Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

ghatos

Nebylo to vyloženě špatné, docela jsem se bavil. Nebýt toho zprzněného závěru s vlakem (strašně osekané) a nezodpovězených otázek (lenost řežiséra) mohlo to být velmi solidní. 48%. ()

JohnSmith

Trailer vypadal dost nadějně,ale u toho to bohužel skončilo. Nebýt závěrečné, poměrně krátké a nezajímavé akční sekvence, nebylo by vůbec o čem mluvit. Upíre chraň nás,jestli tvůrci opravdu stvoří pokračování,jak lehce naznačili ()

Kali4

Hlavním problémem Kazatele je asi jeho provařenost. Člověk to všechno už minimálně jednou viděl někde jinde a navíc lépe. Kazatel proto ve výsledku působí jako nekompaktní koláž různých motivů. Záporák je hrozně tupý a přehrává (u Karla Urbana bohužel začínají převažovat špatné role a výkony nad dobrými) a Cam Gigandet je opět hrozně nemastný neslaný. Co Kazatele drží pohromadě, je výborná dvojka Paul Bettany / Maggie Q. U Paula jsem na kvalitní oduševnělé výkony zvyklý, ale Maggie mě překvapuje s každou svojí novou rolí a já ji mám stále raději a raději. Navíc je nehorázně krásná a sexy. ()

strelenaL

Nápad nebyl špatný jen ta doba...proč to zasadili do budoucnosti. Nechápu :-/ co tam dělá Paul Bettany a Stephen Moyer. Špatný film a přitom tak slušné herecké obsazení. ()

Kurikmoon

Tak toto nebolo ani zďaleka tak zlé ako som čakal. Dokonca i postavy boli zaujímavé. Pohodový oddych pre mňa. Možno preto, že po ohlasoch som čakal nejakú katastrofu. ()

drackula

Béčkové klišé, avšak natoľko ponuré a priamočiaro akčné, že som sa skvele bavil počas celého filmu. Ak by sa konalo pokračovanie, nebránil by som sa mu. 65 % ()

Ravi

45% = 2/5 jako v případě hodnocení filmu "Legie" a vlastně bych mohl uvést i totožný komentář. Není to katastrofa a pokud se Vám "Legie" libila, bude se Vám líbit "Kazatel". Inu duchaprosté béčko, ale co víc by taky člověk chtěl, že ano? ()

Elleannie

Nebylo to špatné, Paula Bettanyho mám ráda a podle mě se sem hodil. Upíři byli docela nechutní, takže taky svůj účel splnili (i když nesnáším to přehnané slintání..). Ale kdyby byl film zasazen jen do starší doby a nebyl by tak její kombinací s až příliš moderními prvky, líbil by se mi mnohem více.. (A ta animovaná vsuvka se tam taky moc nehodila..) ()

Zagi20

Je to škoda, potenciál filmu byl, alespoň podle mě, docela velký. Bohužel vinou hloupého scénáře a zvláštního osekání na pouhých 80 minut, Kazatel hodně ztrácí. Pravdou sice je, že akce a hlavně triky jsou na docela vysoké úrovni, ale co se hereckých výkonů týče, kromě hlavního dua Bettany / Urban mi všeci přišli prkenní až běda. ()

Guzo

Po Legion vcelku příjemné překvapení, nic to ale nemění na tom, že i tak se jedná o čistokrevné béčko. Líbilo se mi hlavně zasazení do stylového světa, ale některé efekty si mohli tvůrci odpustit (skákání po kamenech je vrchol). Díky krátké stopáži nestíhá Priest naštěstí nudit, takže na jedno zkouknutí proč ne.. 5/10 ()

Puyi

Vcelku příjemné překvapení, ano občas to byla tak trochu blbost, ale většinu filmu jsem dost bavil a vzhledem k dobrému hereckému obsazení (Paul Bettany začíná v mé pomyslném žebříčku stoupat) a solidnímu akčnímu ději, dávám 4 hvězdy... Po dalším zhlédnutí zůstanu přece jen trochu při zemi, takže za 3. ()

blackJag

Upíři a béčkový balast, to už se dnes moc nenosí. Jak upír neroní slzy a nevzdychá do noci po své milovné, že mu nestojí, je to průser (kasovní). Režisér Stewart spáchal před KAZATELem jenom podprůměrnou LEGII (taky s Bettanym), takže průser to mohl být hned na kvadrát. Naštěstí není (obsahově, kasovně bohužel ano). Já byl s filmem spokojen, pobavil mě, ale nechápu blázny, co v dnešní době nasypou do podobného námětu 60 USD mega a tetelí se nad tím, jak se jim to vyplatí. 65% ()

Kosmik 1

Paul Bettany nezklamal. Jako nejlepší z nejlepších knězů kazatelů, potírajících bez milosti upíry, ochočence a všechny, kdo nepatří k lidské rase. Bojové akční scény se mi dost líbily, ač možná trošku okopírované z jiných filmů, ale přesto dokonalé. Nejlepší scény s vlakem, motorky a souboj s hlídačem hnízda, či co to bylo za potvoru. Film sám o sobě není žádný trhák, přesto je pro mě vyjímečný, ukázal mi nový pohled na upíry a post-apo světy já hltám, takže 4* jsou pro mě spíše ta spodní hranice, kterou možná v budoucnu ještě zvednu. Dodatek: Asi se jedná o první film, kde mi nijak zvlášť nevadily ty pobožné řeči o bohu, církvích atd. Nějak mi to nepřišlo a když už, tak jsem je přeslechl. :-) Dodatek k dodatku: Nepochopím ty, co dokážou dát odpad!. Světem začíná pomalu ale jistě vládnout zakomplexovanost a pokud prostě není po mojem, tak tam hodím odpad a polibte mi všichni prdel, jen já jsem nejlepší. :-) Kdyby nebylo co ocenit, tak je mi to putna, ale zde byli upíři perfektně udělaní (mrštní, odporní, agresivní a rychlí), bojové scény taky, záporák silný, děj jakžtakž taky ujde, ale rozhodně není nic z toho na odpad. 80% EDIT 18.1.2014: Nakonec dávám i tu pátou navrch. Baví mě to, fakt že jo. A to tak, že pořádně. Líbí se mi upíři, i to, že je jich hned několik druhů. Souboj s hlídačem prostě paráda, nemůžu se vynadívat. A když může někdo dát odpad, tak já sakra můžu dát 5* a to bez jakýchkoli pochybností. 90% ()

Kalidor_

Příjemná oddychovka, která nemá sice zas tak složitý děj (no co už) či originalitu (té je stejně v nových filmech tohoto žánru jako šafránu), ale jako sci-fi fantasy film ji řadím nadprůměrně. Nic jsem nečekal a byl jsem mile překvapen, a Maggie Q byla nádherná ;-) ()

Pecival

Takové peklo jako Legie to není. Vlastně to má našlápnuto docela nadějně a přes totálně provařený námět mě film docela zaujal. Poměrně slušně vybudovaná atmosféra s ultra nadrsněným Bettanym, dávala naději na slušnou béčkovou jízdu. Postupně se to ale nějak kdesi rozplynulo. Rozhodně tomu nepomohly směšné dialogy, místy nepřehledná akce a trochu otravnější pohůnek co Bettanymu klátil dceru. Jediné co tak nemůžu po konci filmu dostat z hlavy je to, jestli je režisér bigotní úchyl nebo antikřesťanský satanáš. Lepší dvě. ()

Hollohlaway

Za temné ladění, za Fallout atmosféru, za Maggie Q. Jinak nic zajímavého natož originálního na tomto filmu není. Nebýt závěrečné bitky byly by to hvězdičky dvě. ()

U.Tarare

Rozhodně by nebylo na škodu, kdyby se film bral trochu víc vážně. Místo akčního sci-fi z toho totiž chvílema vyčuhovala pohádka. Církev chovající se jak banda diktátorů - fajn, kněz jdoucí zachránit holku, pořád paráda, ale proč kurva musí kněží začít lítat a všichni jsou téměř nesmrtelnými?! ()

Lottr

Jsem sice fanouškem sci-fi žánru, ale tohle biblické zpracování s vykradeným Matrixem mě opravdu neuchvátilo. Všichni jsou neuvěřitelně drsní a neustále žvaní o bohu. No a ten záporák v kovbojským klobouku byl spíš k smíchu. Jedna hvězda za kreslený úvod a druhá za Paula Bettanyho. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku