poster

Probuzená skála (TV film)

Pohádka

Česko, 2003, 52 min

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Helena Sýkorová

Kamera:

Kristián Hynek
(další profese)
 • EKLEKTIK
  ***

  "Hlavičko pošetilá, vždyť je to jenom pohádka." Nudná studiová pohádka, plná výstupů taneční skupiny "Danza Flamenca" u které jsem si připadal, jako při sledování televizního zpravodajství s informacemi o uprchlické krizi: "Nařídili, aby se každý Mohamedán hlásil na radnici.", nebo "To se ví, vztáhnout ruku na Mohamedána, zas není takový zločin.", takže, jestli její překlad byl doslovný, vypovídá tato španělská pověst o tom, že xenofobie pochází minimálně, z přelomu sedmnáctého a osmnáctého století, kdy jí napsal americký velvyslanec ve Španělsku Washington Irving, pod původním názvem "Maurův odkaz."(20.9.2015)

 • tuntavala
  **

  Kde je totiz tvuj poklad, tam bude i tve srdce. Matous 6:21.(20.9.2015)

 • Tommassi3
  ***

  "Vůbec ti nerozumím.. Tváříš se jako svatý utřinos !!" ;)(20.9.2015)

 • dr.fish
  ****

  "Horo, horo, otevři se pro člověka poctivýho, a vydej mu málo z bohatství svýho..." To známe z Trautenberka všichni. Tady je to něco podobného. Poklady světa ukryté ve skalách se zdají být bez majitele a volně k odběru, ale vždycky je v tom nějaký háček. Nenasytové a lakomci nikdy pokladu neužijou a jen ti, kterým stačí trochu zlata a zbytek nechají na místě, najdou skutečnou pomoc v nouzi. Peníze kazí člověka a jsou zlem, bez kterého se bohužel nedá přežít. Člověk nesmí v honbě za bohatstvím ztratit sám sebe. Výborní Klepl, Vízner a zejména Preiss. Vtipné a poučné. 80%(11.10.2015)

 • flanker.27
  ***

  Stejná pohádka existuje i v rozhlasové podobě a je lepší, poetičtější. Zde tahá z (pod)průměru tradičně Preiss a dále flamenco.(20.9.2015)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 2000 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Zlaté tajemství". (Miggi90)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace