Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Goat Story: The Old Prague Legends

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2008, 80 min

• Bluntman

NOC PLNÁ FILMŮ. KOZÍ PŘÍBĚH - POVĚSTI STARÉ PRAHY není jenom jeden z nejhorších českých "filmů", jaké kdy vznikly, ale jeden z nejhorších vůbec. Co ten "film" má za žánr? Komu že je určen? O čem že to je? Proč na sebe nenavazují scény? Z jakého důvod jsou naprosto otřesné postsynchrony, nejednotná stylizace osmdesátkově křečovité animace bez propracovaného pozadí a nehodící se hudba spolu s nedodělanými zvukovými efekty? Kde to jsme, že veškerý nevtip "filmu" je založen na urážlivému postoji vůči ženám a výsměchu obžerské církve? Existuje přitom spoustu alespoň vtipných věcí (například hořící sirotčinec) či méně bolestivějších (prudké nárazy hlavy do zdi) a odpornějších (pojídání vlastních výkalů a zvratků) než KOZÍ PŘÍBĚH. Po projekci jsem neměl slov a zhluboka jsem "to" vydýchával (což Renton může potvrdit), přičemž jeden klad bych viděl: níž už klesnout nejde. Věřím, že to bude trilogie, animovaná trilogie. KAMEŇÁK taky byl. P.S. Odpad dávám proto, že zde nižší hodnocení není. P.P.S. Děkuji české "kinematografii", že mě prostřednictvím VY NÁM TAKY, ŠÉFE! přesvědčila o tom, že níž klesnout jde.(25.10.2008)

Nemám ani tak problém s příběhem koz, rád v tom vidím jasnou metaforu. Mou mysl zaměstnávají spíše úvahy nad zdejšími názory, podle nichž si film nezaslouží více než maximálně jednu hvězdičku proto, že neví, komu je vlastně určen. Asi pro ty, kteří se na něj podívají, ne? Já vám tedy nevím... Parta nadšenců se snažila udělat něco pro českou kinematografii, aby si ve světě všimli, že u nás točíme i něco jiného než melancholické válečné serenády nebo zhulené komedie, a ono se to hned hází do koše mezi odpad. Nikomu neberu jeho vkus, ale před Kozím příběhem v televizi běžela Lovecká sezóna, a to by mě vážně zajímalo, čím je dvakrát lepší než toto...?(27.12.2011)

• Sinecod

Hloupost! Žádný děj, humor už vůbec ne, z každé věty čouhala trapnost i ta grafika mě po chvíli omrzela, ačkoliv cesta k dovytvoření tohohle snímku je působivá, přišlo mi to všechno zoufalé a ošklivé. Akorát mistr Hanuš se mi moc líbil... to jsem se i rozesmutnila když byl mrtev. A ta koza byla otravná, že jsem se i tak trochu zaradovala, že je po ní. A ona pak zase oživla:-/(15.6.2009)

• playboxguest

Oproti dvojce o dost slabší, dá se říct "nevýrazný", příběh. I animace mi tentokrát připadá slabší, jako intro u horší pc hry. Dvojka je jednoznačně lepší, tentokrát nemám ani ten pocit, že by se u filmu mohly tetelit děti. 30%(11.12.2014)

• Renton

Scénář: Jan Tománek .. Animovaný Kameňák. __ Kozí lejno, ehm příběh je nefilmová sračka a doslova ostudný průser. Vypadá jak zastaralé technologické demo natažené do celovečerní stopáže, kde do sledu scén někdo nevkusně strká spoustu rušivých skečů, které mají vyvolat nějaký smích, jenže se jim vůbec nedaří zaujmout a pobavit. Stylizace, scénář, koncepce, provedení – strašné! Pár podařených záběrů se najde, ale v kontextu bídy stejně neobstojí. Mizerná je kontinuita i smysl většiny scén, které jsou bez dramatizace a bolestně nudí. ___ Grafické provedení je na rok uvedení mizerné, pozadí je rozmazané, detailů poskromnu a úrovní odpovídá době krátce před započetím projektu. Na druhu stranu jsem před filmem viděl trailer na Open Season 2, za kterým stojí gigant Sony a graficky taktéž humus, ovšem pravda trochu v jiném směru. ___ Ba ne, Česká kinematografie není v úpadku (jak dokládají každoročně početné zástupy extra kvalitních kousků, kdy ani rok 2008 není výjimkou), jen dokáže za velké peníze tvořit úplné zrůdnosti a některým nepomůže ani nakročení do (ex)jistoty trojrozměrného animovaného filmu. Dělám to nerad, dělám to vzácně, ale když už zde ta možnost je, neváhám - tadááá, první český 3D film je zde a rovnou zasloužený odpad! Kal dna máme za sebou a mě nezbývá, než dalším průkopníkům držet palce a dopřát vetší soudnost a rozvahu (a talent).(25.10.2008)