Zlaté rybičky (TV film)

Drama / Krimi

Československo, 1979, 88 min

• igi B.

Otravně přehrávající Maciuchová vedle ostatních (s divadelními manýry televizně exhibujících) protagonistů v banálně hebké adaptaci tzv. >drsnoškolní< (no možná v originále tam v těch zde normalizačně prvoplánově prezentovaných zlokapitalistických úesá) předlohy, vypadající díky předvedenému úsilí všech zúčastněných spíše jako jeden z dílů majora Zemana. Naprosto zbytečná a s odstupem času vlastně až (formou zpracování i svou dobově podbízivou víceznačností) směšná televizní inscenace, naprosto zbytečně znovuuváděná v současné >veřejnoprávní< televizi... Tyhle rybičky totiž byly leklé už v době svého vytření, dnes si pak to naše čétéčko s tímhle prezentem může tak akorát vytřít... Třeba nějakou díru v programu, že... :-( - - - - - (Poprvé viděno kdysi v ČST, po letech znovu 25.5.2008 na ČT1 - komentář zde jako druhý - 25.5.2008)(25.5.2008)

• snaked

tak bohužel.... tohle se velmi nepovedlo. podle mě je už předloha maximálně průměrná. Maciuchová přehrává oprávněně, hraje přece frigidní hysterku posedlou mamonem, tak už je charakterizována v předloze. ale celkově to je podprůměr. ach ty interiéry, kotlety, kravaty, lampy, tapety,... Děs.(22.1.2010)

Rozkošně špatná, tedy velice plastová, nevěrohodná, hysterická a neskutečně pitomá až trapná přehlídka zoufalosti pravidelných televizních výrobků konce 70. let se zde exhibuje v celé své kráse. Ale právě proto, že přesně takovou si fixuji televizní tvář, na které jsem podvědomě vyrůstala, úžívám si Rybičky plnými doušky. Kamenný Němec pochodující mezi těmi umělohmotnými kulisami a drásající svou nebohou manželku Maciuchovou, je skutečně bezkrevný. Hanka je obdivuhodná, neb dokáže skloubit své divadelní mučivé výstupy a udržet při tom na své půvabné hlavince tu odpornou paruku a dokonce se umí nosit i v těch výkřicích módy, samozřejmě ve stále svěží a dodnes platné linii pytel. Bezchybné je také duo Munzar-Haničinec, bez těch by TV ani nemohla existovat. Naneštěstí je tu v neposlední řadě i vyžilá feťačka Ivy Janžurové, která se už pomalu připravovala na pohřbení vlastní kariéry. A co teprve Jiří Dohnal na samém sklonku svého života? Půvabný stařík se psem, ale kdeže jsou ty roky Vejvarů a Švandů? Voly je vypily, stejně jako roky šéfování ND.(12.4.2010)

• Svata

Něco podobného jako trezorová televizní inscenace Hodinky s vodotryskem.(30.3.2015)

Mně se příběh hodně líbil a výpravu ignoruju - resp. jí vnímám čistě jako funkční prostředí (telefon je telefon).(4.12.2012)