Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

ti88na

Prečo si každý dobrý herec myslí, že bude aj dobrý režisér a Ed Harris dokonca aj scenárista. Appaloosa je ten najnudnejší western aký som videla, bolo dosť ubíjajúce pozrieť ho dokonca. Nezáživný dej, rozvláčny scenár, nesympatické postavy na čele s Renée Zellveger. Ale všetci hrali akoby nasilu. Film patrí nekompromisne do prachu zabudnutia. ()

Ripley

Ed Harris si splnil sen a natočil si western s výborným obsazením.Těšil jsem se.Bohužel jde o dílo průměrné až podprůměrné.Scénář je jedno velké a nudné klišé,nic nového,nic zapamatováníhodného,hrozné dialogy,rutinní režie a ještě mnohem více negativ v tomto nemastném neslaném filmu.Ed by měl zůstat u hraní a nepouštět se do režie filmu který nezvládá. ()

Hanys_

Líbilo. Jakože dost. Fainový oldschoolový western, rozhodně ne nejak předvídatelný. Stylový závěr a hlavně fakt parádní Viggo Mortensen. ()

Ještěřák

Chtěl jsem v létě mermomocí vsadit jednu svou kouli s tím, že "v Appaloose cejtím jasnej hit", ale dobře, že nedržím slovo jako pistolníci z divokýho západu - objektivně vzato bych o ni pravděpodobně přišel. I tak jsem překvapivě spíše spokojen, věrohodný a poutavý příběh sice v APPALOOSA určitě chybí (proč jsem jen sakra doufal v něco více), ale to ostatní - kamera, herci, westernový smell - je na místě. I Renée Zellweger mi přišla v pořádku, pakliže bylo jejím úkolem zahrát vyjukanou pitomočkou couru, o kterou bych já osobně neopřel ani kolo, kdyby už tenkrát nějaké měli. A Jeremy Irons je po čertech solidní záporák. Lepší 3* s tím, že Sergio Leone se v hrobě vysloveně obracet nebude, avšak kozáčka si samou radosti též nezatančí. ()

The_Second

Snad nikdy se mi nestalo, že by mi v nějakém filmu tak strašně vadil představil některé role, jako Renné Zellweger v Appaloose. Tu herečku nemam rád, ale tady byla opravdu strašná. Bez ní by to byl 5* film. ()

peetriss

Papírově kvalitní herecké obsazení ve velmi rozpačitém westernu bez života a bez diváckého náboje, s příběhem, se zápletkou, která nedokázala zaujmout. Příliš nepomáhá výrazná hlavní ženská postava, protože její přestavitelka Renée Zellweger se zde potkala s jedním ze svých nejhorších výkonů. Dvě hodiny prázdna, které mi nic nedaly. ()

prezdivaka

Je to po dlouhé době dobře napsaný scénář k westernu. Tento téměř výhradně americký žánr většinou podlehne patosu, kýči a braku v různě míchaných poměrech. Dva výjimeční muži se postaví na obranu zákona. Jedním je Vigo Mortensen a druhý je Ed Harris. Ano ten Ed Harris, který je vždy tak skvělý ve vedlejších rolích. Tak přesvědčivý a přesto přes čtyři nominace (pro mě z nepochopitelných důvodů) neoceněný Oscarem. Pamatujete si ho jako šéfa pozemského řízení provozu Apolla 13 nebo jako blahosklonně arogantního režiséra Truman show. Ti dva se spolu už sešli ve filmu Davida Cronnenberga "Dějiny násilí." Oba byli skvělí stejně jako v tomto westernu, jen pár let a vrásek přibylo. Byl jsem velmi překvapený, když jsem na konci viděl titulky: režie Ed Harris. Vůbec jsem netušil, že podobně jako mnozí dobří herci se i on chopil režie. Už první pokus Pollock byl úspěšný a vynesl mu oscarovou nominaci. ()

fastum

Solidní, syrově natočená pocta žánru, která se vůbec nemusí stydět za méně akce než se očekávalo a naopak se může chlubit zajímavým příběhem a charizmatem hlavních postav. Bohužel to stačí "jen" na tři hvězdy. ()

Jayem

Prehliadka dôchodcov zo zbraňami. Pozreť sa to da ale neni to nič extra. Slaby dej a otrasna Viggova briadka. ()

ElizabethB

Ak nie ste milovnikom westernov, ale zboznujete Renee Zellweger ako ja… nerobte si velke iluzie. Jej rola totiz nijako neovplyvni fakt, ze samotny film je dost nezazivny, jej postava otravna az silly, a ani take hviezdy ako Ed Harris a Viggo Mortensen tuto snimku nedotlacia dalej, ako k priemeru. ()

sona123

Herců víc než na předávání Oscara. Možná jich bylo až příliš. Děj se vleče pomalu, až bych čekala nějakou fintu, ale ono nic. V poslední třetině jsem usnula a nechala si to dovyprávět a myslím, že jsem udělala dobře! ()

Mikino00

Westernová křeč, několik westernových motivů ze slavnějších filmů násilně poskládáno do hloupého děje s trapným koncem. Postava Harrise se snaží o jakousi vtipnost, ale jen ztrapňuje sám sebe. ()

kritiklon

Dobrý scénář, přestřelky, podmanivá hudba a charismatický záporák co je hodně vidět a slyšet....to jsou pro mě základní stavební kameny u tohoto žánru. Bohužel možná až na tu hudbu ve vyjímečných případech, se zde nic podobného nekoná. Banditi jsou posraní pokaždý když Harris udělá bububu a pořádnou přestřelku aby člověk pohledal...snad jen Viggo je pro mě v rámci možností pozitivní, tomu ta role šla aspoň věřit oproti Harrisovi kterej tu působí jak zkrachovalej rádoby drsňák...slabé 2,5* a 56% jsou daleko lepší žánrovky.... ()

masiko

Očekával jsem standart - dobrého Harrise, dobrého Mortensena, otřesnou Zellweger a výborného Ironse. Standart jsem v podstatě dostal - dvojka Harris s Mortensenem je příjemná a jejich tlachání mi vůbec nevadilo, Zellweger je skutečně odporná, akorát ten Irons mohl dostat trochu více prostoru, ale i takhle bylo příjemné ho sledovat. Jediné, co mě zklamalo, byl odfláknutý konec, ale vem to čert, nebylo to tak špatný. 5/10 ()

Pavelos

Hodně marný pokus o natočení westernu.. Pořád samé nudné dialogy, u kterých jsem pomalu a jistě usínal a akce nikde nic.. Vrchol tomu nasadila role Renée, no to byl ale humus. Hnusná, blbá a ještě ke všemu dávačka každému kdo šel zrovna okolo.. Nechápu co na ní ty dva viděli.. V Appaloose asi byla hodně velká nouze o ženy, takže se bralo co zrovna přišlo pod ruku:-) S takovým obsazením, natočit takovou nudu, to snad není možné:-( ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty