Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Goat Story: The Old Prague Legends

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2008, 80 min

• DaViD´82

Kozí bobek na kráse starých pověstí pražských.(4.4.2010)

• Skejpr

Technicky nakonec ne až tak zoufalé (i když místy přeci jen ano), většinou prostě spíše jen silně podprůměrné, na druhou stranu třeba postavy mistra Hanuše, nebo studenta Matěje jsou bez nadsázky světové. Hlavním problémem filmu je ale absolutní nekonzistentnost prakticky čehokoliv. Děje, humoru, stylizace, postě všeho, hřebíčkem do rakveje pak v podstatě neexistující finále. Největším kladem je tak nakonec chlupatá koule s jazykem, protože je alespoň správně dada...(18.10.2008)

• ORIN

"Milý pane Tománku, chtěl bych se Vás zeptat, jaké to je při svém celovečerním (animovaném) debutu klesnout na úplné dno? Kvalitou animace se ocitáte někde na počátku 90. let, příběhově jste v rámci nejen české kinematografie objevil zcela novou dimenzi; jak se Vám vlastně podařilo vytvořit film, který postrádá i ty úplně základní principy funkčního vyprávění? Jakoby všechny scény byly za sebe poskládány na přeskáčku, protože ani jedna pořádně nenavazuje na tu další, jedna zoofilická choutka střídá další, chlupatá prdel pobíhá zmateně v každé druhé scéně, aniž bych objevil nějaký hlubší smysl "proč vlastně". Jedna naděje je v té celé obludnosti přece jen skryta - když klesnete na úplné dno, můžete se od něj jen odrazit. Příště z toho raději udělejte freewarovou klikací adventuru, alespoň se tolik neztrapníte."(4.4.2010)

• AngelAngie

Ačkoli animátory velmi obdivuji za tvrdou práci, které se ujali, tak výsledek je dle mě absolutně neuspokojivý... vůbec jsem se na to nemohla koukat, vizuálně mě to odpuzovalo a příběh stejně tak... ano, jsem velmi kritická, ale nemůžu si pomoct, moje zhýčkanost zahraničními studii je bohužel přednější...(29.5.2009)

• Socraates

Prostě přííííšernost! Normálně jsme po půl hodině utekli s kámoškou z kina radši na pivo. Rádoby českej Shrek se fakt nepovedl.(11.8.2009)

• - Jeden z prestižních amerických časopisů Animation magazine měl ve svém březnovém čísle Kozí příběh na obálce. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Pro Kozí příběh bylo nahráno přes 21 000 samostatných zvukových efektů a ruchů. (blitzer)

• - Rozpočet snímku se vyšplhal na 35 milionů korun. (Roby)