Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

Kakarinka

Nevím, prostě nemusím onen pohádkovohororový příběh, muzikálnost s nemalým množstvím teatrálnosti a třpytem krve pro efekt znechucenosti... ()

Bambulka89

Moje prvé Burtonovo zlyhanie, mne tu skrátka ten spev prekáža. Burton si ponechal sebe typické masky, obsadenie hercov a vytvorenie atmosféry, ktoré bežne milujem, no v tomto prípade som sklamaná. ()

Stanlynka

Samotný příběh mě ničím moc nezaujal, je to klasický příběh o nešťastné lásce, kdy vyšší moc zneužila svého postavení a na závěr to skončilo tragicky. Co se mi ale ovšem na tomhle filmu líbí je klasicky Johnny Depp a Helena Bonham Carter. O jejich hereckých schopnostech nelze zapochybovat a pokaždé, kdy vyjde film od Burtona a do hlavních rolí obsadí tyhle dva herce vyjde skvělí film. Nemůže chybět ani klasická mystičnost a pochmurnost doprovázející děj a doplňující náladu filmu. Co se mi ještě líbí jsou zpívající pasáže, ze kterých se dovídáme kdo vlastně jsou hlavní postavy. V mluvené formě se jenom diskutuje koho kdy zabít nebo unést. Prostě a jednoduše tohle trio nikdy nezklame. ()

Esty

Další oblíbený film do sbírky. Opět tradiční pochmurné barvy dodávající atmosféru filmu a ta kontrastujíc krev je boží! Takový krvavý decentní horor přijde kdykoliv vhod. A ten dojemný konec plný mrtvol není ani tak tragický jako v tomto podání komický. Ale výběr herců naprosto dokonalý a hudba krásná. ()

DobraVila

Určite nebolo jednoduché preniesť muzikál na plátna kín a nik iný by sa s tým nezahral lepšie ako Tim Burton. V hlavnej úlohe s Johnnym Deppom sa od tejto dvojice nedalo čakať nič iné než ďalšie skvelé temné a gotické dielo. Nedajte sa vystrašiť všetkými existujúcimi odtieňmi čiernej ktoré nádherne kontrastujú s krvavou podstatou tohto filmu. Vo Sweeneym však nehľadajte klasického záporného hrdinu, až v poslednej scéne filmu si uvedomíte, že ste celý film fandili šialenému vrahovi. Celkový obraz dotvára excelentná kamera, výprava a hudba typická pre všetky Burtonove filmy. Skvelý film ktorý sa rozhodne oplatí vidieť. ()

Rajca

Na Holičovi mi vadilo, že sa v ňom Burtonovska poetika utopila v litroch krvi. Deppov výkon je stabilne dobrý, aj keď na Helenu sa pomaly stavam alergická, pretože sa začína meniť ako Deana Horváthová v Jakubiskových filmoch na temné monštrum. Verím, že tento Burtonov posun k morbídnosti bude iba dočasný a opäť sa viac sústredí na krehkosť ľudskej duše, ktorú dokáže tak unikátne vykresliť. Bola by to škoda, keby ustrnul v tejto polohe. Nezaškodila by už ani zmena hlavných protagonistov. ()

Mistake93

HLÁŠKY Z FILMU : Sweeney Todd: Proplul jsem svět, spatřil jeho divy. Od Dardanel po hory v Peru. Ale není jiné místo, jako je Londýn. Neville Lovettová: Jmenoval se Barker. Sweeney Todd: Jaký byl jeho zločin? Neville Lovettová: Bláhovost. soudce Turpin: Mám pro vás novinu, příteli. Abych ji ochránil před zlem tohoto světa, rozhodl jsem se s mou drahou Johannou oženit. Beatle Bamford: Pane, to je opravdu šťastná novina. soudce Turpin: Kupodivu ale, když jsem jí to nabídl, projevila určitou neochotu. . ()

clark12

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Deppem. Krásné masky i dobové kostýmy. Je vidět, že spojení Depp a Burton opět funguje. ()

StaryMech

Burtonova manýra, zahrnující "osobité" nalíčení zpoloviny nepřekvapivě a nedobře obsazené hlavní dvojice, mi spolu s většinou pěveckých výstupů průběžně zbraňovala v tom, abych jeho virtuálnímu jarmarečnímu představení propadl. Problém díla ovšem leží hlouběji : pod šviháckým povrchem není žádné srdce, jakkoli se nám předstírá opak ; navrch pastičky na oči / uši, vespod prázdnota. Dokud se zpívá, ještě se neumřelo. ()

Oxytocin

Přiznávám, že nejsem příliš divadelní typ. Když už bych měl na něco jít, tak rozhodně tedy spíše muzikál. Proč chodit na nějaký muzikál do divadla, když si naprosto výtečný muzikál s morbidní atmosférou můžu pustit doma??? :))) ()

HJ-FILIP

Naprostá hovadina. Že je celý film o tom, jak někdo podřezává lidi a ostatní je žerou, v jednom kuse stříká krev a holku zavřou do cvokárny... to bych snad ještě snesl. Ale hudba je tak ubohá, že si z ní nepamatuju jedinej takt. Jedinej! Nehledě k tomu, že texty písní jsou naprosto nicotné a jednotlivé scény spíše ruší. Nikdy jsem si nepomyslel, že si u filmu budu říkat "jenom ať teď už nezpívají". Bohužel zpívali dál... A chválit herce za dobré provedení je asi jako pochválit sebe, když se při každém kálení trefím do záchoda. Je to opravdu strašný celek. ()

Mountain

Tímto filmem jsem doslova nadšená po všech stránkách a nemám nic, co bych mu vytkla. Johny Depp opět nezklamal, jako výborný herec s tajemným výrazem, kombinace thrilleru a muzikálu se mi před zhlédnutím filmu zdála poněkud přitažená za vlasy a spíše jsem k filmu přistupovala skepticky. Výsledek plně předčil mé očekávání. Hudba, písně, celková atmosféra ponurého Londýna, napětí... zkrátka úžasná podívaná pro milovníka J. Deppa, T. Burtona a tajemných příběhů ve stylu Jacků Rozparovačů apod. Nebudete zklamáni! ()

Diamonts

Jsem fanoušek ponurých filmů, kde se objevuje krev, a opravdu nemám nic proti hudbě a písním. Nevím proč, ale tento film se mi nelíbil. Po přečtení zdejšího obsahu a zhlédnutí hodnocení, jsem si říkala, že to bude mazec, bohužel jsem nejspíš očekávala příliš a ono mé očekávání nebylo naplněno. Zkrátka a dobře film mě poněkud zklamal i přes úžasné písně zazpívané hvězdnými herci. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)