Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

peetriss

V první řadě hranému Asterixovi uškodilo přeobsazení titulního hrdiny a dřevěný výkon Clovise Cornillaca. Nejvíce prostoru však měly postavy Bruta a Julia Césara, jejichž představitelé se sice snažili, ale na utáhnutí celého filmu to nestačilo, zřejmě především díky nezvládnuté režisérské práci. Dalším negativem filmu je, že humor místy sklouzával až do příliš velké lacinosti, a jen zřídka fungoval. Kreslené postavičky mě vždy dokázaly pobavit nesrovnatelně více. Asterix a Olympijské hry si zaslouží pochvalu za výpravu a efekty. Závěr: Strmě sestupná tendence kvality hraných Asterixů je zřejmá a tvůrci by už to konečně měli zabalit a poohlédnout se po jiných námětech. ()

Lionheart

Jednu hvězdičku si určitě zaslouží Delon/Cézar, jehož úvodní řeč byla asi to nejlepší z celého filmu. Tu druhou přihazuju jen proto, že to je Asterix a Obelix. Nejvíc mě na tomto filmu iritovaly závěrečné scény, kde se předváděly bývalé hvězdy, a mělo to být asi děsně vtipné. ()

ondrula

Není to ani dobrodružný film, ani komedie a ani fantasy; jestli něco takového ohledně žánru tvrdí distributor, tak lže. Je to spíš je takový urputný pokus Francouzů natočit svou národní galskou ságu (co na tom, že je předlohou comics). Pro mě tento film je důkazem tří věcí: 1) Doba velkých francouzských komedií je dávno v nenávratnu. 2) Evropské filmařské pokusy o digitální triky svědčí prostě akorát o tom, že to neumíme anebo že na to nemáme prachy a konečně 3) Gérard Depardieu na starý kolena už udělá za prachy fakt všechno. ()

Hanes88 odpad!

Opravdu smutné. Takhle to zkazit. Nechápu, co tím pan Forestier sledoval. Možná, že bych tomu ještě dal 1 hvězdu, ale protože asterixe nehrál Cristian Clavier, už to ani na tu jednu nestačí. ()

Xavi6

Už by to někdy i stačilo! nepovedený děj, nepovedené nové postavy, to sem opravdu nepatří a nepasuje do tak skvělé série o Asterixovi a Obelixovi! Zaprvé mě zklamala nesmyslná herecká náhrada za Asterixe, který svou roli opravdu nezvládl, zato Depardieu byl stále dobrý. Dále se mi už tak moc nelíbil ani děj, zato ale byla dobrá parodie třeba jízda na koních a účast Michaela Schumachera, to tomu dávalo nádech originality, ale už jen malý. Doufám, že v dalším díle se to opět takhle taky nezvrtne. ()

Prochy38

Bohužel už tento díl nedosahuje kvalit předchozích dvou. Ale, i když jsem se už tolik nesmál, pořád to nebyla taková hrůza. Škoda změny Asterixe, ale nakonec tento tak zlý nebyl - zachránil skvělý dabing P. Trávníčka. Celkově český dabing hodně pomohl - viz Brutus skvělého B. Poelvoordea, ale s J. Cardou opravdu hodnbě vtipné. Nevím o otm, že by ybl teda Brutus syn Caesara, ale asi tady člověk nesmí brát nic moc vážně. Milé bylo vidět sportovní hvězdy (pro mě známé) "Zizu a Schumi", ale by,lo to spíše křečovité. I když M. Schumacher si zahrál dost a solidně. Film na 2 hvězdičky, plus krása V. Hessler. "Ave, tati!" ()

Andree8

Nedá se upřít to, že Asterix a Olympijské hry není ten správný název, když Asterix a Obelix nehrají snad ani vedlejší role, stejně tak, že autoři se ne zcela drželi komixové předlohy a že film jako celek se potýká z velkými nedostatky, křečí a slabými gagy. Je pravdou, že Asterix má být Asterix a tvůrci se z obsazením Cornillaca šeredně zmýlili a neposledním faktem může být pro mnohé samo ztrapnění se Alainem Delonem, který snad i věřil, že je Ceasar. Kdyby mi nabídl film jen tohle, jednoznačně bych kontroval hodnocením nejnižším, ALE! minimálně dvě hvězdy si v mých očích zaslouží Benoît Poelvoorde v roli Bruta, který mě opravdu bavil celý film a jednu zbývající hvězdu, kterou jsem ještě dokázal vydat, taky nečekané obsazení Schumiho s Jeanem Todtem, což mě dostalo do kolen. Nakonec, nemyslíte si také, že nebýt Bruta, celkové hodnocení by bylo možná o 20% nižší? A 20'% je celá pětina filmu! ()

