Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

m.a.t.o.

„Zabail si troch mojich mužov!“ – „Zabil som iba dvoch. Jedného odrovnal tuto Everett.“ Dávam síce tri hviezdičky, ale so všetkými očami privretnými. A to hlavne kvôli tomu, že zatiaľčo prvá polovica bola super, tá druhá už iba akoby „dobiehala“ zo zotrvačnosti. Ale bavila ma ústredná dvojka Harris-Mortensen i pomalá westernovná atmosféra okorenená zopár dobrými hláškami. 50 % ()

jenik71

Herecké obsazení a to, že se vůbec natočil nový western mi dávalo naději, že uvidím po delší době konečně něco kvalitnějšího z tohoto oboru. Zpočátku se mi to skutečně i líbilo, ale jako celek to vidím opět na průměr. Ne že by to byla vyloženě nuda, prostě jsem čekal lepší pokoukání. Dvojice Harris-Mortensen celkem ušla, ale u Renée Zellwegerové jsem měl pocit, že je tam spíš do počtu. Na jedno podívaní je tento film dobrý, ale bohužel dávám za tři, protože Appaloosa nepřichází s ničím novým. ()

venca163

To je dobrý, já vůbec nepoznal, že je to Viggo Mortensen :). Příběhově/atmosférou slabší, ale herecky parádní western-vztahovka. Prostě šerif s hrnkem kafe v ruce. (65%) ()

Soweek

S westernem to má společného pouze dobu, v které se to odehrává. Film se neskutečně vleče nezáživným tempem, které ale na konci zachrání posledních 20 minut, které filmu dodají potřebnou "cool šťávu", takže pokud to zezačátku přežijete, dostane se vám důstojného zážitku. ()

ZkuKol

Herecká sestava je opravdu vynikající a i Renee, kterou jinak poměrně těžko snáším, si uhraje svoje. Bohužel Harris nezopakoval Pollocka a film je příliš ukecaný a bez děje. Ty dvě přestřelky nejsou špatné, ale jinak je to takový samospád, bez emocí, důvodu či překvapení. Některé myšlenky nejsou úplně špatné, ale chybí tomu šťáva, nebo něco čím by se film dotknul diváka a vtáhl ho do sedlka (děje)... 50% ()

ArdathBay

Na western od Eda Harrise jsem se moc těšil. Spokojen však nejsem. Nevýrazný Irons a strašná Zellweger, žádná pořádná přestřelka, ani pořádné finále. Skvělý byl Viggo, obstojný Harris. A už je to zase ta stará písnička o těch uších. Škoda Appalooso... ()

DavidS.

Standartní westernová podívaná, která režijně ani scénáristicky nepřekvapí a neupoutá. Nebýt ústředního hereckého dua Harris-Mortensen hodnocení by dopadlo mnohem hůře. Více slov, prazvláštních dialogů než střelby a akce ()

rozbris

Réžie Ed Harris a hlavní role Ed Harris...Už to něco znamená, ne snad? Film se skvělým scénařem z období, kdy americkou půdu ještě brázdily kovbojové, a na zbraň jste nemuseli mít povolení + s velkými hereckými osobnostmi jako je Ed Harris, Viggo Mortensen, Renée Zellweger a Jeremy Irons, ale to nestačí mít film postaven jen na skvělém hereckém obsazení, chybí tomu trošku ten filmový um co režisérovi chybí....ale určitě se nudit nebudete a něco si odnesete. ()

Seti

Pánové, westerny mám hodně rád, ale tohle byla nuuudaaa! Po pomalém a rozvleklém začátku jsem čekal, až film nabere konečně nějaké obrátky, ale to se bohužel nestalo. Moje očekávání se tedy upnula k nějakému střeleckému infernu v závěru, jenže...ano správně, to také nepřišlo (naopak vyvrcholení bylo úplně stejné jako ten kýbl nudy před tím). Hlavní hrdinové byli nezajímaví (trochu to zachraňoval Viggo Mortensen) a záporáci byli nevýrazní (tak TRESTUHODNĚ nevyužitého Jeremy Ironse jsem dlouho neviděl). Appaloosa se prostě vleče dvě hodiny stále stejným tempem bez jakéhokoliv zvratu, napětí nebo atmosféry. Pokud se Ed Harris snažil o klasický western, tak jich viděl asi zoufale málo a pokud to měl být pokus o antiwestern, tak ten se těžce nepovedl. ()

iXtr3m3

Síce sterilné ale pritom stále dobre spracované filmárske dielo, ktoré od vôd úplného zašlého priemeru oddeľuje už len hviezdne obsadenie. Ed Harris a Viggo Mortensen sú moji obľúbení herci, takže stačilo ich vidieť v ďalšom snímku a o dobrú náladu som mal postarané. Na takú stopáž však film obsahuje len veľmi málo akcie a napätia, takže kto nemá dlhé rozhovory, tak len dobová atmosféra film nezachráni... ()

pijavica

2,5/10 Na westerny mám trochu slabosť, tak budem zhovievavý. Appaloosa je poriadny krok vedľa a rovno do .....stratena. Prvky, ktoré v iných westernoch perfektne fungovali, sú tu pozliepané bez akejkoľvek umeleckej vízie. Nemá to štýl, spád, atmosféru alebo snahu odlíšiť sa od ostatných žánrových konkurentov (úmyselne nehovorím o tom, že Appaloosa neprináša nič inovatívne do žánru, lebo práve o to tu vôbec nešlo). Ani mierne podrývanie "chlapskosti" a rozdelenia rôl medzi dvoma hlavnými postavami nenamúti veľa vody, pretože sú zabité zbytočnou doslovnosťou (tú si režisér nedokázal odpustiť ani pri záverečných titulkoch). Ďalej, herci vo vedľajších úlohách mali hodne nevďačne napísané charaktery (najhoršie dopadla Renée Zellweger, ktorej femme fatale pripomína viac "nánu" - hoci, možnože je to (spolu s vyššie spomenutými výčitkami) prejav podivnej a nevydarenej snahy o poľudštenie či demýtizáciu Divokého západu alebo westernu, ťažko povedať). Ed Harris si evidentne plnil nejaké tajné sny, ale (medzi nami) do distribúcie svoj výtvor veru púšťať nemusel. PS: Áno, bol som zhovievavý, po celý čas. ()

Tjaden

Je to těžké rozhodování, ale nakonec hodnotím pouze za 2*. S dvojicí Harris/Mortensen jsem byl spokojený, hlavně jejich dialogy byly docela vtipné. Stejně jako mnoha dalším mi požitek kazila Zellweger. Její postava se mi protivia jak vzhledově, tak charakterově. U téhle herečky navíc potřebuju dabing, protože vydržet poslouchat její skutečný hlas je nadlidský výkon. První polovina mi přišla vcelku stylová, bohužel pak film ztrácí tempo a připravil mi nejednu nudnou chvíli. Slušela by se stopáž max. 95 minut. Na western mi navíc chybí nějaká větší akce. ()

Finskej

Tak tenhle film je přímo modelovou ukázkou toho, čemu se říká "rozporuplný": na jednu stranu báječná dvojice tvrďáků zákona Harris - Mortensen a celkem šarmantní lump Irons, na druhou stranu Renée Zellweger, která vypadá tak anti-přitažlivě, že se to málokdy vidí... Pravděpodobně měla ztvárnit bystrou, šarmantní a přitažlivou lehce nepočestnou-počestnou ženu lišačku darebačku - výsledkem je však něco jako průjmem trpící koza s křečovitým výrazem na tváři (jako by si z nějakého záhadného důvodu odmítala přiznat, že má být na toaletě, a ne na scéně)... ve světle toho samozřejmě divák nechápe, jak by se, eventuálně, měla stát "ohniskem napětí" (jakože nestala, to ani nešlo), a dokonce, abychom šli ještě dál, proč ji hlavní hrdinové v jedné scéně už konečně nenechají odstřelit a nevěnují se svému hlavnímu problému jménem "padouch" (bez toho, aby jim průjem-face dál komplikovala život). Nad touto záhadou jsem přemýšlel tak usilovně, že mi prakticky nezbyly buňky na vnímání zbytku, což ale ke konci tolik nevadí. Protože, abychom v upřímnosti pokračovali, konec ten film má takový... nijaký. Velká škoda nevyužitého potenciálu, který postava R. Z. dorazila naprosto dokonale, a záhadu, zda perfektně zahrála blbý scénář a perfektně u toho vypadala hrozně blbě (jak dle toho scénáře měla) anebo zda dorazila blbý scénář příšerným výkonem, ponechám na generacích příštích. ()

Han22

Zatímco v 90. letech western zažíval díky geniálnu Tanci s vlky a pár dalším skvělým filmům zlaté roky, v 21. století se po něm slehla země. No tenhle film ho vzkřísit určitě nedokáže, je to totiž neskutečně brutální nuda. Přesně dvě hodiny nudy, kde jsou dvě zhruba dvacetisekundové přestřelky, jeden krátký výlet do divočiny a zbytek filmu se sedí a plká. A ty kecy (dialogy se tomu říkat fakt nedá) jsou uspávací, debilní a opět nudné... nepochopím herce jako Harris, Mortensen, Irons že můžou hrát tak zoufale, jako by na půl plynu. No a jako bonus moje "oblíbenkyně" Zellwegerová, jako vždy příšerná. Harris by se měl držet hraní a na režirování se vysrat. ()

Wally

Od hereckého ansámblu Harris, Mortensen, Zellweger a Irons jsem čekal rozhodně víc než tuhle nudnou polízanici. Film postrádá 'filmové charisma'. Možná ještě prvních dvacet minut vypadá nadějně, ale pak dorazí Renée a všechno kvalitní jde do kopru... Docela zklamání... ()

bruceman7

Kvalitní herecké obsazení a příjemně realistické ztvárnění. Na druhou stranu je to docela jednoduchý příběh, moc se tam neděje. Ale proč ne, mně se ten western líbil. 6,5/10 ()

The_Second

Snad nikdy se mi nestalo, že by mi v nějakém filmu tak strašně vadil představil některé role, jako Renné Zellweger v Appaloose. Tu herečku nemam rád, ale tady byla opravdu strašná. Bez ní by to byl 5* film. ()

1860

Do teď to pro mě byla pouze jedna karta ze známé hry Bang! Od teď to je i jeden nepovedený western.. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty