Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

Joey(1) odpad!

Film, konstruovaný tak, aby se divák cítil blbě, že se na to vlastně dívá... To si radši mohl režisér ušetřit práci. ()

domirovec

Funny Games USA je remake původní totální psycho záležitosti z roku 1997, který do podrobna a do detailu znovu vyzobrazuje celý ten šílený, zvrhlý a brutální teror, ovšem brutálně a psychologicky dobrý teror. Film však stejně jako originál nedoporučuji mladšímu publiku, ale to je už docela samozřejmost.. Hlavní postavy jsou znovu mučeny dvěma slizouny, kteří už od prvního pohledu nevypadají přívětivě a do domu bych je já osobně NIKDY V ŽIVOTĚ nepustil.. 5/5 ()

Shona

Parádní trailer mě navnadil a samotný film mile překvapil. Thriller u něhož člověk neví jestli se má bát, smát a už vůbec neví co má čekat. Herecky září především Michael Pitt spolu s krásnou Naomi Watts. Stejně jako si dvojice psychopatů pohrává s nebohou rodinkou, tak pan režisér zase s námi. Občas nějakou scénu natáhne víc než je zdrávo, jindy co by jsme si přáli vidět neukáže, nebo když už si myslíte že se něco opravdu stalo, tak vás přesvědčí o opaku :) Závěr filmu budiž jasným důkazem. Přesto musím vzít rozum do hrsti a nedávám 5, ale 4*. ()

Liduskaa

Chvílema zbytečně dlouhé a zbytkem strhující, ale asi by bylo lepší shlédnout originál...třeba to dopadne líp... ()

darkreider odpad!

Well, film pre masy ľudí, ktorý pľujú na happyendy a tzv. americké konce. Film sa nijak netají tým, že je to práve pre nich. Nuž čo, avantgardný film vyžaduje avantgardné hodnotenie. Film nebaví, film ma sral celé 2 hodiny. Môžem hľadať klady, ktoré sú v atmosfére a réžii atď. Ale serem na ne, jakožto odplatu za túto ničím nevysvetlenú tyraniu a násilie. Ak vyžadujete film, ktorý je naklonený zabijakom, tak toto je on. Viď rewind aspoň malého zadosťučinenia pomocou ovládača. Tvorcovia proste "pozitívu" nedali šancu. Pre niektorých veľdielo, ja si idem dať dávku Punishera. ()

savage3303

Tak tento film mi nesadol. Dejovo to bolo dobré, napätia bolo celkom dosť, herci mi až tak dobre nesadli. Na môj vkus sa to príliš vlieklo a statika kamery mi vôbec nesedela, bolo to až prehnané. Predvídavosť deja úplne čitatelná na niektorých miestach. Určite toto celé má svoju originalitu ale mne to vôbec nevyhovovalo. Žalostné 2*. ()

Jeand´Boa

Pro koho se točí filmy typu thriller, horor či drama? Proč se točí tyto snímky?...Kvůli divákům...Lidé mají tyto žánry rádi a tvůrci jim tak jdou na ruku...A tento snímek je jasným dokladem tohoto systému. Tento film je o něčem, co dělají blázniví mladíci a co je divné - proč to vlastně dělají, padne několikrát otázka - proč? - pro nás, ne pro jejich potěchu, pro diváky...ti dva nejsou zvrhlí, my jsme, to my to chceme vidět...kontakt ústřední dvojice s divákem, proslovy k němu jsou toho jasným dokladem... ()

Helmut02

Nemá cenu hodnotit. Kromě pár detailů úplně stejné jako originální verze. Stále zůstává vynikajícím a znepokojujícím filmem. ()

candy_daze

Už dlouho mě žádný film tak moc nenadchl. Možná jsem zvrhlá a částečně šílená, ale tohle je prostě skvělý! Tenhle film beru úplně samostaně, bez ohledu na originál, který snad ani nechci vidět (pokud je pravda, že je skoro na chlup stejný). Nebudu proto hodnotit Hanekeho režisérský vývoj ani inovátorství, jen divácký zážitek. Zpozorovala jsem, že se lidé po zhlédnutí Funny games dělí na dva tábory. A zdá se, že patřím k těm "sadistickým magorům", poněvadž tenhle snímek je podle mě prostě perfektní. Jakýmsi zvrhlým způsobem jsem celou dobu seděla s očima přilepenýma k obrazovce a ani nedutala. Už od začátku to na vás padne a pořád si říkáte "to je ale divný...." a potom přijde ten správnej nářez. Sice mně jednu chvíli strašně lezla na nervy statická kamera a úděsné prodlužování jedné scény (všichni určitě víme, která to je :)), ale na celkovém dojmu to nic nemění. Zahrané to bylo bez chyby a nejvíc mě snad dostali páni golfisté. Jak už jsem řekla, původní verzi jsem neviděla, ale věřím tomu, že jen málokdo by zvládl zahrát ty dva magory líp, než právě Michael Pitt a Brady Corbet (zvláštní, že zrovna jeho vídám výlučně v rolích podobných jedinců....ale ne, že by mu to nešlo :)) ()

