Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

bono22vox

Je to o trošku slabší než dvojka, ale pořád je to plné hláškujících postaviček, skvělého českého dabingu a závěrečné Beh Hur Schumacher akci... opět jsem se bavil... ()

ZnalecH

Tak myslím, že to můžu směle připsat k předchozím dvěma dílům (A. a O. , A. a O. : Mise Kleopatra). Je tam vše, co mám na Asterixovi a Obelixovi rád. Humor, legrace z Římanů a i trochu toho lektvaru. ()

rublik05

Asi největším překvapením je sám velký Alain Delon, jehož geniálně ztvárněný Julius Caesar je neuvěřitelně charismatický a spolu s Benoîtem Poelvoordem tvoří neskutečnou dvojici otec-syn, chemie mezi nimi funguje dokonale a v podstatě jsou ozdobou celého filmu, která hravě zastínila i hlavní dvojici Asterixe a Obelixe, jindy suverénní tahouny. Styl humoru zde více sklouzává spíše k parodii, většina vtipných scén je tím pádem velice jednoduchá, místy až trapná, nicméně i tak se najde dostatek gagů a různých vtipných narážek, které dostatečně pobaví, což přičítám hlavně docela trefným dialogům. Triky jsou vcelku průměrné, děj má docela slušné tempo a povedenou atmosféru. Největším zklamáním pro mě byl zejména představitel Asterixe, jehož herecký projev mi zrovna dvakrát nesedl. Naopak již zmíněný Alain Delon, který si postavu Caesara dal vskutku s grácií a jde vidět, že si roli vyloženě užívá. Právem to z něj dělá nejpovedenější postavu, samozřejmě spolu s šíleným Brutusem. Svým předchůdcům se Asterix a Olympijské hry samozřejmě rovnat nemůže, pokud se však chcete nenáročně pobavit, vřele doporučuji. 5/10. ()

Looka

Nevím, zda to byl záměr tvůrců, každopádně duo Asterix a Obelix jsou v tomto filmu pouze jedny z mnoha vedlejších postav. Veškerou pozornost na sebe strhává Brutus, geniálně nadabovaný Cardou. Jinak děj veškerý žádný, jako vždy. Pár povedených vtipů a narážek, víc nečekejte. ()

Horrorshow

Výborný Benoît Poelvoorde v roli Brutusa, ale dosť ma sklamalo obsadenie Asterixa. Clovis Cornillac na mňa pôsobí skôr dojmom väzňa na úteku (najmä čo sa výrazu tváre týka), než ako ten malý, prešibaný, usmievavý Asterix z predchádzajúcich dielov (zlatý Christian Clavier :-)). 3* najmä kvôly trojlístku: Benoît Poelvoorde, Gérard Depardieu, Alain Delon a ich humoru (a taky za Schumiho :-)). ()

renegrido

Dost předvídatelný děj, ale kdyby zde hrál Asterixe opět Christian Clavier, určitě by pro mě bylo sledování příjemnější. ()

ear.wig

Po dlouhý době jsem vyrazila do kina..a radši jsem měla zůstat doma, než absolvovat toto. Efekty fajn, ale ten zbytek...děs a hrůza...tvůrci se asi soustředili pouze na efekty a zbytek jim byl putna. Asterix vypadá že neumí do pěti počítat a Caesar v podání vysolárkovaného Alaina Delona působí víc než slizce. Díky scéně na konci filmu "ukaž mi svý triky" dávám tu jednu hvězdičku..jo jednou jsem se zasmála. ()

ShiShinka

Jedna hvězda za Alaina Delona, jinak to bylo opravdu velmi trapné, bohužel ne vtipné. " Caesar nestárne, jen zraje. Vlasy nešednou, pouze více září. Caesar je nesmrtelný, je věčný. Caesar všeho dosáhl a dobyl, je to gepard i samuraj. Nikomu nic nedluží, ani Rockovi a jeho bratrům, ani sicilskému klanu. Caesar je ze vznešeného rodu. Ostatně Caesara za nejlepšího císaře dostal Caesar. Ave já!" ()

GOGO3000

Tohle je opravdu moc i na mě. Takhle znehodnotit komix a udělat z něj lacinou komerční slátaninu je prostě ostuda. Páni tvůrci se asi ani v nejmenším nesnažili dodržet původní linii, podle které se točily předcházející hrané verze. Nejraději bych je předhodil lvům (i s Julkem Cézarem). ()

wOOzIe

Herecké obsazení výrazně horší než Mise Kleopatra.. Hlavně mi vůbec neseděl herec v roli Asterixe.. Prostě to není Clavier.. Ceasar jako Alain Delon.. nevím nevím... .. Určitě zajímavá myšlenka, ze které se však dalo vytřískat mnohem více.. Vtípky sou laciné, až na některé vyjímky... Velmi se mi líbil Michael Shumacher, jemuz sem se, alespon trochu zasmal... Začátek byl velmi dobrý, a děj šel rychle dopředu, ale pak začalo už tak trochu De Ja vu ve vtípcích, a dej se nikam nepohyboval.. navíc hlavní (asterix a obelix) prakticky vypadli z děje... Odehrává se to pak celé jen an stadionu ani v tom vůbec žádné napětí a vyvrcholení, které by diváka upoutaly do sedadla... Jediný kdo to stále drží trochu nad vodou je nepřekonatelný Depardieu, který tu však nemá skoro žádný prostor, a ten v kleopatře byl asi tak největším lákadlem.. Tady to je možná tak jeden vtipek kterej stojí alespúon az poslech nikoliv za smích... Další věcí je, absolutně podělaný dubing.. Obelix už není prostě obelix... Ale azse na druhou stranu se netroufam tvrdit ze by byla francouzstina lepsi.... No je to ho hodně a ještě víc, ale myslím, že už bych pokračovat radši neměl, aby ssme se nedostali moc nízko s hodnocením.... Dvě hvezdičky za Depardieuho... ()

coinneach

Možná prznění slavné komiksové předlohy, ale také úžasný Caesar v podání Alana Delona a jeho pro mě již nesmrtelná hlášká "Ave já". 50% ()

DaveSmith

Ať si říká, kdo chce, co chce...mě se to líbilo. Vtipy se sice později opakují a začínají nudit a náhrada Cornillac - Clavier filmu nikterak neprospývá. Avšak já jsem vděčný hlavně za závěrečný závod vozatajů, kde si zahráli Michael Schumacher a Jean Todt (ten v jednom záběru malinko parafrázuje Gladiátora). Ono vůbec celý ten závod byla asi nejlepší pasáž filmu. Potěšila přenádherná Vanessa Hessler a v úplném závěru i Zizu, který si pohrál s míčem a k dobru přidal i nějaký ten vtípek. 70% mimojiné za odkaz na hvězdné války. ()

hero_bk

Jistěže to bylo infantilní až dementní, ale mělo to vcelku to lepších momentů a Schumacher tomu dal definitivní korunu, a proto 3* ()

s_c_o_r_p

Hodnocení za sportovní hvězdy, které vidět zase trošku jinak bylo vcelku příjemné. Celkově to ale stálo - jak se u nás říká za vyliž a Sklenaříkovu (kterou jinak považuju za pěknou babu) přitrouble se nasmívajíc po druhé vidět rozhodně nemusím. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč