poster

Zlaté rybičky (TV film)

Drama / Krimi

Československo, 1979, 88 min

 • igi B.
  *

  Otravně přehrávající Maciuchová vedle ostatních (s divadelními manýry televizně exhibujících) protagonistů v banálně hebké adaptaci tzv. >drsnoškolní< (no možná v originále tam v těch zde normalizačně prvoplánově prezentovaných zlokapitalistických úesá) předlohy, vypadající díky předvedenému úsilí všech zúčastněných spíše jako jeden z dílů majora Zemana. Naprosto zbytečná a s odstupem času vlastně až (formou zpracování i svou dobově podbízivou víceznačností) směšná televizní inscenace, naprosto zbytečně znovuuváděná v současné >veřejnoprávní< televizi... Tyhle rybičky totiž byly leklé už v době svého vytření, dnes si pak to naše čétéčko s tímhle prezentem může tak akorát vytřít... Třeba nějakou díru v programu, že... :-( - - - - - (Poprvé viděno kdysi v ČST, po letech znovu 25.5.2008 na ČT1 - komentář zde jako druhý - 25.5.2008)(25.5.2008)

 • Radek99
  ***

  Nejsmutnějším faktem kolkolem téhle letité televizní inscenace je, že jasně motivovaná komunistická propaganda mající za úkol pošpinit kapitalismus se tolik ztrefila do podoby kapitalismu dnešních dnů. Po formální stránce ovšem úděsné... ...nakonec to vždycky odnese malá ryba a zlaté rybičky se budou v akváriu prohánět dál...(17.5.2014)

 • Mylouch
  ***

  Tv inscenace poctivé detektívy s klasickými dramatickými rekvizitami, více či méně divadelními projevy herců. Kvalitně posazené herecké škatulky, vstupy nových postav pokaždé děj výborně oživují, kulisy příliš nerozlišují mezi prostředími (doupě americké mládeže ovšem potěší), s napětím ♫ mírně nesouznějící hudba: Petr Mandel. Vysoký standard s lynchovským potenciálem postav 3-4*(5.10.2013)

 • rt12
  **

  Toporně zahrané, obsah blbý jak lopata.(29.5.2014)

 • snaked
  **

  tak bohužel.... tohle se velmi nepovedlo. podle mě je už předloha maximálně průměrná. Maciuchová přehrává oprávněně, hraje přece frigidní hysterku posedlou mamonem, tak už je charakterizována v předloze. ale celkově to je podprůměr. ach ty interiéry, kotlety, kravaty, lampy, tapety,... Děs.(22.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace