Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

melloun

Největším zklamáním pro mě bylo (ne)obsazení Asterixe. Christian Claviere byl prostě parádní a nikdo ho nemůže nahradit, ale asi věděl proč se do tohodle pokračování neupsal. Zajímavým zpestřením byli závody, ve kterých si za "Germany" zajezdil Michael Schumacher s koňmi stáje Ferrari. Ani Jean Todt a celý tým mechaniků mu však nepomohl k vítězství. ()

ypres.bass

Doufám že další pokračování už nebude! Ty hvězdičky jsou za jediné vtipné scény v e filmu - narážku za StarWars, hrátky s míčem a především za úžasně zpracovanou a organizovanou stáj kolem Germánského monopostu. ()

Jabro

Z filmu si pamatuju jen jak mi v hlavě zní hlas: "Panebože, ono to snad je nekonečný..? Ať už je konec, nebo to nepřežiju!!!" ()

TomasKotlant odpad!

Odporný Asterix, odporný Brutus. Nudný film, který je prosvětlen pouze trikovými scénami. Nedodíval jsem to... *** Ve zkratce: Chceš princeznu? Vyhraj olympiádu! ()

JohnnyB.

Ne, myslím, že tak nízké hodnocení jako je na CSFD si Asterix a Olympijské hry nezaslouží (samozřejmě s ohledem na cílovou skupinu diváků). A to tenhle typ filmů opravdu není můj šálek kávy. ()

El-Barto

Asi tak poloviční než předchozí dva díly. Několikrát jsem se zasmál, ale když si vzpoměnu na některé scény z Mise Kleopatra, tak se mi na tváří objeví úsměv ještě teď. O nějak výrazných hereckých výkonech se tady mluvit nedá. Jak jsem už naznačil, tak za předchozím dílem tento výrazně pokulhává prakticky po všech stránkách a dost se přibližuje jinému stupidnímu francouzskému dílu - Rrrrrr! ()

RedHot odpad!

Co jen to provedli našim předškolním vzorům! Aú! --- Proč, ach proč, když ještě díl s Kleopatrou dopadl tak dobře! ()

Mr.Hudson

Od původních dílů Asterixe a Obelixe se tento film velmi liší. Např. výběrem hl. postav, Obelixe hraje stále vynikající Gérard Depardieu, ale např. Asterixe a nebo Panoramixe hrají naprosto neznámí herci, kteří na filmovém plátně nedokáží člověka přesvědčit. Ale tento film je tu hlavně pro pobavení diváků a na jednotlivé herecké výkony se až tak nehledí. Děj plyne rychle, námět Olympijských her je výborný a disciplíny v nichž hlavní hrdinou soutěží dokáží pobavit ( Schumacher apod. ) . Dále bych vyzdvihl vtipný výběr některých vedlejších herců, můžeme tak vidět např. Zinedina Zidaneho, Jeana Todta, Michaela Schumachera a nebo např. hvězdu bojových sportů Jeromea Le Bannera. Tito herci děj aspoň trochu rozproudí a přitáhnou diváky k obrazovkám. I přes těchto pár pozitivních jevů se, ale jedná o zcela průměrnou komedii, která člověka nevytrhne ze sedačky, ale dokáže slušně pobavit ( a o tom to je ) . Nebránil bych se dalšímu dílu..... ()

MAJkLSON

Asi taková sračka jakoby v jednom filmu "hráli" Michael Schumacher, Zinedine Zidane, Jean Todt a Kelly Rowland... wait a minute?! ()

goniss

Od rpvního dílu totál přehození herci - pro mě obrovská katastrofa.. Osiřelé nebo kýčové vtípky, a kde se k čertu poděla ta originalita, to něco co mělo neuvěřitelně zábavný akt v samotném prvním a druhém (kleopatra) díle ???????.....pardon, tohle byl výstřel do prázdna ()

vito_corle

Asterix a Olympijské hry jsou po Kleopatře dalším oblíbeným filmem. Zase se setkáváme se známými Galy Asterixem, Obelixem, druidem Panoramixem a pejskem Idefixem. Tentokrát Galové jedou do Řecka, aby se účastnili Olympijských her, Asterixe hraje nový herec, ale s hlasem Trávnička je zase skvělý a vtipný. Delon jako Julius Caesar je velkolepý a vznešený. Ave já! Přibilo i několik nových postav Brutus to je pecka, ale hlavně díky českému dabingu Cardy. Ten dělá z Bruta veselou postavu. Krásné kostýmy, efekty byly také úžasné. Nejvíc sem se bavil, když na scénu přišly známý sportovci .Vozataj Schumacher reprezentující Germány a jeho parodie na historický velkofilm Gladiátor mě pobavil , Zinedine Zidan jako egyptský fotbalista a americký basketbalista Tony Parker prohnali starověký míč. ()

Franta285

Tento film jsem viděl kdysi z části ještě jako dítě. A dnes 1.11.2020 jsem se na tento film podíval celý až do konce jako součást mého maratonu hraných Asterix filmů(ano opravdu mě napadlo v období halloweenu sledovat Asterixe). A musím říct že mi dost vadí jak se pořád mění herci. Například Caesar a Panoramix už mají ve 3. filmu 3.obsazení. A nejhorší je to u Asterixe kdy 2 filmy ho hraje sympaťák Clavier a ve 3. ho hraje jakýsi Cornillac. Prý proto že Clavier v té době chtěl hrát ve vážnějších filmech. A moc se tomu nedivím. Obelix je v tomhle filmu už dost vyčpělý a i zbytečný a celkově si myslím že jak Asterix tak Obelix byli v tomhle filmu docela vedlejší a mohl by být i bez nich(z hlediska příběhu). Takže ta mě tak 3/5. ()

bobrux

Film trpí značnou nestabilitou humoru. V jednu chvíli skutečně baví a během pár vteřin se dostane na aboslutní minimum, které si dokážete představit. Konec plný sportovních hvězd už pak vše sráží do kolen a chtě nechtě půjdete z kina z rozporuplnými dojmy... Tři hvězdičky platí pro fanoušky Michaela Schumachera, jehož role mu sedla přesně na tělo. Jinak si odečtěte hvězdičku... ()

robo7773

*** (49 bodov zo 100) Uz to zaci byt take otrepane, tieto pribehy o galskych bojovnikoch s carovnym elixirom. Akoze na tomto sa mi pacilo akurat asi to ze tu dostali priestor aj sportovci, a bolo pre mna zaujimave pozriet si ako sa s herectvo popasovali Michael Schumacher alebo Jean Todt, to bola pre mna asi jedina zabava, ktora stala za to aby som si tento film kukol, inak nic nove. ()

PDcz

2** malé ušmudlané hvězdičky A já se Vás táži: "Proč tohle točíte?" Na férovku, občas sme se zasmáli, hlavně ze začátku. Alain Delon byl fajn hned z počátku při prvních záběrech. Dalším bodem je Jean Todt, který byl lepšejší než Schumacher :-) Jiné klady mne nenapadají, tak jdu kritizovat a odebírat. [X] Minus 1* hvězda Za Asterixe. Bez Christiana Claviera to nebyl Asterix. A basta! [X] Minus 1* hvězda Za neděj. Hodně slabé, vyčpělé. Téma olympiády poskytuje široké možnosti využití, ale zde přišlo vniveč. [X] Minus 1* hvězda Kupodivu za neděj. Zase? Vždyť už jsem za to jednu hvězdu odebral! No právě. Jedna je málo. Tohle bylo fakt slabý :-) Ale aby se neřeklo, že se opakuju, tak přidám ještě za trapné scénky s míčem. Hahaha [X] Asterix je vycucaný do mrťe. Tam už nemohlo zůstat vůbec nic. V nejlepším měli přestat. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč