Maty85

Dost zajímavě provedený válečný snímek. Podstatu filmu a to, co chtěl tímto snímkem Eastwood vyjádřit je mi sice jasný a celkové provedení není vůbec špatné, ale zkrátka mě to tolik nevzalo jak by asi mělo. ()

mortak

Eastwood zná své Američany, nedělá si iluze o jejich schopnosti dešifrovat složitější myšlenku, a tak vypráví příběh jednoduše, jasně - obrazově i přes dialogy - sděluje každou, i tu nejjednoduší myšlenku, protože jeho cílovou skupinou není vysokoškolská obec, ale prostí američtí chlapci v zapadákovech, kteří sní o válce a vítají ji jako vysvobození z maloměsta. Ukazuje přes modelové situace, přes dopisy maminkám, přes postavy vyjadřující hlavní postoje vojáků ve válce, že naivní kluci jsou na obou stranách války. Když si uvědomím, že Ameriku pořád ovládá konzervativní fanatismus Johna Wayna, obdivuji Clinta, že se rozhodl natočit něco takového. ()

majo25

Sledujeme japonských vojakov - hrdinov i zbabelcov, ktorí bránia ostrov Saipan, dnešný nezavislý štát Severné Mariány (do 90. rokov americká kolónia). Už ani neviem, prečo som si vybral tento film, kvôli 2. sv. vojne to nebude, pretože takéto vojnové filmy ja nemusím. Škoda, že film má dost vela hluchých a preťahovaných scén, divné dialógy, veľmi patetické reči veliteľov a ich podriadených. Tiež vidieť fňukať vojakov, priam revať na bojisku, ešte k tomu od Japoncov, ktorí sú cvičení na "bezcitnosť". Na druhej strane bojové scény boli urobené celkom dobre, pri nich sa Eastwoodova réžia nemusí hanbiť, takisto sa mi páčila kamera. Možno silná sentimentalita dvíha film v hodnotení vyššie, ako by mal byť. Mňa to však nejako nechytilo. Hodnotenie: 60% ()

tom88

Dopisy dopadli oveľa lepšie ako Vlajky to je fakt. Jedná sa o typickú vojnovú drámu ako napr. Zachráňte vojaka Ryana, Putá vojny, .... Čakal som to aj od vlajok, ale dočkal som sa až tu. Clint tu konečne ukázal tú pravú vojnu, síce z pohľadu Japoncov, ale dopadlo to lepšie ako pohľad Amíkov. Je to surové, akčné, dramatické, lepší herci, hudba, strih. Niečo tomu chýbalo, možno silnejší duch alebo viacej dramatickosti a emócií. Nieje to až ako Ryan, ale veľa tomu nechýba. 85%. ()

Radiq

Tohle bylo už přeci jenom spíš o umírání než o vlajkách našich otců. Líbilo se mi propojení děje z obou filmů, ale i kdybych neviděl oba, tak by to ničemu nevadilo. Ke konci to sice trochu skomíralo, ale dalo se to přežít. Banzai. ()

Pája=)

Zelenožlutý pohled skrz kameru na nejkrvavější bitvu v tichomoří. Eastwood na rozdíl od Spielberga válku neidealizuje a předkládá nám pravdivý pohled na obě dvě vojenské strany. ()

Noviik

Jeden z nejlepších a hlavně nejpřesvědčivějších válečných filmů historie. Clin Eastwood navázal na legendární filmy typu Most přes řeku Kwai. Krásná a poctivá práce! ()

farmnf

Docela slušný válečný snímek-to se divím, že to Eastwood nezmrvil. Děj je občas dost nesrozumitelný, jeden šikmooký generál se mi pletl s dvěma až třemi dalšími. Eastwood by je měl alespoň nějak označit jizvou, jedním okem nebo chybějícími zuby. Příšerná stopáž jednoduchému ději taky nepřidala na kráse, Eastwood prostě není režisér s velejakým talentem. Dívat se na to ale dá. ()

chelseaman22

Vážně jsem se lidově kopal do prdele. Asketický pěšák píše domů své postřehy ze společného vyprazdňováni a chybějících kalorií, což nelibě nese nadřízený soudruh, jež ho peskuje jako Mgr. Žílová, jež mi ve třetí třídě srazila hlavu se spolužákem, s kterým jsem zrovna probíral nejnovější epizodu Kočkopsa. 35% ()

Sfinkter

Mám rád japonskou preciznost a hrdost, myšlení i kulturu. Podobný zážitek jako u Kurosawových snímků. Opět se budu opakovat, Clint točí na stará kolena výborné kousky. ()

Jizni Tlapa

Eastwoodův netradiční pohled očima japonské armády, která prostřednictvím své korespondence dává nahlednout divákovi do svojí mentality a morálních kodexů...díky tomuto faktu, neváhám hodnotit lehce nadprůměrně. Otevřeně však přiznávám částečné zklamání. Já čekal mnohem více. Nedostatečné využití tak nádherných ostrovních scenérii, ošizená akce, dějový zvrat, nepředvidatelné zakončení, špetku nápadu navíc...a ať už se odesílatel snažil sebevíc,to vše mi v Dopisech z Iwo prostě "nepřišlo"... ()

dzira

Sympatická snaha o pohled "z druhé strany" , která ale mohla dopadnout lépe. Určitě je potřeba vidět ve dvojici s Vlajkami našich otců. Dohromady s tímto filmem tvoří opravdu zajímavou dvojici. Film má své lepší momenty, za Vlajkami ale o kus zaostává...Ty jsou mnohem přesvědčivější, což je vlastně logické. Pokus o zaznamenání stejné události z pohledu druhé strany dopadl trochu křečovitě. Prostě se nelze ubránit dojmu, že jsou japonští herci jen namaskovaní Američani... ()

lennyd

Z globálního pohledu se jedná o malý a bezvýznamný ostrůvek Iwo Jima. Z pohledu japonských a amerických vojáků se ale jedná o místo, kde se rozhoduje o smrti a přežití. Desítky let po bitvě o tento ostrůvek jsou nalezeny stovky dopisů, které ukazují zoufalý stav japonských vojáků, kteří ví, že jdou do beznadějné bitvy. Snad jen generál Kuribayashi doufá, že by jeho znalosti amerického prostředí mohly pomoci proti mnohočetné převaze ... Clint Eastwood je výborný herec, o tom není pochyb, ale i mnohonásobně lepší režisér. I v jeho režijní filmografii je vidět, že na co sáhne, to se daří - a Dopisy z Iwo Jimy sem patří taky. Moc se mi líbí Limova věta "Eastwood si nehraje "na vojáčky", na ty "hodné a zlé", ale jeho náhled na válku je mnohem komplexnější.". Tato věta přesně vystihuje to, o co se Eastwood snažil. Nejsou potřeba žádné počítačové triky a vizuální zvěrstva, pokud máte kvalitní námět a dokážete vybudovat atmosféru. To, že jde film do hloubky hlavně na japonské straně, mu dodává punc tajemna a exotiky. Líbilo se ... ()

danoo

Fádny, slzopudný doják,ktorý od podpriemeru zachraňuje dokonale navodená atmosféra plná spleenu; a to som nevidel ani zatracované V l a j k y ! ()