Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Goat Story: The Old Prague Legends

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2008, 80 min

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 8/10 Animace 4/10/// +řekl bych docela zdařilí dabing, hudební stránka je povedená -nuda, nezaujalo mě to, nebavilo mě to, je to temné, není to zábavné, příběh, nějak jsem nepochytil o co tvůrcům šlo/// Čecháček by klidně tvůrcům nadsazoval a hájil je. Což vo to, ono ani low end grafika ještě neznamená špatnou hratelnost. Jenže když se to nedá hrát a je to k uzoufání nezáživné, pak nepomůže nic, než uninstall. Tady jsem si přál aby to už skončilo, usínal jsem u toho a vůbec jsem docela otráven./// Celkem 37%///(6.4.2010)

• Ruut

Ono by to i mohlo jít - animace stavějící se opravdové staré Prahy nejsou k zahození. Jenže ten děj neděj! Kozy jako vzy u poloviny ženských postaviček nevadí - jen nechápu proč to je vydáváno za dětský film?! Vadí omílání legendy o Mistru Hanušovi a chabé podzápletky. Z toho se dalo vytřískat mnohem víc. 10%(31.12.2011)

• Renton

Scénář: Jan Tománek .. Animovaný Kameňák. __ Kozí lejno, ehm příběh je nefilmová sračka a doslova ostudný průser. Vypadá jak zastaralé technologické demo natažené do celovečerní stopáže, kde do sledu scén někdo nevkusně strká spoustu rušivých skečů, které mají vyvolat nějaký smích, jenže se jim vůbec nedaří zaujmout a pobavit. Stylizace, scénář, koncepce, provedení – strašné! Pár podařených záběrů se najde, ale v kontextu bídy stejně neobstojí. Mizerná je kontinuita i smysl většiny scén, které jsou bez dramatizace a bolestně nudí. ___ Grafické provedení je na rok uvedení mizerné, pozadí je rozmazané, detailů poskromnu a úrovní odpovídá době krátce před započetím projektu. Na druhu stranu jsem před filmem viděl trailer na Open Season 2, za kterým stojí gigant Sony a graficky taktéž humus, ovšem pravda trochu v jiném směru. ___ Ba ne, Česká kinematografie není v úpadku (jak dokládají každoročně početné zástupy extra kvalitních kousků, kdy ani rok 2008 není výjimkou), jen dokáže za velké peníze tvořit úplné zrůdnosti a některým nepomůže ani nakročení do (ex)jistoty trojrozměrného animovaného filmu. Dělám to nerad, dělám to vzácně, ale když už zde ta možnost je, neváhám - tadááá, první český 3D film je zde a rovnou zasloužený odpad! Kal dna máme za sebou a mě nezbývá, než dalším průkopníkům držet palce a dopřát vetší soudnost a rozvahu (a talent).(25.10.2008)

• Lavran

Až se mi udělalo nevolno, jak monstrózní je tahle kozina šmíra. Ubohý, mizogynní, protkaný primitivními fórky, diskontinuální a scenáristicky nihilistický hybrid, který se pokouší vyrovnat západní produkci, ale nedohlédne si přes špičku hranatého nosu - i do takové podoby se může vyvinout pětiletka kumulované tvůrčí energie (!). Hřeby do pomyslné rakve pak zatloukla předpotopní animační úroveň, na níž je smutné snad úplně všechno: od tendence maskovat nedostatek textur (či času a financí na dodatečný render) nízkou hloubkou ostrosti, až po nevyhnutelný shocking hazard při seznání, že i krátké pixarovské experimenty ze začátku 90. let vypadají lépe. Tománek si může svorně podat ruku s Brabcem.(16.12.2008)

• viperblade

Co se dá dělat, český animovaný film je stále mrtvý. A nepomůže tomu ani skvělý dabing kozy. A právě jen za ten dávám jedinou hvězdu. Příště zapracovat na příběhu a možná to bude lepší (no, horší to už snad být nemůže…)(5.4.2010)