Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

Želik

Keď som videla trailer, bola som nadšená, keď som videla film, bola som sklamaná. Ani Mortensen, ani Zellweger, ani tá puma to nezachránili. ()

Dexter1

Dvaja drsní pištolníci putujúci od mesta k mestu, kde sa nechajú najímať ako šerifovia, sa zastavili v mestečku Appaloosa. Týchto dvoch si zahrali Harris a Mortensen, ktorí ťahajú tento film. Klasický rodokapsový western, kde je dobrý, zlý a žena sa odlišuje len v dialógoch ústrednej dvojice. Tie dialógy sú tak trápne a o ničom, že sa musíte na tom smiať. Tak ale na druhej strane je tam pár, ale fakt iba pár, slušných prestreliek. Len ten koniec bol taký ako keby Harris nevedel ako to ukončiť. Ale konečný verdikt je, že je to priemerný western, ktorým nič nepokazíte, keď si ho pozriete. ()

Foma

Zbytecne podceneny, Harris to totiz mysli s nadsazkou a to dela z tohouhle kousku docela povedeny a puvabny dilko. Zelleweger proste prehrava schcvalne, prehravaj skoro vsichni, ale prave s nadsazkou a pokud me Mortensen doposud moc nezaujal, tak to v tomle filmu uspesne napravil. ()

Dubro

Jeden sa nestačí diviť, čo to všetko pri tomto filme ten Ed Harris navyvádzal? Nestačila mu produkcia, musel ešte naškriabať čosi do scenára, prdieť pri tom do režisérskej stoličky a vytrepať sa pred kameru, kde ho Viggo Mortensen aj tak nakoniec prehral. Filmu by pomohlo, keby tú otrasnú a zúfalú Renée zastrelili hneď na začiatku, dialógy prepísal nejaký triezvy človek a réžiu zverili niekomu, kto aspoň raz videl 3:10 do Yuma. Pred päťdesiatimi rokmi by to bol snáď vynikajúci film, dnes je to podpriemerný nezmysel, z ktorého akurát tak bolia oči aj uši. Mňa dokonca rozboleli aj zuby. 2,9 periodických. ()

Gereth

Vcelku zajímavý western se spoustou dobrých nápadů. Bohužel celý zážítek kazí postava Renée Zellweger. Kdykoliv se objeví na plátně, můžete vzít jed na to, že vás čeká další nudná scéna. Ta ženská není ani hezká, ani vtipná, ani nijak důležitá pro děj. Je jednoduše k ničemu a celý film akorát zbytečně protahuje. Kdyby ji vyškrtli, mohl z toho vzniknout opravdu pěkný western, protože duo Harris&Mortensen a i Irons fungují výborně. 65% ()

OG_Swifty

Nová Appaloosa (nová, protože s původním westernem z roku 1966 nemá společného vůbec nic) je velmi volně inspirována Warlockem a začne poměrně dobře, ale velmi záhy se objeví paní Allie French (Zellweger) a hned sem věděl, že to bude píča. Ed Harris, na nějž diváka film láká především, se stane doslova ze dne na den apatickou sračkou a celý film tak zachraňuje jen Viggo Mortensen v roli Everetta Hitche - zástupce šerifa, a stane se tak po právu jednookým králem mezi slepými. Všeobecně ale byla docela zábava sledovat diametrální rozdíly ve stejném prostředí filmu Warlock (šerif v originálu borec, tady sračka.. zástupce v originálu hajzl, tady borec.. v originálu legální šerif, tady zlý boháč atd.). ()

maverick10

Co je smutnejsiho nez kdyz nekdo natoci western, ktery nema vubec westernovou atmosferu, nema dej a chytrejsi dialogy jsem cetl na stene kabinky na zachode. Ed a Viggo jsou obstojni, Renee je do poctu a proc se k certu musi porad sklebit, jako by ji svitilo slunicko do ksichtu? Jeremy tu pusobi jako figurina zapornaka za vylohou (lepsi zaporak by byl rozhodne Lance Henriksen) Bohuzel v tomhle snimku Harris zklamal na cele čárce. ()

SonG

Oddychový western, ve kterém prostě září dvojice Mortersen a Harris..Jeremy Irons podává průměrný výkon, který je velice snadno zapomenutelný....Pořád mi ovšem nejde do hlavy, proč do toho Harris, kterého jinak obdivuji, montoval ženskou....Western a ženská, to nejde dohromady...Navíc Zellwegerová byla naprosto příšerná, a to jak po fyzické stránce(vypadá,jako by ji v ksichtu popíchaly včely), tak po stránce herecké....Příběh lehce čitelný, dialogy sem tam nudné...Vesměs to byla ale příjemná hodinka a tričtvrtě....Celý film drží nad vodou ustřední dvojice a díry do lodi jim dělá Zellwegerová.... ()

