Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

MrPierc

Chladný skoro až uhlazený film.Milující otec, který má rád svého koníčka a má i obdivovatele. Film se sice nedá rovnat s Americkým psychem, ale zajímavý zase pohledem otce, který stále uvažuje jako normální člověk a bojí e o dceru a má problémy jako každý jiný rodič. William Hurt je dobrý našeptávač a role mu padla. Ovšem Demi Moore byla ve filmu zbytečná, nezajímavá a tuctová. ()

bourec

Bruce Evans natočil v tomhle případě docela stylovej film, ale je to fakt jen na to jedno promítnutí.herecky slušný, ale spíš komorní krimi-thriller.Nic víc.60%. ()

Rocky88

Zprvu jsem si myslel, že to bude filmový Dexter, nicméně ten byl propracovaný (pomiňme nepovedené poslední série, ale celý jeho koncept byl supr). Brooks je roztahaný na dvě hodiny, ale vlastně se o něm nic nedozvíme. Jen že rád žere jídlo, píchá a zabíjí. Ve filmu si přitom dá jeden pohár, nezapíchá si vůbec, aspoň toho vraždění si trochu užil. Proč má ale rád zrovna tuhle aktivitu se nikdo neobtěžoval vysvělit. Kevča Nákladner spolu s jeho alter egem Vilémem Bolestí si role viditelně užívali, líbil se mi i větší prostor pro Dejmi Víííííc a její postavu (myslím tím hlavně její postavu, ale i její postavu). Film slušně graduje, ale bohužel postrádá konec, což mě nemale zklamalo. Škoda, tohle je promarněný potenciál. ()

cubajz

tento snímek je hereckým koncertem Kevina Costnera, který je v roli schizofrenického tatíka od rodiny naprosto suprový - k zahození ostatně není ani jeho druhé já, Marshall, zosobněné úplně jiným hercem. Bohužel zbytek filmu, ač má nakročeno slibně, se postupně mění v lehce předvídatelnou břečku zaplněnou plochými a občas až otravně dementními postavami - i když uznávám, že jako oddechovka to není špatné, po řemeslné stránce to také ujde, a že kdyby nebylo poslední scény, kdy se Earl probudí ze zlého snu, dal bych čtyři hvězdičky - takto zůstávám na lehce nadprůměrných třech a půl. ()

starbrejkr

Až překvapivě velice nestandardní americký thriller a velká poklona Kevinu Costnerovi, že do něčeho takového šel. Jeho Mr. Brookse totiž směle řadím k vůbec nejlépe napsaným vykresleným zabijákům vůbec. Toto tvrzení lze snadno dokázat tím, že i přes děsivost tohohle muže jsem si ho svým způsobem oblíbil a rozhodně jsem mu nepřál nějaký tuctový konec, aby zemřel rukou otravné Demi Moore (ne že by hrála špatně, ale její postava a hlavně mimodějové tahanice mě vůbec nebavily). Pohled na život pana Brookse je vynikající sondou do života rozdvojeného člověka a i díky podání Williama Hurta v roli alter ega získává postava pana Brookse další body. Když nad tak přemýšlím, je možná dobře, že se ve filmu nedozvíme, proč je Mr. Brooks tím, čím je (i když si určitě k tomu jde představit nějaký prequel), postavě to přidává na záhadnosti. A co konec filmu? Ten to často v žánrových snímcích sráží, ale tady to naopak staví ještě o kousek výš a přidává navíc výrazný psychologický motiv, co se týče Brooksovy dcery. Zapomeňte na klišé, tohle je trochu jinde. Sakra silné 4 hvězdy, o páté popřemýšlím. ()

TomikZlesa

Pokud bych měl srovnávat s Dextrem, tak jeho druhé já (v seriálu otec) a jejich dialogy nejsou ani z drobku tak skvělé jako v seriálu, na druhou stranu je tu mnohem líp ukázána ta chut a uspokojení ze zabití. Film jako takový je průměrná detektivka s pár naprosto debilníma okamžikama aaaaale např. přestřelka v domě a únos dodávkou sou skvělý. Konec, no možná měl zůstat tak jak se zprvu zdálo, přeci jen by byl úchylnější..... ()

C0r0ner

Někde kolem půlky mi ten scenáristický spletenec vůbec nedával smysl a upřímně jsem si myslel, že to celé půjde do prdele, ale nakonec to mělo logiku a vlastně to vůbec nebylo špatné. Demi Moore v úloze detektiva a Kevin Costner jako psychicky nemocný vrah se mi navíc líbili, takže spokojenost. 80% ()

Wormboy

Inspiracia genialnym Dexterom je zrejma, avsak nevadilo mi to. Costner je na moje prekvapenie absolutne skvely, pribeh je zaujimavy a hoci castokrat nuti vypnut, resp. zmiernit myslienkove pochody, nenudi a za cele dve hodiny prijemne zabava. Rezia nie je nijak invenca, ale to mi az tak nevadilo. Najvacsie vycitky mam voci Demi Moore, ktora mi tu vobec nesedela, no nic to. Mr. Brooks je prijemnym a hrejivym filmom s tou pravou rodinnou atmosferou :)3,5/5* ()

Flynn

Tenhle filmeček mě docela zaujal a i přesto, že už jsem s Costnerem neviděl dlouho žádný extra film tak tenhle za něho považuju. Jen ten konec zdá se mi poněkud zvláštní. ()

Dannysek4U

Tak vysoky hodnoceni davam predevsim kvuli neotrelosti napadu, vazne se mi moc libil, a to hlavne v rovine psychologickyho rozboru. Stejne tak ale je nutny jednim dechem dodat, te tenhle film ma i spoustu much. Dlouho jsem se nemohl vyrovnat s Costnerem, na zacatku mi prisel prilis herecky plochej a hlavne v obou tvarich prilis stejnej, a Mooreovou jsem se nevyporadal vubec. A stejne tak je pravda, ze tu chybi stava, nejaky vetsi ozvlastneni, resp. dej jako takovej je trochu o nicem. Zato Hurt, to je basen. Tezko o tom mluvit, ted par minut po dokoukani, jeste si to necham uzrat v hlave. ()

Pajky3

Hodnocení tady mam dlouho, a komentář přidávám až po druhé projekci. Sice natočeno později, ale já to prvně viděl dřív než Dextera, takže mi to přišlo rozhodně originální. Kosťa po dlouhej době natočil něco, co stojí za to. A výborně mu sekunduje, možná ho i převyšuje, William Hurt (klidné a chladné alterego, které má vše promyšlené). Demi Moore mi tam spíš překážela, linie s ní mi přišla zbytečná. V tomhle filmu jsem poprvý viděl D. Panabaker (později příjemná tvář z hororů). Atmosféra filmu je solidní, i přesto, že začátek je trošku zmatenej. Rozhodně to však stojí za podívání. ()

PROCESOR

Kdo nemá své druhé JÁ, tak je divnej..A nemusí to být hned psychopat a vrahounek, stačí, že nahlodává racionálno... Manažer-muž roku, má zvláštní koníček... Celkem drsný mi přišlo, že geny dělají svou práci dobře a dcera se potatila.... ()

Juto

Je to kuriózna zmes citlivého, ironického pohľadu a inteligentného, ​​vysokého konceptu a nízkej psychológie. Napriek týmto protirečeniam alebo možno práve kvôli nim to funguje. Je to napínavý a pútavý thriller. 7/10 ()

emo

Celkom slušný thriller so skvelým Kevinom Costnerom, štandardne vynikajúcim Williamom Hurtom a krásne starnúcou Demi Moore v hlavných úlohách. Nebyť rutinérsky prízemnej réžie neskúseného Evansa sa mohlo jednať o skutočnú filmovú lahôdku. Takto je to však len ďalší skvelo obsadený thriller, ktorý môže upútať divákovu pozornosť maximálne v televíznom programe... ()

O´Hara

Jeden z nejlepších krimi-thrillerů, co jsem za poslední dobu viděl. Kevin Costner byl úplně úžasný, tak jako vždy. Sice je to za poslední dobu jeden z málo filmů s ním, ale stál za to... ()

c.tucker

Tajový pěkný rodiný filmeček, Costner slušný táta od rodiny, jeho dcera hodná vysokoškolačka. No prostě lahoda, akorát Hurt kazí tuto rodinou idilku tím, že láká své druhé já do nějakých nejapných žertů. No a Demi Moore, co o ni říct? Bohatá policajtka, nic jiného nelze dodat. ()

BoXBe

Nepřesvědčivé. Unáhlené ve vytváření závěrů. Nelogičnost postav. Iritující vnitřní hlas. Hodně trapný výkon Demi Moorové. A v podstatě celé o ničem... ()

dr.fish

Záchranou tohoto filmu je, že se nebere vážně a je jakousi poloparodií. Costnerův schizofrenní parťák William Hurt je zábavnou figurkou a odlehčuje jinak thrillerové téma až do komediální roviny.To mě na tom filmu bavilo nejvíc, jak si ti dva to hraní užívají. Demi Moore by potřebovala víc takhle dobrých rolí, zasloužila by si je. Nakonec tedy ne velké nervy, ale výborná zábava na trochu krvavé téma. Velmi příjemné, v klidu a pohodě. 80% ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)