Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Anderton

Ja toto nezvládam. Keď vidím Marcina s Krausom, tak mi začína byť zle od žalúdka a čo potom, keď otvoria ústa a Kraus to vybalí so svojim rádoby vtipným maďarským prízvukom. Markíza je na tento seriál náramne hrdá, čo aj svedčí o jej úrovni. Našťastie Ráková, Tlučková a Sládečková sú znesiteľné, takže nemusím znova pri pôvodnej slovenskej tvorbe tohto storočia dávať odpad. ()

Beaumont07

Ale no ták, veď tento bol dosť vydarený...ale vážne, v porovnaní s idiotinami ako Kutyl s.r.o a všetkými slovenskými telenovelami bol toto fakt pozerateľný seriál, ktorého epizódky ma väčšinou celkom slušne zabavili a udržali moju pozornosť po celý čas. Neberiem Susedov ako pokračovanie Uragánu, ale ako mimoriadne odľahčený slovenský sitcom, s miestami výborným scenárom a vždy skvelým Marcinom. ()

Rex Mundi

Nóó, nie že by to celé bolo za 3, ale niektoré postavičky to vždy zaručene vylepšujú. Andy a Peter sú už starí, známi a trochu ošúchaní, ale Ildikó a suseda Sladká stoja za všetky drobné (na Marte Sládečkovej vidieť, že si tú psinu nehorázne užíva! :-) Je mi ľúto, že to musím povedať, ale mám pocit, že Zuzana Tlučková je najslabším článkom hlavnej zostavy. ()

Marek1991

Spočiatku som bol prekvapený, že po dlhej dobe sa niekto odvážil natočiť niečo pôvodné a domáce s pár prvkami a inšpiráciou zo sveta. Pripadalo mi to celkom milé a občas vtipné. Nanešťastie ten humor bol skôr taký primitívny a ľudový, proste veľmi jednoduchý a miestami trápny a naivný. Postupom času sa z toho stala komerčná otravná zábavka riešiaca stupňujúce napätie medzi Maďarmi a Slovákmi, ale veľmi primitívne. Ja som to sledoval najmä kvôli novej postave a herečke, ktorá mi už vtedy prišla veľmi sexy a ňou bola a ešte aj je Viki Ráková, sestra výborného futbalistu, známeho najmä z Nitry, Róberta Ráka. Nemám však rád, ak sa niečo natočí najmä pre peniaze alebo z nutnosti, či snahy vyťažiť z minulosti a udržať sa za každú cenu, tu to nadväzovalo na Uragán a neskorší Hurikán, bola to veľká promaďarská záležitosť v dobe rozbrojov s miernou snahou upokojiť situáciu. Sledovať to však pravidelne to chce guráž. ()

trpaslixx

Slovensky sitcom stavici predevsim na manzelskem a slovnim humoru. :-) Myslim, ze srovnavat toto se soucasnymi amrecickymi sitcomy typu Big bang theory a HIMYM neni fer, notabene pouze po jednom shlednutem dilu, prece jen - jiny kraj, jiny mrav, jiny druh humoru. Po shlednuti cele prvni serie, v porovnani s ceskoslovenskou serialovou tvorbou 4*. ()

• Pravdepodobne práve sledovanosť Susedov, ktorá v prvej sérii dosiahla priemerne 22,3 %, zaujala aj zahraničné televízne spoločnosti. Ako potvrdilo PR oddelenie televízie Markíza, práve prebiehajú rokovania s televíznymi spoločnosťami z Bosny a Hercegoviny, Srbska a Slovinska. (R4D0)
  • Seriál bol zrušený po tretej epizóde. (fAZEN)