Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

Goat Story: The Old Prague Legends

Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Česko, 2008, 80 min

• hippyman

ou, tak až na pár povedených fórků to byla opravdu dost bída... look jako z deset let starý adventury, příběh celkem o ničem a k tomu pár hodně velkých zoofilních úletů... suma sumárum, člověk se občas zasměje, záměr bych taky ocenil, ale to je asi všechno. 40%(25.4.2010)

• swamp

Dvě hvězdy za odvahu, jinak ale lituji tvůrce, že strávili pár let tvorbou tohoto BEZpříběhového otřesu. Ani pro děti, ani pro dospělé.(27.12.2011)

Příběh je teda hrůza osobně, ale grafika zase až tak hrozná nebyla. Rozhodně jsem i v Amerických 3D animácích viděl horší, to teda určitě, a že tohle dělalo pár nadšenců z Prahy, proč ne, jen to nemuseli tolik přehánět s tím, aby chytli co nejširší objem diváků. Nedokázali si totiž podle mě rozdělit, pro koho to bude určený. No i když to bych přeháněl, každopádně pro dětičky tohle určitě být nemůže, je to až moc ujeté a sexistické. Na druhou stranu já se u toho zasmál, párkrát, a to mě dost mrzelo. Rozhodně ten příběh měl na víc. Ale co čekat od české 3D animované pohádky, to radši opět ty hrané, ale upřímně ty tři hvězdičky tomu dám. Ta snaha se cení, už jenom proto, že ten tým byl stokrát menší než v Americe jakýkoliv, co tvoří 3D filmy, a hlavně s tisíckrát menšími zkušenostmi. Podle mě i tak dokázali zázraky a ty se musí ocenit. Škoda jen, že když už do něčeho takového šli a dělali to takovou dobu, že to neudělali pořádně. Nechci hanit grafiku, ta se mi kupodivu líbila. Spíše mě mrzel ten příběh. Mohl být daleko lepší, když už takhle dřeli. Naopak dabing samotný byl v pohodě, a kostra příběhu taky nebyla marná, taková ta klasika, co víc čekat, ale ten obsah...ten obsah.(8.9.2009)

• Payushka

Ono to popravde neni az tak hrozne...Treba pan Mefistofeles mi byl velice sympaticky :) Ale film byl celkove hrozne rozpolceny. Nevedel, jestli je pohadkou s radoby-vtipnou kozou, nebo animovanym snimkem, ktery je holt plny koz, ozralych zvirat a predevsim - lasky (och). Z toho vseho nakonec vysla nejlip animace, ktera mi na ceske pomery prijde opravdu slusna. A ta chlupata cerna vec, co neustale pobihala po ulickach Prahy, byla taky nice. Uz vim, co chci k Vanocum.(25.10.2008)

• imf

Pětiletá dřina proměněná v osmdesátiminutové utrpení. Tománkův film neselhává na nedostatku peněz a pracovní síly (ne, chlapci, druhého Shreka jste opravdu nenatočili... dokonce ani třetího :), ale na absenci humoru a smysluplného děje. Když odhlédneme od toho, že animace je prachmizerná (zlaté české loutky), zdaleka nejhorší je rádoby burtonovská obskurnost, která je prvoplánově rozbíjena vtípky, kterým se nikdo nesměje. Pro děti nesrozumitelné, pro dospělé bolestivé a táááákhle nudné. Z novinářské projekce děti utíkaly nouzovým východem. Docela jsem jim záviděl. Po takovém guláši blbých fórů, absentující dramaturgie a neustálých útoků na oční nervy, se totiž neudělá blbě jen málokomu. Poslat něco takového do kin není odvaha, jak se tvůrci snaží naznačit, ale nedostatek soudnosti. p.s. Tento příspěvek nesponzoroval Czech Computer.(29.9.2008)

• - Tento první český animovaný celovečerní 3D film byl vytvořen pomocí 3D počítačové animace, která byla použita u filmu Toy Story - Příběh hraček z roku 1995. (Roby)

• - Film měl původně sestávat z jednotlivých povídek, ale režisér si to nakonec rozmyslel, protože než by se lidi stihli s postavami sžít, už by byl konec. (HappySmile)

• - Snímek se prodal do více než dvanácti velkých mezinárodních lokalit, které představují Spojené státy, Kanada, Čína, Německo či Latinská Amerika. Film se tak dočkal vedle českého také anglický, neměcký nebo španělský dabing. (Kolbenova)