka, ale pak už musí z kola ven. Billa Nighyho nejde nepoznat podle jeho charismatického hlasu a Mickey Rourke je zase nad věcí a pánem situace. Film trochu zdvihá soundtrack(zejména Paul Oakenfold), ale jinak mám pocit, že celý příběh je dopředu připravený, pro nikoho není nic problém, všechno vychází a i když se pořád něco děje, nudil jsem se!!! A to by se u akčního dobrodružství asi stát nemělo...(zmíněná Physalia physalia nebo-li měchýřovka portugalská je opravdu nebezpečný žahavec, lovící potravu pomocí žahavých vláken, obsahujících prudký jed...nechtějte, aby vás někdy žahla) 21,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.11.2006)

Ten teenage Bond je blond :D. Ne, ne, vtipky stranou. Necekal jsem, ze to bude az tak efektni, a ono bylo :).(27.12.2006)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $677,646Tržby Celosvetovo $23,937,870║ Dosť nešťastne podané špionážny film, tvorcovia sa v tomto prípade vybrali zlou cestou a vôbec film nedávkujú odľahčene, potom aj ten príbeh moc nezaujme, kamera je otrasná, známejší herci absolútne nevyužitý, napätia a akcia je tu prehliadnuteľná, taký nešťastný pokus o niečo, čo v konečnom výsledku vyznie dosť odpackane. /25%/(22.11.2008)

• Ridick

na zaciatok je treba upozornit, ze tento film je urceny pre deti do 13 rokov. stormbreaker ma na pocudovanie vela znamych hercov v obsadeni avsak ani jedna az na m. rourka nema priestor, aby vyzdvihla dej a hlavne scenar na priemernu uroven, no na druhej starne hlavny predstavitel nic nekazi. akcne sceny su zvladnute, ale ako som uz spominal, tak ohurene budu asi len tie deti. slabe...(28.11.2006)

Ak sa dospeli viac pobavia na Bondovkach s Pierceom Brosnanom alebo s Danielom Craigom, tak decka sa zase pobavia na tomto filme. Dospeli sa pri tomto filme zasmeju a povedia si, ze je to akasi akcna blbost pre deti. Ja som to bral z pohladu 13-rocneho pracka a v tom pripade by som si tento film vychutnaval :-) Ani chvilku som sa nenudil, malo to svizny dej, ale predsa len je to akesi odflaknute, akokeby si producenti filmu z istotou mydlili ruky, ze toto bude trhak a mozu sa tesit na dalsie pokracovania, nech su akekolvek, hlavne ze zarobia :-) Mna prekvapila skutocne kratka rola Ewana McGregora, ale tak da sa na to pozriet... 18.08.2009 ___ Alex Pettyfer - (Alex Rider) +++ Ewan McGregor - (Ian Rider) +++ Robbie Coltrane - (Premiér minister) +++ Mickey Rourke - (Darrius Sayle) +++ Alicia Silverstone - (Jack Starbright) +++ Stephen Fry - (Smithers) +++ Bill Nighy - (Alan Blunt) +++ Damian Lewis - (Yassen Gregorovich) +++ Hudba: Alan Parker +++(18.8.2009)