bouncer

A pak se můžeme ptát, kam nám to ten náš český film spěje, když tím nejlepším co se za rok objeví má být TOHLE. Nudný příběh, který tu už byl tolikrát a to u nás zase tolik filmů nevychází. Stále stejní herci, kteří se nedokáží překonat a pořád hrají to samé. Prvotřídní nuda. ()

MoiJe

Tak pod, tu si sadneme, poriesime tu neveru a uvolnime im miesto, nech poriesia nase uchostoury a potom oni nam nech poriesime, ze chceme decko a my potom im.... ()

Johny_fork

Miluju tyhle české filmy o lidech a lidských příbězích, které ale vůbec neodpovídají skutečnému životu. Co si potom z takového filmu odnést? Hláškující Macháček nikdy nezklame, ale jinak je to fakt o hovně. ()

Terva

Medvídek vypráví skutečné příběhy skutečných lidí. CHYBY VE FILMU - 1 - Medvídkový dort, který peče Anna, se ve filmu 3krát objeví rozkrojený, a korpus je pokaždé jiný. 2 - Scéna v Římě s projíždějícím autobusem. Když projíždí autobus, v 70 minutě, tak zepředu má číslo 85 ale ze zadního záběru má číslo 175. 3 - Ve filmu je spousta záběrů, kdy je vidět natáčecí štáb nebo vybavení - ani se nebudu rozepisovat. CITÁT - Nemusíme přece všechno pochopit. Stačí to přijmout, ne? ()

Pink.Panther

Klavírní koncert č. 1 b moll v soudtracku? Tak pokud má film souznít s hudbou bude se jednat o osudové mistrovské dílo. Po zhlédnutí se vkrádá otázka: kde udělali soudruzi z H+J týmu chybu? Produkce: Total HelpArt T.H.A ()

jahol

Film, který vám nesdělí žádnou novou převratnou životní pravdu, ale pár těch profláklých vám hodně silně připomene. Žádná černá komedie, probůh (je neuvěřitelné, jak česká distribuce přilepuje nálepku "komedie" za každou cenu a na kdeco, aby nalákala do kina i jednoduššího diváka, který následně v představě báječné miloučké crazy z kina v půlce filmu odchází) - ale pěkně cukavá studie mezilidských vztahů živených elementárním sobectvím a citovou i intelektuální omezeností některých aktérů. Na přirovnání k "Hannah and her sisters" nebo dokonce "American Beauty" sice plně sedí pořekadlo "přání je otcem myšlenky" (zejména pro Americkou krásu je spojení s Medvídkem až urážka), ale po zoufalostech jako "Kráska v nesnázích" se Hřebejk tímhle filmem přece jen trochu vrací ke kvalitě a opravdovosti. Scénář sice střídá silné okamžiky se slabšími (a některé pokládané v předstihu za silné patří spíše k rozpačitým - závěrečná prezenace životního kréda a přístupu k životnímu vztahu od Ivana Trojana), občas mění příliš rychle tempo vyprávění, ale pár scén si rozhodně vychutnáte, už kvůli výborně hrající české herecké špičce. Dost silné tři hvězdičky. ()

Marek1991

"On sa nikdy nemýli. On je za každú cenu nad vecou, až zabudol, čo tá vec je. Všetko zlomí tou svojou neuveriteľnou vôlou a myslel si, že toto zlomí tiež." Jedinečné vety z tohto filmu a nič netušiac sú akýmsi jeho opisom. Film opäť o nevere, opäť o trdlách. Už ma hranie sa na blbcov v tých českých filmoch prestáva baviť, lebo väčšina z nich to nepojme dobre. Až na postavu hranú Klárou Issovou to komédia nebola, skôr suchá dráma, ani tragikomédiou by sa to nedalo nazvať, lebo svojím spracovaním to bolo tragické. Za niečo takéto neprínosné by som ani plat a odmeny, či hocijaké peniaze tvorcom nedal. "Ľudia sa menia. Zbuznia." Ja by som dodal, že česká kinematografia hlavného prúdu sa za posledných desať rokov nezmenila, je to priemer alebo podpriemer, či otras, iba občas mierny nadpriemer, celkovo stále rovnaké témy, podobné spracovanie a humor, ktorý je vyčerpaný, jednoducho prežívanie, ale nie žitie. ()

DDT

"Medvídek" je taková "Kráska light" (první, co mě napadlo, bylo - a hele stejní herci, zase Itálie, že ony tomu Hřebejkovi zbyly nějaký peníze a záběry z "Krásky" a udělal z toho ještě jeden film :-)) Příznivce "starého" Hřebejka (Pupendo, Pelíšky) "Medvídek" asi moc nenadchne téměř úplnou absencí humoru. Herci jsou tradičně slušní, některé dialogy skvělé, ale nějak jsem se během filmu nemohl zbavit pocitu, že ani moc nechci vědět, kdo s kým má dítě, jak to bude dál a jak to vlastně skončí. Ale neuráželo mě to, nechtěného humoru, tak častého v českých novodobých filmech, je tu poskrovnu (politická honorace Svoboda - Trojan, úžasná proměna cukrárny a možná ještě pár momentů, ale to jsou spíš jen drobnosti). V kvalitativně slabé úrodě českých filmů poslední doby bych nakonec "Medvídka" viděl přece jenom jako slabší nadprůměr. ()

F.man

Když jsem novinku Hřebejka viděl, poměrně často jsem se smál a říkal si 4 hvězdičky minimum. Za pár hodin se mi to všal rozleželo v hlavě... Konverzačka to nebyla špatná, ale proč? K čemu to bylo? 3 páry které se rozejdou... A dál? Bohužel dál nic. Co na tom, že se párkrát usmějete... Herecké výkony se hodnotit moc nedají, Macháček, Trojan, Geislerová nemají v čem vyniknout. Takže jako oddechovka, proč ne, ale více než 3 hvězdy to být nemůžou. ()

Qasa

Obsah včetně závěru: Propletené osudy party následujících přátel. Katolík galerista (Macháček) chce po manželce (Vilhelmová), aby byla pořádnější, ta se s ním chce nechat rozvést, on nechce. Starostlivý diplomat v Římě (Trojan) se těší na děcko, jeho manželka se svěří Vilhelmové, že není jeho, čeká ho s jeho italským chlapáckým řidičem, do kterého je zamilovaná, a kterého tajně přesvědčuje, aby s ním mohla být. Pečlivá hospodyňka Geislerová se marně snaží otěhotnět se svým manželem gynekologem. Zjistí, že on paralelně s ní žije se Slovenkou, se kterou má dítě a jednou týdně za nimi dochází. Cítí se zrazena, že jí ostatní přátelé a jeho rodiče (Menzel) o tom nic neřekli. Chlapi se zase cítí být zrazeni Trojanem, že jim neřekl nic o tom, že děti nejsou jeho. Řeknou mu to v Bokovce, ten se o tom zřejmě dozvídá poprvé. Na konci žije s mentálně postiženou sestrou Vilhelmové (Issová), která chce mít děcko, ale jen s někým ze známých, a která je těhotná. Svobodné holky se dají dohromady a s pomocí Gaislerové a jejího receptu na dort Medvídek úspěšně pozvednou cukrárnu. ()

Marsik

NOVA CINEMA - Hřebejk takový, jakého máme rádi. Jeho filmy mají vždy kvalitní herecké obsazení, což je základ úspěchu. Ani zde tomu nebylo jinak a nikdo z jeho party nezklamal. V podstatě všech 10 hlavních postav dostalo svůj prostor, příběhy se střídaly a zajímavě prolínaly. Humor mi sedl a mě to jednoduše bavilo sledovat. I odpustím Nově 3 obligátní reklamy a závěrem jen konstatuji, že Medvídka mám rád. 75% (with J.) ()

Kryton

Jsem z toho medvěd , ale ja v tom žádnou komedii nevidím. Celé to spíše vyznívá jako pruměrný televizní film o lidech. Někdo se v tom asi uvidí a někdo jako já se po 30 minutach začne kousat nudou. Na Nově tomu bude slušet středeční večer. Velké zklamaní od dvojice Hřebejk - Jarchovský. Za kecy , ze je to podobné Americké kráse bych Hřebejka profackoval! ()

Philippa

Anna je pes a já mám rád kočky:-).......ale ono to je opravdu ze života,ono to tak opravdu chodí a takhle se to děje.....a Aňa Geislerová mě docela nadchla, poslední dobou jsem o ní začínala trochu pochybovat :-). ()

spaceboyCZ

Nevim, zda imrvere spoluprace Hrebejk - Jarchovsky dela dobrotu... Pribehove velice slabe, chybi vyraznejsi podrth zajimavou hudbou, z cele eskapady dobrych hercu mohu vyzdvihnout snad jen Jiriho Machacka. Navic Klara Issova v roli, jak ji nezname a zarucuju vam, ze po chvili vam jeji postava poleze tak na nervy (uz jen tim, jak se tvari), ze budete do konce filmu trpet... Kdyz se podivam zpatky, tak Pelisky, Musime si pomahat, Pupendo, Kraska v nesnazich....skvele filmy, mezi nimiz jsou dva slabe odvary Horem padem a zminovany Medvidek.. Hrebejku, mas rozhodne na vic!!!! ()

bublajsa

Jsem zklamána. Ne tématem nebo příběhem - základ mohl být slibnej, kdyby se zpracoval trochu jinak. Těšila jsem se. Ale: fádnost, táhlost, nuda, nemá to šmrnc. Třetí dávám jen za Ivana Trojana(!), kvůli kterýmu jsem se na to vlastně dívala. ()