RobLord

Tento film mě ani nenapnul, ani nevyděsil, ani nešokoval, zato mě dvakrát po sobě příšerně nudil (napoprvé jsem usnul). Ona "genialita" tohoto snímku mi zcela uniká. Ovšem přiznávám, že by to mohla být dobrá divadelní hra. ()

actor-SP

Tento psychologicko-dramaticko kriminálny, trilerový guľáš namiešaný M.Hanekem zrejme nechutil každému, čo sa dalo čakať. Scény i keď bez hudby sú napínavé, herci vierohodní, scenár síce diabolský, no i tak premakaný. Funny Games USA sú nechutné, odporné, diabolské, skrátka zvrátené a to ich robí silným filmom. Je zvláštne nepočuť počas celého filmu žiaden muzikálny, strihový či kamerový dôraz, no i tak film upúta svojou originalitou. Navyše, v dnešnej dobre, kedy vo výkladoch videopožičovní a na internetových fórach nájdeme zastrašujúco-vysoké percento priblblých hororov( väčšina o tom istom) je toto akási príučka pre ostatných, ako zaujať prekukaného diváka. Funny Games USA budú vykukovať nad ostatnými filmami svojou originalitou ešte dlhé roky. ()

Al44...

Téměř 100% stejný film jako originál z roku 1997. Potom samozřejmě záleží, kterou verzi vidí divák jako první. Chyby z originálu bohužel přetrvávají, nedochází k žádnému zrychlení nebo zlepšení děje. Jediná změna k lepšímu je snad polonahá N. Watts, ale to je asi tak vše. Jeden z nejvíce sterilních a zbytečných remaků, co jsem viděl. ()

Elisskas

První film, u kterého nevím, jak hodnotit.. mám dát 5 *, protože je mi z toho filmu fakt fyzicky špatně a žádnej se mnou ještě takhle nezamával nebo mám dát 1 * právě proto, že je mi z něj zle.. zatím volím zlatý střed, třeba na to časem přijdu... ()

ganjoman

Zajímal mě film natočený 2x od stejného režiséra. Ikdyž jsem měl v průběhu pocit, že už to musí skončit (ne kvůli kvalitě, ale kvůli ději) nakonec jsem byl mile překvapen. ()

Pekisan

Nekonvencene, kontroverzne, priame a nekompromisne. Privlastky, ktore dostavaju vacsinu ludi do nekomfortnej zony a vyvolava u nich pocity nervozity a nekludu. Co je u mna znamka dobreho filmu. Obcas ma sice clovek pocit, ze obete budu minimalne zpolovice dementi, ale nevadi, lebo asociali su mega sympaticki. Cele to dobre funguje aj ako reklama na Converse tenisky. Nie som si akurat isty, ci stoja o takyto druh propagacie. ()

wincow

Filmy Funny Games a Funny Games U.S sú prakticky totožné. Od interiérov a exteriérov, cez jednotlivé zábery a dialógy až po niektoré rekvizity. Jediným dôvodom k remake-u bola zrejme skutočnosť že pôvodný film nebol americký. Pokiaľ si odmyslíme iných hercov, líšia sa filmy najmä v tom, že vo Funny Games rodina rozpráva nemecky, má starý Range Rover a dala zamraziť tri kilá mäsa, zatiaľčo vo Funny Games U.S rozpráva anglicky, má novší Range Rover a dala zamraziť dve kilá mäsa. Stačí si teda pozrieť jeden, ten druhý je tiež dobrý. ()

emdvojka

Tri dávam za ten neamerický koniec.. a scéna s ovládačom asi ukazuje, kam by sa film mohol uberať. No neuberal...a pre niekoho to samozrejme nedopadlo vôbec dobre. ()

Kadas97

"Ciao, bella!" Psychologický thriller, ktorý drží diváka v napätí hlavne dlhými zábermi na nič (napr. záber na skleník). Michael Pitt, ktorého som si obľúbil už v mafiánskom seriále ako Jimyho v tomto filme exceluje ako chladnokrvný zabijak. Spolu s "cvaldou" tvoria nezabudnuteľnú dvojicu psycháčov. A sú to vôbec psychopati keď sa chovajú tak ako sa chovajú? Asi po hodine filmu som si pripadal ako by som dostával prednášku o tom čo od filmu vlastne čakám. Ak sa niekto pred týmto filmom tešil na nejaký krvavý festival, tak sa ho nedočká, lebo keď sa prelieva krv tak kamera to nezaberá.. Ja som sa tiež nedočkal, ale sklamaný som určite nebol, ale práve naopak som bol doslova uchvátený vycibrenosťou psychológie jednotlivých postáv. Chvíľami mi pripadalo, že tento film je viac o zvukoch ako o vizuále. Naomi Watts zahrala všetko čo bolo treba, od poníženej manželkky, cez matku čo prišla o dieťa až po zruinovanú vdovu, ktorej už je v podstate všetko fuk. Neobvyklý film, a svojou neobvyklosťou dokonalý, 10 z 10. "Nezapomeňte, že je třeba se i pobavit!" ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu