Príjemný gaučový seriál, ktorý občas zakopne na svojej jednoduchosti (a silvestrovskej časti) . Možno by to chcelo viac postáv, viac vzťahov....(9.1.2007)

„Zlatko, na víkend príde moja mama, čo kúpim?“ – „Vodku a krabičku ibuprofeínu.“ Vydarený sitkom, mierne inšpirovaný predchádzajúcimi televíznymi programami Petra Marcina a Andyho Krausa "Uragán" a "Hurikán". Kvalitné komorné herecké obsadenie takmer úplne zbavené otravných cameo vystúpení, šikovné scenáre, tajomný Igorko Skotnický, svižné dialógy a vtipné okamihy.(6.1.2007)

• Magneto

Trapas a primitívna "sranda"...Mám pocit že zábavný sitcom dokážu natočiť iba v Británii a USA.(2.1.2007)

• carly

nie že by to nebolo vtipné - občas. a Viku Ráková je roztomilá. ale pripomína to 3x vyžmýkaný citrón - už jednoducho nie je z čoho(17.3.2008)

• Flego

Je to veľmi ťažké natočiť dobrý seriál ( u nás na Slovensku určite ). A humorný zvlášť ( to platí pre obe republiky ). Pokusy to boli ( Silvánovci, Duchovia resp. Novákovci ), ale nedopadli dobre. Pravdou je, že inšpiráciu k Susedom našiel sám Kraus, keď vymýšľal skeče o podivnej dvojke Komáromovi a Stromokocúrovi v Uragáne, či Hurikáne. Inak sa píšu krátke útvary, inak 30 minútový seriál. Určite by si seriál zaslúžil lepšiu pozornosť strihačových nožničiek, či precíznejšiu prácu na scenári a dialógoch ( čo Markíza určite nedovolí, lebo ona chce prašule ihneď ). V podstate treba pozitívne hodnotiť, že aj na Slovensku niekto našiel odvahu a vstúpil do neznámych vôd. Prvá séria sa mi pozdávala viacej, určite by som však vyzdvihol dovtedy málo známu Viki Rákovú, ktorá je excelentná.(26.4.2007)