• slovenský

Rogier Stoffers

Geoff Zanelli

Joe Medjuck

Jim Page

Z DOMÁCÍHO VĚZENÍ NĚKDY LIDI BLBNOU… Příjemná jednohubka, která pobaví víc, když si ji dáte sami a v noci. Škoda, že napětí přichází tak pozdě, protože když už dojde na ,,bojim bojim“, je vlastně konec. V rámci teen-thrillerů je však třeba objektivně přiznat, že i když se (relativně) nic neděje, dá se na to v pohodě koukat. Shia, kamera i scénář prostě nasadí ,,vypravěčskou linii“ a jedou a jedou. A to přesto, že již (asi) nejsem teenager..(17.3.2008)

Ďalší film, ktorý v divákovi podnieti pocit, že o susedoch je dôležité vedieť viac ako ich priezvisko. Kvalitná thrillerová nádielka sa však k divákovi dostane až zhruba po hodinke filmu. Potom je to už bez najmenšej chybičky, len škoda, že ten úvod je len plný náznakov, akoby sa režisér bál do toho poriadne oprieť a vytlačiť z nápadu posledné kvapky šťavy. To prázdne miesto v úvode však našťastie vypĺňajú sympatickí hlavní hrdinovia a decentný náznak nasledujúcej krimi zápletky. 75%.(11.12.2008)

Film o tom, kterak se mladému sympatickému hrdinovi nešťastnou náhodou povede zabít svého otce, dát přesdržku učiteli jazyků, odstranit nebezpečného souseda a ještě k tomu sbalit největši kost ze sousedství, aniž by ho tížily jakékoliv otázky týkající se morálky a etiky. Voyeurství je zde vylíčeno jako naprosto normální, a nikoliv deviantní chování, ti, kdož mu brání, si nezaslouži být autoritami a předřikávají věty ze scénáristické poučky pro zaćátečníky na téma "jak napsat matkovsko-synovský dialog". Stejně jako název je spojením dvou slov (Suburbia - předměstí a Disturb - znepokojení), i film je na pomezí thrilleru, kdy se bojíme o hrdinu, a problematičtějši hororové části, kdy bychom se měli bát spolu s hrdinou, ale protože známe Okno do dvora, nemáme - vyjma famózního Davida Morse - proč. Tak zbývá jenom nechat se unášet letní teenagerovskou pohodářskou vlnou filmu, dobře zvolenou, nemoderní muzikou a začleněním technických výdobytků poslední doby do vyprávění a uchechtnout se nad intertextovými vtípky. Ale ty nastavované konce, aby se předchozí linie mohly uzavřit, přičemž se opomenulo na onu s policistou, a zúčtování ve sklepení, která má být sestupem do podvědomí, už jaksi nefunguje. Shia je ale bůh.(26.11.2007)

To, že tento film je predvidateľný až hrôza, zachraňuje ho pár dobrých hereckých výkonou. Shia LaBeouf zahral nesmelého, zroneného teenegera až príliš dobre a Sarah Roemer však asi viac vinikla vo WRISTCUTTERS. Na dievča, ktorú mamička kontroluje a nedovoľuje skoro nič je príliš vamp a odvážna. Aj keď film vyzeral ako milá oddychovka ku koncu prihára no posledné minúty doklepu klinec priemernosti celého filmu. Aj keď v rámci tohto žánru, ktorý v minulosti už bol neraz sfilmovaný, sa veľké zázraky nediali, netreba lámať palicu a keď k filmu zavoláte svoju polovičku nemusí to dopadnúť najhoršie.(27.5.2008)

Shia pro mě není nijak zajímavý, ale film mě velmi mile překvapil. Sarah Roemer je opravdu moc krásná, Carrie-Anne stejně tak.(6.10.2007)