Wrestlingový šampión John Cena se představuje v hlavní roli mariňáka Johna Tritona. Tritona naleznete vždycky tam, kde hrozí nebezpečí a věřte, že rozhodně nebude hrát podle pravidel! Teď byl ale proti své vůli odeslán pryč z irácké mise a jeho překrásná manželka Kate (Kelly CarlsonPlastická chirurgie s.r.o.) byla navíc unesena nemilosrdnými zloději šperků, v jejichž čele stojí zvrácený zabiják (Robert Patrick)! A tak Tritonovi nezbývá než se vrhnout znovu do boje. Aby se mu podařilo jeho ženu zachránit, musí použít svou nejnebezpečnější zbraň – totiž sebe samotného! (oficiální text distributora)

Andresito odpad!

Dokážu ocenit snahu o poctu devadesátkovým akčňákům, ale tohle jen další, tentokrát dost masivní, hřebík do rakve čím dál tím míň populárního žánru. Bonito má očividně akční výplachy v lásce a dost se snaží, aby to na jeho snímku bylo znát (za Roberta Patricka za volantem kamionu palec nahoru), ale v The Marine nefunguje absolutně nic z toho, co máme na filmech á la Komando (srovnání se nabízí) tak rádi. Hlavní hrdina je v podání Johna „toho co Arniemu nesahá ani po kotníky“ Ceny jenom panák, který o něčem jako je charisma ani neslyšel, akce je zoufale přemrštěná a hlášky nefungovaly už vůbec (trapná etuda o táborovém vedoucím). Jediným plusem je už zmiňovaný Patrick, který jako jediný nepostrádá u žánru tak potřebný nadhled, ten to ale bohužel nezachrání, i kdyby T2 připomínal dvakrát tak často. 15% ()

Šmoula

Wau Mariňák, jak se psalo v originále, jo to bude jízda, střílečka, či snad boje muž s mužem… Všechno tomu nasvědčovalo dobrých 5 minut. Jenže nějakej chytrolín si řekl, že tohohle už bylo dost, tak vymyslel, že místo toho bude takovej fešnej „Rambo“ běhat po lesíku a pronásledovat špatný lidi a navíc, aby to mělo náboj, tak mu unesou jeho ženu. Jaká škoda, že ještě nebyla pořád tma a třeba taky nepršelo, aby to bylo dramatičtější. BOŽE!!!! Tohle už dál nejde, dyť musí hned být jasný, co se bude dít, co přijde za zvrat, nějaký ubohý stopování v lese, občas nějaká ta rvačka. Samoržejmě náš „Rambo“ abych nezapoměl dostal třeba železnou palicí do břicha, sice se chvilku potácel, ale pak se zvedl a šel v poho dál, moc reálné mi to nepřijde, ještě zvlášt když jede v autě a střílej po něm ze sapíku, z devítky a ještě z něčeho a pan „Rambo “ jede bez kapoty a nedostane ho ani jedna kulka. Dobrej vtip, ale ne moc pro mě, tohle už moc nežeru. Možná, že i v Kobře 11 dostanou občas kulkou, ale s tímhle chlápkem nehne nic a nic ho nezastaví. Jo ještě jsem zapoměl na zkorumpovanýho poldu. Tak to už bych vůbec, ale opravdu vůbec nečekal. To jsem se radši mohl dívat hodinu a půl na svýho psa jak spí a bylo by to zajímavější. ()

ViktorEl

Celkom slušný akčný film, ktorý sa mi videl lepší ako 12 kol (menšia podobnosť medzi týmito filmami existuje). Akcia bola celkom dobrá, ale veľmi prehnaná, presne ako akčné filmy 90 rokov, kedy bol hlavný hrdina nepremožiteľný a nadčlovek. John Cena je namakaný, Robert Patrick dobrý záporák, dej otrepaný, veľa klišé a to, že John Cena prežil všetky 3 výbuchy sa mi videlo až veľmi nereálne. Ale na jeden večer, keď máte chuť na niečo akčné, tak svoj účel plní. Film na 50 - 55% ()

Vodny

Jasný tři hvězdy - dobrý akční film. John Cena je akční klaďas jak má být - hrát umí a svalové hmoty má na rozdávání. John Bonito měl zjevně k dispozici slušný tým a tak se ve filmu objeví pár pěkných efektů - výbuch policejního auta, skok s autem do bažiny a pár pěkných zpomalovaček. Na relax je to bezchybná volba. ()

FilmWave

Docela milé c-éčko balancující na hraně s b-éčkem. Mattdamonovský Cena je sice neherec, ale sympaťák. Robert Patrick nám po čertech zestárl, ale pořád patří do první záporácké ligy. Škoda toho rozpočtu, zbylo jen na dvě nadupané akce, jinak se musíme spokojit s fackováním. ()

jesus666

Zlaté časy sú späť. Nastala renesancia 80-tych rokov. Rokov, keď v akčných filmoch vybuchovalo všetko, čo teoreticky vybuchnúť mohlo. Rokov, keď automobilové naháňačky tvorili podstatnú súčasť filmov. Rokov, keď vrtuľníky chodili vybuchovať zásadne za nejaký kopec (aby sa šetrilo). Nie všetko je síce v tomto filme, ale pri jeho sledovaní som sa cítil o dobrých desať rokov mladší. Toto je to, čo američania vedia a toto je to, čo sa vám v európskych umeleckých kruhoch nesmie apriori páčiť. Kiežby Pasolini točil také zábavné filmy ()

sadlokan

Hlavního hrdinu moh hrát třeba medvídek Pú,na toho sere pes.Ale ta partička padouchů,to sem dlouho se nepobavil!Černoch,za všechno může vždycky černoch.Akorát teda že černoši většinou netáboří,maximálně v mládí jednou...A xichty co hází psychopatickej R.Patrick?To kdyby vytáh v T2 tak Arnie nedořekne ani Bastafidli,baby! ()

Hapretor

Jestli Cena za tohle dostane nějakou cenu fakt nevim, já bych mu žádnou nedal. Typická blbost na výmaz mozku na dobrou noc. Lepší nic neřešit a pak vypnout. Pořád ale to lepší mezi snímky, kde se již znudění wrestleři cpou i do filmu a je jim jedno, kolik dali za hodiny herectví, bohužel ale dobře neposlouchali přednášky. ()

MickeyStuma

Zběsilý explozivní akční film s klasickou zápletkou používající převážně v 80. a 90. letech, ke které se tvůrci nejednou vrátili. Je to film, u kterého je zakázáno přemýšlet, neboť třeba stále jedoucí policejní vůz vypadající po střelbě jako cedník s řidičem nemající na sobě ani škrábanec prostě nikdo nevysvětlí. Žádné zbytečné řeči, žádné dějové odbočky. Tady se jde neustále střemhlav kupředu a diváka nenechá vydechnout. John Cena je další wrestler dající se na hereckou branži a debutoval hned v tom nejakčnějším spektáklu v roli, kdy i Arnie bledne závistí. Děj je sice prost krvavých či vyloženě brutálních scén, ale o to tady zřejmě ani nešlo. V podstatě je to jako hraný komiks se všemi aspekty žánru. ()

Rasle

Klasický akčňák presne podľa osnovy. Hrdinská začiatok, hrdinský koniec. Film prešpikováný akčnými scénami kde všetko lieta vo vzduchu a to aj hlavný hrdina v poslednej scéne keď plachtil vzduchom presne ako Superman. No a svojej úlohy záporáka sa skvele zmocnil aj Robert Patrick veď už má vtom nejakú tú prax. Tento film treba brať s nadhľadom lebo je to len film, no ja osobne som bol milo prekvapený. ASTALA VISTA BABY ()

Xatrix

Nemuzu si pomoct, ale tahle vecicka me opravdu dostala. Nekolikrat jsem zvedal nevericne oboci, nekolikrat se smal a nekolikrat si uzival ten skvostnej feel 80. let. Tenhle film ma vsechny predpoklady pro akcni becko. Silene toporny Jogn Cena, Robert Patrick s nejlepsim vtipem za posledni rok a spousta akce. Jedinou vadou na krase jsou pestni souboje, ktere jsou opravdu silene nastrihane, ale jinak jsem si tuhle akcni pecku uzil. 6/10, ale opravdu dobrych sest.. ()

Ronyk7

Zapomeňte na Ramba a Terminátora-je zde Voják John Cena! Takový filmy by se měli točiti furt. Nonstop super acke. 15.08 2007 ()

gp_one

Filmeček o hloupoučkém jelítku (jimiž příslušníci elitních jednotek vskutku nejsou), kterému unesou externí mozek a on ho chce zpět. Není to ani působivé, ani okázalé, ani uvěřitelné, natož aby to připomínalo akční kvalitku z 80.tých. Přesto to není úplný odpad, našel jsem situaci, kdy mi přesně sedne do nálady - po 5 pivech a 5 velkých slivovicích. ()

darkreider

Začiatok sľubuje solídny akčný výplach a abnormálna deštrukcia pumpuje adrenalín do žíl po litroch. Táto rýdzo akčná salva ale od polovice končí a pomaly ale isto upadá až k záveru, kedy to je až nuda. Prečo??? Síce tam efektne vybuchne fakt všetko, ale neskutočné dlhé stopovanie a nie šťastne zostrihané pästné súboje to kazia. Viac streľby, viac svištiacich guliek!!! Je strašné, že vyvrcholenie akčného blaha je hneď na začiatku a potom už nič lepšie(ani z polovice) nenastane. ()

smrtacik

Pozeral som to len náhodou a v podstate dopozeral a to hovorí za všetko. Čistá oddychovka, kvalitné B-čko, ktoré neurazí. Nesmiete brať vážne nič čo tu vidíte, len vypnúť mozog a užívať si ,,tupej" ale kvalitne vyčačkanej akcie. Herecky neherecké, scénaristicky nezaujímavé, miestami smiešne a napriek tomu v určitých momentoch zaujímavé, chytajúce šmrnc nejedného vysokorozpočtového bijáku. A Robert Patrick už nemá charizmu z čias Terminátora ... :-) Hodnotenie: 40% ()