• Segrestor

Asi nejsem fanda ugrofinského humoru, ale doznávám zde, že jsem na to zíral s překvapením, které se mísilo spíše s hnusením, než že bych se přímo bavil. To bolo naozaj trapné a teljesen szörnyű.(6.2.2013)

• maxxxim

Zvládnuť formát sitcom je podľa mňa jedno z najťažších filmárskych umení, ak nie vôbec to najťažšie. Stačí jeden, či dva pokazené vtipy, či už v dôsledku náhody, alebo zvetraného orechového jadra niektorého zo scénaristov a malér je na svete. Vo filme to môžu stále zachrániť kulisy, hudba, či iný herec. No, keď sa to stane v sitcome divák si začína sústredenejšie uvedomovať každý jeden nasledujúci krok postavy a pomaličky stráca dôveru v jej činy a myslenie. Obzvlášť u slovenských "sitcomoch" je to obrovská bolesť, periodicita s akou sa striedajú "klišé vtipy" v jednotlivých epizódach predčí čokoľvek. Aj keď som videl možno jednu necelú epizódku, stačí mi to na utvorenie si obrazu. Konkrétne v tomto smutnom prípade ide o fake komédiu spôsobujúcu obsedantnú potrebu stále prepínať. Fŕky prameniace zo situácií sú slabé náplasti na nasledujúce bolesti hlavy spôsobované nudnou zápletkou, či ešte nudnejším prevedením. Andy a Peťo mali radšej ostať pri Uragáne, Hurikáne, či Kukovi či čo to vlastne mali na stv 1 a nepúšťať sa do pre nich Syzifovskej práce. Preafektované výstupy Rákovej, Tlučkovej, či Sládečkovej do tele produkcie určite nepatria, to dokáže každý trouba podskakovať a dristať o ničom. Vtipy založené na komolení spisovnej slovenčiny foneticky podobnými, no významovo odlišnými slovami sú slaboduché až plytké. Takímto spôsobom je konfrontovaná diváková intelektuálna rovina a dostáva ho do stavu údivu, či nepochopenia. 31 minút zabiť takouto pochybnou zábavou nebude asi to najšťastnejšie riešenie ako si skrátiť čas, a preto odporúčam siahnúť po Doktorke Quinnovej alebo Domčeku v prérii zážitok bude určite kvalitnejší.(10.8.2009)

Duo Peter Marcin a Andy Kraus opäť v jednom z tých lepších Slovenských seriálov. Videl som skoro všetky ak nie všetky dieli a musím povedať, že zábava je to naozaj veľká. Najviac sa mi páčil vždy koniec dielu, kde boli ukazované scény, ktoré sa nedarili natočiť.(7.5.2011)

• ladko

Zo začiatku ešte ušlo, ale s postupujúcimi časťami som si na Susedov vypracoval neskutočnú averziu. Keď si človek zvykne na ten typ humoru, po pár častiach sa už jednoducho nie je čomu smiať, lebo každý vtip, hlášku, situáciu viete predvídať minimálne minútu dopredu...(13.3.2008)

Některé scénky a díly jsou ideální na takové to nenáročné shlédnutí. 55%(21.2.2013)