Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky! (oficiální text distributora)

Disk

Koncept videohry je skvělý nápad, výtečná kamera a záporák, který vypadá jako holohlavý Rimmer. Jason Statham je skvělý, Amy Smart sexy. Je zde spousta šíleností, které ne každý přijme. Tempo filmu však velmi kolísavé. Navzdory tomu film rychle uteče. ()

Cappuccino

Šialená akcia v podaní už dávno známeho Jasona Stathama vďaka svojej roli v kuriérovi. Kuriér je Crankovi veľmi podobný a predsa absolútne odlišný. Predovšetkým v “jemnosti”, s ktorou Chevy (hl. predstaviteľ) mláti a vraždí svoje obete hlava nehlava. Povedzme si na rovinu, že tomuto chlapovi akčné filmy krásne padnú a rozmýšľať o inom drsňákovi hodiacom sa na tak adrenalínovú jazdu je strata času. Ak hľadáte niečo v štýle “thriller na zamyslenie“ - ste vedľa. Ale ak páchnete po svižnosti, “gore” scénach, plno f*ck f*ck, násilí - našli ste svoje nové zázemie. Uvoľníte sa, prosím ! Vypnite mozgy! A môžme začať .. ()

Ruut

Takhle jsem se v kině už dlouho nepobavil. Celkem nadupaný akční film. Na to s jak malým rozpočtem byl natáčen určitě velice sympatický výsledek. Hlavně je, ale Crank nonstop zábava. Dokonale kloubí akci s humorem. Amy Smart je v roli Eve úžasná. Při parodování typicky ženského chování jsem se už dlouho tak nezasmál jako u ní. A soulož na tržnici prostě nemá chybu. Jasonu Stathamovi jeho jediný naštvaný výraz po celou dobu filmu bohatě stačí. Originální svěží vítr v dobách plných remaků a sequelů. ()

HAL

OH SHIT, HOLY MOTHERF.... tohle je übermasakr! Šílená hodinu a půl dlouhá jízda ve videoklipovém střihu a tunou nápadů které vás shodí ze židle. Příběh je totálně mindles a uvěřitelnost postav je méně než nulová, ale ta DYNAMIKA filmu, OMG ta dynamika je naprosto kulervoucí. Ten film šlape do pedálů od první sekundy a nezpomalí ani na okamžik, ba co víc, on ještě zadupává plyn do podlahy a zběsilou rychlostí se řítí až do konce. Tenhle akční nářez redefinovává pojem "Akční" a přesouvá ho do úplně jiné dimenze. ()

Satan

Akce. Střih. Krev. Fuck. Střih. Kde jsi? Střih. Co? Střih. To je Crank! Podobně jako Running Scared se s ničím nemaže a titulní postava si to se všemi natvrdo rozdá (i se svou přítelkyní uprostřed ulice). Obrovský výhoda Cranku je v tom, že se nikdy nezastaví, nikdy nepoleví a je takřka nemožné do tohoto snímku někam dát trošku nudy. A Statham? Pořád ten stejný týpek jakoby mix Kurýra a Podfu(c)káře. Já jsem nadšen, zběsilá dynamická akce, dost fórků a skvěle protřepaná kamera se střihem jako v případě posledních filmů Tonyho Scotta. Hodinka a čtvrt nepřetržité akce si může podat ruku s neuvěřitelně řízným soundtrackem a kulervoucím Stathamem. Co si přát víc? Ten poslední záběr je ROFL. ()

mzss1

Jednička je na podobné úrovni jako dvojka, dvojka je šílenější, ale tohle taky. Prostě no coment. 25% = * ()

kingik

Zastav se a nepřežiješ. To je dost výmluvný název filmu, který pro tenhle akční mazec zvolil český distributor. A nebyl daleko od věci. Hrdina Jason Statham v průběhu děje nesmí moc otálet s rozhodováním, protože mu v žilách koluje jed, a naživu zůstane, pokud se mu v krvi zvýší hladina adrenalinu. A tak hrdina musí zůstat neustále v pohybu a vymýšlet situace, kdy se adrenalin zvedne. Jak se sami přesvědčíte, kolikrát se bude jednat o extrémní situace. Výhodou filmu je od počátku nasazené vysoké tempo, které hned tak nepolevuje. Statham se pro takovou roli skvěle hodí, dokonce se pokouší i hrát. Sice bych našel ještě extrémnější situace, než jsou ve filmu k vidění, ale s výsledkem jsem spokojený. Bylo se na co dívat, film rychle ubíhal, ačkoliv hrozilo občasné upadnutí do přílišně jednotvárného vyznění filmu. Kdo ještě neviděl, bude napoprvé překvapený, s čím tvůrci přišli. 70% ()

InJo

Čirá bezmozková anarchie. Parádní nekorektní adrenalinový odvaz, z něhož by se však neměl stát nový trend v akčním žánru (opravdu bych nechtěl podobných zběsilostí vidět několik ročně). Koncept je to sice skvělý, ale jednorázový (už dvojka byla místy na hraně snesitelnosti). Jason sem pasuje dokonale (baví mě i ta jeho buranská neurvalost, která je součástí jeho role). 70 - 80 % ()

IQ Tiqe

Obsah slibuje adrenalinovou jízdu chlápka, který nutně potřebuje protijed, takže jsem očekával klasickou průměrnou střílečku bez nápadu. A nespletl jsem se, ze začátku jsem se určitě nenudil, mělo to spád, ale nic, co by vybočovalo z řady, prostě průměr. Jenomže vzhledem k nutnosti Chava Cheliose jít do všeho na max vzniká pár vtipných situací, které vás chtě nechtě donutí k bouřlivému smíchu, a za tento bonus navíc dám celkové 70%, byť závěr je opět dost ohraný a některé scény přitažené za vlasy - ale pokud tohle dokážete přijmout, nebudete se nudit, už jenom proto, že tenhle film je zrátka bez hluchých míst, má spád od začátku až do konce. ()

Sonnery

Stathama mám rád. Sice se tváří pořád stejně a to u mě občas vede k dezorientaci: Jakej film vlastně sleduju? Ale baví mě. Většinou. A to je hlavním problémem Zastav a nepřežiješ. Je to jako když jsem byl malej a hrozně nutně jsem potřeboval JOJO. Pak mi ho rodiče dali a já jojil. Jenomže to jojilo nahoru, dolu, nahoru, dolu, nahoru a..... anó dolu. Dostavila se N U D A ()

Jordan

dávam za päť, plné hodnotenie a moja osobna poklona autorskému tandemu (a samozrejme aj mjmu čoraz viac obľúbenému Stathamovi) - dokonalá nadupaná, adrenalínová akčná jazda a dôkaz toho, že akčný film stále žije a stále je ešte čo ponúknuť, neskonale s láskou a vášňou k filmu a žánru natočená záležitosť, ktorá ma chytila prvým záberom, celého požula a zvalcovala a posledným záberom vypľula a nechala ohúreného; vážne sa mi dostalo viac, ako som čakal a za to patrí moja poklona tvorcom, Jason je macher, ktorý túto rolu vzal nie pre peniaze, ale skrátka preto, že správne vycítil potenciál snímku, Amy Smart je kočka, čo už . . . a celé to šľape jedna radosť, dokonca ja osobne ani veľmi nesúhlasím s niektorými názormi, že chlapci si naložili na chrbát veľké sústo, keď to rozpeckovali už v prvej minúte a teda museli udržiavať tempo po celý film a nie veľmi sa im to ku koncu darilo - podľa mňa sa im to podarilo kráľovsky a áno - naložili si toho naozaj požehnane, ale zvládli to, neviem, či by také niečo dokázali aj oveľa zbehlejší majstri žánru, každopádne ja som ani na sekundu nevypadol z tempa a bavil som sa, ach ako som sa bavil, lebo aj humoru tam bolo, nesmierne jednoduchého no účinného, krása . . . "Tell the doctor Chevy Chelios is dead man!" "Could you spell it?" "Yes, D - E - A - D Chelios!" No skrátka ja som sa nechal viezť a jazda sa mi bohovsky páčila ()

ed_wood

Efektne natočená adrenalínová blbina so skvelým nasraným Jasonom Stathamom, skvelými akčnými scénami, skvelou vizuálnou stránkou a dokonca aj so štipkou čierneho humoru, ktorá za 87 minút nenudí ani chvíľočku. Alebo to môžete brať ako najdlhšiu a jednoznačne najakčnejšiu reklamu na RedBull a Pumu. ()

dzej dzej

rychle musim psat bez preestani nebo se mi neco stane, urctite se i neco stane, uz se sem nekdo blizi asi .... opdle toho to taky vaopada,. stejen jako tenhle film.... ()

Anderton

Pokiaľ nie ste veľkými fanúšikmi akčného žánru, alebo pokiaľ máte voči nemu subjektívne predsudky, tak sa pri tomto filme nezastavujte, pretože ho nemusíte prežiť. Ja síce akčný žáner nevyhľadávam, ale Crank láka skôr na celkovú formu filmu, ako na jednotlivé akčné scény, pri ktorých by sa chcel jeho režisér predvádzať. Je to taký malý, relatívne nezávislý akčný úlet, pri ktorom sa proste všetci jeho tvorcovia chceli poriadne odviazať a preniesť niečo zo svojej šialenosti aj na diváka. Relatívne sa im to aj darí. Všetko ale záleží na vkuse diváka. ()

Kothy

Opravdová pecka! Jasonu Stathamovi v krvi koluje jed. Aby mu zabránil ho zabít, musí si neustále udržovat vysokou hladinu adrenalinu. A dělá proto všechno, co může. "Zlato, zašukáme si spolu?" :D ()

Smok

Síce film moc veľký význam nedáva, ale kašlať na to a treba sa nechať baviť. A že som sa teda bavil! ()

swamp

Důležité u tohoto filmu je nevnímat vůbec zápletku a děj, ale jednoduše sledovat běžícího/jedoucího/souložícího Stathama, který se nesmí zastavit. :P A ono to v celku (aspoň u mě) funguje. :) "Does it look like I got cunt written on my head? Who do you think you are fucking with?" ()

nascendi

Mrtvo gest slitování! Nepamätám si prečo som si to nahral, keď to má iba 72 %, nechápem, ako to môže mať 72 % a netuším, čo som očakával, keď som to dopozeral do konca. Tento film sa mal volať: Nemysli a čum!. Potom stačí komentár: No comment a jedna hviezdička za prezradenie príslušnosti taxikára k Al-Kaide. ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

24.04.2010

Na Valentýna romantika vydělává. Kdykoliv jindy si můžete u přítelkyně vydupat, že půjdete na Zastav a nepřežiješ, ale na svátek všech zamilovaných se prostě chodí na slaďáky. A když v nich hraje… (více)

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize