• lilina133

Tak tento seriál je nad moje sily....Ľudia to pozerajú a budú ešte aj pozerať aspoň pár chvíľ, ale za málo času dôjde Marcinovi s Krausom už aj tak dosť plytká "studnica nápadov a humoru"......(sice podľa mňa im už došla dávno, a to vtedy, keď prešli z jednej televízie do druhej).(28.8.2007)

• Flego

Je to veľmi ťažké natočiť dobrý seriál ( u nás na Slovensku určite ). A humorný zvlášť ( to platí pre obe republiky ). Pokusy to boli ( Silvánovci, Duchovia resp. Novákovci ), ale nedopadli dobre. Pravdou je, že inšpiráciu k Susedom našiel sám Kraus, keď vymýšľal skeče o podivnej dvojke Komáromovi a Stromokocúrovi v Uragáne, či Hurikáne. Inak sa píšu krátke útvary, inak 30 minútový seriál. Určite by si seriál zaslúžil lepšiu pozornosť strihačových nožničiek, či precíznejšiu prácu na scenári a dialógoch ( čo Markíza určite nedovolí, lebo ona chce prašule ihneď ). V podstate treba pozitívne hodnotiť, že aj na Slovensku niekto našiel odvahu a vstúpil do neznámych vôd. Prvá séria sa mi pozdávala viacej, určite by som však vyzdvihol dovtedy málo známu Viki Rákovú, ktorá je excelentná.(26.4.2007)

Prvé časti boli dobré, potom to už šlo dole vodou a páčilo sa mi to stále menej a menej.(3.12.2008)

• PanFilmov

Fuj!(9.5.2008)

• woody

Myslel jsem, že jde o jednu ze slovenských estrád... A ono jde o nejsledovanější sitcom v dějinách, od kterého se naši východní sousedé neodtrhnou ani kdyby jim maďaři vyhlásili válku... Jinak se podepisuji pod komentář Oskara, který naprosto přesně a snad ještě lépe vystihl mé pocity při sledování a poslouchání slovenského humoru. Když sleduji markízácké Senzi Senzus naprosto to nechápu. Připadám si jak na balkánské veselce, kam jsem se kdysi na dovolené dostal. Jenom s tím rozdílem, že senzusákům bohužel rozumím. Dívám se na to obecenstvo a říkám si, že Gogondík a ostatní nebyli tak špatní. Ale pak jsem se dívával i na Aj múdrý schýbá a to byl při dobře vybraných lidech (cigánech, bezdomovcích, záhorácích, východniarech) jeden z nejftipnějších pořadů. Můj švagr je slovák (taky veterinář ;-)) a jeho vykládání slovenských vtipů je vskutku interesantní zážitek. Obvykle je tam slovo "jebnem" a "kokot" stejně často jako v angličtině "fuck" - téměř až citislovce... To se mi na jednu stranu líbí, ale v Susediach není ani to, takže... Já prostě nevím, jak to brát abych neurazil, tak pěkná jedna hvězdička.(2.2.2007)