Oktavianus

Pokus Jana Hřebejka o "woodyallenovský" film, k němuž se tak hrdě hlásí, se moc nepovedl. Postavy, s kterými jsem se neztotožnil, vztahy, jež jsou povrchní a nepřesvědčivé. Je tam pár světlých momentů, ať jde o Menzela nebo nepřehrávajícího Macháčka, ale veškerý dojem z filmu byl pryč dřív, než skončili titulky. A to mi jednoduše nestačí. ()

Pejpr

Nechápu, proč někoho baví pořád točit takovéhle kraviny. Vždyť ten film nemá vůbec žádnou pointu. ()

Flego

Medvídek nedokáže prekročiť svoj tieň a treba povedať, že to má ťažké. Klipovitosť a útržkovitosť je ťažké dostať do kompaktného celku a vo veľkom časovom období to bolo zrejme nereálne. Najväčšiu facku dostane divák pri vykonštruovanej premene zapadnutej cukrárne na prosperujúci podnik s podivuhodnou symbiózou polovici zúčastnených žien. Navzdory všetkému nejde o zlý film, určite dokáže osloviť strednú generáciu a mnohí sa identifikujú s motívmi či konaním hrdinov. ()

honajz

Na tenhle x-tý díl telenovely snad ani nemá cenu plýtvat místem. Stále stejně zbytečné, neuvěřitelné, vůbec ne ze života, nudné, bez humoru, a povrchní. Stále stejné - spíše nijaké - herecké výkony. Stále více se horšící režie a kamera. A to ti dva už zase něco točí! Ach jo. I když Nero wolfe by to vyjádřil pregnantnějším "fuj!" --------------- Režisér Jan Hřebejk a scenárista Petr Jarchovský jsou už takový trademark – jedni je bezmezně obdivují, jiní zatracují. Když zhlédnete Medvídka a přiložené bonusy na DVD, asi nejvíce vám přijde, že jde o rodinný trademark. Diváci snad nejsou až tak důležití jako to, aby se film líbil zmíněné dvojici a jejich rodinám a rodinným přátelům, kteří jsou do snímku mimochodem také obsazeni. Příběh se točí kolem tří, vlastně čtyř žen a tří mužů. A jedné nenavštěvované cukrárny. Zatímco muži jsou prezentováni v rádoby komické poloze (Jiří Macháček s vypoulenýma očima za tlustými skly brýlí), ženy jsou zde hybatelkami děje, byť nejsou schopné si po sobě uklidit ani špinavé kalhotky, jak se zdá. Ale právě tyto ženy se nakonec vzepřou tragikomickým mužům a založí si firmu na vynikající dort Medvídek, díky čemuž začne cukrárna prosperovat. Filmařsky (kamera, nasvícení scén, střih, vedení herců, herecké výkony) je snímku máloco vytknout, snad jedině nonsens v podobě titulků, kde v kterém městě se právě nacházíme (jako by divák nepoznal Řím nebo Prahu), zatímco časová osa zůstává na divákově dešifrovacích schopnostech, aby pochopil, že jsme se v ději posunuli o dva roky dál. Našli bychom zde však různé nedotaženosti a nedořečenosti v ději a příbězích samotných, což zamrzí, protože bychom u některých postav docela rádi znali větší podrobnosti o jejich zázemí a snech a touhách a směřování v životě. Nutno ještě podotknout, že Medvídek tentokrát nedosáhl ani na výroční české filmové ceny, jako jeho předchůdci, což rovněž o něčem svědčí. Zajímavá myšlenka, horší zpracování, svým způsobem zapomenutelný film, zaměnitelný za jakýkoliv jiný z dílny výše uvedenén trademarkové značky. Na docela průměrném DVD s dnes průměrnou výbavou. ()

anais

Natočené standardně, výkony solidní. Žádný herecký koncert, ani pokus o něj tu však divák nenalezne. Nenalezne tu ale ani nic jako zápletku. Celý film je jakýmsi konstatováním problémů tří partnerských vztáhů bez náznaku gradace, vývoje postav a jakéhokoliv děje vůbec. Scénář je bezradný a nenápaditý až běda. Závěr v němž je nejdramatičtějším motivem Macháčkův odchod na záchod působí bezvýrazně. Jediná scéna, která se mi zdála skutečně vtipná byla ta s Menzelem a Věrou Křesadlovou, ale i ta nějak drhla a působila spíš televizně. Jak jsem měl z Krásky v nesnázích po rozpačitém Horem pádem z Hřebejka a Jarchovského dobrý pocit, tak ho opět nemám. Nezbývá, než doufat, že zase překvapí. Pokud by to však mělo být řešení trvalejšího rázu, Hřebejk by si měl na čas sehnat jiného scénáristu a nechat Jarchovského vymyslet něco pořádného. Medvídek je totiž dost velká krize. ()

Ivoshek

Předem na férovku říkám, že Hřebejka nemám rád a na tomhle filmu jsem byl víceméně z donucení. Já říkal hned, že to bude blbost. A taky že byla. Bylo to roztahané, ukňourané a převážně trapné. Vtipných momentů bylo za celý film asi 5 - to vychází, že se člověk zasměje jednou za 20 minut a při ceně lístku přijde jeden humor na 30 korun. Hvězdička je za Menzela a jeho ženu, kterým jediným jsem jejich roli věřil. Jestli tohle je špička současné české kinematografie, to ať se tu radši netočí nic. ()

Othello

Co je tohle u všech kurev za zápletky? Co to bylo za lidi v tom filmu? Proč tam byly ty geografický popisky? Proč musel mít každý interiér alespoň jednu vodpornou oranžovou zeď? Co je do píči komu do toho, kdo má s kym jaký děti? Jak se najednou stala z tý krachující cukrárny vyhlášená fabrika na dorty? Proč Klára Issová... (libovolné dokončení otázky)? Vole ženskej princip, Honzo, jestli došly prachy na koks, nemoh si zavolat? Bych tě třeba založil, tohle fakt nemá nikdo zapotřebí. ()

borsalino

Film z dílny Jarchovského a Hřebejka se zase o kousek posunul, ale podstata tématu je stále dost podobná, byť vždy zasazená do jiného časového prostředí. Téma jejich filmů je život sám a životní situace. Nicméně myslím, že ve filmu Medvídek je to už trochu přetažené. V každém soužití vždycky "něco plave", takový je život, ale rozhodně bych to neviděl takhle katastroficky. Ke konci filmu mi pak začalo připadat, že z filmu vymizel konkrétní směr, a tak se "to tak nějak" dokolíbalo do konce a vlastně ani nevím, zda ve mě zůstal nějaký zážitek nebo sdělení. O něčem jsem si řekl "jasně, tohle znám...", ale mnohem častěji jsem pochyboval o skutečnosti rozehraného příběhu. Taková slabší tři... ()

eraserhead666

Jen další z projevů toho, že Hřebejk prostě filmy ze současnosti tak nějak neumí ukočírovat. Tohle člověk zkoukne, párkrát se zasměje, zavzteká se, jak by postavu Issové nejradši nafackoval, a po zkončení filmu na něj pěkně rychle zapomene, není v něm totiž takřka nic, co by nějak ulpělo v paměti, čím by zarazil, překvapil.... Spolu s Václavem Trojanova nejhorší role/výkon, co jsem viděl, duo Wilhelmová (ač ji mám strašně rád a tady je docela dobrá)/Geislerová (ta je podle mě čím dál horší) se zřejmě stane prokletím českého filmu. Jediné, co mě na filmu bavilo byla manželská dvojice Menzel/Formanová - skvělé výkony. A jen pro pořádek, jsem ve stejné věkové generaci jako hlavní hrdinové a ano, takové věci se opravdu skutečně a často dějí - to je možná i důvod toho, že to ve filmu prostě nezaujme. ()

Xeelee odpad!

Mě připadá, že Hřebejk žije v nějakém vlastním iluzorním světě. Tohle byl nesmyslný paskvil. Nápad to nebyl nijak špatný (i když nějak originální také ne), ale provedení bylo tristní. Postavy byly ploché a tak nerealisticky napsané, až mi z toho cukalo v koutcích. K uzoufání nudný vykonstruovaný děj Hřebejk pravděpodobně psal, když byl na tripu. Prostě vymyslel rámec příběhu a narval tam co nejvíc reálných a bizarních postaviček a scén ze života, protřepal, zamíchal, vypil, vyzvracel to na papír a pak se podíval, jak všechny složky spolu interagovaly. Jako balzám na duši pak působily scény s Aňou Geislerovou, na které byla radost se dívat. Bohužel měla v Medvídkovi i jeden dlouhý stupidní monolog, na který bylo i její herectví krátké. U tohodle filmu jsem opravdu psychicky trpěl, což se mi nestává tak často. ()

SOLOM.

Tak tohle Hřebejk moc nezvládl. Za těch neuvěřitelně dlouhých 100 minut jsem tu narazil jen na několik humorných situací, což bylo žalostně málo. No ale proč se tomu vlastně divím, když v tom má „prsty“ NOVA. Když jsem uviděl herecké obsazení plné mých oblíbených herců a hereček, těšil jsem se na další bezvadnou komedii. Leč jsem šeredně narazil. Snad jen „MIG 21“ Macháček si zaslouží pochválit, protože on jediný se opravdu snažil, alespoň něco předvést. Zbytek jen kasíroval honorář a přihlížel. Ani nemám moc chuť k tomu psát ještě něco dalšího. Prostě obrovské zklamání!!! ()

Sofia

Tenhle film ocení jen ten, komu už je přes třicet a je pár let ženatý/vdaná. Mně se to moc líbilo, přišlo mi to opravdu ze života. Všichni herci byli v ideálním věku pro své role (zvláště oceňuju odvahu Tatiany Vilhelmové se na plátně producírovat v těch prťavých kalhotkách). "Nemusíme všechno vždycky pochopit, stačí některé věci jen přijmout". ()

MáŠa

Na tenhle film sem v podstatě ani nijak moc zvědavý nebyl, protože že by na něj šla nějaká chvála, to tedy jako ne, navíc předešlé Hřebejkovy filmy mě skoro vůbec neoslovily, ale nakonec jsem celkem spokojený, protože myslím, že sem v tom filmu viděl to, co tvůrci chtěli, aby tam bylo vidět. Ten film je prostě o životě, o tom, že ono je to ve skutečnosti všechno krapet složitější a tak, jenomže jde o to, jestli se někdo chce na takovéto filmy dívat - to si může pustit támhle Vyvolené. V tomto případě mi to sice sedlo, ale jindy... Je celkem škoda, že česká filmografie umí plodit komedie jen pochmurné, nebo debilní, a že se z tohoto prokletí ani tímto filmem nedostala. Ale jinak v pohodě. Díky bohu, že sem nemusel být svědkem dalšího Horem pádem, protože tenhle film řeší aspoň problémy ze škatulky "celkem normální". ()

becki_tu

Už mě nebaví dívat se na to, jak kvůli neschopnosti (některých) českých tvůrců přední čeští herci nemají pořádně co hrát a bohužel se stává i to, že tu a tam začně někdo nepříjemně přehrávat. Také už mě unavují bezduché scénáře, které jakoby se ztratily scénaristce seriálu Ordinace v růžové zahradě a které zdůrazňují stále dokola to, že život je zkrátka svině a že neexistují nepokřivené a normální vztahy. A to, že tvůrci srovnávají tenhle brak s Americkou krásou svědčí jen o tom, že Jarchovský a Hřebejk už nadobro ztratili veškerou soudnost a že si pro samé žebříčky návštěvnosti českých kin nevidí, s prominutím, do huby. Pánové, proberte se. ()

stub

Což o to, film je to pravdivý a dobrý, s kvalitními hereckými výkony a Jana Hřebejka mám vysloveně rád. Snad je to tím, že už od něj očekávám nepřiměřeně moc, ale nemůžu si pomoct - nijak zvlášť působivé to není. Na druhou stranu, oproti Krásce v nesnázích, kde za něco stál snad jen J. Schmitzer, je to krok správným směrem. Režisér očividně mění styl směrem ke komorním, realisticky obyčejným příběhům a já doufám, že s každým dalším pokusem si bude v kramflecích jistější. 3 a půl ()

Handle

Medvídek určitě není žádnou převratnou komedií, ale ty některé hlášky stojí za to... Nic zvláštního, ale vtipné je to určitě. Celkem se tady tomu rozporuplnému hodnocení divím, čekal bych trochu víc procent... ()

ScarPoul

Thats is fucking truth! Hrdinovia ktorý sú vám známi, príbeh, ktorý sa nápadne ponáša na váš. V hrdinoch sa určite nájde každý jeden človek. hřebejk aj s Jarchovským natočili film, ktorý prirovnávali k americkej kráse a k hane a jej sestrám. So veľmi rád že tomu tak není pretože si zanechali tú svoju českú originálnosť. Jediné čo môžem tomuto filmu vytknúť je to že sa opäť snaží riešiť veľa vecí naraz a je tam zaskupenie rôznorodých postáv. S hercov vynikájú úplne všetci a každý si svoje momenty ukorisťuje a očo to je potom lepšie keď sa charaktery stretnú? neviem ale poslednú dobu som na tie postavičky z jarchovského hlavy a tak isto aj Hřebejkovej prišiel nejáko na chuť. Hlavne postava Jiřího Macháčka, ktorý je podľa mňa absolútne geniálny a asi aj najreálnejšia postava ktroré som mal možnosť vidieť. Jeho postava mi totiž prišla strašne známa. Asi ako keď sa pozriem do zrkadla. Je tu veľa podarených vtipov aj scén ale že by mali kultový status ako v Pelíškach alebo Pupende to nemôžeme čakať. Ale rozhodne to stojí za pobavenie a je to veľmi príjemná odbočka z našeho života keď sledujeme prezmenu svoj život cez niekoho iného. Vtedy si myslím uvedomíme aké je to všetko ťažke. Potešili ma tiež príslovia na začiatku aj na konci a klára issová, ktorej preformácia uletenej sestry si podľa mňa zaslúžila viacej priestoru a THAT IS FUCKING TRUTH! ()

Gary

Není to špatné, ale rozhodně ani ne dobré. herecká partie by měla po letech známosti působit velice přirozeně (jakože to naznačují i jejich jména postav jako Jirka, Ivan, Anna...), ALE NEPŮSOBÍ. Duu Macháček Vilhelmová bych manželství nevěřil ani po čtyřech sklenkách. Nejlepší scéna je (ne)překvapivě rozhovor dvou vedlejších postaviček, a to Menzel/Křesadlová a tím spíše myslím především Menzela, který byl v roličce úžasný. 50% ()

Tommassi3

"Můžeš mi říct, co ti na mně vadí ??" - "Všecko !!" - "Tak tobě na mně vadí všecko !! To ale nebyl ten důvod, proč jsi mě sbalila.. Nebo jó ??" ()

Beast

Poctivý film - kdo čeká Pelíšky, bude zklamán, ale kdo tragikomický příběh ze života, film ho mile překvapí. ()