Nassau

Hodně zajímavý film. Ale nemůžu se ubránit pocitu, že filmu chybělo přesně to, co zmiňoval Dustin Hoffman... ()

Mistickzz

Príjemný film, ktorý kĺby dokopy drámu, romantiku a komédiu a vôbec to nevyznieva zle a dokonca ani Will Ferrel nepôsobí otravne. Najmilšia pre mňa bola zápletka, ktorá bola proste originálna a Marc Forster celý film dokázal natočiť s úžasným nadhľadom. 76% ()

Nemik96

No začátek filmů mě popravdě moc nechytnul přišlo mi to hloupe a přidavlo tomu to že Will Ferell nepatří zrovna k mým oblíbencům.Film plynul a já si začal uvědomovat že se začínám bavit a z původní hloupé zápletky se stává chytrý a propracovaný příběh který mě vtáhnul a s velkým napětím přinutil sledovat, jak to cele nakonec dopadne. Velmi příjemná romantická komedie která potěší jak jedince tak celou rodinu uděluji 4****. ()

Chegi

Tak tohle je konečně chytrá komedie, která staví na skvělých hercích a dialozích. Malé zpestření v podobě Toma Hulceho jako psychologa, který říká věci, jako "šušky mušky a skrafli" :D Jen víc a houšť takových komedií. ()

Benedygtus

Zas jednou netradicni film, ktery me velmi pobavil, zabavil a snad i nadchnul. Je to proste skvely film u ktereho me prisel i absolutne genialni dabing. Ano, nekdy v budoucnu si ho urcite pustim jeste v originale, ale bojim se, ze mi to uz nebude sedet a behem par chvil to prepnu. Pak si ale zas znovu budu uzivat tu skvelou podivanou, plnou svezich dialogu a vtipu. doporucuji! ()

YoZo8

Horšie to už nebude je film taký zvláštny, že tým aký je zvláštny je vlastne zaujímavý :-). Príbeh je postavený na hlavnej postave z knihy už „vyhorenej“ spisovateľky, ktorá píše azda svoje vrcholné dielo. Muž v najlepších rokoch Harold Crick si žije svoj stereotypný život plný čísel a kalkulovania, až pokiaľ sa nezaľúbi do peknej čašníčky, respektíve dokiaľ nezisti, že mu ide o život. Od tohto filmu veľa humoru nečakajte, lebo tu je humor až druhoradý. Za ten neobvyklý nápad urobiť film o postave z ešte nedopišanej knihy som svoje hodnotenie umelo zvýšil. Inak hodnotím 3,5 resp.75 %. ()

Balu...

Miluju pocit, který ve mě zanechal Stranger Than Fiction. Je to z části závist a lítost, že to není ve skutečnosti; z části nevysvětlitelně příjemné sucho ústech a nemožnost polykat, z části uvolněnost.. ()

Castorr

Will Ferrel mě ukázal, že dokáže hrát také v rolích vážných a ne pořád těch nahlouplých buranů. Neveděl jsem co čekat od tohoto filmu o muži, který prožívá právě psaný příběh. Znělo to, ale opravdu zajimavě a ještě zajimavější je to vidět na vlastní oči. K tomu ještě charismatický Dustin Hoffman....nemohl jsem dát nic jiného než 5*. ()

lonewolf

Velmi příjemná podívaná, uvolněná atmosféra, vhodně zvolené herecké obsazení, neotřelé téma, vypravěč se dobře poslouchá a vůbec celkový dojem z tohoto romantického příbehu je výborný, nehledě na to, že závěr filmu mi vzdáleně připomíná film Láska Nebeská. Nadprůměrný snímek. ()

noby

Příjemná romantická komedie s bizarní, ale plodnou zápletkou, okořeněná reklamním vizuálnem. S nadhledem podané přemýšlení o nesmyslu života a rozkošně ironický humor. Dějová linie plná zvratů, a přesto plynoucí s takovou lehkostí… Komorní, tragikomické, ale silné. Název asi nemohl být lepší (originální, samozřejmě). ()

cold

Asi před 8lety jsem udělal tu nejnepochopitelnější věc ve svém životě. Přerušil jsem studium na VŠ a odložil jsem hodinky jenom proto, že mi v nich došla baterie. Za těch 8 let jsem si neužil moc srandy a život mi celkem zevšedněl. Před rokem jsem si řekl dost. Přihlásil jsem se na VŠ a dnes jsem se podíval na tento film. ..... Takže teď mi zbývá jen si k letošním Vánocům (což je za chvíli cca měsíc) přát nové hodinky (nebo alespoň baterii) a život se mi opět nastartuje a začnu si zase užívat srandu a tak :-). .......... bavil jsem se moc a nevěděl jsem, že některé filmy dokáží být takto inspirativní. Život muže být napohled nudný, ale nezáleží přeci na pohledu, ale obsahu.... . "jinak to co jsem psal ze začátku je pravda, hi" ()

