Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

cariada

Další bláznivý díl téhle serie, který se čím dál tím víc dostává do parodie všeho možného, ale to mě nevadí. Já se poměrně dobře bavil. Celé je to spíš o Brutovi, který chce za ženu krásnou princeznu Irinu, ale ta ho nechce a tak řekne, že si vezme toho kdo vyhraje Olympiádu a je víc než jasné, že poctivě to asi nepůjde. ()

Elyssea

U-B-O-H-É. Dokonce velmi. Dostala jsem přesně tolik, kolik jsem čekala. Nic. Je to trapné, je to dlouhé, je to bez jakékoli inteligentní zápletky, je to bez slušného herce. Silně mě překvapuje, že se Alain Delon propůjčil k tomu, aby si zahrál Julia Narcise a při tom řekl jedinou hlášku, která vás přiměje alespoň k pousmání, pokud ji neslyšíte potřetí (Ave já). Pánská část diváků se mlže alespoň dívat na řeckou princeznu. Já koukala na nekonečný škleb Cornillaca, trapnou vycpávku Depardieua, brutálně špatného Bruta a zoufale nevyrázného Delona. O mladém Alafolixovi (česky Lovestoryx) raději ani nemluvím. Když člověk přežije děsivě dlouhou a nezáživnou olympiádu a děsivé kulisy (asi byly fakt drahé, když peníze nestačily na slušné triky) čeká ho čtvrthodinka dlooouhé přehlídky sportovců, která nemá vůbec žádný význam pro film. A ani ta jediná potenciálně dobrá scéna s vozatajskými závody ten průšvih nezachrání. Tuším, že komiks dopadl stejně jako César. S kudlou v zádech. ()

Nautila

A k*rva! Pro děti? Ani náhodou, ty by tu hromadu popkulturních "vtipů" nepochopily. Pro dospělé? Pche, taková urážka. Ztřeste se! ()

Nach

Sice je to vtipné, na stejné úrovni jako dvojka, ale už to postrádá tu atmosféru jedničky a vizuální krásu dvojky. Tato díra navíc není nijak zacelena. Tak jste ve výsledku vydáni v šanc sice vtipnému filmu, ale nic víc ani nic míň od toho nečekejte. Je to trochu škoda, ale i přes tu skutečnost si uchovávám optimismus, že vlastně to celé mohlo dopadnout daleko hůř. "Ave já!" 55% ()

dezorz

ani 47 mrtvych roninov, pardon mrtvych ochutnavacov nezabrani delonovi, aby ziskal cezara za najlepsieho Ceazara. ved je to samurai, na ktorého su aj rocco a jeho bratia kratki. ()

C0r0ner

Kdyby v tomhle filmu nehrál ani Depardieu, tak by to bylo ještě horší, než už to i tak je. Hraní Asterixové za moc nestojí. Chabat leda u Kleopatry zvedá laťku svým šílenstvím. Olympijské hry ale dokázaly to, že tahle evoluční větev je mrtvá, nebo by přinejmenším mrtvá měla být velmi brzy. 30% ()

tomtomtoma

Film Asterix a Olympijské hry nedosahuje stejných kvalit zábavy jako jeho hraní předchůdci, byť ani v předešlých případech nelze hovořit o jedinečných a nevšedních zážitcích. Skalní příznivce komiksové série spíše odradí. Ocenit se musí především práce scénografa a teplé podbarvení obrazu. Po herecké stránce jsou úchvatní pouze dva protagonisté z římského tábora. Zaujmou chvilky a hrátky se slovíčkařením a s profesionálními sportovci, zbytek je škvár a trápení povrchnosti. Nejdémoničtější postavou, která téměř v každé chvíli zabírá prostor pro sebe je Brutus (velmi zajímavý Benoît Poelvoorde), všehoschopný římský prominent. Bere si vše, co se mu zlíbí a jakýkoli náznak odporu trestá se sadistickým potěšením. Cílem je ukojení chtíče, prostředky jsou neomezené a důmyslné v krutosti. Hrdinové jsou opět v páru. Vychytralý Astérix (Clovis Cornillac) a bezelstný Obélix (příjemný Gérard Depardieu) se ovšem nezaleknou žádné překážky. Přirozenou vznešeností oplývá Jules César (dobrý Alain Delon), nejsebevědomější a nejelegantnější ze všech přítomných aktérů. Obletovanou kráskou je Irina (půvabná Vanessa Hessler), řecká princezna s množstvím nabídek a strachující se z Brutova nátlaku. Z dalších rolí: optimistický galský bard Assurancetourix - Trubadix (Franck Dubosc), Brutův nástroj vynalézavé krutosti Couverdepus - Tojehnus (José Garcia), romantický základ zápletky a soudruh z odbojné galské vesnice Alafolix - Lovestorix (Stéphane Rousseau), druid a vynálezce kouzelného nápoje Panoramix (Jean-Pierre Cassel), nejbližší sekretáři Bruta v jeho doprovodu Mordicus (Alexandre Astier) a Pasunmotdeplus - Bezeslovus (Michael Herbig), Brutův čarodějnický mág Docteurmabus - Lapiduchus (Santiago Segura), obezřetný řecký král a Irinin otec Samagas - Vemtoďas (Bouli Lanners), Galy zostuzený přední římský atlet Claudius Cornedurus - Claudius Tvrdokožus (Jérôme Le Banner), řečtí rozhodčí a dopingoví kontroloři Alpha (Luca Bizzarri), Beta (Paolo Kessisoglu) a Oméga (Elie Semoun), mladá paní Agecanonix - Archaixová (Adriana Sklenaříková-Karembeu), Brutovo zabijácké zvíře Humungus (Nathan Jones), či profesionální sportovci Schumix (Michael Schumacher), Numérodis (Zinédine Zidane), Tonus Parker (Tony Parker), Amélix (Amélie Mauresmo) a šéf Schumixe (Jean Todt). Má to vtipné momenty, ale co naplat, když celek není konzistentní a zajímavý. Na jedno použití zaujme, nic více nelze očekávat. ()

ic

IMHO je hlavním tahákem celého filmu Alain Delon jako Caesar, bez něj bych určitě hodnotil alespoň o hvězdičku méně. ()

MarekT

Vydržel jsem Kleopatru, vydržel jsem Vikingy, což bylo u Asterixe jednak v hraném a druhak v animovaném žánru dno. Ovšem to jsem nevěděl, že to ještě není vše. I přesto, že mi něco říkalo, že toho budu litovat, jsem se nedávno rozhodl podívat i na poslední film s Asterixem. Vydržel jsem sotva 20 minut. Děj se za tu dobu pouze minimálně točil okolo Asterixe, mimochodem zahraném od pohledu nesympatickým C.Cornillacem, a prostor tu spíše dostává všem fanouškům neznámý obyvatel galské vesnice Lovestorix. Ten rozehrává ve svém podání jedno z nejpřeždímanějších klišé současného filmu, které jsme měli možnost vidět už v posledním animovaném Asterixovi - milostný románek. Pak jsme přešli do Říma, kde si jeho hlavu zahrál Alain Delon, jehož skryté narážky na filmy byly jedinou věcí, co mě dokázalo zaujmout. Ovšem jak se pak dala do kupy hlavní zápletka filmu, mimochodem úplně jiná než v komiksu, neměl jsem chuť vůbec pokračovat dál. Jestli jsem psal, že Vikingy neberu jako důstojný převod komiksu, tak tohle neberu vůbec jako Asterixe. Takže teď k hodnocení - poprvé za dobu mého působení na CSFD jsem se rozhodl nehodnotit - není vůbec objektivní hodnotit po šestině filmu. Ovšem kdybych vydržel a udrželo si to svou "kvalitu" až do konce, dal bych odpad. ()

Fallen_One

Takže...kde je lesk z Kleopatry? Vyšuměl. Vtipy vyznívají spíš jako snahy o vtip. Ale přesto to pořád má skvělou výpravu a hlavně Vanessu Hessler ;o) a z nostalgie a sympatiím k Asterixově fenoménu dávám třetí hvězdu. Výš to asi nedostanu...škoda. Kleopatra zůstává nejlepším dílem a těžko ji lze překonat. ()

necisty

Jako malý jsem ty komixy četl, sledoval animáky a strašně to žral. Tato verze, přestože je s živými herci, se tolik neliší. A i když se zde objeví i nějaké blbosti co sem nepatří - lightsabre, tak jsem se celou dobu skvěle bavil u originálních francouzských vtípků a sám toužil vyhrát olympiádu, kvůli krásné princezně. Snad jen ty závěrečné ukázky sportů mi přišly zdlouhavé a zbytečné, architekta z předešlého dílu si tím pádem mohli odpustit. A ještě jedna drobnost... Vážně je to Asterix a Olympijské hry? Nejen, že mi Clovis do role Asterixe neseděl, ale on neseděl asi ani samotným tvůrcům, přišlo mi, že hraje jen vedlejší roli. Budu teda říkat, že jsem viděl Obelix a Olympijské hry a to se mi jako odreagovačka líbilo. ... Enšpígl ()

c.tucker

Jediné štěstí, že Clovis Cornillac nedostal tolik prostoru. Sice nevím co tam dělo upozornění na Hvězdné války, ale budiž. Scény byli velmi šroubované a nic dohromady nepobavilo, ba spíše nudilo. Alain Delon a jeho Julius Caesar byl jedno ze světlích míst v tohle stupiditě. Některá camea zde byla také vtipná (Michael Schumacher a celá závodní scéna, Zinedine Zidane a Tony Parker), ale vše ostatní nic moc. ()

campix

Učebnicová ukázka prznění legendy mého mládí. Naprosto nejhorší asterix a obelix, kterého jsem kdy viděl, ať už kresleného či nehraného. Nenašel jsem tam ten francouzský vychytralý humor jako například v Drž hubu, ale jenom takové nevtipné tlachaní ala RRrrr!!. Velké zklamání ()

WolfR

A je tady třetí díl série hraných filmů Asterix a Obelix. Komiky jsem nikdy nečetl, ale předchozí dva hrané filmy, ačkoli každý byl trochu jiný, se mi celkem líbily. Ovšem třetí díl to už je něco jiného. Asterix s Obelixem se tentokrát zúčastní olympijským her, motiv filmu je dobrý, ale samotný film celkově za moc nestojí, včetně těch olympijských her, kde jsou na mou duši tak trochu divná pravidla a diváci. Ale především mi vadí, že je děj více zaměřený na jiné, nudnější postavy, než na naši oblíbenou dvojku, která si pro sebe urve jen pár minut. Dále mi celý film přijde z neznámých důvodů tak nějak laciný a nedodělaný. Nový představitel Asterixe (Clovis Cornillac) se také zrovna moc nepředvedl, totiž, považuji ho za velice nesympatického a celkově většina herecké sestavy taky není nějak úchvatná. Celý film je kolos nevtipných scén a trapných kýčů. Co považuji za opravdový vrchol trapnosti je světelný meč ze Star Warsu ve filmu o Asterixi a Obelixi! Opravdu dobrých humorných scén či nápadů se najde jen málo. Co taky nemuselo být, je cameo Michaela Schumachera nebo třeba Zinédina Zidana, jež si radši měli oba dva prodloužit kariéru ve svých sportech, než se ukazovat v takovém hloupém filmu. Když mám vynést konečný ortel tak tedy dávám 2 hvězdy. Obrovské zklamaní po dvou dobrý, slušných a hlavně vtipných dílech, tedy výrazné zhoršení! ()

KajusaK

V roce 2008 se mi to v kině dost líbilo :) především kvůli Irině a Alafolixovi. Slabší, než mise kleopatra, ale i tak pěkná podívaná :). Skvělé fórky, občas napínavé..:)) .. Hezké, za shlédnutí stojí. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč