Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Goat Story: The Old Prague Legends

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2008, 80 min

• Jezinka.Jezinka

Animace není hezká, ale rozhodně stojí za pozornost. Nemá smysl se vyjadřovat k nesmyslům, počínaje siluetou Pražského hradu, přes výzdobu orloje. Pro děti to není. Nejen, že bych svému ani jinému dítěti nedovolila koukat se na film, kde se koza snaží navázat sexuální poměr se svým majitelem (kdyby se snažil on, je zoofil, co je ta koza, homofil?), ale myslím, že film s tak chaotickým dějem a nezřetelnými postavami, by děti (do doby prepuberty, kdy by se nablble chichotaly nad zamilovanou kozou, velkým výstřihem Mácy a zamilovaností Kuby) neměly šanci bavit. Jak mám ráda kozy a ta užvaněná zamilovaná koza Koza se mi vlastně dost líbila (ona a mistr Hanuš byly taky jediné dvě rozumné postavy z celého filmu), tak mohutná ňadra Mácy, která se adekvátně opravdu nedají označit jinak než monstrózně velký kozy, mi připadaly jako strašlivá noční můra a postrach každého skeletu, který by takovou obludnost měl nosit. Matěj a Faust se dějem míhají poměrně chaoticky a je velká škoda, že se je nepodařilo, společně s dalšími pověstmi, do děje zakomponovat líp. Navzdory tomu, že to je nehorázná ptákovina, jsem se vlastně docela bavila a jsem zvědavá na příběh se sýrem, co kolem toho vyoslí. Vždyť jsem říkala, že mám ráda kozy.(5.8.2016)

„Obě vás mám rád. Ale každou jinak.“ Tento film má k dokonalosti ďaleko (už grafika mi nepripadala nijako extra zaujímavá a to sa v tom vôbec nevyznám), ale viete čo? Nechcem kydať hnoj na film, ktorý vznikol z takých pekných cieľov a má také veľké srdiečko. Iste, toto je zle, tamto je zle, hento je zle. Má to však krásnu atmosféru „starej Prahy, keď sa ešte stavala“, má takých pozoruhodných obyvateľov a tvorcovia dej zasadili do doby, kedy ešte „žili legendy“ a v noci na ulici bolo možné stretnúť „chlpatého ducha“ a v krčme Smrtku hrať karty o duše spoluhráčov, že som počas pozerania dostal hroznú chuť napísať o tom román (možno hororový, ale možno aj nie).(27.5.2010)

• Hakha

Tragédie, odporná animace s nezajímavým a chaotickým příběhem. Dávám 0,5 hvězdičky pouze za pokus o film...(23.2.2010)

• Mi Nü-Chai

Já být orloj, tak po zhlédnutí tohoto paskvilu odlevituji nad Tománkův dům a vybuchnu, asi nejhorší animák, jaký jsem doposud viděla. Ohavné, nepěkně animované postavy, příběh a pověsti to obsahuje pouze v názvu a nad pokusy o humor by se rozplakal i Freddy Krueger.(8.4.2010)

Tady ale vážně nechápu, co lidem na Kozím příběhu vadí. Snad jedině žánrově mohl být vyhraněnější - takhle si říkáte: Je to pro děti? Nebo pro dospělé? Ale jinak se mi nic moc nepříčilo... Graficky je podle mě zvládnutý velice dobře, má příjemnou hudbu, trefný dabing a pěkně navržené "loutky" (nejvíce mě mrzelo, že Heřmánkův Lucifer dostal tak málo prostoru). Pravda, příběh není žádná velkolepost, ale zasmějete se při něm a nenudí... A o to jde hlavně, ne?(15.4.2009)

• - První projekce filmu byla už 2. srpna 2008 na letní filmové škole v Uherském Hradišti. První český 3D počítačově animovaný film se tehdy promítal bez finálního zvukového mixu, bez ruchů a bez některých dalších důležitých dokončovaných prací. (Roby)

• - Film měl původně sestávat z jednotlivých povídek, ale režisér si to nakonec rozmyslel, protože než by se lidi stihli s postavami sžít, už by byl konec. (HappySmile)

• - Celkové diskové nároky filmu byly 9 TB, tedy 2000 plných DVD. (blitzer)