Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

Ponocnej

Western akorat na to si ho pustit kdyz ma clovek naladu na tento zanr, jinak malo strelby a jedna devka kolem ktere se to tak nejak toci :-) ()

Mangus

Zozačiatku slušný rozjazd, neskôr útlm a pár dobrých prestreliek. Ozaj tomu niečo chýbalo a ku koncu som sa už trocha nudil, ale vyslovene zlé to nebolo. Ed Harris a Viggo Mortensen sú sympatická dvojka, ktorá drží celý film nad vodou, Jeremy Irons ako ,,záporák´´, neviem, nejak mi bol stále sympatický a Renée Zellweger..., jaj, veď ona je škaredáá :-D. Nechápem jej výber do tohto filmu. Viac by mi tam sedelá nejaká krásna neznáma herečka, kvôli ktorej má cenu pustiť zločinca a odpustiť jej aj neustále podrazy. Prestrelky, aj keď ich veľa nebolo boli slušne zrežírované, hudba vytvárala slušnú atmosféru a Viggo bol fakt skvelý. Takže 6/10. ()

LionelHuts

Bostonský filmový festival měl v roce 2008 asi prachmizernou úroveň (viz awards na imdb). Na IMDB má mimochodem tenhle nepodarek nepochopitelných téměř 7 z 10. Za mne 30% ()

tahir

Dokonala prasnica! Ta je tak odporna na kazdom zabere a tvari sa tak debilne, ze mam chut na nu spachat atentat. Neuveritelne, priblbla, to tam radsej mohli dat Pamelu Anderson. ()

jakes

Brilantne natoceny oldschool western, tak, ako to mam rad. Harris si strihol vysnenu rolu, Mortensen valcuje tak ako vzdy. A vsetci, co dali pod 2 nech si vyseru oko a kukaju prijebanu superstar alebo nieco na podobnej kvalitativnej urovni, Ed to naozaj netocil pre pubertakov, chcel len vzdat hold milovnikom zanru - co sa mu na 100% podarilo. Davam 4 brokovnice z 5 :) ()

Svadbos

Značne jednoduchý príbeh (podľa románu Roberta B. Parkera) potrebuje strašne veľa času na rozbeh. Harris a Mortensen tvoria výborný pár a ich priateľstvo je najzaujímavejším aspektom tohto filmu. Harris je aj spolautorom scenára a v záverečných titulkoch spieva westernovú pieseň, ktorej je spoluautorom. Jeho otec Bob hrá vo filme sudcu. ()

krijka

Klasický western, jako z padesátých let, kde nechybí nic, co dělá western westernem-přátelství, padouch, osudová žena, mihnou se indiáni, padoušští pistolníci i zbabělá městská rada. Prostě klasika, natočená klasickým způsobem. Dílko obsahuje i moderněji pojaté prvky, tak třeba hlavní ženská postava je obyčejná rajda, hlavní hrdina je sám tak trochu násilnický bastard, spravedlnost není tak úplně slepá a indiáni nejsou jen padouši bez tváře. V tomto ohledu není moc co hanět, ale ani není moc co chválit. Herecké obsazení je bez debaty hvězdné. Asi největší herecký prostor dostal Viggo Mortensen a poradil se svým věrným druhem dobře, i když to hlavní, co si na jeho postavě zapamatujete, je famózní knír a bradka. Ed Harris je uvěřitelně drsný, ale jeho přerodu v zamilovaného chlapa nevěřím, asi i proto že absolutně nechápu, čím by ho ta ženská mohla tak fascinovat. Reneé Zellweger je asi nejslabší postavou příběhu. Když vystoupí z vlaku a podivně se ksichtí, nevypadá jako femme fatale, ale spíš jako Mickey Mouse a nemůžu se zbavit dojmu, že se mě celý film snaží přesvědčit, že nemá oči. Asi nejlepší je postava Jeremy Ironse. Jeho padoušský dobytkář je správně slizký, není to jen vrahoun, ale hlavně v sobě má úlisnost politika, jímž byl a zůstal. Škoda, že nedostal větší prostor a také jeho konec by měl být trošku rozmáchlejší. Zasloužil by si to. ()

Agnostik

Nebylo to vůbec špatný,jak se tady v některých komentářích praví :-) Pravda poněkud komornější western,ale žádná velká nuda se nekonala.Herecké výkony,byli naprosto v pohodě a děj se taky dobře sledoval.Dávám 70% tedy 4*! :-) ()

Nathaniel8

Bohužel Renée Zellweger opravdu nefunguje... Možná pokud by byl western zaměřen pouze na souboj Harris vs. Jeremy Irons tak ano, ale toto byla taková nepovedená romantika z divokého západu. A podle mého osobního názoru měl Viggo zůstat jako Aragorn a raději nic dalšího netočit, protože tady jeho postava je naprosto šílená. ()

DrifterSoul

Pro mne druhý/třetí nejlepší realistický western všech dob po "Once Upon a Time in the West" a případně "High Noon". Co dodat ? Krajina, hudba,vynikající Viggo Mortensen a především inteligentní psychologická zápletka. ()

surprise

Tak nějak k tomu nemám co říct, všechno bylo jak má být, jen to nenadchlo. Jakoby to herci jen hráli a neprožívali. Jako by to všechno bylo jen jako...a to nechcete. ()

doginko

čakal som dosť,dostal som málo...na to aké som mal očakávania dosť predap...celkovo dobre pozeraťeľné ale po chvílke omrzí.A R.Zellweger bola nechutná...fuj horšiu herečku ani vybrať nemohli? ()

omega_SK

Keby bola tá možnosť tak dám 3 a pol hviezdičky. Tri už by bolo málo. Westernov som zhliadol kopec a toto by som za prepadák neoznačil. Je to proste lepšie ako šedý priemer. Kľudne sa na to časom pozriem zas. Na také pecky žánru ako Vtedy na západe, Sedem statočných, Pre hrsť dolárov .....atď to nemá ale zas to nieje ani gebuzina čo šla ako seriál kedysi na STV1. To som si ani názov nezapamätal. Len viem že to tam vkuse dávali a mňa šlo rozdrapiť keď som videl čo i len minútu. Ed Harris sa mal dať dokopy s Clint-om Eastwood-om a to by potom už bola riadna pecka. Ale žiaľ Eastwood-kúzla tu niet, takže podľa mňa mierny nadpriemer žánru ()

masasour

Ve filmu mi hlavně chyběly přestřelky. Některé se tu sice našly, ale bylo jich málo a netrvaly dlouho. Příběh je nezajímavý a chvílemi nudil. A film nakonec zachraňuje jen herecké obsazení. Ed Harris je opravdu dobrý herec, ale do režírování se neměl raději pouštět. Jako kovbojka appaloosa neopstál. V některých chvílích byly opravdu stupidní dialogy. Druhá polovina se jen veze a už nemá co nabídnout. Je to film na jedno shlédnutí. Průměr 55%. ()

mirekdr

Western, ve kterém se víc mluví, než střílí, což samo o sobě ještě nemusí být na škodu, zvlášť když se alespoň zpočátku daří navodit správnou atmosféru. Zejména díky charizmatickým postavám hlavních hrdinů. S příchodem Renée Zellweger se však pracně vybudovaná atmosféra hroutí jako domeček z karet a některé scény vyznívají přinejmenším komicky. Ed Harris měl přenechat scénář a režii někomu povolanějšímu a zůstat jen u hraní, to mu jde rozhodně líp. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty