• slovenský

Rogier Stoffers

Geoff Zanelli

Joe Medjuck

Jim Page

Povedených thrillerů pro teenagery není nikdy dost. Upřímně řečeno, většinou jich není ani víc než jeden dva za rok. Proto Carusova svižná krádež a reimaginace původní zápletky potěší. Ačkoliv by byla bez charismatu Shii LaBeoufa a jeho průpovídek sotva poloviční.(13.7.2007)

Jak se z nicneříkajících nudných tří měsíců v zajetí domova dokáže udělat geniální dílo již svým námětem zobrazil Alfred Hitchcock. Disturbia si bere pouze onen podklad a dále si ho upravuje podle sebe. Takže z nudného průběhu se vyklube děsuplná napínavá atmosferická akce, při které se mi chvíli zdá, že je tenhle film určem náctiletým a dětem. Protože to co tam Shia LaBeouf dělá, zní jako razantní klukovina. Šmírovat lidi. On celkově Shia LaBeouf už mi v Transformerech dokázal, že umí a hraní ho baví. Takže zde nebyl problém se kochat tím, jak si to zde upřímně vychutnává. Nevěděl jsem, co od filmu čekat, protože trailer se mi hrubě nelíbil, ale překvapení předčilo očekávání a z tohoto filmu se vyklubal výborný thriller, při kterém jsem si uvědomil, zda-li v našem okolí taky někdo nešpehuje naše sousedy. Netvrdím, že to není možné, ale u nich beztak mají lepší sousedy než u nás. Bez vraha holt není zábava a tady ačkoliv je to uvedeno do absolutna tento fakt rozhodně podepisuje. Takže říkáš "vloupal se mi do auta, a udělal to mile"? Asi tomu nerozumím.(18.11.2007)

„Bolo veľa učiteľov... ktorých som chcel zabiť.“ Bohvie, ako to s tou žalobou na DreamWorks nakoniec vlastne bolo, či v skutočnosti náhodou Spielberg pod pseudonymom nežaloval sám seba, aby snímke, produkovanej kamarátom Ivanom Reitmanom, zaistil reklamu. Tvorcovia snímky boli žalovaní za vykradnutie (alebo také niečo) Hitchcockovho OKNA DO DVORA. No, ak je TOTO vykradnutie, potom k nemu dochádza každý druhý deň. Okej, podobnosť tu je (medzi štyrmi stenami zavretý samček z nudy špehuje susedov, zistí, že jeden z nich je ASI vrah, no nemá dôkazy a keď ich získa, bude neskoro). Ale toto je naozaj predsa len troška neférové – prečo sa nikto nesúdil s tvorcami POD POVRCHOM, zhodou náhod tiež od DreamWorks? Tak či tak, režisér Caruso nezopakoval kop, aký sa mu podaril so SALTON SEA, ale našťastie to nie je ani ZLODEJ ŽIVOTOV. Na to, aký je scenár štandardný, sa musí uznať, že ani napohľad zbytočná dĺžka takmer dvoch hodín vyložene nenudí a až ma milo prekvapilo, ako „čisto“ a zručne sú všetky klišé zrežírované. Má to švih, je to fajn, je to zábavné, miestami štipku napínavé, hoci čakáte, že sa na vás niečo chystá, vždy sa zľaknete. Herci sú fajn (a to LaBeoufovi rozhodne palce nedržím), výprava fajn, niektoré scény možno dokonca veľmi fajn. Film, ktorý vie, čo je to „Štokholmský syndróm“, nemôže byť úplne hlúpy.(8.9.2010)

Ten Shia dokaze aj z blbeho filmu urobit skvely film :) Cely cas som sa nenudila, prva hodina fajn, druha skvelo vyhrotena. Len tak dalej Shia...(20.9.2007)

Jako nepřiznaný remake Okna do dvora to funguje naprosto výborně. Caruso zvládá dramatické momenty, nezapomíná na nutné odlehčení nějakým tím fórkem a kdyby neměl po ruce tak pitomý scénář, věřím, že by natočil vynikající film. Takhle má jen kliku, že Shia uhraje naprosto všechno a vy mu tuhle hru na nahánění souseda uvěříte úplně bez problémů.(12.7.2007)