J*A*M*A*L

Třetí pokračování mě také nezklamalo ovšem na předchozí díly to rozhodně nemá.Co mě naštvalo tak to bylo jako většina komentátorů k tomuto filmu že vyměnily Claviera za nějakého světa neznámého Cornillaca.Ne že by mě přišel nesympatický, ale zkrátka mě se na vícedílných filmech nelíbí když v prvních dílech jsou normální herci a v dalších je někdo úplně jinej.To mě od filmu odráží okamžitě.Zde jsem se na obsazení nekoukal, ale bylo mi jasné že skvělého Claviera vystřídal nějaký Cornillac kterého snad nikdo v těhlech končinách nemůže znát.A ještě k tomu tam vypadal jak naprostej kretén a neměl na to xicht.Film se mi líbil, ale trošku to s tím obsazením přehnali nevím jestli měl Clavier nějaké problémy mě osobně nevadil, ale když už tam byl Depardieu tak tam mohli nechat i Claviera.65% ()

berry.77 odpad!

Tak tohle nemá nic společného s Asterixem a Obelixem tohle co stvořil Frédéric Forestie nevím co to má být asi na něho neco muselo velkého padnout,že by balvan od obelixe:)Konečná hudba co to je za hnus a Asterix nová tvář vůbec ho nevystihuje to samé Brutus celkově za to mě tenhle film urazil a davám odpad bejt eště horší stupínek tak ho ode mě má.Chudáci děti :( ()

Marys

Takto no, zásadná chyba bola, že som na to išiel s deťmi prvého stupňa základnej školy, ktoré učí moja mama. Čiže mi prišlo trošku trápne nesmiať sa na všetkých tých pádoch a bumoch a bácoch, na ktorých sa smialo celé detské osadenstvo, a zároveň keď som sa sám smial na tých zopár intelektuálnejších fóroch. Každopádne to pre mňa nebola tragédia a rovnanie rímskych légii do korytnačky, či záverečný pretek stajne ferrari ma vcelku potešili. Taký priemer. ()

Phorbo

Dvojka z Gálie si pohoršila. Asterix a Obelix sice neztratili svoje originální povahy, ale co tam sakra předvádí Brutus, světelný meč Luka Skywalkera, Jean Todt s Míšou Schumacherem a na konec ty fintičky s míčem na konci... napoprvé jsem se tomu všemu smál jak to je pěkně vymyšleno. Na podruhé mi připadalo směšné jenom něco a na potřetí se na to už nikdy dívat nebudu... 1,5/10 ()

Angie91

Škoda tohohle filmu, mohl být i lepší, ale přiznejme si to...mohli být i o mnoho horší! Napoprvé nezaujala tolik jako na podruhé. Člověk si musí najít určitě stopáže, které mu připadají atraktivní nebo přinejmenším zábavné a mě se to povedlo,proto 3*... ale musím se přiznat, že nebýt Alaina Delona tři by tam nejspíš nebyli... ()

Martin_W

Velice nudný film, u kterého se zasmějí snad jenom ti nejmladší. U prvního hraného filmu z roku 1999 jsem se alespoň trochu zasmál, ale u tohodle jsem váhal, jestli to nevypnout. Shrnuto jedním slovem NUDA. 28% ()

Granade

dávám tři hvězdičky, z toho jedna je jen za schumachera, protože to byla asi nejkomičtější záležitost ve filmu, jinak oproti předcházejícím dílům slabé.. ()

Ollie235

Jedna titulní hláška, spousta nesmyslů a trapáren, místy zábavné. Jakékoliv přemýšlení se u tohoto filmu naprosto vylučuje, a pak to docela jde. Vrchol zábavy to rozhodně není, ale na jednorázové pobavení proč ne. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč