Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

Gamekeeper77

Mohlo to bejt daleko lepší, nemít to tak neuvěřitelně jednoduchej, skoro až hloupej scénář, kterej nedává divákovi sebemenší důvod k jakýmkoliv spekulacím ani možnost překvapení z nečekaných zvratů. Taky to mohlo bejt lepší, kdyby se Tim držel svýho kopyta, nevymejšlel kraviny, vysral se na zpívaný provedení a natočil to ve stylu, jakej umí a jakej mu sedne. A taky by to třeba nebyla taková tragédie, kdyby byly písničky různorodý a ne všechny utahaně nudný uspávačky pod stejnou melodií. Ale nemůžu říct, že by mě nějak iritovalo, když se začalo zpivat, protože mě to skoro až sralo. Z pozitivních stránek filmu musím pochválit tradiční Burtonovskou estetičnost a herecký charisma hlavní dvojky, to je prostě neskutečný a nebejt jich, padlo by to až někam do podprůměru. No, i výbornej režisér má holt svůj nejslabší film. 65%. ()

Joe16210

Sweeney Todd je na pomezí muzikálového thrilleru či hororu, ale o to zajímavější je to kombinace s hudbou Stephena Sondheima. Temná atmosfera Londýna je místy opravdu děsivá a závěr je dosti překvapující. Ještě více na vás muzikál zapůsobí v divadle, ale můj oblíbený režisér Tim Burton se velmi snažil, aby ho převedl na filmová plátna. Podle mě svůj úkol splnil na výbornou. Podobně jako v případě Čarovného lesa se však jedná o náročnější hudbu, takže trvá déle, než ji divák zpracuje. A rozhodně si zaslouží pochvalu i herci, kteří všechny skladby sami odzpívali. V případě Sonheimovy hudby by pochvala měla být min. dvojnásobná. ()

SAINTS

Tim Burton dokaže vypustit temnotu na platno vo fantastickych obrazoch,preto sa nemožno čudovat,že si znamy kus pre adaptaciu vybral.V tomto filme sa divak dočka prepracovanej vypravi a nadhernych uvodnych titulkov.Vo väčšine filmu sa spieva,ale často dôjde aj na hovorene slovo.Tento film je temny muzikal a často pôsobi depresivne.Konanie postav vo filme je šialene,pozitivnych postav vo filme je malo(namornik Anthony a Johanna),všetko speje k prekvapujucemu finale.Brutalita vo filme prichadza v slušnych davkach,nasilie je priame,ale nie uplne naturalisticke.Tento film je dost netradičny počin a to treba ocenit. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 86%, Audience Score - 81% | FDb.cz - 81,3% | Možná bychom i řekli, že bychom Sweeneyho raději zkouzkli jako muzikál na Brodwayi, jenže to by ztratil to nejcennější - výpravu...... Ano, na tohle je Burton opravdu mistr a u každého jeho filmu to prostě musíme zmínit. Úžasné kulisy, kostýmy, make-up, šedivý odstín kamery - to vše vytváří jedinečnou harmonii a krásně dokresluje atmosféru špinavého viktoriánského Londýna. Jenže kdybychom řekli, že se nám líbila jen stylizace filmu, nebyla by to pravda. Příběh je totiž originální a zajímavý, muzikálová čísla skvělá a Depp svým výkonem (jak hereckým., tak pěveckým) neuvěřitelně zastínil zbytek obsazení. Spokojenost - 80% ()

Hyperbolic

Kapka hororu, dost zpívání a hory masových koláčů. Drsně vyprávěný příběh o pomstě (taková dost temná variace na Monte Christa), nádherné gotické zpracování, atmosféra i herecké výkony. Burton se tady opravdu vyřádil. ()

Rayen1

Nebejt to muzikál, dám 5 hvězd, a to že Burtona fakt nemusím. Ale prostě muzikál, film by fungoval i bez písniček. Hm. ()

PlysovyMacko

Napriek tomu, že dve tri pesničky sa mi páčili,  spievanie je peklíčko, hlavne Deppove. Podrezavaju sa dosť brutálne krky, krv strieka o život. Vo výsledku ide o tragicky príbeh, aj keď je hlavný hrdina zaporak, na konci mi ho bolo ľúto. A oceňujem špinavý vizual. ()

hrumsrt

Tady se láme chléb a pro mě je tohle poslední kvalitní burtonovka, což ani není výtka, jenže on v devadesátých letech těmi svými gotickými kousky byl tak odlišný oproti zbytku a navíc pokaždé se mu povedlo sáhnout po poctivém scénáři, který svojí démonickou vizí proměnil ve zlato.. Mezi jeho nejlepší kousky, pro které si ho budu pamatovat a s jeho osobou se mi vybaví jako první navždy zůstávají Ed Wood a Ospalá díra, která někde na nějakém osobní listu řadím hodně vysoko. A i když pak i jeho další kousky jsou pořád kvalitní, už jakoby Burton jen plnil divácká očekávání a nepřišel s ničím jiným. Každý tuší, že Burton zase uvede něco temnějšího, co si ale pořád bude držet to svoje pohádkově romantické pojetí.. Jenže to je právě to, Burton už nějak není schopen svůj styl nikam posunout, a když máte svůj vrchol před více než dvaceti lety, a pak už jdete jen z kopce, anebo vykrádáte sebe sama, nebudu vám fandit... Sweeney Todd je typický Burton jak ho čekáte, je to jak natáčený po dešti na hřbitově a hraje tam Johnny Depp..  I když tentokrát Burton zkouší experiment s žánry, který si natrénoval už v předchozích dvou snímcích, tak to stejně není dost... Zfilmovaný příběh světově známého muzikálu, jenž se už pár dekád hraje v divadle předaný v režisérově osobitým stylu, o vyšinutém holiči, který vás nezapomenutelným způsobem oholí břitvou. Tradiční Burtonovští herci, zkažení lidé a to celé v područí tmavých a deštivých prostor Londýna.. Johnny Depp je skvělý asi všude, což platí i tady, avšak jen v rámci klasického dramatického hraní, jelikož on tu i zpívá a teda to je zážitek.. Je to pomalé s pohádkovým příběhem, který mě úplně neupoutal a spíš jsem si užíval celkový feeling.. Johnnyho nejgotičtější pojetí v postavě, kterou těžko prohlašovat za sympatického protagonistu, ba dokonce klaďase.. Správně stylové ale znovu bych do toho nešel.. 70% ()

wendus92

Herecké výkony Johnnyho Deppa, Alana Rickmana, Heleny Bonham Carter nebo dokonce i první role Jamieho Cambella Bowera jsou úžasné. Tim Burton použil svůj nezaměnitelný styl, který opět fungoval skvěle. Nádherná atmosféra, použití barev a tak i krásná hudba a texty Stephena Sondheima. Za povšimnutí stojí také menší role Sashi Barona Cohena, kterého jsme do nedávna znali jako Ali G-eho nebo Borata. Johnny Depp opět předvedl, že s jeho talentem dokáže cokoli. Charismatický a dokonce i zpívající dábelský holič. Co si můžeme více přát? Helena Bonham Carter jako Mrs. Lovett opět září. Soudce Turpina nemohl nikdo jiný zahrát lépe než Alan Rickman. A co Jamie C. Bower jako Anthony? "Pocestný" námořník, který se zamiluje do Sweeneyho dcery Johanny, která je po celý život zavřená v domě soudce Turpina. Jamie zahrál Anthonyho opravdu věrohodně. Jediný člověk, který mě svým hereckým tak i zpívajícím výkonem moc nezaujal, byla Jayne Wisener ( Johanna ). Ve filmu se moc neobjevuje. Má na "starosti" jen jednu písen, která je sama o sobě krásná, ale hlasovou lat'ku nasadila přeci jen vysoko, takže to v kině docela trhalo uši. Jinak nemám co bych filmu vytkla. První polovina je taková pomalejší, ale jen do té doby, co si do holičského křesla pana "T" sedne i soudce Turpin, tempo filmu se rychle zvedá. Opravdu mě dostal konec.....ale to už je jen na Vás, jestli si toto dílo necháte nebo nenecháte ujít. Já ho vřele doporučuji. Líbil se mi více, než originální divadelní adaptace z roku 1979. Text i hudba zůstaly stejné, zato interpreti se změnili.Není to už tak "šílené", jako to předváděli na jevišti George Hearn či Len Cariou (Sweeney Todd) nebo Angela Lansbury (Mrs. Lovett). Výkony jsou klidnější, ale zato melodičtější a lépe se poslouchají. ()

CrazmydRed

Takže po zhliadnutí jedného z najočakávanejších filmov musím povedať, že Sweeney Todd je popri Sleepy Hollow, Charliem a továrni na čokoládu a Nožnicovorukým Edwardom jedným z najlepších filmov aké kedy Tim Burton natočil. Všetko je veľmi dobre spracované, od hercov (naozaj excelentný výber, nebudem sa tajiť tým, že Depp, Rickman a Bonham Carter patria medzi moju naj špičku), cez kameru, vyobrazené Londýnske prostredie až po vynikajúce skladby, ktoré mi budú ešte minimálne mesiac mátať v hlave. Akadémia to pokašle, pokiaľ Sweeney Todd nedostane ani jednu zlatú sošku. ()

chainer

Od Burtona bych něco takového nečekal a moc mi to k němu nesedí, ale už od traileru bylo jasné, že to žádný čajíček nebude. Nemám rád dekadenci, ale v tomhle podání si ji nechám líbit. ()

boqvai.

Mrazivé, napínavé, lehce úchylné a místy i vtipné. Ač nemám rád muzikály a tohodle filmu jsem se bál, dopadlo to na výbornou. ()

jamoje

ufff... krasne a ako vacsina Burtonovych filmov rozpravka pre dospelych.... tento film sa naozaj detom neodporuca premietnut :))) Tim Burton este nenatocil nasilnejsi a krvavejsi film. prave kvoli tomuto podla mna prilis silnemu nasiliu len 8/10, inak som velmi spokojny. tesil som sa na to dlho a nebol som sklamany... Burton je jednoducho macher :)))) 87% ()

McMeredith

Morbidně krásný a krásně morbidní muzikál, při jehož sledování jsem se skvěle bavila – od první do poslední kapky krve. Tomuhle filmu je těžké něco vytknout. Můj žaludek sice protestoval proti brutálním zákrokům břitvou, ale bylo by nefér kvůli podřezaným krkům a mrtvolám fičícím do sklepa ubírat nějak na hodnocení. Jinak byl totiž film z hlediska řemesla po všech stránkách téměř dokonalý. A navíc – od shlédnutí Ospalé díry jsem pochopila, co je to půvabně nechutný styl Tima Burtona (prostě jak píše Torquato Tasso: „I hrůza v krásném pohledu je krásná a v úděsu pramení potěšení.“ :-D). Takže to vlastně chtělo jen odpustit si popcorn a v několika momentech radši koukat na podlahu (zvuky bohatě postačily...). Výtvarná stylizace filmu byla perfektní – od nevábných kulis Londýna až ke kostýmům, které výborně dobarvovaly charaktery postav. Johnny Depp byl ve své roli až magicky dobrý (proč mi i v tomhle filmu připadá zatraceně sexy?), ale fandila jsem i Heleně Bonham Carter (už ten famózně energický vstup – „A customer!!“) :o)). Parádní písničky (např. Epiphany) stálo za to vnímat hlavně v angličtině (nic proti překladu, ale ke slovům „I feel you“ mi prostě titulek „Jsme svoji“ nějak nesedí). Skvělé scény: vysněný život paní Lovettové, výběr nových příchutí pro masové bochánky ;-D, soupeření s Pirrelim. Závěrečný postřeh: Film měl příjemné tempo (= nenudil) a dle reakcí kina mi připadalo, že byl tak nějak „sympatický publiku“. Takže díky za něj. :-)) ()

lektvar

Tenká placka, ale za to s hrubou polevou z horkej čokolády. Čučoriedkový koláč bez cukrovej posýpky. Dve červivé čerešňe na skysnutej šľahačke, marinované v temnom pive. To nie je film, ale recept alá Burtnovic mrtvá kuchařka. Prečo v tom filme nechcípl pes? Lebo tam žiadny nie je... Verdikt: Chýba tam niečo sladké... ružové korenie strachu zo smrti. ()

Miloško

Ponurá legenda o holičovi z Londýna,ktorý sa pomstil za smrť svojej ženy v réžii Tima Burtona ma opäť utvrdila v tom, že tento režisér je majster točenia filmov plných originality,ponurosti,nádhernej výpravy,tu zo špinavého Londýna.Trochu som sa bál ako dopadne muzikál,hororový muzikál. Dopadlo to báječne,plno krvy,chytľavých melódií a bizarných činov najmä skvelého J.Deppa a H.B.Carter. Pred filmom, a po filme som si púšťal soundtrack,ktorý sa takisto vydaril. Možno to bolo občas zbytočne pridlhé,ale jednoznačne ma to chytilo,tak isto ako aj iné filmy tohoto režiséra. Nech žije TIM BURTON... ()

FosaCZ

Tim Burton obhajuje svou pozici mistra filmové ponurosti a přichází s originálním muzikálem o vraždícím londýnském holiči dosahujícím intenzivního zážitku díky použitým hektolitrům krve a tunám pudru. Sweeney Todd je v každém případě ojedinělým úkazem. Ačkoliv film sám dokazuje, jak musí být jeho původní jevištní provedení pro diváky nesnesitelné, Burton z něj na plátně učinil překvapivě působivou záležitost. http://chromy.blog.idnes.cz/c/24878/Krvava-pomsta-dabelskeho-holice.html ()

hRob

Působý muzikálový film zasazený do ponuré atmosféry, vynikající hudba a výborné herecké výkony - to vše dělají z tohoto snímku krásnou podívanou. 8/10 ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)