Na tomto slovenskom sitcome som sa dosť rozosmial. František a Lászlo ako najlepší susedia, ktorí dokážu naozaj pobaviť celú rodinu.(29.11.2012)

Nóó, nie že by to celé bolo za 3, ale niektoré postavičky to vždy zaručene vylepšujú. Andy a Peter sú už starí, známi a trochu ošúchaní, ale Ildikó a suseda Sladká stoja za všetky drobné (na Marte Sládečkovej vidieť, že si tú psinu nehorázne užíva! :-) Je mi ľúto, že to musím povedať, ale mám pocit, že Zuzana Tlučková je najslabším článkom hlavnej zostavy.(8.11.2006)

• kingik

Z takových sousedů se kterými se setkáme ve slovenském sitcomu musí nutně hrábnout anebo se jim jenom smát. Od každého trochu. František a Lászlo jsou vskutku vykutálená dvojka správných pošuků a jejich manželky jim zdatně sekundují. Horší je sledovat více epizod po sobě, protože to se pak nakupí hodně jednoduchého humoru až se to přestane líbit a odradí to od sledování dalších dílů. Věru, sitcom není tak snadné natočit jak by se mohlo na první pohled zdát a žádné zázraky nelze očekávat ani v tomto případě. Klady: perfektní herecké výkony a obsazení, snaha o originální gagy. Zápory: jednotvárné studiové prostředí nedává moc prostoru k extra nápadům, přiliš tlačení na trapnost, Andy Krausovi jako zástupci madarské menšiny není velmi často rozumět, hostující herci jdou do trapna, obyčejná Haberova titulní písnička, slabě zrežírované, zfušovaný scénář. Mé hodnocení: 40%(21.2.2013)

• maxxxim

Zvládnuť formát sitcom je podľa mňa jedno z najťažších filmárskych umení, ak nie vôbec to najťažšie. Stačí jeden, či dva pokazené vtipy, či už v dôsledku náhody, alebo zvetraného orechového jadra niektorého zo scénaristov a malér je na svete. Vo filme to môžu stále zachrániť kulisy, hudba, či iný herec. No, keď sa to stane v sitcome divák si začína sústredenejšie uvedomovať každý jeden nasledujúci krok postavy a pomaličky stráca dôveru v jej činy a myslenie. Obzvlášť u slovenských "sitcomoch" je to obrovská bolesť, periodicita s akou sa striedajú "klišé vtipy" v jednotlivých epizódach predčí čokoľvek. Aj keď som videl možno jednu necelú epizódku, stačí mi to na utvorenie si obrazu. Konkrétne v tomto smutnom prípade ide o fake komédiu spôsobujúcu obsedantnú potrebu stále prepínať. Fŕky prameniace zo situácií sú slabé náplasti na nasledujúce bolesti hlavy spôsobované nudnou zápletkou, či ešte nudnejším prevedením. Andy a Peťo mali radšej ostať pri Uragáne, Hurikáne, či Kukovi či čo to vlastne mali na stv 1 a nepúšťať sa do pre nich Syzifovskej práce. Preafektované výstupy Rákovej, Tlučkovej, či Sládečkovej do tele produkcie určite nepatria, to dokáže každý trouba podskakovať a dristať o ničom. Vtipy založené na komolení spisovnej slovenčiny foneticky podobnými, no významovo odlišnými slovami sú slaboduché až plytké. Takímto spôsobom je konfrontovaná diváková intelektuálna rovina a dostáva ho do stavu údivu, či nepochopenia. 31 minút zabiť takouto pochybnou zábavou nebude asi to najšťastnejšie riešenie ako si skrátiť čas, a preto odporúčam siahnúť po Doktorke Quinnovej alebo Domčeku v prérii zážitok bude určite kvalitnejší.(10.8.2009)

Nemôžem povedať, občas sa mi na tvári vykúzlil úsmev, ale dvojica Marcin - Kraus mala radšej ostať pri skečoch v URAGÁNE.(31.3.2011)

• - Odvysielaných bolo celkovo 51 častí - 17 v každej sérii. (pista_baci7)

• - V 3. sérii, v epizóde „Darčeky“, sa František zmieni o tom, že jeho rodičia nečítajú knihy, avšak v 2. sérii, v epizóde „Na dovolenke“, hovorí Zuzana Františkovi: „Tvoj otec tu má všetky Churchillove spisy a bude ich čítať dva týždne, a tvoja matka tu má všetky diely Harryho Pottera.“ (Kub_ees)

• - V predposlednej časti druhej série s názvom „Cestovná horúčka“, susedka Marta vymýšľa najvhodnejšie kombinácie, ako naskladať ôsmich ľudí do dvoch áut tak, aby všetci šťastlivo prežili cestu na dovolenku. Nakoniec sa zhodnú na tom, že v aute Františkovho otca bude sedieť na prednom sedadle Ildikó a vzadu František s jeho matkou. No v poslednej časti „Na dovolenke“, hneď na začiatku jasne vidíme, že zo zadných sedadiel auta uja Jana vystupujú Gergely s Milkou. (croxika)