Rosana odpad!

Proboha, co je tohle za komedii, vy jste se smáli? Nejen, že postavám vůbec nebylo rozumět, co to žvatlají, ale když už jsem jim rozuměla, tak jsem vůbec nechápala, proč to sakra říkají?! Naprosto nezajímavé, nepoučné, bez myšlenky, bez děje, bez šťávy...Prostě hnůj! ()

Vxxx

Docela dobrý film. Poněkud zdlouhavý a lehce zmatený děj. Ale vidět ho, nebyla pro mě ztráta času a už to je dobré :) Zajímavý příběh o lidských osudech, které se mohou stát každému... ()

mustafa

Hřebejk ždíme ze stále stejného hadru naprostý zbytek a vývar ze své tvorby. Měl by se odebrat na delší odpočinek a nic netočit, aby mohl začít přemýšlet nad novými tématy a určit si, kterým směrem se jeho další tvorba bude ubírat. Jeho filmy jsou čím dál více trapnější a zbytečnější. Podle všeho se má jednat o jakousi generační výpověď, ale nic zde nefunguje. Hlavní postavy, které jsou nehmatetelné, nemastné a především nereálné natož snesitelné. Nechci tady nějak dlouze spoilerovat, ale při některých scénách a jednáních postav mi rozum zůstával stát. Bohužel, ani herci nehrají tak, jak by bylo záhodno a to je škoda, protože se podle všeho jedná o českou hereckou špičku (např. Trojan je naprosto neobratný a zřejmě má jeho postava vyvolávat mražení a znechucení, ve mně ten pokus vyvolával spíše naprostý nezájem, Klára Issová v roli idiota - proboha, kam to ta herečka spěje a proč ta role vůbec ve filmu je?). Medvídek si podle mě nezasloužá pozornost a už vůbe si nezaslouží pochvalu. Jediným plusem je vztah Macháček - Vilhemová, v jejich rozhovorch a jednáních jsou patrné jakési pokusy zachytit rozhovory a hádky párů, jejichž vztah kvapem spěje ke konci. Intimně laděné zpovědi, vzájemné drzé a kruté dialogy vrhají film alespoň do jiné roviny, než je marnivá snaha ukázat, jak "vlastně žijeme". Medvídek je zbytečný film. ()

Asgy

Medvídek podle mě patří k nejslabším Hřebejkovým filmům. Celkem slabý námět, který navíc není zpracovaný nijak nápaditě, a situaci nezachraňují ani moji oblíbení herci v hlavních rolích. ()

havLord

Velmi milý překvapení, všechno klape tak, jak má, skvělí herci ... ze začátku je to takový o ničem, on vůbec celej film je "o ničem" ... prostě opravdu ze života :) ... občas na mě z Medvídka trochu dejchal konstrukt, ale lze to odpustit, dobře se na to koukalo, i když teď, teprv druhej den, už z toho mám takovej nijakej pocit, vlastně je to dost nevýraznej film, na kterej do tejdne zapomenu. Ale v tu chvíli jsem se bavil. 70% ()

ivishka

Přestože ve filmu účinkují takové kapacity jako je Jiří Macháček či Ivan Trojan - není o co stát. Celou dobu sledujete film bez zjevného děje, bez pořádné psychologie postav a bez zjevného smyslu. Pokládám se za člověka, který má rád kvalitní věci a někdy tedy sáhnu i do českého rybníčku. Bohužel zde jsem udělala chybu a zbytečně jsem tak ztratila 140 minut svého života(a to nepočítám ty přestávky mezi tím abych se vůbec dokoukala). A s tvrzením v obsahu: ...mohla by to být Americká krása nebo Hana a její sestry...-zásadně nesouhlasím. ()

Sandiego

Třetí Hřebejkův výlet do současnosti tentokráte nezachránily ani spolehlivé herecké výkony. Z řady zvučných jmen mě v paměti utkvěla jen příjemně civilní Geislerová a vtipná minirole Věry Křesadlové. Jinak se příběh, který se rozhodně nezabývá jen povrchnostmi utápí v konstruovaných zápletkách, které právě ty nejzávažnější okamžiky spolehlivě utopí. I tak se však žádný velký průšvih nekoná, jen jde ve výsledku o dokonale průměrné dílko, které v naší produkci nemůže nikoho překvapit. ()

Jillen

Dvě pamětihodné scény ani Hřebejka nezachrání...nuda, nuda a zase nuda...přitom špičkové herecké obsazení, bohužel plácající se v patosu... ()

UncleG

Medívdek je prostě taková nenáročná pohodička. Nečekal jsem od něj nic a taky jsem to "nic" dostal. Takže celkově vlastně spokojenost ... ()

Pierre

Možná by člověk od režiséra Pelíšků a Musíme si pomáhat čekal trochu víc...Však on si teď dává dlouhou pauzu od filmů pro kina poté, co to v nultých letech sekal, jak baťa cvičky. V roce 2023 už mi Medvídek v podstatě přijde dokonce i  trochu jako retro (kina, obchody, počítače), což mu dalo přidanou nezamýšlenou hodnotu. Opravdu byla ta doba před cca 15 lety tak pochmurná?? A proč to vypadá jako televizní film na hranici home videa?.  Ale náhodou se mi docela  líbila ta civilnost, motivy  nerozlučného přátelství i přes vzájemné křivdy  a lidského hemžení.  Zafouslatý brýlatý Macháček působí nezvykle vyzrále, je přesvědčivý. Fajn je i tradičně Trojan, i když se nemůže tolik rozehrát. Jeho závěrečná řeč je ale asi nejlepší scéna.   Líbila  se mi i  tentokrát milá Geislerová.  Naopak herectví Vilhemové/Dykové mi opět přišlo určeno pro řekněme odvážnější. A já odvážný člověk moc nejsem. Milá pointa s reklamou a malou Macháčkovou, ve výsledku v docela milém filmu. Docela se mi to líbilo. ()

qualkalim

Uf, tak to bychom zase jednou měli. Bratři ve zbrani Hřebejk – Jarchovský „nezklamali“ a přinesli mám další tragikomedii ze života obyčejných lidí. Pokolikáté už? Nechci to už ani počítat, poněvadž za to mi Medvídek ani Hřebejk nestojí. Je docela smutné, že Hřebejkův režisérský talent je demolován nevěrohodnými epizodkami Petra Jarchovského, který snad má doma v šuplíku jednu scenáristickou kostru a podle ní opisuje všechny svá díla. Vztahový lidský propletenec se snad už posté snaží naznačit, že takhle to v životě chodí, ale já už posté podotýkám, že takové příběhy život prostě nepíše. Hloupé finále, při kterém se v lepším případě smějete Jarchovského neschopnosti, v horším případě mlátíte bezmocně hlavou, budiž mou oporou. Ani herci už nejsou výstavní skříní Hřebejkových filmů, nicméně uznávám, že papírem šustící repliky se nedají uhrát. Chápu sice, že úspěšně kasírující duo nemá tendence se rozpouštět, ale v hloubi duše doufám, že se jim tenhle kamarádský kolos brzy zasekne a Hřebejk, který si tu a tam vzpomene na to, co se ve škole naučil a začne režírovat (proto ty čtyři z deseti), dostane rozum a opustí Jarchovského. Do té doby se obávám, že lepší už to nebude... ()

Vojcl

Nemilé zklamání... Jana Hřebejka mám za nejlepšího českého režiséra současnosti, ale tady poprvé šlápnul vedle. Herci se sice snaží jak můžou. Jirka Macháček, Ivan Trojan a další odvádějí standartně dobré výkony tak jak je známe... jenže nemůžu si pomoct, scénář mi přišel naprosto O HOVNĚ... Nudný, nezáživný, s žádnou zapamatováníhodnou scénou a prakticky nulovým vyvrcholením. A taky už asi začínám být přesycen těmi "poetickými tragikomediemi"... Kdy už se konečně v Čechách vrhnou taky na nějaký jiný žánr??? ()

erased

Jakkoliv jsem rád, že ve mně Hřebejkova reflexe života dnešních rodin zanechala smíšené pocity (právě o tom vcelku nekompromisním a povedeném obrázku si snad ani nejde udělat jen pozitivní nebo jen negativní názor), veškeré nadšení, které dokázal Medvídek vzbudit, bez milosti ubíjí jeho roztříštěnost. V námětu je dost materiálu na slušnou minisérii, a nutno podotknout, že gró problematiky je na výsledku bez problému patrné, jenže za formou zaostávající obsah tady až příliš bije do očí. Přestože jsou slibně představené, postavám chybí motivace a hlubší prokreslení a stejně tak jeden osekaný příběh tak rychle střídá druhý, že jsem si několikrát připadal skoro jako kdybych koukal na trailer. A co teď s takovým filmem, u kterého jsem se sice bavil a přitom mě neustále rozčiloval? ()

vorheese

Stará parta kolem Hřebejka a Jarchovského si udělala dovolenou pod zámikou natočení filmu, který svou fádností a unylostí hravě překonává nejen český průměr (rozuměj světový poooodprůměr), ale i jejich dosavadní "tvorbu". Prostě posbírali děti, popovídali si o tom, jak se mají, co je zrovna trápí a ani trochu se nestyděli vzít si na to podoru z fondu pro rozvoj kinematografie. O kinematografii se tu nejedná a o její rozvoj už vůbec ne. ()

kaylin

"Medvídek" je prostě jeden z těch slabších filmů, které Hřebejk natočil. Při premiéře jsem ho viděl v kině, ale když jsem ho teď viděl podruhé, musím uznat, že jsem si z něj opravdu moc nepamatoval. Asi i to trochu svědčí o jeho kvalitách, i když v některých případech jsou herecké výkony opravdu výborné. ()

Marci

A líbilo se mi to. Vzhledem ke komentářům na CSFD jsem od filmu raději nic nečekala, ale o to víc mě potěšil. Jedničkou filmu byl pro mě Ivan Trojan a jeho závěrečný proslov ke kamarádům mě fakt dostal. ()

jajinka

Několik dobrých hlášek a ne zase tak depresivní atmosféra jako v posledních českých filmech.. Jen se mi zdají všechny nějak strašně podobné.. ()

slunicko2

Takoví skvělí herci a taková nuda. 1) No ano, život nějak tak vypadá. Film je možná pravdivý, ale to ještě neznamená, že je dobrý. 2) K čemu dobří herci, když nemají co hrát? ()

Damiel

65 % - Po nepovedené Krásce v nesnázích si u mě duo Hřebejk - Jarchovský napravilo reputaci. K vrcholu dřívější tvorby v čele s geniálními Pelíšky má Medvídek sice daleko, ale ve srovnání s příběhově plytkou Kráskou je to posun k lepšímu. Je tady víc zajímavých postav a alespoň trochu to jde odněkud někam, což se o na místě přešlapující Krásce, plné balastu a vaty, říct nedalo. I tady jsou zbytečné pasáže, ale není jich tolik. Jarchovskému se naštěstí povedly některé fóry ("Kdybych se zul, tak se přilepím k podlaze!"), prokreslenost postav ale zase trochu vázne. Životnější a uvěřitelnější mi přišla pánská část ansámblu, u dam to zazdila nereálná pohádka o krásné a veleúspěšné cukrárně. Myslím si ale, že Hřebejk by měl zkusit jiného scenáristu. Jeho styl by to jistě oživilo a dodalo mu to novou krev do žil. ()

Hadža

Nesmyslne ,nic nerikajici ptakovina ,natocena s neznameho popudu se snazivymi herci!.....ach ty nase kinematografie,kam spjejes???? ()