Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Goat Story: The Old Prague Legends

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2008, 80 min

• imf

Pětiletá dřina proměněná v osmdesátiminutové utrpení. Tománkův film neselhává na nedostatku peněz a pracovní síly (ne, chlapci, druhého Shreka jste opravdu nenatočili... dokonce ani třetího :), ale na absenci humoru a smysluplného děje. Když odhlédneme od toho, že animace je prachmizerná (zlaté české loutky), zdaleka nejhorší je rádoby burtonovská obskurnost, která je prvoplánově rozbíjena vtípky, kterým se nikdo nesměje. Pro děti nesrozumitelné, pro dospělé bolestivé a táááákhle nudné. Z novinářské projekce děti utíkaly nouzovým východem. Docela jsem jim záviděl. Po takovém guláši blbých fórů, absentující dramaturgie a neustálých útoků na oční nervy, se totiž neudělá blbě jen málokomu. Poslat něco takového do kin není odvaha, jak se tvůrci snaží naznačit, ale nedostatek soudnosti. p.s. Tento příspěvek nesponzoroval Czech Computer.(29.9.2008)

• swamp

Dvě hvězdy za odvahu, jinak ale lituji tvůrce, že strávili pár let tvorbou tohoto BEZpříběhového otřesu. Ani pro děti, ani pro dospělé.(27.12.2011)

• WANDRWALL

Nevím co si o tomhle filmu myslet. Třeba na něj dozraji. Nebo ho lépe pochopím časem.(6.9.2010)

• - Režisér, scénárista a kameranam v jedné osobě, Jan Tománek, svůj film směle srovnává s americkými animovanými filmy a tvrdí, že za zlomek rozpočtu (30 milionů Kč) natočil minimálně stejně dobrý film, jako jsou ty od Pixaru. (duklak2)

• - Film získal výroční cenu české filmové kritiky Kristián. (M.B)

• - Na hlavní postavě - Koze - je celkem 1 500 000 chlupů a tvůrci ji "řídili" stovkou ovladačů. (blitzer)