Životopisní snímek Amazing Grace se zabývá osobností Williama Wiberforcera (Ioan Gruffudd), který byl významným politikem a hlavně bojovníkem za zrušení otroctví v Anglii na přelomu 18. a 19. století. Film ukazuje část jeho života, začíná v jeho 34 letech, kdy unavený nekonečnou snahou o změnu práv černochů odjíždí na venkov, potkává krásnou Barbaru (Romola Garai) - ženu (a budoucí manželku), která sdílí jeho názory. Film střídá vyprávění Barbaře a současnost, která končí rokem 1807. W. Wilberforce zemřel roku 1833, pouhý měsíc před odhlasování zákona zakazující otroctví. (xjane)

Ioanne

Nejvíc se mi líbilo, že film vypráví o skutečném člověku, který měl nelehkou cestu ke svému cíli, který skutečně něčeho dosáhnul a dokázal si udržet své hodnoty. Nebyl to superhrdina se superschopnostmi, který by si vystačil sám. William W. potřeboval podporu od svého okolí a Boží pomoc. Jeho úsilí a vytrvalost jsou inspirující. Hrají zde skvělí herci, snímek má moc příjemnou atmosféru a je tu skvěle vyvážené napětí odlehčenějšími úseky (většinou s romatickým nádechem). ()

vrgulnik

Jeden z mála filmů, který mě dokáže doopravdy dojmout. Považuji ho za nejlepší počin na dané téma. Dle mého názoru lepší než Amistad. Extra body za fantastické scény z britského parlamentu. Životní role mého oblíbeného "Hornblowera" Ioana Gruffudda, vedle kterého je emancipovaná Romola Garai nadpozemsky krásná, Albert Finney doslova fyzicky trpí duchy minulosti, Michael Gambon odzbrojuje suchým anglickým humorem, Ciarán Hinds společně s Toby Jonsem dokonale odpuzují falešným patriotismem a dokonalým pragmatizmem a Benedict Cumberbatch se zmítá mezi rozpolceným politikem a opravdovým přítelem. ()

Svadbos

Pôsobivý register hercov zapožičiava váhu tomuto dobre urobenému filmu, ale akosi snímok nikdy nedosiahne taký dramatický vrchol, aký by mal, ak berieme do úvahy vášnivý charakter hlavnej postavy a ušľachtilosť jeho prípadu. ()

sarianna

Velmi příjemný a poučný film, který si kdykoli ráda znovu pustím. Největším kladem je tady obsazení, a to hlavně Ioan Gruffudd a Cumby - mimochodem nejlepší William Pitt mladší ever (samozřejmě kromě Černé Zmije). Tři a půl. ()

Sopholojong

"Telenovelova fraska" o prvych podniknutych politickych krokoch k zruseniu otroctva so schopnymi kostymami a vypravou, nevyuzitymi "velkymi" hereckymi menami vo vedlajsich ulohach (jedine "mlade ucho" Cumberbatch si to uziva do sytosti) a jednym neschopnym (i ked sympatickym) hereckym drevom v hlavnej ulohe. Gruffudd jednoducho nie je typ ziadneho charakterneho herca a hodi sa nanajvys do televiznych priemernych projektov, alebo Fantastickej stvorky (podpriemernej). Obrovsky potencial skvelej politickej dramy "ukamenovany" letargickym stabom, ktory nevie, ci nakruca ambiciozny film, alebo lacnu TV zakazku. ()