Hanys_

Asi budu plavat proti proudu, ale tohle mě prostě moc neoslovilo...Námět byl bezpochyby zajímavý, ale na můj vkus tady bylo až příliš hluchých míst. Chvílemi mě napadalo srovnání s "Eternal Sunshine of the Spotless Mind"...ale boužel Gondryho film hraje mnohem vyšší ligu. Sorry.. 50% ()

dopita

Dobrej scénář, výborní herci (hlavně Will Ferrell mě velmi překvapil) ale přesto mě film nezaujal tak, jak by asi měl. Styl Marca Forstera zkrátka není moje krevní skupina. ()

eagle-eye

Emma Thompson je boží... Ferrell se velmi zdatně převtělil z debila na věrohodnou tragikomickou postavu, Hoffman to tak nějak okořenil, Latifah naštěstí nehysterčila, až na ten prasečí rypák Gyllenhaalové jsem opět nějak nemohl přijít na chuť a pořád je pro mě tím, jak ji nazval brácha Donnie Darko...;-) Každopádně Horší to už nebude zas tak komedie moc není, je to spíš smutný příběh s hezkým, gradujícím příběhem a závěrem. Forster si u mě za zpackaný Quantum of Solace získal sympatie zpět. ()

B4TM4N

Viděl bych tu takovou velmi (více než most) vzdálenou paralelu s Fight Clubem: Geniální nápad, celou dobu pečlivě rozkrývaný ve scénáři, je následně zakončen způsobem velmi konformistickým dle předpokládané linie očekávání diváka. Jak řekl ve filmu Dustin Hoffman (který by si měl sehnat film pro svou postavu učitele literatury ve hlavní roli, tady byl k mé lítosti trochu upozaděn): Takový konec nepasuje k tomu zbytku. Místo mnou očekávaného vyjádření se k problému vyrovnání se s vlastní smrtí bylo poselství převedeno do úrovně hodnoty fikce pro člověka - naneštěstí velmi mainstreamově idealisticky, což už u tohoto filmu zamrzí - pokud by byl twist na závěr jen decentní, nedalo by se mu nic vytknout: daný příběh je jistě možné interpretovat různě, proti zvolení "lehčího" vyznění by se nedalo nic namítat. Ale na závěr kopec cukru z bavorské sušenky...Jinak herci jsou vesměs komorní, Willa Ferrella jsem měl vždy za otřesného herce ale tato role mu celkem sedla. Maggie v tomhle filmu dokonce vypadá celkem žensky a spisovatelka Emma Thompson je správně neurotická. Všem obsazeným vládne výše zmíněný Hoffman, jež je zároveň studnicí těch nejlepších vtipů, co ve filmu uslyšíte: "Počítal jste schody? Počítal jste dlaždičky?" Forster je skutečně velmi talentovaný režisér, zde mixuje potenciálně výbušnou směs tragédie/komedie (nápaditě opodstatněnou ve scénáři), ve které však má složka komediální jasně navrch a tragédie se více uplatňuje pouze v předposledních deseti minutách. Ve výsledku jde o velmi originální a vynikající film, který však svou intelektuální vrstevnatostí vzbuzuje očekávání něčeho myšlenkově trochu většího, než stoprocentní Hollywood. ()

The_Second

Na začátku jsem se neskutečně nudil. Film mě začal bavit až potom co se Harold rozhodne žít, příběh se začne rozjíždět až k vynikajícímu závěru kde se Harold smíří s tím, že zemře. Pak to trochu pokazí tím že to pežije. Myslim že kdyby konec skončil úmrtím činilo by to ze Stranger than fiction ještě o hodně lepší film než je. ()

VIPerson

Kouzelný příběh...minimalistické herectví Willa Ferrella,chladný postoj Dustina Hoffmana,roztěkaná spisovatelka Emma Thompson a v neposlední řadě příjemná Maggie Gyllenhaal.85% ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou