• slovenský

Joe Medjuck

Jim Page

Scénografie:

Tom Southwell

Malé. Milé. Napínavé. Akční. Sympatické. Prostě sexy. (70%)(23.7.2007)

Mladý talent LaBeouf nechal tentokráte své bodyguardy Bumblebeeho a Optima Primea odpočívat naložené v bazénu plném oleje a sám se pustil do boje proti nejlepšímu kamarádovi Francise Hummela. Film působí dlouhou dobu jenom jako hra, jejímiž prostředky jsou dalekohled, videokamera, mobilní telefony, počítače a varovné pohledy, avšak ke konci se změní ve skutečný thriller. LaBeouf se tu také nejdříve ohání triedrem, pak baseballovou pálkou a posléze zahradnickými nůžkami. Mnoho scén je dopředu čitelných a lekačky čekané, stejně ale Caruso filmu vtisknul napětí, atraktivitu a vizuální variabilitu. Především díky LaBeoufovi se nebudete nudit ani na vteřinu (v pohodě utáhne celý snímek), roste z něj opravdová ikona Hollywoodu, avšak i ostatní herci jsou dobří (jedné postavy mi bylo na konci fakt líto). Voňavá, i když v první půli možná krapet pomaleji rozbalovaná, odpolední svačinka, která chutná dobře i napodruhé. 70% 20 miliónů dolarů(rozpočet)/116,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(16.11.2007)

Disturbia se pro mě stala milým překvapením a nečekaně zábavným filmem. Příjemná režie, zajímavý (i když bohužel lehce předvídatelný) scénář a hlavně kvalitní herecké výkony jsou těmi hlavními přednostmi. David Morse je sázkou na jistotu, co se padoucha týče a Shia LaBeouf je zase pro změnu věrohodný teenager. Taky Sarah Roemer, ačkoliv zde byla jen na okrasu, je pro mě zajímavý oběv, hlavně co se vzhledu týče... Film mi poskytl vyváženou míru jakési teenagerovské komedie a thrilleru, a třebaže si leccos vypůjčil z Hitchcockova Okna do dvora, přičemž nepůsobil tak věrohodně, já se skvěle bavil. 8/10(2.2.2008)

Jo tak tohle me mile prekvapilo. Prvni hodinka filmu sice pusobi jak teen komedie, ktera je sice porad vtipna a prijemna, ale nakej poradnej for se tu nenachazi, jenze najednou konec a zacne pekne vostrej thriller s misty az hororovejma scenama. A zaverecna pulhodinka je fakt pekelne napinava, hlavne diky skvelymu zaporakovi v podani Davida Morse. Samozrejme na tom ma taky velkej podil Shia, sice se ma jeste co ucit, ale do role sed skvele a hral perfektne. Akorat moc nechapu pritomnost Moss, jeji role je malinka, takze to mohli zaplacnout nakou neznamou hereckou. Co se tyce hlavni holky, sexy je, ne nak extra, ale aspon se da snaz uverit, ze se ji libi Shia. Akorat me nastval klasickej naprosto vymastenej monolog, na kterej ji sbalil. Celkove, i kdyz ten pravej thriller zacne az po hodine casu a celej film je vicemene predvidatelnej, tak diky skvelejm hercum, slusnymu napeti a svizny rezii jsem se dobre bavil.(18.1.2008)

Pro mě dokonalý prototyp moderního thrilleru. Snímek obsahuje hollywoodský mainstreamový feeling, který se projevuje snad ve všech jednotlivých prvcích, které jsou zároveň při finálním spojení do jedné mozaiky tím, co zde tak skvěle a profesionálně funguje. Disturbia disponuje již od začátku napětím, silnou hereckou sestavou v podání zavedených tváří Carrie-Ann Moss a úžasného Davida Morse a divácky atraktivními mladými tvářemi, talentovaným Shiou LaBeoufem a sexy kráskou, Sarah Roemer. Chemie mezi nimi jiskří, jejich společné scény do tohoto žánru prostě patří a jsou velmi libové:) Film se mohl velmi jednoduše zvrhnout v teenagerskou plytkou podívanou s očekávanými zvraty a klišé, ale místo toho se vytáhl do výšek a dokázal vytvořit z lákavého námětu vskutku výstavní kousek.(18.6.2011)