Renesance

• Česko Renaissance (festivalový název) (více)

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Vizuálně úchvatná podívaná, která atmosférou trochu připomíná legendárního Blade Runnera. Jen je škoda, že plyne až moc pomalu, chvílemi nudí a po celou dobu na diváka nevybalý nějakou nečekanou situaci nebo dokonce nějaký zajímavý zvrat. ()

Yardak

Zpracování animace mi přišla hodně dobrá. Temná detektivní scifárna, jež inspirativně čerpá ze dvou filmů - Blade Runner a Minority Report. Celkově jsem byl velmi spokojen - 80 %. ()

sharky

87% už hodně dlouho mě žádný film takhle nevtáhnul do děje, hrozná škoda, že to nebylo hraný, výtvarné návrhy by si zasloužili monumentální výpravu, honička ve skleněnném tunelu nad kterým běží lidi je velmi nápaditá a takových vychytávek je tam spousta. Noirová černobílá byla vizuálně velmi zajímavá, skoro bych řekl nápad za milion, povedená hra světla a stínu alá komix, ale přece jen pro tenhle příběh bych radši volil hranou barvu. Ty výtvarnmé nápady by byly v barvě mnohem zajímavější. třikrát škoda. Příběh alá Dick je také povedený, i když už od půlky vytušíte v čem je pointa a jaký bude neodvratný závěr, ale jinak by to asi ani skončit nemohlo. ()

d-corso

Příběh by si občas zcela jistě zasloužil poněkud dopracovat a vybrousit, ale temná futuristická detektivka, která v nejpovedenějších okamžicích působila dojmem, že Dashiell Hammett vstal ze záhrobí a s chutí se pustil do sci-fi, mě nikterak neurazila, právě naopak. Jinak tomu ovšem bylo s vizuální stránkou, kde počáteční nadšení po relativně krátké době radikálně ochladlo. Černobílá kresba, která může dokonale fungovat v tištěném komixu, na mě po několika desítkách minut začala působit silně rušivým dojmem. Je poněkud smutným paradoxem, když to, co mělo být evidentně největší devízou, začne v konečném důsledku pracovat proti. Konvenčněji natočený by ten film opravdu nebyl lepší? Velmi silné 3*. ()

Othello

Efektní režii a geniální animaci, podráží nohy neuvěřitelně stupidní a klišovitý scénář. Film však stojí za to rozhodně vidět kvůli dvou výše jmenovaným faktům. ()

claudel

Velmi nerad dávám odpad, ale Renesance by si takové hodnocení zasloužila. Vzhledem k tomu, že jsem ji viděl v půvabném prostředí improvizovaného letního kina v parku Montsouris, tak tu jednu hvězdičku dávám. Jinak nenacházím nic, co by se mi líbilo - zmatek v ději, nepřehlednost postav, vizuální stránka mě nikterak neomračuje a budoucí vize Paříže nijak úchvatná. ()

MáŠa

Jako jo, špatné to není. Na druhou stranu nějaké převratné taky ne. Grafika zajímavá, ale člověk si nějak zvykne a není to z dnešní pohledu zas nějaká bomba. A ten příběh nic převratného (ale ani blbého). ()

prome

Brutalni film po vizualni strance, doplnen temnym sci-fi pribehem a vynikajicimi postavami. Dohromady to vytvorilo dokonalou podivanou, ale jedine mi na filmu vadilo, ze na muj vkus az moc pomale a chvilemi matouci ale kdyz jsem tohle prekousl coz diky vizualni strance slo snadno tak jsem jen zasl. ()

mm13

Podobne ako v prípade bábkových Strings, aj príbeh Renaissance je klasický až natoľko, že nie je problém predvídať, kam sa jeho zápletka bude uberať. Lenže rovnako tak ani nepredstiera inú ambíciu, než potešiť diváka modernou variáciou dôverne známych momentov. Vrúcne ho víta vo svete spomienok, vracia do čias, kedy hltal podobné potemnelé dobrodružstvá či sa v nich vo svojich predstavách strácal a až do samotného záveru zostáva v tomto svojom snažení úprimný a poctivý - na rozdiel od hraných filmov (Minority Report, napríklad) neuhne pred nevyhnutným, nezničí tú drsnú krásu, ba práve naopak - s úspechom vracia žánru noir jeho lesk, podmanivosť i smútok. Čistá práca! ()

Sawy

Jedna věc je jasná.Vizuál je prostě úžasný,to je fakt a taky největší (a možná taky jediný) klad filmu.Ale zhruba po půl hodině,po kterou jsem obdivoval animaci,jsem si uvědomil,že pod úžasným vizuálem je... no vlastně nic.Přiběh člověka nějak nechytne,postavy mi byly ukradené a po zbytek stopáže jsem se už jenom těžce nudil.Být to o půl hodiny kratší,tak bych možná přihodil hvězdičku,ale takhle jsem byl hodně zklamaný a málem jsem u filmu usnul,takže dvě hvězdy jsou nakonec možná až moc.Ale za ten vizuál,proč ne. 40 % ()

rawen

Vizuální styl ukradený Sin City, svět podezřele podobný tomu z Blade Runnera, příběh kompromisem mezi detektivkou, love story a akčním scifi. Když se to splácá dohromady, vypadne z toho sice slušná, ale nepříliš dotaženě působící záležitost. Typický eurobiják. 7/10 PS: největší slabinou je dozajista příběh, škoda, dalo se to uhníst nějak smysluplněji ()

bouncer

Rádoby "cool" film, který má sice zajímavou animaci (možná trochu ve stylu Sin City) a sanží se vám vecpat akční sci-fi noir-příběh se vším, co by divák v něm chtěl mít, ale...Ale je to všechno takové ploché a bez duše. Postupem času jsem se začínal nudit a přišlo mi to hloupé a nedomyšlené. Škoda, mohla to být pecka. ()

MoiJe

So Sin City to vela spolocneho nema, tak casto je prirovnavana snad len ze animovanych nejaposnkych dospelackych filmov je malo. Po dlhej dobe film ktoreho jazyku skoro vobec nerozumiem, zvlastny pocit, len citat titulky. Inak obrazky premenlive. Raz Karas vyzeral naozaj pekne a vytienovany bol skvele, parkrat som nevedela, ci je to vobec on, kym ho neoslovili, parkrat vyzeral jednoducho nedorobene... V kazdom pripade mimo originality obrazkov nuda, tie 3 hviezdicky skor za snahu... ()

liquido26

Na jedné straně stojí krásné temné futuristické provedení, kterému není co vytknout a na druhé straně stojí zdlouhavý poměrně nudný příběh. ()

corpsy

Tak SIN CITY to nieje, aj keď to nieje až v tak vizuálnej či štýlovej pozícií, ale nejaká tá inšpirácia tam bude. A dosť jasná. Čiernobiele prevedenie, temná atmosféra. SIN sa ubral filmovejším smerom, tento je skôr ódou animačnou. Nie zlou, ale v celku nudnou. A myslím, že rozvláčnosť nepomáha žiadnemu filmu. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014