Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

lksvcr

Velice napínavý a zábavný western, který mne úplně pohltil už od začátku a nepustil mě, až na některé nudné chvíle, až do konce. Hudba byla taky naprosto skvělá a nejvíc se mi líbilo že ten kdo se k tomu postavil jako chlap (myslím tím závěrečnou scénu) byl můj oblíbenec, Viggo Mortensen!! ()

Shitonit

Pěkná poctivá dobře koukatelná westernově laděná .. co vlastně ? Dva borci proti tuctu špatňáků, bum bác, hup sem hup tam, kecy v kleci... je to hezký westernový .. nějak mi došli slova... Westernová píčovina, která se dá jednou přežít, pobaví a zmizí. ()

Ex_Machina

Poctivý western s pomalým tempom, zato s hviezdnym obsadením ako napr: Ed, Viggo, Jeremy, Lance a Renée. No určite by nebolo na škodu spraviť trochu väčší komparz, kvôli veľkolepejšiemu „kroviu“ a aspoň dve prestrelky navyše by filmu tiež len prospeli. ()

Suomi

Western s dobrým hereckým obsazením,ale to je asi vše co je na tom dobrý.Je to film o ničem,nudný přestřelky, nudny rozhovory, trapný záporák i hlavní hrdinové a ubohá naivní holčička,která neví koho a co chce.Na tento film je zbytečný koukat, protože neshlídnout ho vyjde nastejno, jako kouknout na něj. ()

Solverino

Velice příjemné, reálné, dobře se na to kouká.....ale.... jaksi bez šťávy mi to přišlo. Jinak kvalitní herecké výkony. Nejlepší Viggo Mortensen - řekl bych, že zraje jako víno :o) ()

nicolarsen

Pozitivum filmu je, že stál "jen" $20 milionu. Trapnej humor Eda Harrise při hledání správných výrazů. Nedotažená postava R. Zellweger. Slabej scénář. Před koncem alespoň realistická netradiční minipřestřelka 2 proti 4. 50% ()

ryb1ck4 odpad!

Ne, nedal jsem to, omlouvám se tvůrcům, ale nevydržel jsem déle jak 45min, možná druhá šance bude, možná nee... Ač mám povětšinou všechny zainteresované rád a vážím si jich, tohle se Edu Harrisovi nepovedlo. Utahané, ucourané, bez napětí a atmosféry jako celá samotná Reneé... 1/10 za kůl bradku Vigga ;) ()

Dinsberg

Ed Harris rozhodně není Sergio Leone. Až moc násilně se snaží přiblížit jeho vizuálu a pohybům kamery, ale odlehčenými momenty pak tyto prvky splachuje do pater tuctovosti. Osobně mám pocit, že ten film neměl žádný děj, jen sled životních epizod spojených několika sice napínavími, ale vizuálně nezvládnutými souboji. ()

Elegnor

Hodně sinusoidovitý, vystupňovanejch míst neni moc, hluchá místa převládají, ale minimálně postavy jsou správně westernově drsný; Harris, Mortensen i Irons tohle prostě umí.. Renée mi dost vadila, i když to taky klidně mohlo být postavou, kterou ztvárňuje.. Na druhou stranu atmosféra parádní a nečernobílost šerifa je taky žánrově dost ojedinělá :) ()

unrocker

Ed Harris si asi chtěl splnit sen o tom, že si zahraje drsného šerifa. Dokonce se posadil i do režisérského křesla, no a musím říct že na prvotinu to není špatné. Přizval k sobě docela dobré herce a snažil se. Klasický western o dobrém i a špatném hrdinovi. ()

borohub

Neříkám že by to byl špatný film, avšak nejlepší taky nebyl, bylo to zbytečně dlouhé a už v prvních minutách bylo jasné jak to dopadne. Ed Harris je u mě zapsaný jako ten "hodno-zlý" generál ze skály, tady mě ale také nezklamal. Hrál docela důvěryhodně. Suma sumárum: Myslím že jsou i daleko lepší westerny ale pokud máte tyhle žánry rádi rozhodně byste tento kousek neměli vynechat ()

Astinas

Western není zrovna můj šálek kávy, ale když jsem zjistil, že má celkem slušné herecké obsazení, řekl jsem si, že tomuhle filmu dám šanci a můžu říct, že jsem rád. Ed a Viggo si velice dobře padli do noty, obzvlášť pak Viggova postava se mi hrozně moc líbila a celkově Viggo mě potěšil. Škoda jen Jeremyho, mohl si víc zahrát na můj vkus, ale jinak jsem velice spokojen, například, když bych měl Appaloosu srovnat s Opravdovou kuráží, tak s klidnou hlavou mohu říct, že Appaloosa je na tom o dost lépe, celkově scénář se mi moc zamlouval a sem tam kvalitně řečené věty, které jsou velice trefné v dané situaci je jen taková mini třešínka. Ovšem nejvíce mě nadchly přestřelky, protože nebyly natahované, nestřílelo se po sobě ze 2 metrů a nikdo neuhýbal. Přestřelky byly opravdu rychlé, jako lusknutí prstu, doopravdy oceňuji tenhle nápad. ()

smatana.sk

Skvelý zážitok pre každého, komu sa klasické westerny zdajú príliš patetické a ustrieľané. Profesorská etuda o mužoch, ženách, šerifoch, darebákoch, politikoch a Indiánoch. Na ukážku len dve hlášky: 1. "Nikdy jsem tu právní stránku věci nebral vážně. Byl to jenom způsob, jak se s bouchačkou cítit líp." 2. - Takže když jsem s ní, má ráda mě. ... Když jsem pryč, má ráda tebe. ... A když tu nejsme, má ráda Ringa. ... Víš, že se koupe každej večer, než lehne do postele? Je mi s ní dobře. - Nic proti tomu. ()

Jehan

Tento film neměl velký úspěch, ale ty 4 hvězdy mu dám rád. Ano, je to průměrný western (a že jich bylo), ano, Renée je tam k nakopnutí (doufejme záměr), ano málo se tam střílí (což je u klasických westernů většinou pravidlem). Je to však pěkný příběh chlapského přátelství, kterých je již málo. Ed Harris si splnil sen a udělal to důstojně, s pokorou k žánru a herce vybral a vedl výtečně (teda pokud je tam Renée, chápající se každého dostupného alfa samce, opravdu k nakopnutí a není to jeho tajná láska). No a sám ty své herecké etudy, kdy se z chladnokrevného pistolníka stává rozpačitý bambula řešící své trauma agresivitou, zahrál přesvědčivě. Milé angažmá Ironse a Henriksena. Mortensen s mušketýrským knírkem a bradkou a brokovnicí ráže 8 (ach!) přímo k sežrání. ()

subic

Tady se opět potkávají Viggo Mortensen a Ed Harris, který si to i napsal a zrežíroval. Nutno říct, že i když je to z jiného soudku, není to tak chytlavé jako třeba Dějiny násilí (2005). Prostě na western tam chybí nějaká pořádná střílečka. ()

TonyStark

Ed Harris na to má prostě ksicht. Podobně jako Clint Eastwood. Ti dva by mohli celý film strávit v kadibudce nebo s trojkou na žíle pod stolem a stejně by vypadali drsně a cool.To se to pak hraje, když vám příroda při početí držela palce. Což se nedá říct o Renée Zellwegger. Všechny scény s ní bych vystříhal a nahradil nápisem "Závada není na vašem příjimači". A i tak by ten film byl koukatelnější.Musím uznat, že tohle se Harrisovi (scénář a režie panečku) fakt povedlo - role té nevěrné megery mě tak iritovala, že vlastně na 100% splnila svůj účel. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty