Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

rostlinka

Slátanina... totální slátanina... Nabušení vraždící kněži, slizcí mutantoidní upíři, apokalyptický svět, hi-tech vybavení a církev. To jsou pro mě věci, které prostě nejdou absolutně dohromady. Snad jen díky Paulu Bettanymu a Camu Gigandetovi jsem to dokoukala. Ale chvílemi mě to uspávalo. Děkuji, nikdy více. ()

Ilhan

Když jsem ten film sledoval, uvědomoval jsem si, že je tam všechno, co se mi líbí, slušná akce, správní herci (zejména Karl Urban neskutečně ruloval), dobrý námět, pěkná hudba, jen ten scénář občas pokulhával, ale budiž. Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi, ale na ty čtyři tomu protě něco chybí, přesto, že když se nad tím zamyslím se mi to líbilo, ten důležitý vnitřní pocit mi říká, že to tak dobré nebylo, takže kočním u třech. 65 % ()

dopita

Co to je? Ňáká spatlanina komiksu, hororu a sci-fi. Což o to, kombinace by to nemusela bejt špatná, bohužel film špatnej je. Pěkná kamera, hudba, výprava, ale jako celek nuda. Každá scéna dobře vypadá, ale strašně nudí. Film se bere strašně vážně, je přehnaně a za každou cenu atraktivní a plnej siláckejch gest. Jenže ve vší té vážnosti prezentovaný film působí chvílema až směšně. Směšnost je přímo uměrná věku diváka, čili děcka a puberťáci asi budou spokojení. Leccos zachraňuje Paul Bettany, což je sympaťák, ale i on v těch rádoby efektních scénách působí chvílema srandovně. Škoda, že kočka Mädchen zemře tak brzy. ()

ti88na

Tešila som sa, že si konečne pozriem dobrý upírsky film, s charizmatickými démonmi noci, no namiesto toho ma čakali loziace príšerky bez štipky fantázie, ktoré vo veľkom likvidovali nudní kňazi, frustrovaní z toho, že ich svet nepotrebuje. Celkový dojem nebol ani dobrý ani zlý, ale tvorcovia by si mali rozmyslieť natočiť pokračovanie, ako to bolo naznačené v závere, pretože neverím, že by toto ešte mohli nejako vylepšiť. Vlastne išlo len o zhluk scén s otrepaným a predvídateľným dejom, čo sa snažili zachraňovať veľmi vydarenou vizuálnou stránkou. Toto nie je film, v ktorom si predstavujem takého herca ako je Paul Bettany, ktorý viac menej len prispôsobil svoj výkon filmu. Musím však uznať, že po všetkých tých romantických sračkách je Karl Urban konečne upír ako sa patrí. ()

t.mon

Scott Charles Stewart udělal nejhorší chybu v celém životě-spojil upířinu, horor a western v jedno. To se snad musí vymstít úplně všem. Naštěstí to Scott moc nepodělal a u mě si označil další úspěch. Legii to těsně šlape na paty, ale nemá to na ni. Aspoň to nemělo přehnanou stopáš(mít to stejně dlouhou stopáž jako Legion, tak bych asi hodnocení snížil). Scénář je zas úplně na pytel(i když tentokrát to SCS nepsal), což je u filmu asi jediný mínus, jinak zde skoro vše klape(kamera, upíři, akce). Jediné, co se dá ještě vytknout, že od Legie to totálně, ale totálně ztratilo atmosféru(ani jednou jsem neposkočil narozdíl od Legie). Dávám 79% a to jsem docela hodn, protože tohle procento už je u mě na 3*. ()

legatio

Alternativní svět postapokalyptického rázu, originalita v soubojích dnes málo vídaná a hlavně tempo a akce od začátku do konce. To je Kazatel. Nehodlám se zúčastňovat diskuze o tom, jestli jde o béčko nebo ještě hůře, jestli scénář a rozhovory mají nějakou hloubku apod. Zbytečné plýtvání energií nad těmi, které stejně lituji už delší dobu. ()

VIPerson

Ve většině případech se vyhýbám (a to by měla většina rozumně smýšlejících lidí) filmům,o kterých je tak nějak známo (u mě je to kombinace shlédnutí trailerů,dvou nebo více recenzí,CSFD hodnocení - samozřejmě aspekty jako režie,herci apod jsou mi dobře známé) že nestojí za nic a věděl jsem co mě čeká...jenže po filmech jako je Tinker Tailor Soldier Spy,The Artist a v brzké době se nejspíš nevyhnu ani Rozchodu Nadera a Simin.Prostě jsem potřeboval vypnout a vypláchnout a i kvůli (podle mě celkem povedeném) soundtracku jsem se odvážil pustit Kazatele...pan režisér mi vrazil kudlu do zad a dost mu pomocnou ruku podával i scénárista (dementní či zdrogovaný?).Ani ne tak příběh,který mi zapadl do standartu téhle sorty filmů jako spíš scénář samotný,který byl opravdu stupidní a postava (ne)herce Cama Gigandeta nesnesitelná nejen díky představiteli...Když vemete Underworld (i se všemi vzniklými díly) Resident Evil,Van Helsing či Blade...od každého něco,ale dohromady to působí stejně zmateně a tak hrozně,jak si asi umíte podle těch filmů představit.Za (mini)klady filmu považuji výpravu,která na mě působila "za pár korun docela dost muziky" a samozřejmě hudba,která mi evokuje (zejména ústřední motiv z nejlepší pasáže soundtracku The World Without End) něco "nostalgicky známého" (nevím jak jinak definovat něco,co mi připomíná dětství,ale opravdu si za mák nevzpomenu kde jsem to slyšel)...PS:jsem přístupný spoustě debilním a stupidním filmům (Bayovo a Emmerichovo rané filmy),ale tohle je ještě jiná sorta a jiná liga...PPS:nevím čím si film zasloužil celkem rozsáhlý komentář plný závorek ()

HArna

Rozhodně velmi špatný film, který vůbec ničím neoslní. Slabé herecké výkony obzlášť Bettany mě velmi zlkamal, ovšem až tak za to nemůže. Film je prostě podprůmněrnej a s tím nic moc herci neudělají. ()

klasnic

Tento snímek splnil moje očekávání...:) Kvalitní béčko s dobrou dějovou linií. Klidně to mohlo být i delší, ale rozpočet tomu bohužel stál v cestě. ()

ondrula

Špatný, absence scénáře, příběhu, efektů, kontrastů, prostě všeho, o co se tvůrci na první pohled moc snažili. Ale nešlo to, škoda. ()

iampatrik

50% O něco lepší než první Stewartův film Legie. Opět laciný příběh, který však utíká rychle (díky cca 80 minut), takže než bych začal přemýšlet o tom, jak mi vadí jedna či druhá věc je konec. Na druhou stranu existují horší věci, obzvlášť ty hororové. Proto lepší dvě hvězdičky. ()

Bathoryčka

Daleko raději mám lidskou podobu upírů, takže tahle monstra, která jako by z oka vypadla těm, co obývali Peklo ve filmu Constantine, mě zrovna nenadchla, ale jinak to nebyl zase tak špatný přívěh. Sice sci-fi jako blázen, ale musím říct, že mně se to líbilo! I hlavní hrdina mě docela překvapil. Viděla jsem ho zatím jen ve čtyřech filmech a ani v jednom mě zrovna nepřesvědčil, tady supr! ()

Crackonosc

Kazatel neni tak špatnej, jak jsem se těšil, ale díky momentální náladě mi rychle utíkal a celkem jsem si ho užil. Ten film má asi kliku, ale prostě se trefil do kategorie "Film, kterej mě neurazí, protože jsem po práci v nevydejchanym skoro prázdnym sálu se studenou colou a dobrou společnosí po levici i pravici", takže ho nemůžu mít nerad :-) ()

Hanes88

Film, od kterého jsem hodně čekal, který mě ničím zvlášť nepřekvapil, ale ani mě v ničem nezklamal. Je pravda že děj byl trochu obyčejný, ale efekty byly fajn a Karl Urban jako záporák opravdu umí :-). Dodíval jsem se se zaujetím až do konce a vřele doporučuji. ()

Rendiss

Hodně podobný jako Legie, však o hodně horší. Efekty hrůza, zpracování - hrůza a ti upíři? No kde to jsme proboha!? A víckrát bych se na to rozhodně nedíval, protože i napoprvé jsou ve filmu vidět nedostaky, kdybyste se podívali víckrát, tak jich najdete ještě mnohem víc. A kazatel coby zabiják? Takovej metrix jak prase s "debilníma upírama", no více ne, díky! 30% ()

TERRORDROME

Určite lepšie než Stewartova predchádzajúca biblicko-zombícka vtákovina Légia. Tentoraz to má predsa len menej švihnutý scenár a udržuje si konštantné tempo a kvalitu, takže film bez problémov dosviští do konca a človek si nemusí trhať vlasy nad tým ako sa to s každou minútou stále viac zhovadnieva. Efekty a akcia sú fajn, digitálny upíri veľmi pekný a aj herecké obsadenie sa podarilo ( Maggie Q je super ), len ten neustály prílev všetkých obohraných klišé a náboženských drístov to zráža do priemeru na jedno pozretie. Celé to pôsobí nejak nedomyslene a chýba tomu niečo čo by dokázalo strhnúť, ale chvíľami sa mu to skoro darí. A zvlášť musím pochváliť animovaný úvod. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku