• slovenský

Joe Medjuck

Jim Page

Scénografie:

Tom Southwell

Úvodní scéna s otcem je velmi pěkná, Carrie-Anne Moss v roli matky (dost zabedněné mimochodem) mě celkem překvapila, Morse je výborný záporák a Shia je bez debat největším kladem celé Disturbie. Děj slušně odsýpal, napětí a lekaček tam bylo dost, jen mi trochu vadila ta jistota, jak to všechno dopadne a ten konec taky nic moc. Ještě pochválím muziku a vychází mi z toho 3,5*.(21.9.2007)

Taky by mě bavilo šmírovat dalekohledem souseda, kterej doma porcuje návštěvy. Bohužel nemam takhle zajímavý sousedy. Jinak celkem průměrnej thriller, ve kterym se najde i pár vtipnejch situací. Z herců mě nejvíc zaujal záporák David Morse. Škoda, že se na scéně objeví až někdy v půlce filmu. Celkovej dojem mi hlavně pokazil dost hloupej závěr, kdy se papundeklovej americkej domek najednou promění na strašidelnej hrad plnej tajnejch chodeb a místností. 55%(22.11.2013)

Film o tom, kterak se mladému sympatickému hrdinovi nešťastnou náhodou povede zabít svého otce, dát přesdržku učiteli jazyků, odstranit nebezpečného souseda a ještě k tomu sbalit největši kost ze sousedství, aniž by ho tížily jakékoliv otázky týkající se morálky a etiky. Voyeurství je zde vylíčeno jako naprosto normální, a nikoliv deviantní chování, ti, kdož mu brání, si nezaslouži být autoritami a předřikávají věty ze scénáristické poučky pro zaćátečníky na téma "jak napsat matkovsko-synovský dialog". Stejně jako název je spojením dvou slov (Suburbia - předměstí a Disturb - znepokojení), i film je na pomezí thrilleru, kdy se bojíme o hrdinu, a problematičtějši hororové části, kdy bychom se měli bát spolu s hrdinou, ale protože známe Okno do dvora, nemáme - vyjma famózního Davida Morse - proč. Tak zbývá jenom nechat se unášet letní teenagerovskou pohodářskou vlnou filmu, dobře zvolenou, nemoderní muzikou a začleněním technických výdobytků poslední doby do vyprávění a uchechtnout se nad intertextovými vtípky. Ale ty nastavované konce, aby se předchozí linie mohly uzavřit, přičemž se opomenulo na onu s policistou, a zúčtování ve sklepení, která má být sestupem do podvědomí, už jaksi nefunguje. Shia je ale bůh.(26.11.2007)

Povedených thrillerů pro teenagery není nikdy dost. Upřímně řečeno, většinou jich není ani víc než jeden dva za rok. Proto Carusova svižná krádež a reimaginace původní zápletky potěší. Ačkoliv by byla bez charismatu Shii LaBeoufa a jeho průpovídek sotva poloviční.(13.7.2007)

Jako nepřiznaný remake Okna do dvora to funguje naprosto výborně. Caruso zvládá dramatické momenty, nezapomíná na nutné odlehčení nějakým tím fórkem a kdyby neměl po ruce tak pitomý scénář, věřím, že by natočil vynikající film. Takhle má jen kliku, že Shia uhraje naprosto všechno a vy mu tuhle hru na nahánění souseda uvěříte úplně bez problémů.(12.7.2007)