Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Goat Story: The Old Prague Legends

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2008, 80 min

• Jezinka.Jezinka

Animace není hezká, ale rozhodně stojí za pozornost. Nemá smysl se vyjadřovat k nesmyslům, počínaje siluetou Pražského hradu, přes výzdobu orloje. Pro děti to není. Nejen, že bych svému ani jinému dítěti nedovolila koukat se na film, kde se koza snaží navázat sexuální poměr se svým majitelem (kdyby se snažil on, je zoofil, co je ta koza, homofil?), ale myslím, že film s tak chaotickým dějem a nezřetelnými postavami, by děti (do doby prepuberty, kdy by se nablble chichotaly nad zamilovanou kozou, velkým výstřihem Mácy a zamilovaností Kuby) neměly šanci bavit. Jak mám ráda kozy a ta užvaněná zamilovaná koza Koza se mi vlastně dost líbila (ona a mistr Hanuš byly taky jediné dvě rozumné postavy z celého filmu), tak mohutná ňadra Mácy, která se adekvátně opravdu nedají označit jinak než monstrózně velký kozy, mi připadaly jako strašlivá noční můra a postrach každého skeletu, který by takovou obludnost měl nosit. Matěj a Faust se dějem míhají poměrně chaoticky a je velká škoda, že se je nepodařilo, společně s dalšími pověstmi, do děje zakomponovat líp. Navzdory tomu, že to je nehorázná ptákovina, jsem se vlastně docela bavila a jsem zvědavá na příběh se sýrem, co kolem toho vyoslí. Vždyť jsem říkala, že mám ráda kozy.(5.8.2016)

• Segrestor

- "Quo vadis, český animovaný filme?" - "In vulva, maestro Segrestor."(27.1.2013)

• viperblade

Co se dá dělat, český animovaný film je stále mrtvý. A nepomůže tomu ani skvělý dabing kozy. A právě jen za ten dávám jedinou hvězdu. Příště zapracovat na příběhu a možná to bude lepší (no, horší to už snad být nemůže…)(5.4.2010)

• Hellboy

První veřejné promítání definitivně dokončeného filmu. Kozí příběh bych shrnul tak, že jsem se skutečně dost nudil a nebavil. Nejproblematičtější je scénář, který považuji u filmů za obvykle nejpodstatnější část. A právě scénář všem snahám o povedený film podráží nohy. Animace, která je pochopitelně u animovaného filmu středem zájmu většiny diváků. Nesrovnával bych jí s ničím z americké produkce, na to je příliš jiná.(29.9.2008)

• Sinecod

Hloupost! Žádný děj, humor už vůbec ne, z každé věty čouhala trapnost i ta grafika mě po chvíli omrzela, ačkoliv cesta k dovytvoření tohohle snímku je působivá, přišlo mi to všechno zoufalé a ošklivé. Akorát mistr Hanuš se mi moc líbil... to jsem se i rozesmutnila když byl mrtev. A ta koza byla otravná, že jsem se i tak trochu zaradovala, že je po ní. A ona pak zase oživla:-/(15.6.2009)

• - Film získal roku 2010 hlavní cenu na mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež Nueva Mirada v Buenos Aires v kategorii nejlepší celovečerní animovaný film pro mládež. (JoranProvenzano)

• - Úvodní sekvence, která je také nejdelším záběrem ve filmu, má 57 vteřin a přesně 1380 obrázků. 1380 je přitom datum, kdy byl poprvé v kronikách zmíněn Staroměstský orloj. (blitzer)

• - Finální film se skládá z 117 648 ručně animovaných obrázků. (blitzer)