poster

Disturbia

 • USA

  Disturbia

 • slovenský

  Disturbia

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 2007, 105 min

Režie:

D.J. Caruso

Kamera:

Rogier Stoffers

Hudba:

Geoff Zanelli

Producenti:

Joe Medjuck

Střih:

Jim Page

Scénografie:

Tom Southwell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  ***

  Úvodní scéna s otcem je velmi pěkná, Carrie-Anne Moss v roli matky (dost zabedněné mimochodem) mě celkem překvapila, Morse je výborný záporák a Shia je bez debat největším kladem celé Disturbie. Děj slušně odsýpal, napětí a lekaček tam bylo dost, jen mi trochu vadila ta jistota, jak to všechno dopadne a ten konec taky nic moc. Ještě pochválím muziku a vychází mi z toho 3,5*.(21.9.2007)

 • dobytek
  ***

  Taky by mě bavilo šmírovat dalekohledem souseda, kterej doma porcuje návštěvy. Bohužel nemam takhle zajímavý sousedy. Jinak celkem průměrnej thriller, ve kterym se najde i pár vtipnejch situací. Z herců mě nejvíc zaujal záporák David Morse. Škoda, že se na scéně objeví až někdy v půlce filmu. Celkovej dojem mi hlavně pokazil dost hloupej závěr, kdy se papundeklovej americkej domek najednou promění na strašidelnej hrad plnej tajnejch chodeb a místností. 55%(22.11.2013)

 • Bluntman
  ****

  Film o tom, kterak se mladému sympatickému hrdinovi nešťastnou náhodou povede zabít svého otce, dát přesdržku učiteli jazyků, odstranit nebezpečného souseda a ještě k tomu sbalit největši kost ze sousedství, aniž by ho tížily jakékoliv otázky týkající se morálky a etiky. Voyeurství je zde vylíčeno jako naprosto normální, a nikoliv deviantní chování, ti, kdož mu brání, si nezaslouži být autoritami a předřikávají věty ze scénáristické poučky pro zaćátečníky na téma "jak napsat matkovsko-synovský dialog". Stejně jako název je spojením dvou slov (Suburbia - předměstí a Disturb - znepokojení), i film je na pomezí thrilleru, kdy se bojíme o hrdinu, a problematičtějši hororové části, kdy bychom se měli bát spolu s hrdinou, ale protože známe Okno do dvora, nemáme - vyjma famózního Davida Morse - proč. Tak zbývá jenom nechat se unášet letní teenagerovskou pohodářskou vlnou filmu, dobře zvolenou, nemoderní muzikou a začleněním technických výdobytků poslední doby do vyprávění a uchechtnout se nad intertextovými vtípky. Ale ty nastavované konce, aby se předchozí linie mohly uzavřit, přičemž se opomenulo na onu s policistou, a zúčtování ve sklepení, která má být sestupem do podvědomí, už jaksi nefunguje. Shia je ale bůh.(26.11.2007)

 • Cival
  ***

  Povedených thrillerů pro teenagery není nikdy dost. Upřímně řečeno, většinou jich není ani víc než jeden dva za rok. Proto Carusova svižná krádež a reimaginace původní zápletky potěší. Ačkoliv by byla bez charismatu Shii LaBeoufa a jeho průpovídek sotva poloviční.(13.7.2007)

 • Psema
  ****

  Jako nepřiznaný remake Okna do dvora to funguje naprosto výborně. Caruso zvládá dramatické momenty, nezapomíná na nutné odlehčení nějakým tím fórkem a kdyby neměl po ruce tak pitomý scénář, věřím, že by natočil vynikající film. Takhle má jen kliku, že Shia uhraje naprosto všechno a vy mu tuhle hru na nahánění souseda uvěříte úplně bez problémů.(12.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace