Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

Legonard1

Pekná práca Burtona, ale aj keď tu chýba ta rozprávková atmosféra. No na mňa film aj tak spravil veľký dojem, hlavne tým spevom, Johny Depp vie fakt dobre spievať a to filmu pridalo ešte viac na dojme. Ani mi nevadila ta krvavá polovica filmu. ()

Plechovka95

I když občas mě to zpívání unavovalo,jedná se o skvělý film s dobrý obsazením,jak v hlavních i vedlejších rolích. Toddovo vraždění mělo svoje kouzlo,také kolik holičů ze svých zákazníků spolu s pekařkou dělají pirohy. Hudba dobře podkresluje dění filmu a i když ke konci rozhodně na krvi nešetřili,má to svoji křehkost. ()

vykaslavac

Nevím jestli mi nesedlo muzikálové zpracování, nebo to bylo tím, že jsem byl v kině sám, ale první půlku filmu jsem se nudil až skoro usínal. Druhá už trochu šla a tragický konec film trochu zachránil. Postavy a výprava povedené, ale podání příběhu lehce nudné a monotóní. Bohužel, ani Deppův výkon mě nijak neohromil. Zklamání, proto jen dvě hvězdy. ()

Ejdel

Podle mě nejlepší film od Burtona. Vtipný, nepředvídatelný, skvělá hudba a poutavý příběh. Miluju Johnnyho Deppa i Helen Carter takže jsem si v tomhle filmu 100% našla své. Nemůžu dát jinak než 5*. ()

OggyShek

Film, který Vás bude bavit, pokud máte rádi muzikál. Já je rád nemám, nicméně Helena Bonham Carter a Johny Depp moji nelibost ke zpívánkám ve filmu svými hereckými výkony převyšují, proto jim to odpustím. 80 %. ()

Terrinca

občas jsem nevěděla zda se smát či se bát - přehnaně moc vražd a ještě nerealisticky vypadající krev a to ze začátku mne to velmi zaujalo a těšila jsem se jak to bude pokračovat. konec kde vraždí jen, že na něj jen promluví ( ukáže se pak ,,překvapivě" že to byla jeho žena) bylo přehnané a totéž i o konci. 4 hvězdy dávám s odřenýma ušima, Burtona mám ráda, jeho temné filmy, atmosféru a samozřejmě Johnnyho Deppa a v poslední době jsem si oblíbila i Helenu Bohnam Carter. Film jsem viděla v tv, možná v kině by to na mě mělo jiný dojem, možná i horší. ()

TonySoprano

ked to porovnam so skaredymi a slabuckymi les miserables, tak toto je skvost a pritom to je velmi porovnania hodne, zaner, doba, niektori herci...aj napodruhykrat skvost, chytlave melodie, dobre vykony, tarantinovska chladnokrvnost... 4* ()

jefljdasfljs

Tohle je prostě geniální dílo. To, že tu někdo nadává na pěvecké výkony, považuju za naprostý pozérismus a snahu být za každou cenu co nejvíc zajímavý.. Pokud se to někomu nelíbí, měl by zůstat u filmů pro děti. BTW, Pomův komentář je neopodstatněný a nesmyslný. ()

ErzebethB

Když jsem tenhle film viděla prvně v kině, byla jsem zděšená, znechucená a nechápala jsem, co se to s Burtnem stalo.... Tolik zlosti, nenávisti a násilí... brrr, to už nikdy nechci vidět znovu. Navíc zpívající Helenka mi přišla na poslech strašně uměle.... Po letech jsem na to narazila u přítele ve filmotéce, tak jsem si to pustila a ejhle, najednou mi to tak děsivé nepřišlo, dokonce jsem zjstila, že v tom hraje můj milovaný Alan, což jsem si v kině přes všechnu tu stříkající krev nějak nestihla všimnout, nebo to ten šok vytěsnil, nevím... Na tento film je asi potřeba nahlížet z trochu jiného pohledu, než jen jako na klasický hororový muzikál... Přirovnat to snad lze jen k něčemu jako vraždícímu Moulin Rouge... to existuje také jen jedno a nelze jej nahradit, či překonat :-) ()

supec

Spracovanie je skvelé. Krásne kontrasty a štylizovanie postáv som hltal do dna kalicha. Tim Burton v tomto prípade odviedol skvelú prácu, ale treba mu vytknúť, že bolo dosť momentov, ktoré boli moc statické. Pri niektorých scénach film veľmi stagnoval, akoby len zbytočne predlžovali už aj tak dlhý film. Príbeh bol veľmi nevyvážene podaný, myslím, že príbeh toho námornika, bol dosť nevýrazný a zas na druhej strane Toddov príbeh bol podaný maximalne do hĺbky. Nehovorím, že je to zlé, no na druhej strane, to trošku vadí vnímavejšiemu divákovi. Inak bol príbeh krásne vypointovaný a záver skvelo spravený, až som tajil dych miestami. Boli by 3 hviezdičky, ale za vynikajúcu hereckú partiu to musia byť 4. ()

zewa

Nuda,nuda a ještě jednou nuda. Všechno jakš takš v pořádku, ale to "kdákání" nemůžu vystát. Ikdyž Depp nebyl tak špatnej teda. Za mě dvě hvězdy, a ať si říká kdo chce co chce! ()

ES13

Můžu na sto procent napsat, že tohle je jeden z nejlepších muzikálových filmů co jsem kdy viděla! Johnny Depp je také jednou z mých slabostí stejně jako Helena Bonham Carter! Zkrátka skvělé obsazení a ponurý děj, dělají ze Sweeneyho Todda super noční film! ()

JoKeR1

Určite jeden z najlepších muzikálov.Herci snáď ani lepšie vybratý nemohli byť.Johnny Depp v hlavnej úlohe nesklamal.Myslím že Burtonovy sa niečo zas podarilo. ()

Akatinka

Nejlepší muzikálová hudba. Děj ráda ztotožňuji s Hrabětem Monte Christem, tudíž si myslím, že není nijak zvlášť originální, ale celkově, jak film působí, je to úplně jiné než Hrabě Monte Christo. Hudba je nádherná, klasická a je jí tam skutečně hodně. A co se vzhledu týká, byl od Tima úžasný nápad, natočit to ve stylu starých hororů(Zapadlé tmavé oči, bílé tváře, celé město hodně ponuré...) Rozhodně film stojí za shlédnutí. Řekla bych, že i z toho historického hlediska. Člověk si uvědomí, jak strašně to v té době vypadalo. ()

Katulik25

Byl to film o pomstě, plný nenávisti a zároveň i lásky, pod tím vším se s toto stal romantiký film.. A nutno dotat, že konečná zápletka mě dostala, nebot toto jsem vůbec nečekala!:) Johnny Depp jako vždy- úžasný:3 ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)