Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

___Tuco

První dojem - ach jo, zase jsem nalít slabosti pro western, lákavému obalu a zvučným hereckým jménům, nuda. Film jsem po zvážení dokoukal a nakonec se mi celkem líbil. Takový civilně pojatý a více ze života (tj méně přestřelek a mrtvých). Ani zápornáci ani kladasové nejsou nijak extra vyhraněněné, šikovné a zábavné postavy...místo čištění zbraně pozorují dění na návsi a všimnou si i nového plemene dobytka :))...opravdový! divoký západ! ()

bocy

Priemerný western, v ktorom hrajú iba starí chlapi a jedna veľmi škaredá žena. Najlepšia na celom filme bola asi až záverečná pieseň. :-) ()

Honzyg

Jedinečná atmosféra, dobře zvládnuté hlavní postavy, ale jako by scénáři něco chybělo. Myslím, že z toho mohl být poměrně výjimečný snímek, ale jako by Ed Harris tu ambici neměl. ()

pan Spock

Já mám westerny docela rád. A ani tenhle není vůbec špatný. Hlavní hrdinové i záporák jsou obsazeny výbornými herci, kteří si své role myslím docela užili. Děj je také docela zajímavý. Připomíná spíš detektivku, ale to vůbec nevadí. Největší slabinou Appaloosy je ovšem obsazení Renée Zellweger. Ta se celý film culí jak měsíček na hnoji. A při docela velkému prostoru co dostala to působí dost rušivě. Její postava měla být obsazena vhodněji (co třeba Cate Blanchett nebo Michelle Pfeiffer), tak by sme jí její vypočítavost alespoň věřily. Dost to shazuje šerifa Colea, ze kterého se stává po několika dnech co jí pozná totální podpantofláč. Nebýt toho, bylo by moje hodnocení určitě lepší. ()

billcarson

Jedním slovem nuda, vím že Zellweger není žádná extra herečka, ale tady byla přímo otřesná. Harris to nezvládnul režisérsky, o to víc to mrzí při tak skvělém obsazení. ()

pelegryna

V této době s těmito herci točit western byla dost odvaha a dopadlo to nekýčovitě a Viggo jen umocnil zážitek. Skvělý počin ()

plsek45

Perfetně obsazené , dobrý námět ale špatně zrealizované ... Má to být western ale střílí se tam snad jen třikrát . Celý film je zbytečně zdlouhavý protože to co se film snaží říct by se dalo zkrátit na třicet minut. Jestli to takhle bude s westernem pokračovat tak už brzy bude po nich. ()

JerryPilsen

Vše postaveno na hercích.Děj pomalý,ale nenudí.Postupně se vystřídají všechny témata žánru,kterému chtěl Harris vzdát hold. ()

Ghedina

To,že jsem se vydržel koukat až do konce,mělo pouhopouhé dva důvody.Jednak se mi dobře koukalo na to,jak Mortensen pořád nosí tu sakra dlouhou pušku a druhak byly scény s Ironsem,protože jsem tak nějak tušil,že to s ním špatně skončí a že se tedy ke konci filmu bude v záběrech objevovat častěji.Jinak si myslím,že jsem už dlouho neviděl takhle nudný film.Koukat se skoro dvě hodiny na děj,kde si nudné hlášky podávají ruku s utahaným a zbytečně dlouhým dějem a který opravdu "monstrózně vygraduje",byl zbytečně promrdaný čas. ()

Manarit

Film má reálnou atmosféru a budí dojem, že takto to skutečně vypadalo. Hlavní dvojice mi přišla skvělá, působila přesně tak, jak měla. Nejsou zde velkolepé přestřelky, kdy jeden superpistolník prorazí nezraněn armádu indiánů a vidí až za roh, což je také dobrá změna. Jenže jakmile se na scéně objevila hlavní ženská postava v podání Renée, atmosféra byla pryč. Nepříjemná a otravná v každé situaci, jenže charakter byl napsaný jako femme fatale, před kterou jde každý do kolen. Velmi těžce uvěřitelný charakter. Bohužel právě ten byl jedním z hybatelů děje, což považuji za velké mínus. FIlm, který mi přišel dobrý, ale určitě ne tak, abych ho někomu doporučila nebo se znovu dívala. ()

gustaw

Celej film jsem trpěl tím že René byla taková Kurva a furt jsem si musel říkat že bych jí odpravil bejt EDEM! Vigo byl strašně sympatickej :-) ()

A_Shearer

Harris si udělal film a taky ho zabil. Herecké kombo, silný potenciál zvláště realistického pohledu na zoufalý život žen či banalitu přestřelek, ale páně Harrisovo ego z toho trčí jako sláma z bot. Takže tu máme šedesátiletýho dědka, co si hraje jak malý kluk na drsňáka a hlavního hřebce. Navíc si to režíruje a přestože to neni vysloveně špatný, chybí tomu šmrnc. Přitom ten potenciál byl mnohem vyšší. Takhle to zůstalo někde na půl cesty mezi klukovskou pohádkou a realismem. Škoda. ()

KalimeroI

Ede, Ede, Ede.....proč? Nápad skvělý, obsazení perfektní, příběh jak na talíři....a ty to takhle zvoráš. Kdo Ti proboha nakukal, že umět hrát znamená i umět režírovat? Střih na znak Renaulta, kamera divná ale hlavně storyline - přeskoky, nevyřešené věci (Indiáni, zranění při přestřelce), nesoulad kam se podíváš. Strašlivá škoda, strašlivá, protože herci odvedli svůj standard, Viggo možná ještě něco navíc, naopak někteří bardi, např. Lance zůstal příšerně nevyužitý. Jeremy - jako vždy, kromě Die Hard zatím zkurvil všechna díla, kam ho kdo obsadil. Hudba - je tady někdo, kdo si ji zapamatoval? Já tedy ne. A závěr, pointa, zastřelení padoucha? I osmdesátiletej chlap v LDN má delší sex, než za jakou dobu se s tím vypořádali. Plytce, nevěrohodně, bez emocí (což je jinde skvělé, ale tady si to o to říkalo) a když zazněla slova o odjezdu do zapadajícího slunce, přál jsem si, abych to zkouknul v letadle, tam mají pytlíky. Přitom stačilo tak málo, ponechat všechno kromě rejži - dělat to Clint Eastwood, je zlatá soška z přelomu února zajištěna, minimálně ve dvou kategoriích. PS: leckdo tady používá slovo "komorní". Bože...tenhle scénář si říkal o vše možné, jen ne o komornost. Hodnotím za dvě, přidal bych i bod za Vigga, ale .... ne to nejde. Sorry - kdyby byly půlbody, proč ne, za dobrou výpravu (za dvacet US mega slušné kulisy a kostýmy) - jenže já nejsem charita, víme? :) ()

JohnnyCinema

Za mě jeden z nejpodařenějších novodobých westernů. Nechybějí drsňáčtí ochránci zákona, špinaví padouši ani trocha toho vtipu. Dokonale propracované kostýmy, kulisy a vůbec celá atmosféra. Správně dávkované napětí a reálné přestřelky. Nemám nic, co bych tomuto westewrnu vytknul. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty