Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

moviesfan

Pokud nebudu zkoumat historická fakta, a soustředím se jen na děj filmu, tak jsem spokojenej. Poměrně zajímavý děj s určitou dávkou akce, která nevyznívá zas až tak špatně. Občas mi vadily lehce zpozorovatelné počítačové triky. Přesto mi dojem z celého filmu zůstavá spíše kladný. Hodnocení: 65% ()

evilmind

Romanticka pohadkova verze Apokalypta. Ta naivita me celou dobu nicila, bud uz nejsem cilove publikum pohadek - a nebo tahle proste nebyla dobra... ()

JohnCZ

Já mám jednoduše Emmerichovo filmy rád a i když je 10,000 B.C. spíše pohádkovou fantasy (tzn. logiku nehledat!) v historických (a velmi zajímavých) kulisách, já jsem spokojen. Skvěle zahráno, slušně natočeno a ta epická hudba tomu dodávala grády. Příběh se sice až moc podobá Emmerichovu předchozímu (a co budeme povídat, i mnohem lepšímu) snímku Stargate,ale moc výtek nemám. Tehdy v kině to byla super řežba, na monitoru už to nemá takovou epičnost, ale i přesto jde o dost dobrý film. Nízké hodnocení tady zrovna moc nechápu. ()

M.Macho

Emmerich musel v hodinách dějepisu spát - případně inhalovat toluen. Kdyby tak "krásně" svět vypadal před 10.000 př.n.l., tak teďka budeme o nějakých těch tisíc let vyspělejší... Poslední část, jakoby z oka vypadla Hvězdné bráně, což byl Rolandův jedniný film, který dle mého názoru v sobě něco nese. Tohle nese akorát rozpočet a jednoho pěkného tygra... ()

corpsy

Vizuálne realistický, ale historicky nepresný pohľad na dávne veky. Už som len čakal, kedy sa niekde objaví praveký veľjašter. Ale popcornový Hollywood takmer nikdy nebol o historickej presnosti. Ako dobrodružný film je to však vydarený film. Zaujímavý. ()

Marek1991

Berte si to ako chcete, mne sa táto fantasy páčila. Príbeh bol neobyčajný a navyše sa mi páčilo vykreslenie, hudba, zvieratá a vlastne celý dej. Taktiež neobyčajna postava ženy s modrými očami. Rok kedy bol natočený aj Hancock bol akýmsi špecifickým a točili sa dosť alternatívne veci k všetkému, malo to svojský štýl. Navyše koniec s tou zlou civilizáciou som si spojil s dnešným dianím, lebo to o veľa veciach hovorí, skutočné hodnoty zapadajú a ľudia sa snažia o zlé. Osobne to je podľa mňa nereálny film, ale je dobre spravený. Je uvoľnenejší, ale nudou by som to nenazval, ide o dávne časy, ktoré vás prinútia rozmýšľať nad zmyslom života. Čo by ním bolo pre vás, keby ste žili vtedy, ako by ste žili, mali by ste radi život v prírode? Pre mňa to nie je prázdnota, prinútilo ma to zamyslieť sa a hľadať skutočné hodnoty. ()

Crazer

I tak trochu naschvál vůči všem hodnocením dávám 4*, kde nejsilnější stránku tvořila právě hudba. Po zkouknutí jsem neváhal a sáhl právě po tomto soundtracku, který je výborný. Sice některé scény byly poněkud slabší, nicméně to mé hodnocení nezmění a jsem rád, že jsem mohl něco takového vidět. ()

Revanx

Páni, to bola nuda. A pritom to malo taký veľký potenciál. Celý čas sa mi zdalo, že sa Emmerich sa nevedel rozhodnúť, či chce natočiť komédiu alebo vážny film a vďaka tomu dopadlo 10,000 B.C. ako kus vyžutej žuvačky. Jednoducho je absolútne bez chuti. ()

Hem.m

Čekal jsem od toho teda víc.. Strašně chabé, nudné, místy jsem ani nechápal... Důvody se na to podívat jsou nejspíš minimální a to asi tady tyhle: Hezké krajiny a okolí.. a ten druhý je hezká dívka..(Camilla Belle).. Jinak nedoporučuji. Ani tyhle dvě věci nedokáží zachránit tento film. ()

Ajinka126

Když jsem to viděla v programu, tak jsem se prvně potěšila, že bude něco zajímavého. Měla jsem za to, že je to dobrý film, hodnocení ani recenze jsem k němu nečetla. Bohužel. Už první indicií pro mě mělo být, že to dávala televize Nova, na kterou se běžně nedívám. A pak ta hrozná představa pana režiséra Emmericha, který si pračlověka představoval jako rastafiriánského zpěváka. Pak až do konce mě to nebavilo a děj byl podivný, nesmyslný a nudný. ()

DDT

Při pohledu na ty dva manekýny v hlavních rolích se musím zpětně omluvit "Apocalyptu" za to, že jsem ho považoval za slabý film. Komu je nad deset let, musí se u toho buď smát nebo spát. A vzhledem k tomu, že film je přístupný od 12 let, patrně si ho nikdo moc neužije. ()

F.man

To si snad někdo dělá srandu... Myslel jsem si, že režisér historického dramatu zná ALESPOŇ TROCHU období ve kterém natáčí. Příběhu se můžu věnovat na první místě, ale alespoň trochu nějaký smysluplný základ by film měl mít. Zvláště v případě, že film má své období přímo v názvu a ještě před začátkem nás na to upozorňuje. Pokud pominu, že lovci ve filmu urazí za den tisícikilometrové vzdálenosti (dobře cestovali tŕeba roky, režisér to jen nezmínil), nemůžu už pominout dvacetimetrové Kuřata KFC, pigmentovaný šavlozubý tygr, koně, mamuty, remixy civilizací a nevím co ještě. Prostě kravina na "entou", s naprosto dementním příběhem, kterou nezachrání ani dredatí Aragornové a digitalní ZOO. Jedna hvězda, za... asi efekty. P.S. Sorry za slovník, vážně to je však dementní kravina, která se snad může líbit McDonaldovým typů, častokrát k nalezení zejména (ale nejen) USA. ()

PauloZ

Bezkonkurenčně nejhorší Emmerich, tohle bylo prostě už moc přitahlé za vlasy a vyšperkované naprostýma kravinama! A co húř, 10 000 př. n. l.? Emmerichu neblbni...první si zjisti jak to tehdá vypadalo a pak toč! ()

curunir

,,IBA ČAS NÁM MÔŽE UKÁZAŤ ČO JE PRAVDA A ČO LEGENDA..." __ Práve toto je vo filme najviac popierané a veľkou chybou nie je to, že je historickú úplne mimo ale jeho názov. Keby sa aspoň upravila číslovka v názve a tvorcovia si odpustili pár veci, výsledok mohol byť znesiteľnejší. Veď uvažovali a jednali hádam ľudia pred 12 000 rokmi tak ako dnes(ku prospechu filmu by bolo, keby niektoré postavy prestali aspoň na chvíľu myslieť), kedy sa zdá, že niekto kecne: Zem je guľatá? 10 000 B.C. je tak jednou obrovskou báchorkou, aj napriek ťažkým miliónom bez pôsobivosti, s otrasnými digitálnymi efektami a ešte horšími hercami a scenárom. Príbeh na mňa pôsobil ako zlepenec filmov Boj o oheň a Apocalypto, plus ešte kadečoho iného (scéna prepadnutia dediny ako vystrihnutá z Barbara Conana). Film tak veľmi dobre nefunguje ani ako oddychovka a jediné čo aspoň trocha zaujme je slušná vizuálna stránka. A to nakrúcanie na Novom Zélande už ani nemohlo byť vybraté v lepších lokáciach. Rovnaký úvod zasnežených skál mala aj prostredná časť jednej nemenovanej trilógie, kde sa všetko točilo okolo žltého kolečka. ()

Kryton

Rozhodně se nedá upřít , že ty miliony tam nejsou vidět. To Emmerich umí! Bombastické a monstrozní filmy , kde ty peníze rozpočtu jsou vidět (Godzilla,Den Poté,Den Nezávislosti). Samosebou , že každy film pod jeho taktovkou moc silný scénař nemají. Je to popcornová zábava! Emmerich měl vždy snahu dát do filmu nadějné herce s hercema se zašlou slávou , aby je tím znovu probudil(Russell , Quaid ...) . A tady je první zakopaný mamut. Herci mají jen ukol utíkat , machat oštěpy a sem tam procedit očekávané věty. Nu a tak vypadá i herecký ansámbl. Sice by bylo divné vidět , třeba Russela v kuži jako divocha bych se musel pořád smát. Takže neokoukaní herci co mají ulohu běhat a dělat vše divošsky. Další zakopaný mamut je ten příběh. Tak taková recyklace nejen filmů (začatek útoku na vesnici z Conana) anebo z mytologie. Vše bylo tak hrrr , že onem šavlozubý tygr co je na plakatech je nakonec ve filmu asi 2 minuty , za pár minut jsou naši hrdinové v Egyptě(?) a najednou jde všechno tak rychle , že se nedovíme ani písmenko o tom kdo jsou , kde jsou a co chcou. Aspoň , že to bylo tak hezky udělané to zase jo. Ale přeci jen jsem chtěl neco více než jen o trochu delší intro k PC hře. Emmerich už tolik nebaví jako dříve. Kde pro bohy byl ten Omar Shariff? ()

draggo

Roland Emmerich zůstává svůj i 10 000 let př. n. l, a to je jedině dobře. I když nejsou k dispozici mimozemšťané, tsunami ani zmutovaný dinosaurus, pořád film nese typický rukopis svého autora, který mám tak rád. Příběh je klasicky jednoduchý a zasazený do pseudohistorického světa, do kterého se namixovalo všechno, co přišlo pod ruku. Není tedy problém dojít suchou nohou ze severské tundry přes tropický deštný les do Egypta, kde se tou dobou staví pyramidy. Dialogy zní sice vzletně, ale jakmile se trochu zamyslím nad obsahem, tak už je to horší :) Ale, přichází veliké ALE. Na tenhle film snad nikdo nešel s tím, že se chce vzdělat o životě lovců mamutů. Tohle je opět film stvořený čistě pro zábavu, a svůj účel plní velmi dobře. Hlavní hrdina je sympaťák, Camille Belle ty modrý čočky neuvěřitelně sluší, příběh pěkně odsejpá, scenérie jsou krásný, hudba patřičně velkolepá. Akční scény jsou zvládnuté tradičně na jedničku, stejně jako efekty. A finále je pak čistým koncentrátem Emmerichovského patosu, který mám tak moc rád. Za mě palec nahoru. /viděno na DVD: 80% a 4*/ P.S.: Za dabing by někdo zasloužil pár facek, opravdu netuším proč dospělého urostlého chlapa mluvila dvanáctka na héliu. ()

FFilipCZ

Absolutně nechápu, proč je tento film tak haněn. Já byl naprosto nadšený. Ano - děj sice není žádná velká sláva. Ale byl jsem ohromen především vykreslením jednotlivých krajin, kontinentů atd. (Egypt, plavba lodí po řece, prales, lov mamutů..) Jen jediná věc mi bránila dát 5* a to naprosto nepochopitelný střet se šavlozubým tygrem v jámě, kterého hlavní hrdina zachránil a on mu na opláku posléze pomohl. Sice to sloužilo jako slučovací bod s pozdějším dějem ale toto už i na mě bylo dost a hodně se mi to příčilo. ()

ladko

Som dosť sklamaný a to aj napriek tomu, že som od tohto filmu veľa nečakal. Trochu som dúfal, že aspoň akcia a efekty budú za niečo stáť, ale to bolo odo mňa naivné. Akcie je málo, je spracovaná debilne a neohromí nikoho. Naviac sa Emmerich vyžíva v záberoch z diaľky a výšky, takže väčšinou človek ani nevie, kde sa má skôr pozerať. Za zmienku tak stojí akurát skvelo vyzerajúci šabľozubý tiger, ktorý je však celkovo na plátne možno tri minúty. O príbehu a historických nepresnostiach sa snáď ani nemá cenu vyjadrovať (o to tu nešlo), ale keď už nefunguje ani akcia, niečo je zlé...Dve hviezdy za to, že ma to zase až tak nenudilo... ()

fannah

Dredařská romance plná příšerných filmových chyb, katastrofálních "tvůrců" a otřesnou "hudbou" ve které nevěřím ani špínu za nehty. Jo a dabing dělali asi v základní škole houbalova Brno. ()

Krt.Ek

Velkolepé jak se na Emmericha sluší a patří, ale zároveň tak hloupé a historický nevěrohodné, že jedno zhlédnutí bohatě stačí. 50% ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický