• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +silné herecké obsazení, hudební stránka filmu, příběh beru -žádné efekty, špatná kamera, rozplizlí obraz, občas děj, mělo to být dospělejší/// V prvních minutách filmu jsem měl pocit, že jsem se vrátil do dětských let. Ale bral jsem to. Avšak tento pocit se během půl hodinky rozplynul a já si uvědomil, že už mi není 15. Škoda, že film nebere moc v potaz dospělejší publikum. Na druhou stranu pro cílovou skupinu je to výborný film. Už jen proto, že hlavní hrdina je sympatický a věřím, že s přibývajícími díly bude i velice charismatický, ale zatím to musí pilovat. Vůbec důvod proč jsem šel na film bylo jednak obsazení a potom efekty. V prvním bodu jsem velice spokojen. Nejvíce jsem se těšil na Ewana McGregora. Ke škodě je však na plátně jen pár minut. No ostatní to ale vynahrazují. Mickey Rourke je v roli záporáka docela slizkej. A potěší jistě i účast Andyho "Gluma" Sarkise, ovšem už méně jeho maska. Kdo se mi asi líbil nejvíce? Řekl bych Damian Lewis se svým ruským přízvukem, toho jsem si fakt vychutnal. Ženské obsazení je celkem fain, jen mohli lépe zahrát. Ohledně efektů, na které většina z nás chodí do kina, je to horší. Tedy, žádné tady nejsou. I když by se sakra hodili, vše je postavené pouze na akci a převážně městských kulisách. Rovněž kamera docela odradí, už jen proto že pořád někde kmitá a nezaměří se na detail, nebo na samotnou akci. A když k tomu přihodím rozmazaný obraz (rozuměj, není čistý a detailní), tak se nám do ruky po stránce technické dostává něco co si v klidu můžete pustit doma v pokojíčku. Zmínit se o některých scénách ani nemá význam, prostě jejich potenciál nebyl využit naplno. No co, už aby tady byl pravý 007/// Celkem 60%///(26.10.2006)

• Phobia

Film jsem jedním očkem sledovala při práci na počítači a konečné hodnocení výrazně snižuje skutečnost, že "Stormbreaker" je cílený na podstatně nižší věkovou kategorii. Film se dá shrnout jedinou větou - James Bond pro teenagery. Jinak řečeno: být o 15 let mladší, určitě bych bych nejmíň dvě hvězdičky přihodila, ovšem takto mě slaďoučký dětský hrdina a jeho naivní akční eskapády neměly valnou šanci oslovit. Pro diváky školou povinné nejspíš "cool" záležitost, pro dospělé jedince naprostá zbytečnost. 49%(29.9.2009)

• Jillen

Film stál za starou belu, ale McGregor je bůh a tady to dokazuje zase...kuwa já ho chci jako BONDA!!! Dávám 15%(19.10.2006)

• Lima

James Bond pro děcka školce zrovna odrostlé? Odsejpá to sice svižně, ale je to celé tak dětinské a předvídatelné, že už mi tam jenom chyběl každých 15 minut reklamní blok na kindervajíčka s modrými hrošíky a nové hračky od Mattela. Obsazení sympaťáka Ewana McGregora je vzhledem k jeho cca 3-minutové přítomnosti pouhou reklamní vábničkou a hlavní protagonista s bravíčkovskou vizáží a hereckou prkenností tomu také moc nepřidal. K těm původně zamýšleným čtyřem pokračováním – proboha, jak si mohli tvůrci myslet, že tahle záležitost „Made in Kouzelná školka“ by mohla mít nějaký širší divácký ohlas? Ještě tam mohli obsadit Dádu Patrasovovou.....(15.2.2008)

Mladý James Bond, Agent 007 z něj sice nejspíš nebude, ale zde si na něj vcelku slušně hraje a to je o pár desítek let mladší. Tento film možná nechytne každého. Zřejmě svojí obrovskou naivitou. Ale kdybych to měl přirovnat k některému filmu, nejvíce by se mi nejspíš hodila Bondovka Dnes neumírej. Takže neuvěřitelné, neskutečné, přesto zajímavé akční. Nemůžu říct, že bych se vysloveně nudil. Samotný příběh vcelku rázným stylem ubýval a gradoval a ani samotný hrdina nebyl zas tak špatný na to kolik mu je let. Možná je tu jistá spojitost se Spy Kids, ale fakt je, že Angličani si dali tu práci a dovedli tento film ne do dokonalosti, ale akce je akce a ne jen snužka digitálních a ještě k tomu odfláklých triků. Dalším plusem je řada známých anglických herců, kteří se sice příliš neohřejí, ale filmu prospějí. I když to není žádný zázrak a taky jsem od toho nic nečekal, film mě dokázal zabavit a svůj cíl splnil. Jen doufám, že nebudou dle knižní předlohy točit pokračování, i když proč vlastně ne. Pro děti by to mohl být zaručený trhák, ale třeba nejen pro ně. Jo a nakonec bych dodal, že soundtrack se skládá z řady dost provařených pecek v čele s Paulem Oakenfoldem. Uááá, jak ten tam zní skvěle. --- Víš co mě opravdu naštvalo? Že poslali kluka!(18.10.2007)