M.i.k.e

upřímně by mě zajímalo,kam se podělo to avizované nervydrásající napětí a bouřlivá akce...ne,že by se jednalo o vyložený propadák,ale s tím co je avizováno na obalu dvd se film nestotožňuje ani na minutu...nejsem fanoušek westernů a ani po shlédnutí Appaloosy se to nezmění.V tomto ohledu se mí mnohem víc líbil jak Vlak do Yumy,tak Zabití Jesseho Jamese...slabší 3... ()

HappySmile

V hlavních rolích samá známá jména, ale ani to není zárukou kvality, jak se znovu ukázalo. Příběh se vlekl, žádná pořádná střílečka, jak by se na western slušelo, vlastně ani žádná napínavá zápletka... a tak zpackanej konec jako tady jsem už hdoně dlouho neviděla. ()

Martin741

Teda vela komornych westernov som nevidel, a toto je jeden z nich. Viggo Mortensen /trilogia Lord of the Rings/ to ustal, akurat ten humor viac vadil nez pomahal. Rene Zellweger v roli nymfomanky dost prehravala, a mne tento typ westernov a la Costnerova Krajina Strelcu velmi nevonia. Kto to ma rad, pride si na svoje, ale samotny Aragorn /teda Mortensen pochopitelne/ mi jednak do westernu nepasuje a ma podla mna aj lepsie filmy : 56 % ()

Figu

Já bych od takovýho supr obsazení čekal malinkato všeho víc! Díky tomu, že ačkový herci jako Harris a Mortensen hrajou na půl plynu, vše upadá do průměru včetně celé té stojedenáctiminutové story... Nutno podotknout, že na režisérský (ne)kvality Edíka, to celkem ušlo a zdejší hodnocení sedí. 60% ()

shyster

Nepovedený pokus o návrat westernového žánru. Tak by se dal charakterizovat režijní počin od Eda Harrise. Důvody mohou být 2. Buď se jedná o velmi špatný scénář nebo došlo k výraznému sestříhání a v budoucnu nás čeká nějaká 3hodinová S.E. Jinak si nedokážu vysvětlit to, že se postavy často chovají nelogicky a nevidíme jejich motivaci. ()

O´Neill

Původně jsme se dodívál na zhruba půlku filmu, a pak jsem šel spát. Konečně jsem po pár týdnech našel odvahu a shlédnul to celé, a musím říct, že ačkoliv se Ed Harris snaží, není to nic extra. Jsou zde slušné momenty, ale také nudné scény. Původně jsem dál dvě hvězdičky, ale za druhou půlku filmu dávám hvězdičku navíc. ()

WoWoW

První půl hodina byla skvělá a postupně se na plátně objevila skvělá parta herců, jenže zhruba po hodině ten film přestal šlapat a začal usínat. Pořád jsem čekal nějaký boj na život a na smrt, ale až na pár vyjjímek jsem se nedočkal. No prostě western by podle mého názoru mohl být trochu drsnější a vybudovat si to správné napětí. To se Appaloose Edu Harrisovi jako producentovi, scénáristovi, režisérovi a herci v jedné osobě příliš nepovedlo. ()

Nach

Byl to jen krůček ke třem hvězdám. Appaloosa, ač má skutečně hvězdné herce, jejich postavy mi zde přišly nezajímavé. A to až na jedinou výjimku, hlavního záporáka v podání Jeremyho Ironse, který celý snímek držel ze své role nad vodou. Jinak nemám co pochvalovat. Byl to slabý průměr. Má očekávání se nenaplnila. 55% ()

MA.KI

Neheroizovaný (anti)western vztáhnutý tak trochu k dnešní době, stylizovaný zcela realisticky. ~ Ústřední herecká trojice Mortensen – Harris – Irons doplněná o ženský element v podobě Zellweger představuje pečlivě vyprofilované postavy, jejichž interakce nabízí kvalitní příběh o síle přátelství a loajálnosti, hloubce lásky i o pro žánr westernu typickém boji dobra se zlem, v němž se zákon a právo rozcházejí. ()

baaaja

Tenhle western nemůžu okomentovat nijak pozitivně, protože mi celý děj přišel dost fádní a takový "nemastný neslaný". Film má holý nepropracovaný děj, který by ale pravděpodobně kvůli slabému námětu nemohl být přepracován lépe ani sebelepším režisérem. Politovat musím také Renée, která v tomhle filmu přijala roli tak naivní a nerozhodné pipky, která mi byla vyložené nesympatická, a potřebovala by spíš proplesknout, než aby ji zabezpečoval stárnoucí rádoby-šerif, u kterého se pravděpodobně projevují počáteční syndromy Alzheimera :) ()

Wormboy

Ani vyborne obsadenie a predovsetkym opatovne skvely Viggo Mortensen nezachranuju tento western od sedivosti priemeru, kam pravom patri. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty