Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

Frenk

Koukat se na to v roce 2007, by byl asi zážitek. Vyzdvihnout se tady dají herecké výkony a mocně omezený střih(mám pocit že střihy spočítám na prstech končetin). Dávat tolik dlouhých scén na jeden záběr, musela být fuška. Děsivé to bylo a většinu filmu jsem měl znepokojující pocit. Ale na dnešní dobu(2023) je film strašlivě pomalý. Obsahuje prázdné scény a dialogy(hlavně na začátku), co donutí člověka odvrátit pozornost. Krájet se dala spíš nuda než atmosféra. Proč nám neukázali ani jednu smrt, nechápu. Závěr jsem si také příliš neoblíbil. Ve výsledku jsem zklamaný. Prostě jsem se měl narodit dřív. *šklebící se smajlík díťete* ()

Miroslav.Zac

Ano, film je svým způsobem drsný a znepokojující, je taky ovšem naprosto přesnou kopií rakouského originálu z 97s, který jsem paradoxně viděl před tímto filmem a předpokládám, že byl natočený jen z jediného důvodu - že jsou Američani líní koukat na titulky. Proto ostatně vznikají prakticky všechny remaky neanglicky namluvených filmů/seriálů. ()

DFA

Totálny psycho nátlak, technicky film kazili hlavne rozprávanie do kamery, pretáčacia scéna a pár dlhých nudných záberov kde sa v podstate nič nedialo. ()

magnifique

jelikož jsem na tento film už psala recenzi a nechce se mi jí tu opakovat (pokud by o ni měl někdo zájem, nechť se mi ozve), napíšu jen, že tenhle film vám parádně pocuchá nervy; možná se budete tak jako já otřásat často hnusem, nebudete chtít vidět víc, budete si přát aby skončil; s tím, že si přejete vidět i přes utrpení protagonistů naomi nahou, a proto s ní nemůžete dobře soucítit, nesouhlasím, ale asi proto, že jsem žena, já s nimi soucítila každou minutu; jinak dost dobře nechápu, proč někdo točí remake vlastního filmu, ale je vidět, že režisér si za svou prací stojí a že prostě umí vyvolat reakce, jak kladné, tak záporné, a o to asi jde ()

Pattrick

Já jsem žádnou atmosféru necítil. Pouze jsem si užíval krásné herecké podání Naomi a Michaela Pitta. Sice to bylo příjemné psycho, ale nikterak zajímavé. Místy nechutně vtipné a nechutně brutální. Když vemu v potaz, že některé scény se účelně natahovaly a některé zase byly tak rychlé, že to bylo fakt komické, hlavně ta poslední na loďce. Objevovalo se hodně nejasností, které mi byly do očí a to mi vadilo. ()

kisho odpad!

absencia atmosfery, na ktorej ten film asi mal stat...mozno tomu filmu este niekedy dam sancu a pozrem si ho dokonca... ()

rotas

Rozhodně ne špatný film, možná proto že noc předtím jsem viděl Edel lake,který byl mnohem silnější, tak jsem v hodnocení ovlivněn,ale nevidím to víc jak na 50% pro tento film ()

jaco

Veľmi zvláštny a neortodoxný film. Na deji vlastne vôbec nezáleží, pretože divák od začiatku vie, ako to s rodinou dopadne. No práve to Hanekemu umožňuje všetky hlavné udalosti spomenúť akoby mimochodom a naopak sa zamerať na to pred a po nich. A na pocity, ktoré to v divákovi vyvolá. Pre mňa to nemalo chybu a navyše technická stránka, herci, réžia, statická kamera - všetko výborné. A úvodná pohodová jazda autom s metalovou hudbou, alebo scéna s ovládačom... skvelá ukážka "absurdného" filmu. 95% ()

babuca

Výborný veľmi šokujuci až nasierací horror !!! Scénu s ovládačom a miestami príliš dlhé statické zábery ja nemusím preto len 4 hviezdičky. Tých dvoch zmrdov si budem poriadne dlho pamätať. ()

Igwar

S ostatnými súhlasím v tom, že režisérsky a aj herecky je Funny Games zvládnuté na 1*, len z účelu toho celého mám zmiešané pocity. Neviem, ale mne Funny games U.S. absolútne neprišlo zaujímavé, alebo inšpirujúce, a už vôbec nie geniálne. Pozerať 111 min so záujmom na film, kde dvaja "podivíni" mučia a vraždia (síce všetko mimo kamery ale predsa) môže snáď tiež len nejaký úchyl. Vlastne niečo také mohlo byť aj režisérovým posolstvom: "Pozrel si si? Páčilo sa?... tak by si sa mal nad sebou zamyslieť, lebo nie si v poriadku !" Zo začiatku to malo nábeh na slušný psychologický horror, ale potom človek len čaká a čaká, že sa to nejakým smerom dejovo vyvinie, ale ono nič. Stále tá istá situácia, stále rovnako rozdané karty, jedni ubližujú druhí zúfalo trpia. Naviac ani Peter a Paul nemajú zjavne premyslený "chladnokrvný" plán, všetko sa odvíja akoby náhodou a so zarážajúco hutnou dávkou šťasteny na strane zvrhlých bračekov. Akýkoľvek pokus o vzdor, či protiakciu je väčšinou zlikvidovaný v zárodku, ale veľmi často ani nie tak samotným Petrom a Paulom ako skôr iracionálnym konaním ostatných postáv. A to tomuto filmu dominuje, bez neho a pár logických lapsusov by ťažko dosiahol 111 min dĺžky. Pravdu povediac bez väčšej újmy by sa dal celý dej filmu zostrihať tak do 10 minútového videoklipu k rockovému hitu. Záver, konkrétne scéna a lá diaľkový ovládač a následne debaty Petra a Paula na témy či môže byť fikcia reálna a o teóriách paralelných vesmírov celý filmu zatlačil do akejsi imaginárnej roviny. To síce určite aj bol zámer autorov, ale tým navodili dojem, že všetko čo sme doposiaľ vzhliadli bolo fiktívne a nereálne a netreba to brať s plnou vážnosťou. Len kde je potom zdvihnutý prst nad prebytkom násilia v našej spoločnosti, o ktorom tak všetci radi hovoria v súvislosti s Funny games? ()

maromark

Protože neznám rakouský originál, tak jsem čekal jenom další průměrný triller. O to více jsem byl překvapený, že šlo spíše o nadprůměr. Hodnocení trošku kazí pro mě nepochopitelná scéna s ovladačem. Jinak jsem byl opravdu napnutý až do poslední minuty. S napětím jsem očekával každou další scénu. Navíc špatné konce mi přijdou originální. Každé narušení klišé má u mě plus body. Otázkou jen zůstává, co tim chtěl autor říci... Pro mě necelé čtyři hvězdy. ()

Cabbage92

V žádném případě nehodlám srovnávat s originálem. Nevím, jestli byl lepší než remake. Každopádně mě tenhle film zcela - a tady nevím jak mám pokračovat. Vlastně jsem si dodnes neuvědomil, co to bylo za pocit, který ve mě Funny games vyvolaly. Každopádně takhle zaražený jsem z kina snad ještě neodcházel. Zcela brutální útok na samotného diváka, který ve vás vyvolá - ne soucit, ale pud sebezáchovy. Nesoucítil jsem s lidmi v rukou šílenců, celý příběh jsem prožíval jako bych byl jedním z rukojmích. Když jsem pak vyšel z kina stále jsem se musel utvrzovat, že mně se nic takového stát nemůže. Pak jsem prošel kolem skupinku poloopilých týpků. Jenom jsem se na jednoho z nich podíval a on to považoval za pádný důvod ke ravčce. A přesně o tom Funny games je. Lidé jsou brutální,agresivní,krutí a nepotřebují k tomu důvod. A přežije jen ten, kdo bude mít tu kuráž zabít jako první. Protože nekonečný řetězec zabíjení dvou šílenců může přetrhnout pouze ten, kdo nezaváhá. ()

Cool.Mila

Zajimavy thriller, urcite je k zamysleni, skvele herecke vykony...prekvapivy zaver a i scena s ovladacem me nejdrive desne vytocily, ale po chvilkovem rozlezeni v hlave musim uznat, ze presne na tohle reziser narazel, na tu klisovitost a zaroven lacnost divaka po nejake brutalite ci krvave odplate. Ackoliv si tenhle film jiste delsi dobu znovu nepustim, nerikam, ze jsem ho videl naposledy. ()

ghostwo

Velmi dobře zpracovaný psychothriler, fakt hodně moc "na hlavu". Nicméně s tím mám trochu problém, ve svém volném čase dávám přednost něčemu, co ve mě probudí pozitivní emoce a pocity. Nemám masochistické sklony a nedělá mi dobře se nechávat podobným způsobem, jaký tento film nabízí trápit. Ve svém žánru asi skoro špička, ale určitě velká část diváků tohle asi opravdu nemusí, včetně mě. ()

Figuto

Těžká psychická nálož, která vás přiková k obrazovce a po jejímž shlédnutí se s vámi potáhnou nepříjemné vzpomínky ještě několik dní. Rodinná idylka s nečekanou změnou hudby přesně uvozuje, co se bude dít dál...a bude to nářez. ()

corax8

námět filmu mne tedy moc nezaujal, ani to jak je natočený. je to taková lepší klasika. Co bylo pro mne přínosem kinematografii, je zatažení diváka do děje filmu. Oběti se ve filmu ptají proč to ti kluci dělají. odpověď je přece jasná, aby se divák měl na co koukat, jiný důvod zde opravdu není. A jako diváci si musíme přiznat, že vlastně chceme, aby je všechny zlikvidovali, jinak by to nebyla taková sranda. filmařsky to je docela pškně vyjádřené v tom, že když tam ti kluci nejsou, tak ten film jaksi nefunguje. ()

vernetka

Tak při tomhle filmu mě opravdu mrazilo v zádech. I když scéna s ovladačem a mluvení do kamery o hodně snížilo mé hodnocení. Skvělí herci, skvělá režie... ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu