Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

Pochtli

Semtam nějakej ten vtípek držel nad vodou ten spíše podprůměr. největší úlet byl asi egoistický narcista Caesar: "Ave JÁ":o) ()

Mabfred

Atmosféra klasických Asterixů je pryč a humor velmi upadl. Škoda, Asterixův humor není hloupý, tak proč taková primitivnost ve filmu? Bavily mne ale postavy Caesara a Bruta. ()

Berry0153

Nuda, nuda, nuda, nuda, malý usměv, když se na dráze objevil Michael Schumacher (ne, že bych byla jeho fanouškem, ale tohle bylo opravdu povedené - jako jedna z mála věcí tohoto filmu), no a pak zase dlouho nuda a nakonec hrozný trapas. No a aby toho nebylo málo, dabing je totálně příšerný.... ()

Tuniak DF odpad!

Najdrahší európsky film? A kde ste dali tie peniaze? Ako trailer bol vynikajúci, normálne som sa tešil na to... potom však došli z kina rodičia znechutení a tušil som že je zle. Keď som film videl, zistil som, že scéna s formovaním družstiev do korytnačiek (trailer) je jediné vtipné v celom filme... dokonca aj to nevedeli ako majú zaradiť, tak to randomne bachli ako sen Caesara. Cornillac ako Asterix je ohavný, jediné čo vie je nafúčať sa popod fúziky, a to nepreháňam. Potešenie priniesol akurát Schumi, a tých pár osobností úplne na konci... bohužial v čase, keď mi to bolo už úplne jedno... 1/10 ()

Grondal

Keď som videl koľko tu má tento film percent, nechcelo sa mi veriť, že to môže byť také zlé, je to predsa Asterix. Realita je však ešte omnoho, omnoho horšia. Nieje tu ani jeden vtip, ani jeden pokus o vtip a iba pár trápnych náznakov humorných situácii, ktoré to však nikdy nedotiahnu na nič viac. Ak sa za toto dielko tvorcovia nehambia, tak ja som sa počas sledovania hambil aj za nich a permanentne. Keď predchádzajúci diel zabil dobré meno Asterixa a Obelixa, tak tento tú mŕtvolu vyhrabal, sprznil a vystavil opäť na filmové plátna. ()

Mara12

Poprvé jsem Asterixe a Olympijské hry viděla v kině, kdy zhruba po půlhodině přišlo totální rozčarování, na jehož základě jsem toužila jenom po dvou věcech, zakroutit režisérovi krkem a dostat zpět vstupný. Takže moje hodnocení byl jasný odpad. Od té doby jsem film shlédla ještě minimálně dvakrát a zjistila jsem, že má i své pozitivní stránky, sic obtížně nalezitelné. Ať nežeru ty dvě hvězdy tomu nakonec dám. ()

kubas369

Alespoň je vidět jakýma sračkama krmíme svoje děti! Zneuctění komiksové klasiky. Aspoň, že ten Brutus byl tak hezky zlej. ()

darthvader77

Chápu odpůrce, ale film mě bavil. Oceňuji to, že se tvůrci úplně odtrhli od komiksů a ty parodie na všechny možný sporty(Schumacher) no prostě paráda. Právě to, že je to hodně jiné od předlohy je důvod proč je tenhle ten díl lepší než následující Ve službách jejího veličenstva, který vlastně jen kopíroval Asterix v Británii. ()

helrohir

Strašná blbosť! Dva predošlé hrané filmy o Asterixovi boli celkom slušné komédie (aj keď tiež nič moc), ale toto bolo fakt úbohé. Tu nielenže chýbajú nejaké vtipnejšie momenty, ale aj celý ten príbeh je dosť čudný, pretože sa mi pripadá len ako nasilu pozliepaný sled športových scénok s menšou prímesou romantickej línie medzi gréckou princeznou a tým Galom. Tú jednu hviezdičku dávam za Alaina Delona, ktorý mi v rámci všetkých troch filmov pripadal ako najlepší Cézar. ()

Olafsson

Blbost u který jsem se pousmál snad jen jednou.. Mrknul jsem na to kvůli Geronimovi, takže za něj jedna hvězda a ta další za kočičku Hessler, je na ní opravdu radost pohledět.. Rolička Sklenaříkové překvapila, nepoznal jsem ji hned... ()

Brano

Neskutočne zúfali a nevtipný film. Navyše nový herec Clovis Cornillac, ktorý hra Asterixa je tragický. Bez mihnutia oka by som dal najradšej tomuto hodnotenie odpad, ale za sympatickú scénu so Schumacherom dávam aspoň 1*. Inak to už rozhodne viackrát vidieť nechcem. /20%/ ()

Daertelon odpad!

Neskutečná hloupost, coby pokračování legendární komedie, se projevila jako to nejhorší, co mohli filmaři udělat. Achjo. Zkazili mi mou představu o Asterixovi a Obelixovi. Stupidita vtipů a nesmyslnost scénáře je jen doťuknuta změnou herce Asterixe. Po x minutách poslouchání chcíplého humoru a koukání na pár oplzlých magorů předvádějících "legraci" vás přejde chuť žít. U mě je naštěstí velice silná a tak jsem tady, abych vás varoval. Nekoukejte na to. Prosím vás lidi, opravdu jste tomu dohromady dali 49%?! Laciné, hloupé, infantilní. 10% ()

JosefTomas

Vynikající dabingová volba Josefa Cardy, který vypadá úplně jak Benoît Poelvoorde aka Bruts (to samé se tuším povedlo u Miroslava Moravce v případě první hrané adaptace) a k tomu casting všech dalších (za všechny Delon jako Caesar) a zábava po celou dobu. Finální závod vozatajů (Ben Hur mrk, mrk) je taky skvělý a hlavně má naprosto úžasné cameo Michaela Schumachera. Jen těch nápadů tam není tolik (i když postava šíleného vědce má něco do sebe), hlavně je to zbytečně dlouhé a některé vtipy zkrátka vyznívají do prázdna. Pořád to však nějak navzdory negativům funguje jako neurážející průměr. ()

0verseer

Nebol to až taký hrozný odpad ako sa tu často píše. Komédia je to síce jednoduchšia (miestami až hlúpa) zameraná pochopiteľne na najmenších divákov, ktorej najviac škodí jej prestrelená dĺžka. Brutus v podaní Benoîta Poelvoorde s jeho darčekmi pre Caesara však miestami dokázal príjemne pobaviť, takže nemám problém privrieť jedno očko a trošku tu filmu navýšiť priemer => 3* ()

cinema_cz

Třetí pokus o přetavení klasického comicsu o galských bohatýrech v hraný film uvízl na mělčině plochého příběhu a zoufalého nedostatku vtipu. (Ci 11/2008) ___ 40 % (Iva Hejlíčková, Ci 02/2008) ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč