Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

hnkflknk

Dechberoucí šedivý příběh, ze kterého přímo čiší nenávist ke světu a lidem. Řekla bych, že by mohl mít i přívlastek "dekadentní". Od Tima Burtona velice netradiční snímek, lišící se od všech jeho ostatních filmů "jinou stranou fantazie". Kouzelné filmy plné barev a optimismu vystřídal Sweeney Todd, také kouzelný, ale ne tak jak to bývá v pohádkách. Chvílemi (hlavně na konci) mi to připomínalo některými rysy Shakespearova dramata. ()

Furmi

Ach jaj, takto: Sweeney Todd - KRIMI - *, Muzikál - **, Thriller - *. Sweeney Todd sa mi absolútne nepáčil a miestami sa mi až zhnusil. Veľmi som sa na tento film od mnou pozvažovaného majstra temných atmosferických filmov, Tima Burtona tešil. Ale pravda je iná, jedná sa len o veľmi nepodarený muzikál (poblednuté tváre, Depp sa ani raz neusmeje, Pochmúrny Londýn a do toho s nenazdajky kopa neskutočne otravných detských pesničiek čo až trhajú uši a aboslútne ničia aj ten kúsok atmosféri ktorú sa Burtonovi podarilo vytvoriť). Veľmi neatmosferické, nepresvedčivé dielo s otrasnou hudbou a zbytočnou brutalitou a záverom ktorý ma dohnal k zúrivosti. Plusy tochto filmu sú akurát tak Johnny Depp (Benjamin Barker, Sweeney Todd) a Helena B. Carter (Mrs. Lovett) ktorý vyzerajú naozaj úžasne a Burtonovsky. ()

Brejlil

Burton s Deppem se ve svém Ďábelském holiči odhodlali k úplné antitezi romantického Střihorukého Edwarda. Životem a nespravedlností zhrzený holič se cítí úplný jen s břitvou v ruce a tímto nástrojem napravuje hříšný svět viktoriánského Londýna. Vedlejším produktem jsou vynikající masové koláčky. Chudák holič netuší, že zase bude jen obětí, tentokrát ženy... Kladem je atmosféra Londýna a vizuální stránka (Burton tyhle věci prostě umí), dalším kladem je žánr, muzikál. Pravda, písně nejsou prvoplánově zpěvné, nejsou možná zpěvné vůbec, ale krása se jim upřít nedá. Záporem je vedlejší příběh mladé dvojice a skutečnost, že po nějaké době začnou vraždy, krví rozhodně nešetřící, splývat. Konec ale vše napraví. Tak vzhůru do Londýna, holičství a občerstvovně na Fleet Street se ale raději zdaleka vyhněte. ()

Haniczka

Neumím si představit, že by to mohlo být natočeno lépe. S lepšími herci, lepší výpravou, lepší režií a scénářem. Je to prakticky dokonalé. Asi jako Hrušínského Švejk. Švejk viktoriánské Anglie. ()

bolan

Vždycky když se začne ve filmu zpívat, je to pro mě ztracený. Muzikály nemam rád - nebaví mě a neumím je ani ohodnotit. ()

Silviaxx

Temný obraz, temná atmosféra a skvelý Johnny v hlavnej úlohe.. Nie je to Burton? Toto ja môžem. Spočiatku som sa filmu bránila, ale akonáhle som začala pozerať Burton sa stal mojou srdcovkou, lebo mi na plátne dáva presne tú "špinavosť" a temnotu, ktorú chcem vidieť. To, že veľmi často obsadzuje Deppa už je len príjemným plusom. Snímkom v takejto zostave nikdy neopovrhnem. Síce už to mám prepozerané zo všetkých strán, no aj tak to neskonale milujem !! ()

kamil.i

Najzaujímavejšie na Sweeney Toddovi a v podstate na celej Burtonovej tvorbe je, že napriek typickému vizuálu, bizarnostiam a muzikálovému žánru, sú jeho postavy živé a viacrozmerné. To sa nedarí napríklad Jeunetovi v ktorého filmoch, snáď s výnimkou Amélie, sú postavy len súčasťou vizuálu a témy. Napriek tomu, že neznášam muzikály, holičov príbeh tvorí výnimku. Vďačí za to nielen temnej atmosfére, spomínaným postavám a osudovému príbehu, ale i melancholickým piesňam, ktorých nápev sa ľahko pamätá. Pri každom pozretí sa mi toto dielko páči viac a dvíham i hodnotenie. ()

betyn

Naturalistický snímek pojatý přesně tak, jak od Tima Burtona očekáváte. Největší obavy jsem měl z muzikálového provedení, které se částečně ukázaly jako oprávněné. Nejvíce potom ze začátku, kde některé písničky postrádají štávu. O její doplnění se stará velmi pilně Sweeney Todd a nutno podotknout, že úspěšně. Ale! Zpívající Johny Depp je pouze ucházející a podstatně pokulhává za ostatními, a tak nějak nechápu, jak mohl být za tuto roli nominován na Oscara, když se po celou dobu filmu tváří úplně stejně!? Ehm, to se trochu vylučuje, ne? Ano! Přesně jako v pohádkovém, vyfantazírovaném Londýně, kde pod rouškou nevinně vyhlížejícího obchodu, probíha řež. A pod vší tou brutalitou je ukryté směšně prosté poselství, staré jako lidstvo samo. Láska! Vyvrcholením je pak naprosto absurdní zakončení! ()

Klajnik

Muzikálové podání tomuto filmu neprospělo. Písně mě otravovaly a navíc kradou filmu čas, jenž by měl být věnován postavám a ději, aby se zacálovaly díry v narativu. ()

petikacka

Klasický Tim Burton....Johnny Depp jako Sweeney Todd je je úžasný a zpracování taky...Musím podotknout, že jsem neznala původní předlohu ani muzikál...A jako naprostý laik jsem film musela ocenit, protože se mi prostě fuuuck líbil...Za mě 85% ()

Siriuss

Co dodat? Tim Burton a Johnny Depp mají společně za sebou spoustu skvělých filmů a Sweeney není žádnou vyjimkou! Když jsem poprvé o tomhle filmu četl, tak mě trochu zarazilo, že to má být muzikál. Jelikož nejsem zrovna příznivce tohoto žánru, ale Burton a Depp jsou mé onlíbené dou na film jsem se moc těšil. A stálo to za to. Je to rozhodně z těch lepších filmů této dvojice, ne-li nejlepší vůbec! ()

JohnFarst

Nie je to Burtonov najlepší film to teda nie ale som z toho totálne nadšený. Depp a Carter podávajú skvelé výkony a ich neprofesionálne spevácke výkony sa do filmu vyslovene hodia. Nahradzujú to však plnou mierou výborným herectvom. Deppov Todd kľudne schová do vačku aj samotného Sparrowa a nepotrebuje k tomu robiť zo seba napikovaného blbca... Čo ma pri filmoch moc nezaujíma sú kostýmy ale tu mi práve tie padli do očí. Presne takto si predstavujem oblečenie viktoriánskeho Londýna, Bravo! Ale inak je to Burton v najlepšom, nikde inde neuvidíte Deppa spievajúceho krásne muzikálové melodie zatiaľ čo brutálnym spôsobom linčuje zákazníka za zákazníkom. Jednoducho poetická krása. ()

Grizzly

Po vizualni strance dokonale za *****, pribeh/muzikal ***, ostatni ****. Vysledek: ****. Muzikaly moc nemusim a kdyby se tvurci tym soustredil vice na propracovanost pribehu nez na hudbu, bylo by to za plny pocet. Zamer filmu byl muzikal a ani ten mne nenudil a Burtonovsko-Deppovska atmosfera jako vzdy dokonala. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)