• slovenský

Joe Medjuck

Jim Page

Scénografie:

Tom Southwell

To jsem tak hrozně rád, že nám ten teenagerovský thriller tak dobře dopadl. Klišé završeno a všichni jsou spokojeni. 50%(9.10.2008)

|| Scenár: Christopher Landon, Carl Ellsworth / Christopher B. Landon | Hudba: Geoff Zanelli | Produkcia: Jackie Marcus Schaffer, Joe Medjuck, E. Bernett Walsh | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: DreamWorks Pictures, The Montecito Picture Company | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 117,760,134 $ ||(21.8.2011)

Možno neoriginálny, ale veľmi svižný a napínavý teenagerský thriller, ktorý je jasnou odpoveďou na otázku, prečo je Shia najpopulárnejším mladým hercom súčasnosti. Bez jeho oduševneného, sympatického výkonu by to celé išlo do sračiek. Vlastne mi na celom filme vadila len tá jedna otrasne klišé scéna "ty ma špehuješ, úchylák", "ale len preto, že sa mi veľmi páčiš", "oukej, ošukaj ma...". Tosimom spomenutá predvídateľnosť (čo sa má stať, to sa naozaj stane) ma na tom potešila asi najviac. Proste to nevyšumelo do stratena spôsobom "všetko si to vyfantazírovali", ale vygradovalo to k pomerne nekompromisnému, tvrdému zúčtovaniu. Skrátka o niečo naozaj išlo a to je veľmi fajn.(2.3.2008)

D.J. Caruso sice nepatří do kategorie režisérských géniů, ale Disturbia je poctivě odvedené řemeslo, kterému tiká do noty slušný scénář (s notoricky známým námětem už od roku 54) a hlavně fantastický Shia LaBeouf. Teenager, který by oplýval tak flexibilní škálou hereckých schopností, zde nebyl již léta. Sympatická jednohubka, která dokazuje, že i filmy pro náctileté mohou být zábavné i chytré zároveň.(28.9.2007)

Nevím pro Shia LaBeouf působí ve všech filmech tak vyděšeně a neotrkale, ale možná to je důvodem, proč mě jeho filmy nakonec baví. Ze začátku mi film připomínal "Sám doma pro dospělé", postupně film nabíral grády a ke konci jsem snad ani nedýchala.(28.10.2010)