Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

Petey

Tak to v žádným případě nebylo to co jsem očekával. Tohle byla hrozná ubohost.... většina scén je zkopírovaná z minulých dílů, takže už jsem nebyl ničím překvapen a ta scéna kdy žerou ty brouky a maj sliz všude u huby to byl hnus. Jsem myslel že se v tom kině pobliju. Ani nevím proč dávám *.Asi za dvě hodiny strávený v pohodlných sedačkách s příjemným doprovodem. ()

Ajvngou

Nuda k uzoufání. Jediná scéna kde jsem se bavil je představení stáje Ferrari v podání černých hřebců a Shumiho.Navíc herec (jiný než v předchozích dílech) co hrál Asterixe byl STRAŠNÝ a na jeho shrbený postoj mrzáka po obrně budu dlouho vzpomínat. ()

Zuchy

Po prvních dvou dílech jsem se i na tenhle těšil. Těšil jsem se na další dobrou zábavu, ale první výstrahou byla už neúčast Christiana Claviera coby Asterixe. No a z výsledku jsem dost zklamaný, příliš jsem se nepobavil a moji oblíbenci Schumacher a Zizu to nezachrání, i když patřili mezi to nápaditější... ()

Luckyman

Je to dosť slabé oproti prvým dvom dielom a vôbec sa mi nepáči nový Asterix v podaní Clovisa Cornillaca. Najviac som sa nasmial, keď Schumi bral preteky ako závody formuli a inak som sa len pri pár momentoch pousmial. Ešte dosť na začiatku, že len poklusáva, ale inak dosť slabé. Škoda, mohlo to byť lepšie. ()

Bobšule

Hraná Asterixovská trojka byla pro mne naprostým zklamáním. Ty tři hvězdičky jsou tedy za následující: 1. Gérardovi Depardieu, který chudák dělal, co mohl, ale nebylo mu to moc platné. 2. Za "Ave já!" - Vtip, který bych od Alaina Delona vážně nečekala. 3. Za Schumiho, jeho červený vozík v designu ferari, Germania forever na výsledkové listině vozatajských závodů a parodie na Gladiátora s pískem arény... No a tím jsem asi vyjmenovala veškeré světlé chvilky filmu. ()

Zahartof

Tupost. Zprznění skvělého komiksu a animáku rádobyvtipným americkým humorem. Usmál jsem se jenom jednou - když jsem viděl závěrečné titulky. ()

Jonatána

Po prvních 30 minutách dávám 3 hvězdičky. Myslím, že to bez problémů přežiju, Brutus je kouzelný a hláškující Caesar Alain Delon, který nedluží ani Roccovi a jeho bratrům ani Sicilskému klanu, má pořád nádehrně modré oči. O svém synovi Brutovi prohlásil: Egypt měl 7 ran, Caesar má Bruta. Ave Já :-). Tak doufám, že to v tomhle duchu vydrží a já nebudu mít chuť stáhnout hvězdičku. ()

Elenor

Na začátku jsem byla ještě přesvědčená o tom, že dám ***. Ale jak film ubíhal dál, já se nudila víc a víc. Celkově slabé - příliš postav a žádná nemá dost prostoru + málo vtipné (duo Caesar a Brutus to nezachrání) + příliš dlouhá stopáž. Cornillac mi jako herec nevadil, ale scénáristé mu dali do úst takové hovadiny, že i neblaze proslulý galský bard vedle něj působí inteligentně. Mimo to, několik vtípků drze vykradli z kreslených Asterixů. ()

smack

Bláhově jsem doufal, že by mohla být trilogie stylově zakončená, ono ne. Nelíbí se mi nový Asterix, vtipy jsou nanejvýš trapné. A celé mi to přijde jako parodie na Asterixe a olympijské hry. ()

Acrobat odpad!

skoda Vanessy Hessler, ale karieru treba niekde zacat. Je prekrasna, zabery na nu su sice strojene, ale najlepsi francuzsky kameraman vie co muzsky divak potrebuje :-) Jej zabery boli jedinym dovodom, pre ktory som to dopozeral dokonca. Obrovsky slabe, nicim nezaujimave. S povodnym Asterixom (Clavier, Benigni etc...) to ma pramalo spolocne. Dej kostrbaty, humor slaby az ziadny. Opravdu sa tak zdravo - zo srdca - neda zasmiat na nicom. Efekty su absolutne gycove a nezvladnute. Samotny film si robi parodiu sam zo seba (Schumacher...). Ide o jednoznacny brak, ktory si nezasluzi pozornost a patri zasluzene do stoky filmovej produkcie. Tazit z autorskeho mena Asterix uz nemozno v buducnosti tolerovat v tomuto podobnych filmoch. ()

RajAthen odpad!

Tenhle film je zkrátka průšvih. Tam, kde jednička působila tak nějak osobitě (předně konzistentně) a vtipně a dvojka si vypomáhala zvýšenou mírou šílenosti a parodie, zde lze nalézt drtivou většinu času křeč, nudu a prázdné pózy. Ono obecně jakmile začně film spoléhat na "celebrity", něco to avizuje. Posledních 5 minut jsem pak nepochopil zcela. Nakolik jsou vtipní převlečení sportovci? (to je celý ten vtip). Však on Clavier věděl, proč jim ukázal záda. Jeho nástupce je vše možné, jen ne vtipný. Jeidná alespoň trochu vtipná figura je Brutus, ale v soouvislosti s tímto filmem je potřeba slovo "vtipný" doslova šeptat. škoda, přeškoda, těžko se stateční Galové vyhrabou z této žumpy, na to nepomůže ani zázračný elixír... ()

pemap

Zklamání a to značné… Na tento díl jsem se celkem těšil a doufal, že po slabší dvojce bude minimálně stejně v pohodě, ale ouha – nebyl… Jednou na „podívání na pozadí“ stačí bohatě! ()

Colour

3. filmovaný Asterix v poradí a dúfam, že posledný. Predošlé diely boli oveľa lepšie, tento film bol najnudnejší a najtrápnejší. Základ všetkých dielov bol čarovný nápoj a i tu ho strčili. Ale všetky tie hlúposti okolo toho mi strašne liezli na nervy. Niektoré vtipy sa podarili, no viac bolo klišé a nevydarených. Celkovo je film monotónny. Vadili mi i zmeny hlavných hrdinov oproti predchádzajúcim dielom. ()

FireTight

Jako film nic moc, hlavně hlavního záporáka Bruta (možná díky dabingu Cardy) jsem nemohl ani cítit, těch jeho rádoby "vtipů" bylo vážně až přespříliš. Na druhou stranu se zde objevil můj oblíbenec Alain Delon ("Ave já!") a parodii na Ferrari jsem si musel pustit minimálně třikrát, protože byla vážně geniální (před závodem, zastávka v boxech), já dostal záchvat smíchu a byla to bohužel nejlepší pasáž filmu. A to je z pozitiv asi tak všechno, kreslený Asterix a René Goscinny asi někde v hrobě dělají pořádné vývrtky. ()

Withree

Ale už to není vůbec vtipné dámy a pánové, Popravdě nechápu, proč se zde do tohoto patvaru nechal přemluvit Depardieu nebo dokonce Alain Delon WTF. Ale musím uznat, že Schumacher byl docela dobrý. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč