Hrdinka amerického thrilleru, manažerka Angela Bridgesová (Rachel Nicholsová), pracuje i na Štědrý večer, a když chce konečně odjet domů, zjistí, že hlídač Thomas (Wes Bentley) na ni v podzemí nalíčil past. Buď se jí podaří utéct, nebo přijde o život...  Je Štědrý večer, ale mladá ambiciózní manažerka Angela Bridgesová (Rachel Nicholsová) je ještě stále v práci. Chce vše dodělat, než vyrazí na rodinnou večeři. Když konečně sjede do opuštěné garáže, zjistí, že nemůže nastartovat auto a nemá signál v mobilu. Pomoc jí nabídne přátelský hlídač Thomas (Wes Bentley), ale když se ani jemu nepodaří auto spravit, řekne Angele, aby s ním povečeřela. Ta se jen zasměje, jenže záhy zjistí, že se ocitla v situaci, která rozhodně úsměvná není. Probudí se totiž přivázaná k židli ve studené místnosti pro bezpečnostní službu v podlaží P2 a je si jistá, že štědrovečerní večeře je to poslední, po čem Thomas prahne. Teď záleží hlavně na její odvaze a touze žít, aby se jí odtud podařilo utéct. Americký hororový thriller režíroval Franck Khalfoun. (oficiální text distributora)

Jayem

Velmi ma potešilo že sa na scenári podielal aj u nás známi Alexandre Aja. To ma viedlo k tomu že sa to bude dať v pohode prežiť až do konca. Žánrovo to je až nápadne podobné ako Haute Tension. Ale aj napriak tomu som sa celkom bavil. Len celková úroveň napätia mohla byť o trochu väčšia. ()

Mírouš

Vždyť za to ten chlapec nemohl. Byl jen osamělý a toužil po rodině a klidném strávení štědrého večera s nějakou přítelkyní. Vždyť i dáreček měl pro Angelu připravený. Dnešní ženy jsou vážně nevděčné... Co je na tom, že měl Tomík tak trochu sadistický sklony, však každej máme přeci nějakou tu mušku :-))) ()

Matros

Napínavá hra na kočku a na myš v podzemních garážích dopadla překvapivě dobře. Rachel Nichols a Wes Bentley v hlavních rolích odvedli velký kus práce. Zvláště Bentley je slušný psychopat. Scény kdy se chová celkem normálně budují dobrou atmosféru. Dobrý film pro nudný večer (a opravdu tomu filmu ten večer dopřejte, ráno by to asi taková sláva nebyla). ()

Illy

Alexander Aja napsal scénář, film produkoval a je to znát. Relativně hutná atmosféra s minimem herců však vůbec ničím nepřekvapí. ()

wampire23

Priznám sa, že do tohto filmu som sa veľmi nehrnul.Trailer ma nechal chladným. Čakal som iba ďalšiu typickú hru na mačku a na myš. Ale hneď po spustení a zhliadnutí, že na filme sa scenáristicky a producentsky podieľal Alexandre Aja som začal svoj pôvodný názor upravovať:D. P2 nie je tak úplne klasický horor. Áno obsahuje trápne klišé (signál po vystrčení ruky, nedosiahnuteľný mobil,...), ale zato aj invenčné kúsky (nádherne explicitný CAR kill, vypudenie z výťahu, automobilová naháňačka na konci). Dôkaz, že dobrý horor sa dá zahrať so šiestimi hercami, jedným psom a jedným opusteným parkoviskom. Mimochodom vo filme je množstvo narážok na iné filmy. Napríklad scény rozhovorov hlavnej dvojice ako by z oka vypadli Nočnému letu. Príchod polície do mrakodrapu, kde nie je všetko v poriadku ako z DIE HARD. Dievča postriekané krvou na zadnom sedadle ako z Ajovho Haute Tension. A mnoho iných. Pre mňa nadpriemer. Slušných 65%. ()

Skarface

Film ze začátku vypadal jak pěkná blbost ale po chvilce to začalo být hodně zajímavé a napínavé líbilo se mi že se párkrát ve filmu vyskytla nějaká ta brutální nechutná scéna . Nejdřív jsem přemýšlel že filmu dám 3 hvězdy ale nakonec sem se rozhodl pro 4. Ta čtvrtá je za Vnadnou herečku Rachel Nichols ()

Driscoll

Standardní thriller se standardními hereckými výkony. V konečném důsledku pohodový film na jedno podívání; nic míň, nic víc. ()

Dogmeat

S hororem nemá moc společného. Navíc kdy už se postavy konečně naučí zabodávat vidličku/nožík/šroubovák záporákovi jinam než do ramene? Pro mě za 49% ()

zahadum

Slušná napínavá hra na mačku a myš....pomerne triezva stopáž....minimum logických chýb....slušný výkon oboch hercov....Wes Bentley má v sebe " diabla " a vie ho správne prezentovať....a Rachel má krásny dekolt :) ()

SpeedyCZ

Nenudil jsem se, nicméně nějak jsem to tomu chlápkovi nevěřil. Koukala mu dobrota z očí. Zajímalo by mě, kde MPAA viděla ty "strong violence/gore, terror and language." :-) 60% ()

FilmWave

Nuda, nuda, nuda. Film by byl mnohem napínavější, pokud by byl jen o člověku, kterého zavřou v podzemních garážích a on nemá signál na mobilu. Bentley má sice uhrančivý pohled, ale jakmile se Rachel Nichols trochu oklepe, máte strach spíš o něj, než o dívku v nesnázích. ()

Deratizer

Výborný psycho založený na dvou hercích, zkrátka hra na kočku a na myš v plné parádě. U takových filmů se člověk nenudí a jen sleduje s napětím co bude dál, vžívá se do role oběti a hlavou mu běhají myšlenky co by udělal v té samé situaci on sám a nakonec se přistihne, jak na oběť sám u televizní obrazovky mluví a s nervama jí radí , aby udělala to a to a fakt film prožívá tak, jak zamýšleli filmaři. Takhle nějak film vtáhne do děje diváky, kteří mají rádi psycha typu --lovec a kořist--kdo z koho--....Občas se najde klasická hloupá reakce a chování oběti v dané situaci, ale v jakým filmu ne??? Příjemná jednohubka, při které se s napětím a bez nudy pobavíte. Film jsem si vychutnal natolik, že dávám 5 hvězd. ()

mala_kea

"Zajíčku ve své jamce, proč ty pak tam sedíš takhle sám ? " ...tak přesně takhle by se dal chrakterizovat tento snímek od Francka Khalfouna, který zprvu působí velmi nenápadně, ovšem velmi zajímavě. Zajímavé je, jak spoře oblečená je hlavní hrdinka, která se bohužel spoléhala na svůj velký výstříh. Čekala snad, že tím něčeho dosáhne ? Pokud ano, tak platí pravidlo a blondýnkách. Na druhou stránká ale film netrpí klasickými klišovitými a typicky béčkovými scénami, což je ohromné plus. Když se do tohoto kousku zadívate upřeně, zjistíte, že to není zase tak zlé, jak se může zdát. Škoda je, že konec končí jak jinak, než "shoř ty hajzle"..ALe co naděláme, v životě není NIKDY NIC na 100%.. ()

alambert

Zajímavý příběh plný napětí, který dokonce ani herci nekazí. V podstatě jeden z nejlepších thrillerů, co jsem za poslední dobu viděl. Je totiž takový normální - působí tak uvěřitelně, až reálně... ()

Heroine

Celkem napínavý horůrek, který mne ale i přes tuhou atmosféru proklatě zabitých vánoc nechal chladnou. Možná už jsem příliš zvyklá. ()

Fawkes

Po hodně dlouhé době jsem se koukl na horor. Jelikož nejsem milovníkem hororů, pravděpodobně u mě žádný nikdy nedosáhne plného hodnocení. Jedná se o takový průměrný americký horový snímek, ale ničím vyjímečným nepřekvapí. Byly zde opět situace kdy jsem si musel zakrývat oči a některé trikové záběry opravdu "klobouk dolů", u jedné se mi prudce zvedal žaludek, nebudu ale prozrazovat proč. Dá se na to koukat, ale asi znám kvalitnější horory. (60%) ()