Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

Solverino odpad!

Strašnej brak! Křečová žíla jako prase a jeden z nejhorších filmů soudruha Deppa! Honzo, styď se a už nikdy nezpívej - nedá se to vydržet! ()

x_silver

Mě Burton neskutečně zklamal. Johnny jako Sweeney Todd neskutečně zklamal, Helen mě také zklamala a vlastně celý film mě zklamal. Jen Sacha Cohen mi připadal, že by to mohlo i díky němu dopadnout lépe. Nakonec ale selhalo vše, co mohlo. Smůla. ()

Akvarista odpad!

Tohle fakt ne, sorry. Sice je to moje chyba, že si pouštím muzikál, ale kdo má vědět, že ty písničky budou tak nudný a špatný. Zatím mi to u žádnýho Burtonova filmu nevadilo, ale tohle jsem musel po půl hodině vypnout. ()

nula87

Za prvé: Nemám rád muzikály. Ale Sweeney mě nadchl. Od počáteční skvělé titulkové sekvence, přes Burtonovskou poetiku, která sice je tentokrát chladnější a brutálnější, po výborně vypointovaný závěr.80% ()

dzberry

Muzikál, kterým by se daly zalívat špagety... S muzikály obecně mám často problém – chabý děj díky zpívánkám, zdržování díky zpívánkám, zpívánky statické, otravné, podivné... Tohle vše se objevilo i tady. Obsazení exkluzivní, já se však nudil... ()

Kortexo

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street má atmosféru, ale kdyby tento film nebyl kvalitním muzikálem, byl by rozhodně kvalitním hororem. ()

anyonecek

Místy mi ta muzikálová stránka hrála do karet a krásně vykreslovala ten děj a tu atmosféru. Naopak někdy hned po muzikálovém zpěvu přišel další a už jsem si škubal vlasy a chtěl jsem nějakou tu akci. Zjistil jsem, že nejsem vůbec fanoušek muzikálů a že mi to nic neříká, proto nebudu hodnotit tuhle stránku filmu. Celkově Johnny Depp opět krásně ztvárnil řeznického holiče na výbornou, Helena Bonham Carter ho perfektně doplňovala a celkově měl film docela spád. Režie jakožto Tim Burton byla zase speciální, jak už je jeho zvykem, jsou to všechno vlastně takové pohádky pro dospělé. ()

Syna.1990

Naprosto JINÝ film. Píšu jiný, protože vážně nevím jak popsat svůj pocit z tohoto filmu .. Je to lehce ujeté, místy dost přehnané, ale proč ne? Vynikající Helene Bonham Carter a hlavně naprosto dokonalý Johnny Depp, to jsou prvotřídní dva úchylové a musím uznat, že oba vypadají takhle nalíčení naprosto famózně!! Do toho všeho výborné pěvecké části .. Prostě Tim Burton a další z jeho zajímavých filmů!! "But there's No Place Like London!" to je prostě vynikající .. ()

darthvader77

Tim Burton je Shakespearem mezi současnými režiséry. Ano, jeslti bych měl příběh Sweenyho Todda k něčemu přirovnat, tak k Shapspearovské tragédii. Spousta krve, většina postav nakonec umře, pomsta, smrt, láska, šílenství, vraždy a to vše v podání brilantního Tima Burtona. Nápad s těmi bochánky musím taky ocenit. Ještě teď si znepokojeně přejíždím po krku a doufám, že Todd nestojí za mnou. Muzikalové zpracování bylo též brilantí s perfektně hororovou hudbou. 100% ()

J*A*M*B*O

No, viac by sa mi páčilo keby začiatok nebol taký nudný a polka filmu by sa tam neprespievala. Aj ke(d tam bol Johnny, nebolo to až také extrémne a preto dávam 7/10 bodov. ()

Barghest

Nemůžu se zbavit dojmu, že na papíře by Sweeneyho příběh vydal leda tak na kratší povídku. Ačkoliv je dramatický a skýtá určitý potenciál, přesto jsem podezřele často sledovala čas. Tim Burton by měl svým dvorním hercům koupit pořádně velký masový koláček, protože cynická Helena a zlomený Johnny mu tentokrát zachránili zadek. Webber prý nebyl k zastižení. Deppova nominace je sice překvapivá, ale zasloužená. Co se hudby týče, o ní by muzikál měl být především, ale Sondheimovy melodie jsou až příliš zapomenutelné. Žádná pecka, která by režiséra tahala z průseru á la Fantom opery, se nekoná. Vzhledem k mému hudebnímu polohluchu nemám nic proti pěveckým výkonům, jenže písničky působily docela otravně a nudně. Jeden nesporný klad ten film ale má (kromě zmíněných herců). Už hodně dlouho jsem ve filmu neviděla tak charismatické dítko. Jo a taliánského vejtahy S. B. Cohena bych snesla klidně víc. ()

warhammer

Tak tohle jde absolutně mimo mě! Muzikály to je něco co prostě nedávám. Myslel jsem, že tento film bude výjimkou, ale bohužel není. Od začátku až do konce neskutečná nuda a co je nejhorší, tak zřejmě jen kvůli tomu zpěvu, kterej me neskutečně uspával. Nepomohly ani dvě extra silný kafe a otevřený okno přmo do ksichtu. Za herce a pár pěknejch záběrů 2* Víc ze sebe nevyždímu ani omylem a to jsem ješte hodnej, protože si radši pošlu kulku do hlavy, než abych se na to díval znova. Omlouvám se všem vyznavačům tohoto filmu a jsem rád, že s tak vysokým počtem hodnocení mu tím svým neuškodím. ()

kubilov

Tim Burton, Johnny Depp a Helena Bonham Carter pospolu, to je téměř vždy záruka neopakovatelné podívané. Když se k tomu připíše ještě muzikálové zpracování, naprosto geniálně vybrané vedlejší postavy (Sacha Baron Cohen, Alan Rickman), stává se ze Sweeneyho můj nejoblíbenější muzikál. Písně jsou vybrané správně a skvěle padnou. Ani mi nevadil zpívající Johnny Depp, vždyť mu to docela šlo... A když budete dlouho, ale vážně dlouho, hledat, najdete tam i trochu romantiky! ()

Wooke

Zas a znova kruto-husto-drsno-prísne dielo Tima Burtona a Johnnyho Deppa. Helena sa taktiež znova "privtrela" a spoločne dokázali vystrúhať ďalší skvelý film. ()

inmax

Scéna, kdy Sweeney začne zpívat svým břitvám a pak holí soudce, je nezapomenutelná. Už dlouho se mi nestalo, že bych si u filmu takhle vrněl blahem :) EDIT 2023: Strašlivý, že je to 10 let, co jsem tenhle majstrštyk viděl poprvé. Prakticky poslední čistý Burton, bez vlivu Disneyho a digitálního bordelu. Předloha není hudebně úplně jednoduchá, ale když to vidíte popadesátý jako já, prostě si zpíváte s nima. K tomu ten vizuál a herecké výkony.. dost se tu v komentářích opomíjí Timothy Spall, ten je na ty slizouny prostě zrozenej a tady si to neskutečně užívá. Prostě nemám co vytkout. 100%. ()

Daertelon

U tohoto filmu jsem se musel zkrátka pousmát. Nečekal bych, že se zrovna Johny Depp pustí do muzikálu tak vysoké laťky zpěvních požadavků. Leč, tady to je. A je to skvělé. Do filmu se člověk může „zažrat" a nevystrčit z něj nos až do samého konce. Příběh nijak hluboký, ačkoli zajímavý a určitě originální. Zpěvu se dalo výborně rozumět i bez titulků, a to nejsem žádný dobrý angličtinář. Helena Bonham Carter ztvárňující roli trochu střelené paní domácí byla výtečnou volbou a po boku Deppa tvoří silnou dvojici „šílenců". Oba dva se pustili do rolí, které jim jdou jednoznačně nejlépe – něčím trhlé. Konec byl dle mého úsudku nečekaný. Trochu jako Shakespeorovo divadlo – všichni až na jediného zemřou. Určitě je na co se dívat. 7/10 ()

mrclTV

A je to tu opäť. Filmy Tima Burtona mi nesedia. Jediné slovo, ktoré mi ostalo v hlave po filme bolo - divné. Chybou nebol ani tak neštandardný žáner - muzikálový horor nevidíte každý deň, to som ešte bez problémov skonzumoval, skôr mi nesadol samotný dej. Nie je to zlé, je to jednoducho divné. ()

HEED

Temná a chladná atmosféra Londýna, budiž k velkému kladu filmu. Zpěv po umělecké stránce asi taky výborný. Doufal jsem, že tam bude i kus mluveného slova. Parádní konec, jako bych tušil, že to tak nějak dopadne. Tyhle role celkem Deppovi jdou. Za tři. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)