ghatos odpad!

Krutě jsem se napálil! Dobře mi tak! Hledal jsem vysoce hodnocenou komedii, 82% přece nemůže zklamat...?...! Tuhle tupou nezáživnost přeplněnou něčím, co je ještě hluboko pod kýčem jsem si odtrpěl až do konce. Existuje mnoho jiných zábavnějších variací na "co kdyby". Naprosta absence jakéhokoliv humoru byla obdivuhodná. Romantický (maximálně nesympatický páreček) jsem si představoval v Srpském filmu. To už je však jiná vesnice... :) . 10%. ()

V.Silver

Tenhle film jsem viděl už snad stokrát - a pokaždé mě znova a znova dostane. Willu Ferrellovi vážnější role sedí, režie Marca Forstera je bezchybná a herecké výkony jsou lahůdkou. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. 100%. ()

mcleod

Chytrá komedie s originálním příběhem a výborným stylem humoru. Chvílemi je film sice přeslazený a kýčovitý, na druhou stranu je poznat, že je v těchto ohledech film přehnaný záměrně, když si z toho sám režisér dělá srandu. Filmu není co vytknout... je tak jednou z mých nejoblíbenějších komedií. ()

šerminator

Bohužel tento film ač nebyl nudný u mě nevyvolal žádné emoce. Nebyl zábavný, dojemný, děvisvý, neměl jsem strach o hlavního hrdinu, nezamiloval jsem se do rozkošné pekařky Maggie... prostě tuctový film. Ale jedna hvězda je za zajimavý nápad příběhu a další dvě za herecký přednes Emmy Thompson. Ona byla asi jediný důvod se na ten film dodívat. Dále jsem čekal něco parádního, nějaký majstrštyk od Dustina Hoffmana, ale byl jen do počtu. Chtěl jsem filmu dát i dvě hvězdy, ale to bych mu až moc uškodil, kdybych jej u mě srazil do úrovně Expendables II. ()

Autogram

Skutočne originálny a dobrý nápad v celkom bežnom romantickom spracovaní, kde mi akosi chýbalo niečo naviac. Hlas rozprávača mi išiel často na nervy podobne ako hlavnému hrdinovi a rovnako aj zvláštna postava poradkyne pre spisovateľku. Pritom dej sa posúva pomaly, chvíľami vôbec a s ukončením mala problém nielen spisovateľka ako filmová hrdinka, ale aj scenárista tohto filmu. Niektoré vsuvky boli s dejom celkom nesúvisiace akoby na vyplnenie času, ale celkovo film nemôžem označiť za zlý. ()

hot_spot

Celkem příjemná skorokaufmanovka s výborným obsazením - jeden z těch filmů, u nichž musíte přistoupit na jejich pravidla, jinak si z nich nic neodnesete. Stranger Than Fiction má bohužel do působivosti snímků jako Eternal Sunshine Of The Spotless Mind ještě daleko. Možná je na vině scénář, který je chvílemi až příliš plytký a zadumaný, film takového ražení by rozhodně zasloužil větší říz. Možná je na vině Queen Latifah, která tu je naprosto zbytečná :). Každopádně tak originálních filmů je v dnešní době málo, a už jen kvůli tomu Dustinovi Hoffmanovi není tenhle výtvor ztrátou času. ()

P1tr

Originální počin, jehož největším otazníkem byl Will Ferrell. Nakonec se z něho stal vykřičník mláticí po hlavě všechny kdo o něm pochybovali. Marc Foster kočíruje každou scénu s lehkostí sobě vlastní a nedává nám příležitost pochybovat, natož se nudit. ()

Almásy

po 110 minut som mal pocit ze sa divam na asi najkvalitnejsiu tragikomediu za poslednych 10 rokov. posledne tri minuty tento ideal uplne rozfrancovali. skvely ferell, gyllenhaal, hoffman, latifah vsetko uplne skvele, rezia, hudba uplne nadherne, aj slzicka ukapla. ale doriti ten zaver to nehorazne posral. harold crick mal zomriet a bodka. ()

Josefin

Tohle je to co Marc Foster má točit. Originální, pustila jsem si to v angličtině a Will Ferrell mě ohromil svým anglickým hláském. V českém dabingu to opravdu není ono. M.Gyllehall drsná a roztomilá zároveň. Hoffman pořád třída a Q.Latifah ve své malé roličce poklidná lady a Emma Thompson výborná jako vždy. Harold Crick - It is my live, yeah of sure :) Harold. ()

Pecival

Bezesporu originální a chytrá podívaná, občas vtipná, ale celkově jsem se nebavil jak by si celkový námět a některé situace možná zasloužily. Rozhodně ale stojí za zhlédnutí, když už pro nic tak pro velmi roztomilou Maggie. Lepší tři. ()

Wbcko

Takový příjemný mišmaš komedie, tragédie a pohádky. Celkově velice milé překvapení a silné čtyři hvězdy. ()

Soweek

Jestli si myslíte, že se jedná o další ujetost, jenom proto, že zde hraje Will Ferrell, jste na pěkném omylu. K tomuto se nedá napsat víc než : nádhera. Pokud jste viděli Finding Neverland a Stay, tak o kvalitě filmu nemůžete vůbec pochybovat. ()

Luksa

Po dlouhé době originální, milá a vtipná komedie, která je navíc i inteligentní, plus výborně zrežírovaná a zahraná. Will Ferrell boduje i ve vážné poloze, Maggie Gyllenhaal tam není jen na okrasu a Dustin je tradičně výborný. Mám tento film čím dál raději, možná i o něco víc než veleslavný Věčný svit neposkvrněné mysli. ()

Chise

Povedený námět a zdařilé digitální efekty. Osobně mě uchvátila obzláště skvělá Maggie Gyllenhaal, která má se svým bratrem Jakem zcela jasně něco společného - talent. Konec byl ovšem poněkud předpověditelný, ačkoli je milé, že se scénáristé chtěli držet komediálního žánru a citově neždímat slabší povahy. ()

Arius

Originálny námet, filmovo kvalitne podaný celkovo sa snažiaci pôsobiť komicky i dramaticky, misky váh boli rovine, mierne sa s kurzu film vychyloval iba pri scénach z Dustinom Hoffmanom v tých častiach som sa dosť pobavil, toto su podla mňa filmy budúcnosti, či sa my to páči alebo nie a na Stranger the fiction sa mi nepáčilo mnoho vecí, najmä Ferrel či Gylenhallova ktorých výkonostná krivka dostala besnotu, raz vrchol raz dno ale inak milý príbeh okorenený o pár grafických vymožeností. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou