Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

LuccinyFilmy

Líbí se mi ponurá, správně postapokalyptická atmosféra. Proti démonizaci katolické církve taky nic nenamítám, ale jen to potvrzuje v podstatě neexistující invenčnost filmu. Určitě si s tím mohli příběhově víc vyhrát, druhý díl doufám nebude, už tenhle byl od začátku do konce předvídatelný. Taky mě v současnosti baví obliba režisérů prokládat film animovanými scénkami shrnujícími informace, které vám nutně musí v co nejkratším úseku sdělit. Jedná se podle mě o vrchol scénáristické neobratnosti, když už ani to uvedení do děje nedokážou jinak zvládnout. ()

doctor20

Priest 3D je žiaľ len odvarom sľubovanej popcornovej chuťovky, na ktorú ma navnadil trailer. Na akčný film je v ňom málo akcie. Jedná sa pravdupovediac iba o posledných 20 minút. Jedinou výhodou je, že vzhľadom na stopáž sa nezačnete až tak nudiť a očakávaná akcia príde relatívne rýchlo. Možno to je zároveň aj nevýhoda filmu, keďže občasná efektová akčná odbočka by určite zvýšila výsledné hodnotenie filmu. Ak bol film braný ako horor, tak nemusíte mať obavy, báť sa rozhodne nebudete. Iba ak sa zľaknete naozaj tvrdých pohľadov Paula Bettanyho, ktorý je jedným z mála svetlých momentov filmu. Post apokalyptické prostredie bolo vykreslené nádherne, počnúc krajinou a končiac mestami, kde sa miešal temný industriál budúcnosti a western minulosti. Celkový dojem ale žial bol už len degradovaný absenciou 3D efektov, kde som ich napočítal presne 2 za celý film. Dúfajme, že pokračovanie (ak teda nejaké bude) bude naozaj akčný film. ()

Lachvos

Cliché, cliché, všude samé cliché...pro zarytě mluvící a psací české jedince by se tento snímek dal ještě nazvat jako "klišoidní" :) Ten kdo viděl Legii (2010) nemusí čísti dále, stačí říct že je to úplně to samý jen jiný příběh a herecký ansámbl, teda až na hlavního hrdinu (Paule, co to provádíš, takhle si moje sympatie neudržíš!). Možná se tato recenze bude podobat mnoha dalším, poněvadž se tento problém týká většiny dnešních "děl": Nápad výborný a originální, provedení nenápadité, tuctové. Vysloveně kravina to není, prostě jednou a dost. A přitom zde účinkují samí zajímavý herci: Bettany, Gigandet, Q, Urban, Collins, Plummer a další...No nic, tak snad příště. ()

martalini

Multižánrovej dystopickej crossover v béčkovym kněžskym rouchu s křížem na čele???Proč ne!! A že nemá nadhled?No a, tak ho musíte mít vy, jedině tak si člověk dokáže užít tuhle překvapivě slušnou lahůdku... ()

j0nathan

Stewart natočil po Legii 2. film, ve kterém nevyužil potenciál, který námět měl. Scénaristi se zrovna moc nepředvedli a v tom asi bude a chyba. Opět škoda. 2* za celkem zručně natočené akční scény. ()

Vitaminy

Nevím co viděl Isherwood, Lesumír a řada dalších komentujících, ale já se bavil. Nevím, co jiného mohli čekat než béčko od post apokalyptického sci-fi, hororového trilleru ve kterém válčí kněží s upíry. Příběh měl spád, hlavu i patu, pěkný akce i celkově dobré herecké obsazení, které se k danému žánru hodí. Paul Bettany se do role kazatele skvěle hodil a svoji roli zvládl nad míru dobře. Nic jsem od filmu vzhledem k hodnocení a komentářům nečekal, ale po shlédnutí si jsem jistý, že film dosáhl do áčkové třídy a pod 60% by rozhodně spadat neměl. Za mně 80%, ale do hodnocení filmu 5hvězd. ()

doddo2012

Očakával som viac .....aspoň 90 minút ...avšak aj tak som nebol sklamaný. Paul Bettany išiel znovu naplno..taktiež Cam Gigandet, ktorý si tiež zaslúži pochvalu, úspešne im sekundoval aj Karl Urban, ktorý si zahral postavu záporáka. Čakal som však trochu viac akcie..najmä v závrečnom súboji....ale...podanie upírov bolo zaujímavé...a taktiež aj špeciálne efekty . ()

bolan

Tyhle filmy kde jsou postavy narvaný do hardů ze středověku a využívají modernější techniky než James Bond jsou jako pro koho ? To, že to bude sračka musí být každýmu jasný po 30 sekundách, ale nechtěl jsem dělat unáhlené závěry, tak jsem vydržel cca 20 min. ale dýl se to nedá. ()

LudeCZek

Možná je to béčko plné zpomalovaček a jsou tam přehnané triky, ale fandy post-apokalyptických a upířích filmů musí bavit. Upíři jsou správně nechutní, Kazatelé skvěle nadpřirození, orwellovská totalitní společnost ve jménu církve správně utopická..no nebýt trapného konce připraveného na dvojku,dám snad i 5* ()

Illy

Škoda Bettanyho talentu. Ať už pošle Stewarta do pr...le a točí něco hodného jeho charisma. Úplně zbytečný film. ()

Eterninox

O něco méně stupidní a nevydařené než Stewartova Legion, ale stále značně podprůměrné. Celkový koncept a over-the-top zasazení ve steampunkově-theokratické dystopii jsou celkem zajímavě vyvedené, a Paul Bettanny a Karl Urban v rolích hlavního hrdiny a padoucha nejsou špatní, nicméně ostatní elementy filmu už na tom tak dobře nejsou. Příběhová linka je nevysvětlitelně povrchní a hloupá, postavy jsou citelně jednorozměrné, vedlejší role (včetně té Christophera Plummera) jsou hrány tuctově a nezajímavě, dialogy často vyvolávají okulární kolumnaci a speciální efekty vypadají docela retro. Celkově tedy určitě ne dobrý, ale ani ne beznadějný kousek. 35% ()

Aldanar

Podívat se na to dá, ale je to ztráta času. Tolik idiocie se jen tak nevidí - dvě hvězdy jen proto, že jsem v minulosti hodnotil podobně i větší blbosti. ()

Domec

Steward si proste nemuze odpustit vsechny ty fantasmagorie a musi je spolu s poboznejma kecama narvat do kazdyho svyho filmu. Ze zacatku filmu jsem si rikala, no mohlo by to bejt lepsi nez tad vsichni referujou, ale postupem casu se to ukazalo jako omyl a film je bohuzel zatracene klisovsky becko s efektama, ktery by staly za vetsi pormakani. No a konec to podtrh uplne "a osameli bojovnik se opet vydava na cestu za zachranou sveta". Pfff ()

Kratoc

A já pořád co mi ten film jenom připomíná a pak jsem se podíval na režiséra a byl jsem doma - Stewart! Ten, který je tak ujetý na křesťanskou symboliku a myslí si, jak hrozně není sexy a tak mu nestačil propadák Legie, ale řekl si, že to vylepší pár upíry, nabušené pravověrce tam nechá a hopla, vypadl z toho Kazatel. Bohužel to je tak všechno co zbylo. Je vidět, že tohle je film, který měl být natočen rychle a kdyby náhodou na to někdo přišel, tak by se k tomu dodělali dvě nebo tři pokračování (Bůh chraň!). ()

(Z)denny

Zkušený náboženský zabiják Paul Bettany přestal nahánět chudáka Toma Hankse kvůli nějaké církevní serepatičce, přestal jako zkušený voják Legie zabíjet nějaký bezcenný potvora a vyrazil do boje proti kvežíznivým, a to do slova a do písmene, upírům.. ()

Greg25

Problém je, že je to béčko ve všech směrech, ale tváří se jako áčko. Předvídatelný příběh, který trpí hlavně tím, že není dostatečně nosný a nápaditý, aby udržel celý film. Což by nevadilo kdyby příběh, místy možná až moc zatížen podobenstvími, měl dostatečné množství podpůrných věcí - jenže to nemá - akce tu v podstatě není a ta, co tam je připomíná spíš akci ze seriálu s průměrným rozpočtem, scénář je příliš prostinký, emoce podané příliš násilně (mezi Bettanym a Maggie Q) hudba není dostečně výrazná, aby podporovala atmosféru... Atmosféra funguje jen místy a její nejsilnější momenty přichází, když se děj odehrává ve městě. Největším a nezanedbatelným atributem filmu je, kromě vynikajícího Paula Bettanyho, vizuální stránka díky níž film chytá jistou vytříbenou stylovost. Přesto všechno - Kazatel není vyloženě špatný film, jen by nutně potřeboval aspoň něco, co by z něj udělalo béčkovou jízdu bez zádrhelů - třeba lepší scénář s pár hláškama nebo trochu nápaditější režii. 50% ()

majo_svk

Kazateľ vôbec nie je filmom, ktorý by mohol výrazne konkurovať Bladeovi, Underworldu, Vanhelsingovi, či iným upírskym a postapokalyptickým filmom. On si ide svojou (hoci nie originálnou) cestou, ktorá mu svedčí. Postapokalyptický gotický svet so všetkými doplnkami je temný a príťažlivý, i keď je potrebné si naňho zvyknúť. Akcia v matrixovskom štýle je v celku podarená a fajn. Príbeh je jednoduchý, povrchný a rýchly, čo je v konečnom dôsledku aj dobre. Nikto by sa totiž nechcel dívať na dvojhodinové vyprávačské divadlo, počas ktorého by aj tak zaspal. Takto to mám primeranú stopáž, slušnú dynamiku a v celku podarené akčné sekvencie. Pre nenáročného diváka, ktorý obľubuje akčné komixové sci-fi filmy, je Kazateľ vhodnou voľbou. Nečakajte nič prevratného, avšak ani nič odpadového. PS: Filmy o upíroch som mal vždy rád:) ()

Emzet odpad!

Tak tohle vážně ne. Priest je pokračováním stejnojmenné korejské manhwy, kterou jsem dosud nepoznamenán, ovšem silně pochybuji, že s ní má kromě názvu mnoho společného, protože takto dementní komiks z Koreje by se jen stěží celosvětově proslavil, dokonce i když vezmeme v potaz dnešní orientaci na "východno". Děj neexistuje (když už, jde nejspíš o nějaké klišé), prostředí se pokouší vypadat postapokalyptičně "cool", jenže pokud jste viděli Mad Maxe nebo alespoň Tatooine ve Star Wars, nic vás nepřekvapí. Hluboké myšlenky typu "církev je zlá, poněvadž učí 'jít proti církvi znamená jít proti Bohu'", střídmá a nudná akce, monstra, která vypadají jako Pinky Demon z Dooma 3...Prkenný Bettany, rádobyhezký Gigandet a nehezká (a divná) Maggie Q. Neubránil jsem se a už od asi páté minuty jsem si z filmu nepokrytě dělal srandu - perly jako "Vzduch se třese!", třicetiletý chodící se sedmnáctiletou či vyřezávání křížů nožem do nábojů k tomu vyloženě vybízejí. Stejně tak křížové fleky na držkách "knězů" - "Sakra, na kterej ventilátor jsi upad'?" Kazatel je špatný - ne, příšerný film, který je nejzábavnější ve chvílích, kdy je nechtěně směšný. V těch ostatních jde pouze o utrpení. ()

JK-Stinger

Vcelku spokojenost, víc bych snad ani nečekal. Vizuelně parádní, skvěle komiksově pojaté, dobře obsazené (záporák Urban je prostě neskutečně cool) a výborně oddychové. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku